AMD FX Club izdvojena tema

poruka: 5.910
|
čitano: 791.331
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: AMD FX Club
funny games kaže...

Koja maticna i koje napajanje? Meni ne zeli bootati uopce na 4.0 bez diranja napona.vjerovatno je ovo cx 500 napajanje slabo

 Ploča je GA-990FXA-UD3 a napojna je BeQuiet 430W i još majnam sa CPU 24/7 na ovome setup-u a drugi PSU od 850W koristim za 3 GPU-a koji isto tako majnaju 24/7, znači kod tebe bi to trebalo da radi bez problema. koja ti je postavka u biosu za LLC i ostale opcije u biosu jesil dirao i koje su ti postavke u biosu.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
11 godina
offline
Re: AMD FX Club

Iskljucio sam turbo i ostale ludosti u vezi turbo boosta jedino nisam dirao llc.valjda bi to tribalo na ultra high ili extreme :D

11 godina
offline
Re: AMD FX Club
funny games kaže...

Iskljucio sam turbo i ostale ludosti u vezi turbo boosta jedino nisam dirao llc.valjda bi to tribalo na ultra high ili extreme :D

 LLC na ultra high. de poslikaj bios sa postavkama svojim i uploadaj da vidim

http://hwbot.org/signature/u135800.png
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.3.2018 0:39 (mirzet1976).
15 godina
offline
AMD FX Club

Pozz, nakon tjedana mučenja sa freezanjem kompa (Kernel Power 41 63) doznao sam da pomaže isključivanje C-Statesa odnosno C6 modea u mom BIOS-u, koji navodno štedi energiju procesora pa me zanima jel to preporučljivo isključiti i ima li kakvog efekta na rad kompa ? Proc mi je inače na default taktovima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD FX Club

Da sada pokrece na 4.0 ghz bez problema na 1.140 V. Hvala ti :D

11 godina
offline
Re: AMD FX Club

Ja imam iskljuceno to kao i sve ostalo sta stedi energiju naravno i turbo boost.zakljucan je na 3.8 radi savrseno i naravno efikasno.nemas nikakvog negativnog efekta sta se te opcije tice.koja ti je konfiguracija?

14 godina
offline
Re: AMD FX Club
funny games kaže...

Ja imam iskljuceno to kao i sve ostalo sta stedi energiju naravno i turbo boost.zakljucan je na 3.8 radi savrseno i naravno efikasno.nemas nikakvog negativnog efekta sta se te opcije tice.koja ti je konfiguracija?

 Pa ono, ima negativnog efekta. Zašto bi ti procesor stalno radio na 100% i pržio se ako ne radiš ništa zahtjevnije na kompu?

Po meni je bolje isključiti neke od opcija.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
11 godina
offline
AMD FX Club

CnQ uključen, C1 i C6, APM  i virtualka isključena, turbo boost isključen, ako klokas onda dižeš napon sa offsetom tako da može raditi CnQ, u windowsu power plan na balanas i onda ti CPU kad neradi ništa obori takt i napon, ovako ja koristim CPU na 4.5 - 4.7GHz.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: AMD FX Club
funny games kaže...

Da sada pokrece na 4.0 ghz bez problema na 1.140 V. Hvala ti :D

 Dobar je to napon za 4ghz da je stabilan, kod mene 4.5ghz na 1.356V a 4.7ghz na 1.428V

 

ili ovo 13min na 5490Mhz -sva benchanja koja sam radio bila su sa ukljucenim CnQ.

 

 

http://hwbot.org/signature/u135800.png
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.3.2018 19:16 (mirzet1976).
15 godina
offline
AMD FX Club

O jbmti život, otkako sam isključio C6 samo problemi. Sve mi se igre crashaju s ovakvim porukama, pokušavam instalirat nove drivere -> nisu kompatibilni. Wtf ? Vratim BIOS na default i uspijem instalirat drivere. Ali mi i dalje baca ovakve poruke. Koji se vrag događa ?!

 

https://i.imgur.com/OoVA5e9.jpg

 

https://i.imgur.com/rkN2MtQ.jpg

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD FX Club
luckyluke kaže...

O jbmti život, otkako sam isključio C6 samo problemi. Sve mi se igre crashaju s ovakvim porukama, pokušavam instalirat nove drivere -> nisu kompatibilni. Wtf ? Vratim BIOS na default i uspijem instalirat drivere. Ali mi i dalje baca ovakve poruke. Koji se vrag događa ?!

 

https://i.imgur.com/OoVA5e9.jpg

 

https://i.imgur.com/rkN2MtQ.jpg

 Taj Kernel Power error je poprilicno 'generalan'. Svako rusenje ili nasilno resetiranje/gasenje on ce 'zapisati' kao kernel power critical error, a onda ti trazi gdje je problem.

Biti ce da ti nesto pise svoje oprostajno pismo.

10 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

Evo, samo da prijavim da je FX8350 uspesno instaliran i radi kao sat. Drugi dan me je iznervirao stock cooler koji se vrti i dere kao brusilica, pa sam otisao do prodavnice i uzeo za smesnih 20EUR LC-CC-120 CPU cooler i sada imam odlicno hladjenje i tisinu u sobi. Za sada nemam nikakvih primedbi ni na procesor ni na cooler, mislim da sam napravio lep upgrade za male pare.

 

Moj PC  
11 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD FX Club

evo baš sam danas odradio prime 95 test i mogu rec da je sa ovim postavkama fx 8370e stabilan bez greške.

max temperatura mu je 53C.

znači postavke su ko u kolege mirze kojem hvala na savjetu.(izgleda da sada pokazuje napon od 1.164V ugl bez diranja voltaze default postavka offset mode)

 

https://valid.x86.fr/q9vipk

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.4.2018 15:41 (funny games).
6 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

Imam FX 8320 i GTX 980. Da li da drzim cpu na 4.0GHz uz napon od 1.3V ili 4.5GHz uz 1.45V? Vrtio sam Far Cry 5 benchmark na Ultra i razlika je 1 frejm u korist vise frekvencije.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD FX Club

Kolike su ti temperature?

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.5.2018 0:48 (Gee).
6 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
Gee kaže...

Kolike su ti temperature?

 4.5GHz temperature oko 60C. Kada je freq na 4.0 temperature su 10C nize. Imam NH-D15 i HAF 922

13 godina
offline
Re: AMD FX Club
Stavi 4.5 i vozi
13 godina
offline
Re: AMD FX Club
Stavi 4.5 i vozi
15 godina
offline
Re: AMD FX Club
Vidim da ti je p state za 4ghz 1.425 v pa mislim da ne moraš brinut iako ga ja osobno radi tog 1 frejma ne bih držao tako...
8 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

Pozz 

Bi li mi clockanje FX-4300 na 4.2 GHZ dalo par frameova u fortniteu i zuli.

Zula mi se na 100 vrti lagano uz clocknutu grafičku ali fortnite šteka na mediumu.

I kako da ga overclockam imam CM TX3 i ploču iz opisa koje funkcije da upalim, koje ugasim itd.

Problema ima puno, ali rješenja duplo više.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD FX Club
CROGamerJosip kaže...

Pozz 

Bi li mi clockanje FX-4300 na 4.2 GHZ dalo par frameova u fortniteu i zuli.

Zula mi se na 100 vrti lagano uz clocknutu grafičku ali fortnite šteka na mediumu.

I kako da ga overclockam imam CM TX3 i ploču iz opisa koje funkcije da upalim, koje ugasim itd.

 Ostavi se ćorava posla i kupi barem malo jaču grafičku karticu, barem GTX 750ti ili 950. Ta tvoja gtx 730 je za tetris a ne fortnite. 

MISCREATED
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
nicky.sl kaže...
CROGamerJosip kaže...

Pozz 

Bi li mi clockanje FX-4300 na 4.2 GHZ dalo par frameova u fortniteu i zuli.

Zula mi se na 100 vrti lagano uz clocknutu grafičku ali fortnite šteka na mediumu.

I kako da ga overclockam imam CM TX3 i ploču iz opisa koje funkcije da upalim, koje ugasim itd.

 Ostavi se ćorava posla i kupi barem malo jaču grafičku karticu, barem GTX 750ti ili 950. Ta tvoja gtx 730 je za tetris a ne fortnite. 

 Znam nije čak ni gtx nego gt xD.

Planiram upiknut 1050 ali je skupa brt.

Problema ima puno, ali rješenja duplo više.
15 godina
offline
Re: AMD FX Club
CROGamerJosip kaže...
nicky.sl kaže...
CROGamerJosip kaže...

Pozz 

Bi li mi clockanje FX-4300 na 4.2 GHZ dalo par frameova u fortniteu i zuli.

Zula mi se na 100 vrti lagano uz clocknutu grafičku ali fortnite šteka na mediumu.

I kako da ga overclockam imam CM TX3 i ploču iz opisa koje funkcije da upalim, koje ugasim itd.

 Ostavi se ćorava posla i kupi barem malo jaču grafičku karticu, barem GTX 750ti ili 950. Ta tvoja gtx 730 je za tetris a ne fortnite. 

 Znam nije čak ni gtx nego gt xD.

Planiram upiknut 1050 ali je skupa brt.

 ak je 1050 skupa sta je onda 1060,1070...low graficka sa jeftinom cijenom osim ako si maloljetnik onda ti je sve skupo u zivotu

battletag:MasnaKrvavic#2275
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
dado16 kaže...
CROGamerJosip kaže...
nicky.sl kaže...
CROGamerJosip kaže...

Pozz 

Bi li mi clockanje FX-4300 na 4.2 GHZ dalo par frameova u fortniteu i zuli.

Zula mi se na 100 vrti lagano uz clocknutu grafičku ali fortnite šteka na mediumu.

I kako da ga overclockam imam CM TX3 i ploču iz opisa koje funkcije da upalim, koje ugasim itd.

 Ostavi se ćorava posla i kupi barem malo jaču grafičku karticu, barem GTX 750ti ili 950. Ta tvoja gtx 730 je za tetris a ne fortnite. 

 Znam nije čak ni gtx nego gt xD.

Planiram upiknut 1050 ali je skupa brt.

 ak je 1050 skupa sta je onda 1060,1070...low graficka sa jeftinom cijenom osim ako si maloljetnik onda ti je sve skupo u zivotu

 Gledam Ti(zaboravio sam napisati), previše mi je 1400kn za grafičku koja je prije koštala 1200 i manje kn.

Problema ima puno, ali rješenja duplo više.
15 godina
offline
Re: AMD FX Club
CROGamerJosip kaže...
dado16 kaže...
CROGamerJosip kaže...
nicky.sl kaže...
CROGamerJosip kaže...

Pozz 

Bi li mi clockanje FX-4300 na 4.2 GHZ dalo par frameova u fortniteu i zuli.

Zula mi se na 100 vrti lagano uz clocknutu grafičku ali fortnite šteka na mediumu.

I kako da ga overclockam imam CM TX3 i ploču iz opisa koje funkcije da upalim, koje ugasim itd.

 Ostavi se ćorava posla i kupi barem malo jaču grafičku karticu, barem GTX 750ti ili 950. Ta tvoja gtx 730 je za tetris a ne fortnite. 

 Znam nije čak ni gtx nego gt xD.

Planiram upiknut 1050 ali je skupa brt.

 ak je 1050 skupa sta je onda 1060,1070...low graficka sa jeftinom cijenom osim ako si maloljetnik onda ti je sve skupo u zivotu

 Gledam Ti(zaboravio sam napisati), previše mi je 1400kn za grafičku koja je prije koštala 1200 i manje kn.

 e jbg, onda trpi štekanje

battletag:MasnaKrvavic#2275
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club

Not funny at all

Problema ima puno, ali rješenja duplo više.
11 godina
offline
AMD FX Club

kakva su iskustva sa memorijama vezanima za fx procesore? Jel ima ko kakve savjete da se izvuče max preformansa do nadogradnje ryzenom 2?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD FX Club
funny games kaže...

kakva su iskustva sa memorijama vezanima za fx procesore? Jel ima ko kakve savjete da se izvuče max preformansa do nadogradnje ryzenom 2?

 Jednom davno sam imao FX 8350 u dječijem kompu i nisam primjetio neke benefite klokanjem memorije. 

Klokni cpu ako ti je toliko bitno ali ja tu nebih ništa dirao jer taj tvoj FX je taman za tu grafu koju imaš.

MISCREATED
11 godina
offline
Re: AMD FX Club
nicky.sl kaže...
funny games kaže...

kakva su iskustva sa memorijama vezanima za fx procesore? Jel ima ko kakve savjete da se izvuče max preformansa do nadogradnje ryzenom 2?

 Jednom davno sam imao FX 8350 u dječijem kompu i nisam primjetio neke benefite klokanjem memorije. 

Klokni cpu ako ti je toliko bitno ali ja tu nebih ništa dirao jer taj tvoj FX je taman za tu grafu koju imaš.

 Ma baš gledam što napraviti, jer koliko vidim najbolje bi mi bilo bocnuti 1060 6 gb grafu i bio bi još neko vrijeme miran šta se tiče gejmanja.Recimo sada igram gta 5 na 45-60 fps 1080 high- very high postavkama sa ovom grafičkom.

Nemam baš vremena za igranje ali vikendom nekada uhvatim vremena pa bi volio imat solidno iskustvo bez nekog ogromnog ulaganja.

11 godina
offline
AMD FX Club

 

Pojeden je od strane 7700k i od ryzena 1400 ali opet sve se vrtio iznad 60 fps što za mene je dovoljno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.5.2018 12:09 (funny games).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice