AMD Athlon II X4 750K vs Phenom II X4 965

poruka: 5
|
čitano: 7.883
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
AMD Athlon II X4 750K vs Phenom II X4 965

Naime, zanima me koja je razlika između ova dva procesora, primjetio sam da phenom koristi 25W više struje od athlona i da ima više cache memorije, koristi drugi socket. 

Oba 2 su dobra za oc (tako sam barem čuo) i black edition su, phenom je skuplji (pa predpostavljam da je bolji) ali me najviže zanimaju dvije stvari, a to je:

1) Integrirana grafika, kako to funkcionira, hoće li to boostat moju grafičku karticu? Kupit ću ati 7850 pa mi je logično da mi netreba nikakva integrirana grafika na procesoru.

2) Treba mi cpu za igranje igara, znam da neki govore da cpu nije toliko važan, ali radi se o samo 130kn pa me zanima jeli neka značajna razlika između njega i athlona tako da kupim bolje phenom.

 

Evo linkovi za spomenute procesore: Athlon X4 750K, Phenom X4 965.

 

Bio bih zahvalan ako bi mi netko mogao preporučiti i pripadajuču matičnu za ta 2 procesora:

 

AM3 (phenom)

FM2 (athlon)

 

Hvala {#}

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.12.2012 19:05 (headshot).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Athlon II X4 750K vs Phenom II X4 965

Što se tiče integ. grafike, ni Phenom ni Athlon je nemaju. A sad za igrice i igrarije, Phenom, nekakava solidna AM3+ ploča tipa ova i hladnjak za procesor jer: 1. stock nećeš moći slušati; 2. htjeti ćeš OC-ati procesor pa odmah da to riješiš.

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
13 godina
offline
Re: AMD Athlon II X4 750K vs Phenom II X4 965

 Ja bih tu uzeo Athlona iz više razloga. prvo, to je najnoviji AMD CPU Trinity samo bez integrirane grafe. Troši manje od Phenoma, ima nove instrukcije a nije sporiji ništa zahvaljujući višim taktovima i Piledriver jezgri. Siguran sam da je bolji CPU od Phenoma. Druga stvar je da ako odmah uzmeš neku bolju ploču u startu, imaš otvoren upgrade i za nagodinu na FM2 socketu za novu generaciju APU-a ili Athlona. Apsolutno nesumnjam da je generalno Athlon X4 750K bolji CPU od legendarnog Phenoma.

15 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Athlon II X4 750K vs Phenom II X4 965
INCOGNITO99 kaže...

Što se tiče integ. grafike, ni Phenom ni Athlon je nemaju. A sad za igrice i igrarije, Phenom, nekakava solidna AM3+ ploča tipa ova i hladnjak za procesor jer: 1. stock nećeš moći slušati; 2. htjeti ćeš OC-ati procesor pa odmah da to riješiš.

Nerazumijem što si mislio pod "1. stock nećeš moći slušati". Matična koju si predložio mi je malo pre skupa :S, nisam baš planirao toliko novaca dati za mb. U prvom planu mi je bio athlon sa FM2 socketom, pa sam planirao kupiti ovu matičnu

BTW. jesi siguran da nemaju integriranu grafiku? 

itomic009 kaže...

 Ja bih tu uzeo Athlona iz više razloga. prvo, to je najnoviji AMD CPU Trinity samo bez integrirane grafe. Troši manje od Phenoma, ima nove instrukcije a nije sporiji ništa zahvaljujući višim taktovima i Piledriver jezgri. Siguran sam da je bolji CPU od Phenoma. Druga stvar je da ako odmah uzmeš neku bolju ploču u startu, imaš otvoren upgrade i za nagodinu na FM2 socketu za novu generaciju APU-a ili Athlona. Apsolutno nesumnjam da je generalno Athlon X4 750K bolji CPU od legendarnog Phenoma.

Upravo to što si rekao da manje troši mi jako dobro dođe, jer su mi ljudi savjetovali ovo napajanje ijako sam malo skeptičan oko "samo" 430W pošto se ne razumijem u napajanje, ali uz taj procesor imam manje brige oko potrošnje. I još mi se više sviđa FM2 socket jer (kao što si rekao) će se koristiti u budućnosti.

 

btw. bilo bi dobro da još netko savjetuje tako da budem siguran oko izbora {#}

13 godina
offline
AMD Athlon II X4 750K vs Phenom II X4 965

Kupi si Phenoma i AM3+ MBO.

Stock cooler nije glasan ako ste sposobni podesiti sve kako treba u biosu.

Undervoltas CPU na kakvih 1.2V i smanjio si i TDP i potrosnju osjetno, cooler ce ti to na 1800 okretaja hladiti a neces ga cuti, stock cooler.

iclock2much
 
4 2 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice