AMD Bulldozer napon memorije

poruka: 23
|
čitano: 3.799
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
AMD Bulldozer napon memorije

Zivjeli.koliko bi iznosio max safe napon za AMD Bulldzer procesore???znam da je za Athlone i Phenome iznosila 2.1v ali posto su BD pravljeni u 32 nm procesu mozda su i osjetljiviji na veci napon...ispricavam se sto otvaram temu za ovo ali na netu nisam bas nasao...

Nemam potpis jer sam nepismen...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
AMD Bulldozer napon memorije

Šta si ga kupio ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Bulldozer napon memorije
Snakepriest kaže...

Zivjeli.koliko bi iznosio max safe napon za AMD Bulldzer procesore???znam da je za Athlone i Phenome iznosila 2.1v ali posto su BD pravljeni u 32 nm procesu mozda su i osjetljiviji na veci napon...ispricavam se sto otvaram temu za ovo ali na netu nisam bas nasao...

2.1 za athlone i phenome? Možda na nekom ekstremnom hlađenju ali na zraku i vodi nikako. Inače 1.5v max na koji bi ja osobno išao s boljim zračnim hlađenjem.

13 godina
offline
Re: AMD Bulldozer napon memorije
1.2 je meni na athon 64 ak re ne varam
Ne mogu se nis sjetit!!!
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Bulldozer napon memorije

v 1.457 na 4.8 GHZ

 

https://www.youtube.com/user/LinusTechTips#p/u/1/8u7MIwphuoE

 

sretno sa overclockiranjem!!!

14 godina
offline
Re: AMD Bulldozer napon memorije
Bulldozer kaže...

Šta si ga kupio ?

 

Volume kaže...
Snakepriest kaže...

Zivjeli.koliko bi iznosio max safe napon za AMD Bulldzer procesore???znam da je za Athlone i Phenome iznosila 2.1v ali posto su BD pravljeni u 32 nm procesu mozda su i osjetljiviji na veci napon...ispricavam se sto otvaram temu za ovo ali na netu nisam bas nasao...

2.1 za athlone i phenome? Možda na nekom ekstremnom hlađenju ali na zraku i vodi nikako. Inače 1.5v max na koji bi ja osobno išao s boljim zračnim hlađenjem.

 

GeneralPag1997 kaže...
1.2 je meni na athon 64 ak re ne varam

Sada još jednom pročitajte prvi post. ili sam ja krivo razumio

Koliko sam je skužio kolega pita za max safe napon za memoriju sa buldožerom.

Ja iznad 1.7-1.8 nebih išao .

 

 

Smrt fašizmu, sloboda narodu.
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.11.2011 19:09 (Anti-fa).
13 godina
offline
Re: AMD Bulldozer napon memorije
ja neznam al sam siguran na phenon i athon nije 2.1v nego -+1.2v. Sigurno je tu negdje i za buggy-a
Ne mogu se nis sjetit!!!
13 godina
offline
Re: AMD Bulldozer napon memorije
ma mora na kutiji il na amd web situ.
Ne mogu se nis sjetit!!!
13 godina
offline
Re: AMD Bulldozer napon memorije
Anti-fa kaže...

Sada još jednom pročitajte prvi post. ili sam ja krivo razumio

Koliko sam je skužio kolega pita za max safe napon za memoriju sa buldožerom.

Ja iznad 1.7-1.8 nebih išao .

 

 

Nije mi baš ni jasno šta on ustvari traži jer mu u naslovu stoji napon memorije a u postu pita koja je max voltaže za proc i jesu li šta osjetljiviji na voltažu od phenoma. Inače ram se na phenomima i athlonima i neda beš nešto oc-ati iznad službene podrške, znači 1600 mhz tako da se voltaža slobodno može ostaviti na stocku ili neznatno podići. Pretpostavljam da je slična stvar i s bulldozerom ali nisam 100% siguran

14 godina
neaktivan
offline
AMD Bulldozer napon memorije

meni je jedan strucnjak za racunala da je za Athlone i Phenome krajnja granica 2.1v za memoriju....ali mene zanima za Bulldozera...

Nemam potpis jer sam nepismen...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
AMD Bulldozer napon memorije

DDR3 memorija radi na 1.5v (koju koristi buldozer) kakvih 2.1, krivo ti je stručnjak rekao.

 

 

DDR3 Wikipedia

According to JEDEC[2] the maximum recommended voltage is 1.575 volts and should be considered the absolute maximum when memory stability is the foremost consideration, such as in servers or other mission critical devices. In addition, JEDEC states that memory modules must withstand up to 1.975 volts before incurring permanent damage, although they are not required to function correctly at that level.

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Bulldozer napon memorije
Snakepriest kaže...

meni je jedan strucnjak za racunala da je za Athlone i Phenome krajnja granica 2.1v za memoriju....ali mene zanima za Bulldozera...

@Autor jesi li ti čisto znatiželjan ili si nabavio bulldozera i klokaš ga pa te zanima do koje granice možeš ići? Ako ga klokaš ostavi se tih 2.1 da nebi bilo pizd*rija, jer je tvoj stručnjak valjda vidija najveću ponuđenu vrijednost u biosu pa je po tome izveja zaključak

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Bulldozer napon memorije
Volume kaže...
Snakepriest kaže...

meni je jedan strucnjak za racunala da je za Athlone i Phenome krajnja granica 2.1v za memoriju....ali mene zanima za Bulldozera...

@Autor jesi li ti čisto znatiželjan ili si nabavio bulldozera i klokaš ga pa te zanima do koje granice možeš ići? Ako ga klokaš ostavi se tih 2.1 da nebi bilo pizd*rija, jer je tvoj stručnjak valjda vidija najveću ponuđenu vrijednost u biosu pa je po tome izveja zaključak

ovako,imao sam prije manje od godinu dana jednu Kingmax memoriju koja je radila na 2.1v za CL7(to je bio njen default) i radila je tako na Phenomu II skoro 2 godine,i nikakvih problema nisam imao,tako da je ta informacija izmedu Phenoma II i napona od 2.1v na memoriji tocna.ali mene samo zanima koliko bi iznosila za BD...

Nemam potpis jer sam nepismen...
13 godina
offline
AMD Bulldozer napon memorije

2.1 default??? Iskreno ja nikad dosad nisam naišao da ram traži toliko voltažu pa makar i na cl7. Na koliko mhz je radila

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Bulldozer napon memorije

Kakve veze ima napon memorije sa procesorom '???

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Bulldozer napon memorije
itomic009 kaže...

Kakve veze ima napon memorije sa procesorom '???

Da se čovjek pohvali sa procesorom{#}

13 godina
offline
Re: AMD Bulldozer napon memorije

Looool. Mogao je i napisati ovako. Ja imam FX 8150, koji prašak mi treba za šareno ??? {#}

13 godina
neaktivan
offline
AMD Bulldozer napon memorije

Napon memorije nema veze s naponom procesora.

 

U drugim vijestima, svaki put kad netko kaže voltaža, umre mali zeko.

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.11.2011 21:36 (longlive775).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
AMD Bulldozer napon memorije

di je Don Kihoty kad ga covjek treba....

 

 

kao prvo,ako napon memorije nema veze sa procesorom,zasto Intel ne preporuca 1.65v na svojim CPU-ima???

Nemam potpis jer sam nepismen...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Bulldozer napon memorije
Snakepriest kaže...

ovako,imao sam prije manje od godinu dana jednu Kingmax memoriju koja je radila na 2.1v za CL7(to je bio njen default) i radila je tako na Phenomu II skoro 2 godine,i nikakvih problema nisam imao,tako da je ta informacija izmedu Phenoma II i napona od 2.1v na memoriji tocna.ali mene samo zanima koliko bi iznosila za BD...

To ti je bila ddr2 memorija, evo i moja radi na 2.1V, ddr3 ide samo do 1.8V.

All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.11.2011 21:30 (drnde).
13 godina
offline
Re: AMD Bulldozer napon memorije
Snakepriest kaže...

di je Don Kihoty kad ga covjek treba....

 

 

kao prvo,ako napon memorije nema veze sa procesorom,zasto Intel ne preporuca 1.65v na svojim CPU-ima???

Ima svake veze, samo se neki ljudi vole pravit pametni. Ali glavno da se citiralo to kad se kaže voltaža

 

Ram i njegove postavke itekako utječu na sam oc prcesora

13 godina
neaktivan
offline
AMD Bulldozer napon memorije

Bulldozer vrti 1.65v bez problema.

Intel tvrdi da 1.65v može oštetit memorijski kontroler na njihovim procevima, ali ljudi uredno clockaju memoriju i povećavaju napon na te/više vrijednosti pri tome...

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Bulldozer napon memorije
drnde kaže...
Snakepriest kaže...

ovako,imao sam prije manje od godinu dana jednu Kingmax memoriju koja je radila na 2.1v za CL7(to je bio njen default) i radila je tako na Phenomu II skoro 2 godine,i nikakvih problema nisam imao,tako da je ta informacija izmedu Phenoma II i napona od 2.1v na memoriji tocna.ali mene samo zanima koliko bi iznosila za BD...

To ti je bila ddr2 memorija, evo i moja radi na 2.1V, ddr3 ide samo do 1.8V.

To je već druga priča, ddr3 uz odlično hlađenje može do 1,95, preko toga će doći do oštećenja same memorije

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice