AMD , 965, 640, FX, A, ili 651

poruka: 120
|
čitano: 16.772
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
AMD , 965, 640, FX, A, ili 651

Pozdrav, kud god da pogledam, uvijek jedni pričaju jedno, drugi drugo, čak neki pričaju da 'jedni pričaju jedno a adrugi drugo', ali mislim da još nitko ne priča ovo šta ja pričam, a to je da se govori i ovo, prvo i drugo i treće.

 

No,

       kao šta naslov teme kaže, riječ je o AMD procesorima.

 

Nakon duže vremena biranja, naišao sam na mnoge članke tj review-e, o gore (naslov) navedenim procesorima, i kao šta sam napisao iznad: '' priča se...'' ...

 

e pa da ne ostane na pričanju..

 

AMD Phenom 2 X4 965, AMD Athlon 2 X4 640, FX 6100, AMD Athlon 2 X4 641, A6 3650

 

Phenom je socket AM3, kao i athlon 2 640, dok je fx na am3+, athlon 641 i a6 na FM1, ...

 

cijene i nisu prevelike razlike, ali ipak zamjetne.

 

phenom se može naći i za ispod 900kuna, ...

athlon 640 za 730kn,...

fx 1000kn..

athlon 641 za 670kn..

A6 za 750kn

...

 

mnogi kažu da am3 socket tehnološki dosta kaska za fm1, procesori nemaju neke dodatne stvari, poput turbo core tehnologije ... ali kao da su punooo jači od soketa fm1..

 

mnogi kažu da je fm1 bolji jer ima bolje tehnologije..  koje? koliko bolje? turbo core? wtf...

 

mnogi se ne slažu sa gornjima i idu na fx tj am3+ i kažu da oni metu sve živo pred sobom, iako mnogi pljuju po fx-evima (iako ih nisu niti imali)...

 

a opet ja, naišao sam na athlona 641 (vidio sam da ima i 651) koji je na socketu fm1... da li to znači da ima sve tehnologije koje ima i 'A' serija? osim integrirane grafike naravno?

koliko je bolji model 641 od 640, i zašto je 641 jeftiniji od 640?

koliko znači ta turbo core tehnologija i zašto?

 

Vrijeme je da se ove nedoumice konačno razjasne...

 

(ako postoji slučajno negdje tema koja obuhvaća usporedbu i objašnjenje gornjih procesora, socketa i podržane tehnologije, unaprijed se ispričavam).

 

ps pitam vas ovo jer kupujem konfiguraciju... već sam dobio pomoć oko napajanja... sad me zanima procesor.

 

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD , 965, 640, FX, A, ili 651

Ja bih uzeo 965 koji je 200kn jeftiniji od FX6100 i razliku uložio u grafičku/matičnu.

Šalalallalalalalallalaa.
Moj PC  
2 1 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD , 965, 640, FX, A, ili 651
pa mnogi tako sam odogovore.. ali zašto baš njega?
dugoročno gledano?
gore sam postavio hrpu pitanja, pa ako možeš odgovorit na neka koja znaš
13 godina
offline
AMD , 965, 640, FX, A, ili 651

Zato što neće biti bottleneck za nijednu grafu danas, otključan množitelj, ide na AM3+ ploče koje će dobiti još piledriver seriju procesora za mogući upgrade u budućnosti. Zašto ne?

Šalalallalalalalallalaa.
Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD , 965, 640, FX, A, ili 651
leobugi kaže...

Zato što neće biti bottleneck za nijednu grafu danas, otključan množitelj, ide na AM3+ ploče koje će dobiti još piledriver seriju procesora za mogući upgrade u budućnosti. Zašto ne?

zanimljivo,.. a ostali će biti botleneck?

ne znam koliko je sigurno overclockirati jer ja nisam baš majstor za to (uopče), a piše da je to socket am3, a ne am3+, pa mi sad nije baš sve najjasnije???

 

prema tome šta ti kažeš on je ujedno i am3 i am3 + socket????

nemoj me zeznuti pa da kupim krivo :S

12 godina
offline
AMD , 965, 640, FX, A, ili 651

Phenom i većina Athlona idu i na am3 i na am3+ ploče (piše im u opisu karakteristika).

Buldozeri idu samo na am3+ ploče (FX 4100, FX 6100, FX 8150, FX 8120).

Nisam ja ništa prčk'o.
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: AMD , 965, 640, FX, A, ili 651
Spiridon kaže...

Phenom i većina Athlona idu i na am3 i na am3+ ploče (piše im u opisu karakteristika).

Buldozeri idu samo na am3+ ploče (FX 4100, FX 6100, FX 8150, FX 8120).

Nije tačno, ja imam FX 4100 na 890gx ploči koja ja AM3 ploča...pojedine am3 ploče podržavaju buldozere uz bios update.

11 godina
neaktivan
offline
AMD , 965, 640, FX, A, ili 651

Odlično, dečki, samo još uvijek nitko nije objasnio koji je po čemu i zbog čega bolji.

 

Bio sam danas kod prijatelja koji mi je pokazao kako on otključava četvrtu jezgru na athlonu 2 x3 450.

Nakon šta ju je otključao na asrock matičnoj u biosu, restartao je kompjuter i u device manageru je pisalo (i u CPU-Z) umjesto athlona 2 da je sad Phenom 2 B50.

 

Testirao je performanse procesora u windowsima i procesor mu je postigao score 7,3 boda, ali i sve ostale komponente su bile bolje, osim grafičke.

 

Rekao je da je to lutrija, i da neće to radit na svakom athlonu 450. Te da treba pazit na hrpu stvari, poput matične (koliko podržava WATA za procesor, koje tipove procesora i sl.)

ali i da treba pripazit na napajanje, da nebi bilo preslabo.

 

prije testa temperatura procesora mu je bila 36 stupnjeva, a nakon svih testova, ali i onih u everestu, temp je bila tek na 43 stupnja.

i to sa stock kulerom i frenkvencijama itd.

 

da kupim onda athlon 2 x3 450?

 

grafičku i tako ne planiram da bude nešto jaka... prijatelj kaže da će mi jeftino prodat ak hoću 9800gt 512 256bit.. kaže da je ta jača od dosta ovih ati/amd kartica novijih

 

šta vi mislite?

 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: AMD , 965, 640, FX, A, ili 651
strujalud kaže...

Odlično, dečki, samo još uvijek nitko nije objasnio koji je po čemu i zbog čega bolji.

 

Bio sam danas kod prijatelja koji mi je pokazao kako on otključava četvrtu jezgru na athlonu 2 x3 450.

Nakon šta ju je otključao na asrock matičnoj u biosu, restartao je kompjuter i u device manageru je pisalo (i u CPU-Z) umjesto athlona 2 da je sad Phenom 2 B50.

 

Testirao je performanse procesora u windowsima i procesor mu je postigao score 7,3 boda, ali i sve ostale komponente su bile bolje, osim grafičke.

 

Rekao je da je to lutrija, i da neće to radit na svakom athlonu 450. Te da treba pazit na hrpu stvari, poput matične (koliko podržava WATA za procesor, koje tipove procesora i sl.)

ali i da treba pripazit na napajanje, da nebi bilo preslabo.

 

prije testa temperatura procesora mu je bila 36 stupnjeva, a nakon svih testova, ali i onih u everestu, temp je bila tek na 43 stupnja.

i to sa stock kulerom i frenkvencijama itd.

 

da kupim onda athlon 2 x3 450?

 

grafičku i tako ne planiram da bude nešto jaka... prijatelj kaže da će mi jeftino prodat ak hoću 9800gt 512 256bit.. kaže da je ta jača od dosta ovih ati/amd kartica novijih

 

šta vi mislite?

Kupi si AM3+ plocu, na nju mozes staviti AM3 procesore tipe Athlon II X2/X3/X4, Phenom II X2/X3/X4/X6, Buldozere FX41X0/6X00/81X0 te nove Piledrivere kada stignu, sve AM3+ ploce imaju opciju otkljucavanja jezgri na PIIX2/X3/X4 i AII X3 procesorima ukoliko imas srece i kupis jedan od tih modela.

Najpametnije ti je ici na kakav Phenom II X4 ili FX81X0, dakle jedan od ta dva procesora, nista manje ni nista vise.Oba su dostatna za vrlo kvalitetan gaming i nece biti usko grlo sa nijednom single GPU karticom.

Ta 9800GT je slabija od dosta ATI kartica, pogotovo od novijih.

clock2much
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.8.2012 15:44 (Vegeta).
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD , 965, 640, FX, A, ili 651

dobro.. znači rješeno.. am3+ ploča... neke predloške?
jer ja ne znam koju bi. samo da nije skuplja od 400-500 kuna i da je kvalitetna.. jer ne treba meni previše utora.
bitno da ima jedan IDE, slot za grafičku, i 2-3 slota za memoriju..

vidio sam nekih kul matičnih sa hrpu dodataka, poboljšavanje performansi cijelog kopma, čuvanje okoliša, optimiziranje ram-a, i tak.
al ko da je to bilo na as rock i na asus pločama...
pa ako ima prijedloga po tom pitanju, tenks

 

 

ps. koje su bolje od 9800gt 512 256bit (navodno 256 bitne grafiče su puno jače od 128bit)

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.8.2012 15:54 (strujalud).
11 godina
protjeran
offline
Re: AMD , 965, 640, FX, A, ili 651
strujalud kaže...

dobro.. znači rješeno.. am3+ ploča... neke predloške?
jer ja ne znam koju bi. samo da nije skuplja od 400-500 kuna i da je kvalitetna.. jer ne treba meni previše utora.
bitno da ima jedan IDE, slot za grafičku, i 2-3 slota za memoriju..

vidio sam nekih kul matičnih sa hrpu dodataka, poboljšavanje performansi cijelog kopma, čuvanje okoliša, optimiziranje ram-a, i tak.
al ko da je to bilo na as rock i na asus pločama...
pa ako ima prijedloga po tom pitanju, tenks

 

 

ps. koje su bolje od 9800gt 512 256bit (navodno 256 bitne grafiče su puno jače od 128bit)

MSI 760GM E51 FX

 

Kupi si HD6850.

clock2much
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.8.2012 15:59 (Vegeta).
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD , 965, 640, FX, A, ili 651
Vegeta kaže...
strujalud kaže...

dobro.. znači rješeno.. am3+ ploča... neke predloške?
jer ja ne znam koju bi. samo da nije skuplja od 400-500 kuna i da je kvalitetna.. jer ne treba meni previše utora.
bitno da ima jedan IDE, slot za grafičku, i 2-3 slota za memoriju..

vidio sam nekih kul matičnih sa hrpu dodataka, poboljšavanje performansi cijelog kopma, čuvanje okoliša, optimiziranje ram-a, i tak.
al ko da je to bilo na as rock i na asus pločama...
pa ako ima prijedloga po tom pitanju, tenks

 

 

ps. koje su bolje od 9800gt 512 256bit (navodno 256 bitne grafiče su puno jače od 128bit)

MSI 760GM E51 FX

 

Kupi si HD6850.

najbolja m atx ploca koju sam ja vidio i imao prilike isprobati...jednostavno supper ploca

13 godina
offline
Re: AMD , 965, 640, FX, A, ili 651
strujalud kaže...

dobro.. znači rješeno.. am3+ ploča... neke predloške?
jer ja ne znam koju bi. samo da nije skuplja od 400-500 kuna i da je kvalitetna.. jer ne treba meni previše utora.
bitno da ima jedan IDE, slot za grafičku, i 2-3 slota za memoriju..

vidio sam nekih kul matičnih sa hrpu dodataka, poboljšavanje performansi cijelog kopma, čuvanje okoliša, optimiziranje ram-a, i tak.
al ko da je to bilo na as rock i na asus pločama...
pa ako ima prijedloga po tom pitanju, tenks

 

 

ps. koje su bolje od 9800gt 512 256bit (navodno 256 bitne grafiče su puno jače od 128bit)

 Nisi napisao najvažniju informaciju a to je koliko novaca ti misliš potrošit na CPU + MBO ?? 9800GT je starudija i taj tvoj frend ili A) laže ti da ti uvali staru grafu, B) nema pojma pa lupa gluposti ( ja nekako naginjem ka A odgovoru :)

16 godina
offline
Re: AMD , 965, 640, FX, A, ili 651
Vegeta kaže...

Kupi si AM3+ plocu, na nju mozes staviti AM3 procesore tipe Athlon II X2/X3/X4, Phenom II X2/X3/X4/X6, Buldozere FX41X0/6X00/81X0 te nove Piledrivere kada stignu, sve AM3+ ploce imaju opciju otkljucavanja jezgri na PIIX2/X3/X4 i AII X3 procesorima ukoliko imas srece i kupis jedan od tih modela.

Najpametnije ti je ici na kakav Phenom II X4 ili FX81X0, dakle jedan od ta dva procesora, nista manje ni nista vise.Oba su dostatna za vrlo kvalitetan gaming i nece biti usko grlo sa nijednom single GPU karticom.

Ta 9800GT je slabija od dosta ATI kartica, pogotovo od novijih.

Prema onome kaj sad znamo hm,{#} novi PIledriver procovi če ič samo na AMD 990 matične ploče ili Chipset SB 950 dakle ništa od ovih drugih jeftinijih Chipset-a.{#}

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
13 godina
offline
Re: AMD , 965, 640, FX, A, ili 651
rambox kaže...
Vegeta kaže...

Kupi si AM3+ plocu, na nju mozes staviti AM3 procesore tipe Athlon II X2/X3/X4, Phenom II X2/X3/X4/X6, Buldozere FX41X0/6X00/81X0 te nove Piledrivere kada stignu, sve AM3+ ploce imaju opciju otkljucavanja jezgri na PIIX2/X3/X4 i AII X3 procesorima ukoliko imas srece i kupis jedan od tih modela.

Najpametnije ti je ici na kakav Phenom II X4 ili FX81X0, dakle jedan od ta dva procesora, nista manje ni nista vise.Oba su dostatna za vrlo kvalitetan gaming i nece biti usko grlo sa nijednom single GPU karticom.

Ta 9800GT je slabija od dosta ATI kartica, pogotovo od novijih.

Prema onome kaj sad znamo hm,{#} novi PIledriver procovi če ič samo na AMD 990 matične ploče ili Chipset SB 950 dakle ništa od ovih drugih jeftinijih Chipset-a.{#}

 Prema onome što znamo ide na AM3+ ploče, dakle i 970 chipset.

11 godina
neaktivan
offline
AMD , 965, 640, FX, A, ili 651

e šta je lijepo sa vama pričati, pa vi sve znate :)

 

e owak, bratić moj, ima hd 4650, athlon 64 3000+ i on može igrat i risen (medium - high), i witchera, i batmana i na medium postavkama.

meni je samo bitno da moja grafička bude bolja od njegove da mu bude krivo haha.

 

a šta se tiče kolko smijem potrošit... hm. pa gledam da ne bude previše.

planiram uzet napajanje 560w lc power silent giant green power gp3, phenoma 965 (tako ispada da je najbolji), i sad biramo matičnu ;P

 

ne bih htio previše potrošit na to sve, ali opet da se ne ide u neke extremnosti, ali opet da gledamo i budućnost, da za 2 godine nitko ne može doć i reć imaš slab kompjuter.

 

za sve će ovaj komp kao biti dobar i narednih 5 godina, grafička se lako promjeni zbog igara. ram-a mislim za početak uzet 4gb.. a kasnije došukat ako bude uopće bilo potrebe.

 

e owak:

slušao sam savjete vaše, čitao po forumu.. i našao ove matične:

 

asrock

970DE3/U3S3

http://www.asrock.com/mb/AMD/970DE3U3S3/

 

gigabyte GA-970A-UD3 http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3907#sp

 

asus

M5A97 http://www.asus.com/Motherboards/AMD_AM3Plus/M5A97/#overview

 

msi

760GM-E51 http://www.msi.com/product/mb/760GM-E51.html

 

 

te matične gore su mi jako zanimljive, i sad ne znam koju bi, koja je bolja od koje i zašto? što znači ono kod napajanja 8+2? ili 8+1... dali to sve imaju?

 

i tak :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD , 965, 640, FX, A, ili 651
strujalud kaže...

e šta je lijepo sa vama pričati, pa vi sve znate :)

 

e owak, bratić moj, ima hd 4650, athlon 64 3000+ i on može igrat i risen (medium - high), i witchera, i batmana i na medium postavkama.

meni je samo bitno da moja grafička bude bolja od njegove da mu bude krivo haha.

 

a šta se tiče kolko smijem potrošit... hm. pa gledam da ne bude previše.

planiram uzet napajanje 560w lc power silent giant green power gp3, phenoma 965 (tako ispada da je najbolji), i sad biramo matičnu ;P

 

ne bih htio previše potrošit na to sve, ali opet da se ne ide u neke extremnosti, ali opet da gledamo i budućnost, da za 2 godine nitko ne može doć i reć imaš slab kompjuter.

 

za sve će ovaj komp kao biti dobar i narednih 5 godina, grafička se lako promjeni zbog igara. ram-a mislim za početak uzet 4gb.. a kasnije došukat ako bude uopće bilo potrebe.

 

e owak:

slušao sam savjete vaše, čitao po forumu.. i našao ove matične:

 

asrock

970DE3/U3S3

http://www.asrock.com/mb/AMD/970DE3U3S3/

 

gigabyte GA-970A-UD3 http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3907#sp

 

asus

M5A97 http://www.asus.com/Motherboards/AMD_AM3Plus/M5A97/#overview

 

msi

760GM-E51 http://www.msi.com/product/mb/760GM-E51.html

 

 

te matične gore su mi jako zanimljive, i sad ne znam koju bi, koja je bolja od koje i zašto? što znači ono kod napajanja 8+2? ili 8+1... dali to sve imaju?

 

i tak :)

 Ova Gigabyte je najbolja od ponuđenih. To sa 8+2 se odnosi na faznu regulaciju procesora ( konkretno 8+2 znači da ima 8 faza za CPU i 2 faze za RAM ) i to je dobro za clockanje ( kad imaš 8+2, naspram recimo 4+1 ). Napajanje što si odabrao je vrhunsko. Ja ga imam, staro je 3 godine i pogoni FX 8120 na 4.6Ghz @ 1.45V a da je pri tome hladno i nečujno ( mislim da je time sve rečeno ). Ova Gigabyte ploča ti daje prostora u bliskoj budućnosti i nadogradnje na Piledriver ako budeš imao potrebe ili želje za jačim i modernijim procesorom. Phenom II X4 965 ti je odličan izbor za sve što danas prosječan korisnik treba. Uzmeš i nekakv cooler tipa Hyper 212 EVO za 200+ kn i  odmah ga staviš na 4.0Ghz i miran si. Cooler svakako mjenja htjeo clockati ili ne, jel je stock AMD cooler jednostavno nepodnošljivo bučan. RAM je jeftin pa uzmeš sad jednu pločicu od 4GB, i dokupiš kad budeš mogao još jednu. Sa 8GB si miran godinama. Još ti ostaje grafa. Tu je isto sve jasno. Što skuplja, to se duže možeš igrat na pristojonoj rezi i sa visokim detaljima. Jedna HD 6850 je dobra i dalje, jel ako negdje "zašteka", samo smanjiš AA ili neke druge gluposti i imat ćeš odličan FPS. Ako možeš, uzmi si HD 7850 2GB, jel sa tom grafom si miran godinama unaprijed pogotovo ako nepatiš za baš max max detaljima i tim sranjima.

11 godina
neaktivan
offline
AMD , 965, 640, FX, A, ili 651

aha, znači gigabyte i najbolja.. erm... jel to samo zbog tog 8+2 ili zbog nekih drugih stvari? a koliko je bolja od one msi? jer je ta msi jedtinija za 300 kuna hehe i koliko to meni znači za konfu o kojoj trenutno pričamo?

 

već mi je jedan forumš predložio hyper 212, samo ja kad sam gledao na internetu slike to je veliko jbt :) haha

 

oće to stat na matičnu, pogotovo ako stavim malo veću grafičku?

 

nebi neki kuler koji je skuplji od 100kuna... taj hyper je meni se čini 200kuna.. to mi bezveze bacanje novaca a?

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD , 965, 640, FX, A, ili 651

Ako nemislič OC-at proc uzmi MSI rađe, jeftinija je a ok.

 

Hyper če ti stat nije to tak velik cooler ima i puno večih, kaj bi ti cooler za 100 kn a da je super ?

 

Hyper ima ok cjenu.

 

Veličina grafe nema veze sa CPU coolerom.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD , 965, 640, FX, A, ili 651
ma najvjerojatnije necu oc-at.. ne znam ja to...
kad i bi onda to treba znat sa voltažom i šta ja znam čime..
13 godina
offline
AMD , 965, 640, FX, A, ili 651

razmisli i o i3 2120 ako nećeš overclockat

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: AMD , 965, 640, FX, A, ili 651
strujalud kaže...

aha, znači gigabyte i najbolja.. erm... jel to samo zbog tog 8+2 ili zbog nekih drugih stvari? a koliko je bolja od one msi? jer je ta msi jedtinija za 300 kuna hehe i koliko to meni znači za konfu o kojoj trenutno pričamo?

 

već mi je jedan forumš predložio hyper 212, samo ja kad sam gledao na internetu slike to je veliko jbt :) haha

 

oće to stat na matičnu, pogotovo ako stavim malo veću grafičku?

 

nebi neki kuler koji je skuplji od 100kuna... taj hyper je meni se čini 200kuna.. to mi bezveze bacanje novaca a?

 

 

 Što se clockanja tiče, već će ti matična davat puno više napona nego što CPU treba. Onda samo trebaš dizat množitelj polako gore dok CPU nepostane netsabilan. zatim testirat u stress testu da vidiš gdje je stabilan i amen. Samo treba napon ručno ostavit onako kako matična daje ( bezveze više ). Hladnjak je visok, i to mu predstavlja problem jel trebaš imat široko kućište da stane. Nije problem njegovog volumena, nego visine. Kad kupiš Phenoma, čuti ćeš i sam šta je to AMD stock cooler. Ja i dan danas nevjerujem kako oni mogu stavljat takav jadan ventić na inače solidan cooler. Ako ti nije do clockanja, uzmi tu jeftinu ploču, ali tu nema baš budućnosti za Piledriver. Zato sam ti predložio ovu Gibabyte.

11 godina
neaktivan
offline
AMD , 965, 640, FX, A, ili 651

Krasno, znači gigabyte je bolja od one msi jer u slučaju overklokiranja procesora ili pak cijelog sistema, sve će biti stabilnije?

a jel ima ta ploča opciju da se sistem sam automatski overklokira, da ja ne moram ništa osim par klikova?

 

koliko uopće overclokiranje bi dalo poboljšanja na performanse, i koliko to utječe na rad uređaja i njihov životni vijek.

 

imam neko kulermaster kućište, onako normalne veličine... neće smetat kuleru 212?

 

znam ja šta je amd stock kuler, :P, imam amd 1500+, taj neda cijeloj ulici spavat navečer, doduše nije dao, sad ga više ne koristim, imam laptop

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD , 965, 640, FX, A, ili 651

 Rekao sam više puta za ploču. Imaš mogućnost overclocka, i mogućnost nadogradnje u budućnosti na CPU koji još nije ni izašao. Ako ti niti jedna od te dve stvari neznači ništa, onda uzmi najjeftiniju ploču i amen. OC podiže performanse sustava to je nedvojebno. Nekom to znači više, nekom manje. Vjek se u praksi nesmanjuje u bitnoj mjeri ako se naravno clocka kako Bog zapovijeda. OC CPU sa dobrim hladnjakom će vrlo vjerojatno trajati kao standardni CPU sa stock hlađenjem. Oboj bi duralo preko 10 godina što u praksi znači da će CPU davno zastarjeti i biti završiti u otpadu prije nego se pokvari radi OC ili nečeg drugog. Što se tiče kućišta, gledaj da je široko 20 cm i onda će Hyper stati. Ako je 18 cm, neće stati a ako je 19 cm onda je na knap.

11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD , 965, 640, FX, A, ili 651

kućište je široko 18,5 cm
šta sad? da ga držim otovrenog?

 

ili ima neki drugi kuler koji je malo manji a opet nije bučan?

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.8.2012 16:30 (strujalud).
13 godina
offline
Re: AMD , 965, 640, FX, A, ili 651

 Staviš onda recimo novu Katanu, ona taman stane a ipak je puno tiše od stock cirkusa. Ionako si reko da baš nisi za clockanje ;)

15 godina
offline
Re: AMD , 965, 640, FX, A, ili 651
itomic009 kaže...

 Staviš onda recimo novu Katanu, ona taman stane a ipak je puno tiše od stock cirkusa. Ionako si reko da baš nisi za clockanje ;)

a to je sve relativno koliko je računalo tiho/bučno.

 

npr žali bože ako kupi neki tiši hladnjak za cpu, ako mu je grafa referentna. također žali bože ako kupi oboje sa aftermarket hladnjakom ako su mu ventovi na kučištu bučni i imaju užasnu vibraciju isto tako i za napajanje.. Tak da treba sve pomno iskombinirat.

Ali ono što ce sigurno dobiti sa aftermarket hladnjacima je hladniji cpu/gpu

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila
11 godina
neaktivan
offline
AMD , 965, 640, FX, A, ili 651

Pa rekli smo da je ono lc silent giant green power gp3 560w super tiho i vrhunsko.

procesor 965 odličan samo sad još stavim katanu ;))).. katana je mač, haha sviđa mi se već.

 

matična će bit najvjerojatnije ta gigabyte, ali ako bude falilo para bit će ona msi.

 

kućište je ovo: http://www.coolermaster.com/product.php?product_id=2599

 

i zanima me jel ima ta matična gore jedna integriranu grafiku? .. tak da ne moram uvijek koristit ovu posebno šta ću imat.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD , 965, 640, FX, A, ili 651

 Ja imam napajanje i ono jeste NEČUJNO. Katana je valjda solidna, nju nisam imao pa nemogu tvrditi. Sigurno je tiše od stock cirkusa. Vidim sad da kućište može utrpat cooler od 163 mm tako da ti stane i Hyper 212 koji je ipak bolji cooler od Katane. Nema tu integrirane grafe. To je kod AMD-a manje više sada rezervirano za APU jedinice. Taj 12 cm vent na kućištu vjerojatno nije baš bučan,  a uostalom usporiš ga ako i je.

16 godina
offline
Re: AMD , 965, 640, FX, A, ili 651
strujalud kaže...

kućište je široko 18,5 cm
šta sad? da ga držim otovrenog?

 

ili ima neki drugi kuler koji je malo manji a opet nije bučan?

Ako ti je kučište te širine a takvo je i moje, niti jedan CPU hladnjak visine od 16cm nije dobro rješenje nečeš moč zatvorit stranicu od kučišta to sigurno.Pogledaj kaj sam spomenul na prvom linku ispod, ili na drugom oba hladnjaka Spire ili Xilence če po visini sigurno stat u kučište takve širine.{#}

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/koji-cpu-cooler-kupiti/122115.aspx?page=56&jumpto=3087641&sort=asc&view=flat

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/koji-cpu-cooler-kupiti/122115.aspx?page=56&jumpto=3089459&sort=asc&view=flat

itomic009 kaže...

 Ja imam napajanje i ono jeste NEČUJNO. Katana je valjda solidna, nju nisam imao pa nemogu tvrditi. Sigurno je tiše od stock cirkusa. Vidim sad da kućište može utrpat cooler od 163 mm tako da ti stane i Hyper 212 koji je ipak bolji cooler od Katane. Nema tu integrirane grafe. To je kod AMD-a manje više sada rezervirano za APU jedinice. Taj 12 cm vent na kućištu vjerojatno nije baš bučan,  a uostalom usporiš ga ako i je.

Dok radi na manjim okretajima do 2000 recimo, Katana 3 je ok nema puno buke no kad radi na maksimalnim okretajima buka je prilično velika.{#}

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/koji-cpu-cooler-kupiti/122115.aspx?page=53&jumpto=3065449&sort=asc&view=flat

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice