AMD A8-6600K vs A6-5400K Šta je bolja opcija?

poruka: 12
|
čitano: 6.476
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
AMD A8-6600K vs A6-5400K Šta je bolja opcija?

Eh sklapam jedan računar za malog rodjaka, eh sad gledam da je što jeftinije, al da je opet dobro za pokretanje većine modernijih naslova, barem na medium sa pristojnom rezolucijom (720p),

 

Eh sad dvoumim se izmedju A8-6600K procesora i A6 5400K procesora, A6 5400K je duplo jeftiniji, ali koliko je zapravo slabiji, koliko je 6600K jači od njega? Ima li ko iskustva sa ovim procesorima? Koliko su dobri za neko casual gejmanje?

 

 

Unaprijed hvala :D

I named my penis The Truth, because bitches can't handle it!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD A8-6600K vs A6-5400K Šta je bolja opcija?
Flux_Pavilion kaže...

Eh sklapam jedan računar za malog rodjaka, eh sad gledam da je što jeftinije, al da je opet dobro za pokretanje većine modernijih naslova, barem na medium sa pristojnom rezolucijom (720p),

 

Eh sad dvoumim se izmedju A8-6600K procesora i A6 5400K procesora, A6 5400K je duplo jeftiniji, ali koliko je zapravo slabiji, koliko je 6600K jači od njega? Ima li ko iskustva sa ovim procesorima? Koliko su dobri za neko casual gejmanje?

 

 

Unaprijed hvala :D

Kaj se tiče A6-5400K, on je po pitanju čiste CPU snage duplo slabiji. Kaj se tiče čistih GPU performansi tu je skoro 50% sporiji u odnosu na A8-6600K.

 

- A8-6600K, 256 VLIW4(DX11)Radeon Cores

 

- A8-7600/A8-7650K, 384(DX12) GCN Radeon Cores

 

Treba bit realan komp ne kupuješ svaki dan, zato i preporučam da nekako skupite novce za jedan X4 Kaveri APU model.Tu prvenstveno mislim na najeftiniji model A8-7600, ili model koji ga zamjenjuje dakle A8-7650K koji ima otključan CPU množitelj i može se kloknuti.Zašto baš taj Kaveri APU, pa zato jer njegov GPU podržava DX12 koji donosi osjetno bolje GPU performanse na budučem Windows 10.

 

Kad kupuješ ddr3 memoriju, ne uzimaj ništa sporije od ddr3 memorije brzine 1600mhz, ili ako to financije dopuštaju kupi još bržu memoriju.Pošto grafička jezgra na APU koristi sistemsku memoriju, što brža memorija to su bolje igrače performanse=više FPS-a.

 

http://www.guru3d.com/news-story/amd-released-list-of-compatible-directx-12-cards.html

 

 

Vidim da si iz Bosne jel, pa onda izaberi Kaveri APU u nekom dučanu gdje biraš komponente i to je to.

 

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.5.2015 1:10 (rambox).
10 godina
offline
Re: AMD A8-6600K vs A6-5400K Šta je bolja opcija?
rambox kaže...
Flux_Pavilion kaže...

...

 E hvala puno na preporuci, samo najgore je što u okolnim prodavnicama gdje smo planirali kupit djelove, jedino jesam pronašao AMD A10 7850k veoma jeftino i novo u jednoj prodavnici, kakav je on u odnosu na sve navedene, unaprijed hvala! :)

 

EDIT: I da šta sam skuzio, jest da kad ovi procesori imaju intergrisanu grafičku...tako da grafička kartica nije potrebna, već imaju tu APU tehnologiju, malo sam ispao glup  , tako da nam bukvalno ostane više keša da kupimo bolji APU procesor :D

 

I named my penis The Truth, because bitches can't handle it!
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.5.2015 21:46 (Flux_Pavilion).
16 godina
offline
Re: AMD A8-6600K vs A6-5400K Šta je bolja opcija?
Flux_Pavilion kaže...

...

 E hvala puno na preporuci, samo najgore je što u okolnim prodavnicama gdje smo planirali kupit djelove, jedino jesam pronašao AMD A10 7850k veoma jeftino i novo u jednoj prodavnici, kakav je on u odnosu na sve navedene, unaprijed hvala! :)

 

EDIT: I da šta sam skuzio, jest da kad ovi procesori imaju intergrisanu grafičku...tako da grafička kartica nije potrebna, već imaju tu APU tehnologiju, malo sam ispao glup  , tako da nam bukvalno ostane više keša da kupimo bolji APU procesor :D

 

To je najači Kaveri APU model, jer ima najaču integriranu grafičku jezgru sa 512 GCN Radeon Cores.E sad da je baš i jeftin, pa zapravo je malo preskup jer u Hrvatskim dučanima košta 1200kn.

 

 

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
11 godina
online
Re: AMD A8-6600K vs A6-5400K Šta je bolja opcija?
Flux_Pavilion kaže...

 

EDIT: I da šta sam skuzio, jest da kad ovi procesori imaju intergrisanu grafičku...tako da grafička kartica nije potrebna, već imaju tu APU tehnologiju, malo sam ispao glup  , tako da nam bukvalno ostane više keša da kupimo bolji APU procesor :D

 

 ako ga uzmeš postoji mogućnost uparivanja s poprilično jeftinom amd grafom poput r7 240 (ili možda i malo jačom, nek ti rambox bolje pojasni mogućnosti) za skoro duplo bolje grafičke perfomanse 

ali to kasnije, probaj najprije s ovom integriranom

 

i mislim da ti je stvarno bolje ići na ovaj 7650k jer kad ga klokneš malo stigne on i ovog 7850k, a trebao bi biti dosta jeftiniji

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.5.2015 23:25 (picajzla0707).
14 godina
offline
AMD A8-6600K vs A6-5400K Šta je bolja opcija?
Moj PC  
0 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
AMD A8-6600K vs A6-5400K Šta je bolja opcija?

Pozdrav svima,htio bi klincu nadograditi komp sa grafičkom,ak je moguce,konfa je AMD A8 6600K 8 GB RAM sa integriranom grafom Radeon HD 8570D,se moze kaj napraviti

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD A8-6600K vs A6-5400K Šta je bolja opcija?
cody812 kaže...

Pozdrav svima,htio bi klincu nadograditi komp sa grafičkom,ak je moguce,konfa je AMD A8 6600K 8 GB RAM sa integriranom grafom Radeon HD 8570D,se moze kaj napraviti

 Sorry, nisam vidio ranije pitanje. Naravno da može. Maksimalno što bih išao za taj procesor je neka gtx 960 ili gtx 1050 ti.

6 godina
neaktivan
offline
Re: AMD A8-6600K vs A6-5400K Šta je bolja opcija?

Hvala na odgovoru,nisam videl ni ja do sad,jer je u međuvremenu kupljena gtx 1050 :) po preporuci linksa,e sad,nos nam visi još na oc procesora,se moze kaj dobiti s tim

6 godina
neaktivan
offline
Re: AMD A8-6600K vs A6-5400K Šta je bolja opcija?
Chico12 kaže...
cody812 kaže...

Pozdrav svima,htio bi klincu nadograditi komp sa grafičkom,ak je moguce,konfa je AMD A8 6600K 8 GB RAM sa integriranom grafom Radeon HD 8570D,se moze kaj napraviti

 Sorry, nisam vidio ranije pitanje. Naravno da može. Maksimalno što bih išao za taj procesor je neka gtx 960 ili gtx 1050 ti.

 Hvala na odgovoru,u međuvremenu je kupljena gtx 1050 po preporuci linksa...e sad,se isplati napraviti još oc procesora?

6 godina
neaktivan
offline
Re: AMD A8-6600K vs A6-5400K Šta je bolja opcija?
cody812 kaže...
Chico12 kaže...
cody812 kaže...

Pozdrav svima,htio bi klincu nadograditi komp sa grafičkom,ak je moguce,konfa je AMD A8 6600K 8 GB RAM sa integriranom grafom Radeon HD 8570D,se moze kaj napraviti

 Sorry, nisam vidio ranije pitanje. Naravno da može. Maksimalno što bih išao za taj procesor je neka gtx 960 ili gtx 1050 ti.

 Hvala na odgovoru,u međuvremenu je kupljena gtx 1050 po preporuci linksa...e sad,se isplati napraviti još oc procesora?

 U stvari,ne šljaka baš kak bi trebalo,je li problem u procesoru,sa OC nismo niš dobili,u H modu ne vrti baš,u L modu ide do 60 fps ali ne konstantno i pada,sa OC procesora na 4,1 i više situacija se pogoršava.

10 godina
offline
Re: AMD A8-6600K vs A6-5400K Šta je bolja opcija?

Ta graficka je napravljena za neke medium postavke. Nece se nesto posebno izvuci kad se overclocka procesor jer igre su vise gpu demanding nego cpu demanding.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice