AMD Phenom II X2 555 BE ili AMD Athlon II X4 640

poruka: 29
|
čitano: 6.386
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
AMD Phenom II X2 555 BE ili AMD Athlon II X4 640

Evo doso sam do dileme oko ova dva procesora pa treba mi vase misljene oko njih koj bi bio bolji za kupit jel planiram koristit procesor za igrice.

Isto tak razmisljam oko ove dvje maticen Asus M4A79XTD-EVO i M4A88T-V EVO/USB3 (vase misljenje molim :D )

Ovo je graficka Nvidia 460GTX 1GB

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Phenom II X2 555 BE ili AMD Athlon II X4 640

uzmi Athlona. imaš 4 sigurne jezgre iako je velika mogućnost da otključaš tog Phenoma ali što je sigurno je sigurno.

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
AMD Phenom II X2 555 BE ili AMD Athlon II X4 640

a jel bi mogo overklokat Athlona i na kolko najvise ??

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Phenom II X2 555 BE ili AMD Athlon II X4 640

I ja bih ti preporučio Athlona 640... Radi na dovoljno visokom taktu (3.0 GHz), a kako kolega reče, četiri jezgre su četiri jezgre.

 

Istina, možda bi Phenom II x2 555 BE mogao bolje povući u nekim igricama, ali se sve više igrica kreira za višejezgrene procesore što znači da bi Athlon u dogledno vrijeme mogao ispasti puno potentniji procesor za igranje u odnosu na Phenoma.

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: AMD Phenom II X2 555 BE ili AMD Athlon II X4 6
GoogleMKD kaže...

a jel bi mogo overklokat Athlona i na kolko najvise ??

mislim da bi na stock hladnjaku mogao do nekih 3.2ghz ali ipak je bolje kupiti neki aftermarket pa ga dobro clockati

14 godina
neaktivan
offline
RE: AMD Phenom II X2 555 BE ili AMD Athlon II X4 6
GoogleMKD kaže...

a jel bi mogo overklokat Athlona i na kolko najvise ??

Računaj do 3.6 GHz stabilno s nekim normalnijim naponima

 

I pristojnim hlađenjem naravno

 

Stock cooler je katastrofa, u loadu buči ko usisavac, a ohladit ce proc do nekih 3.2, dalje nebih išao

13 godina
neaktivan
offline
AMD Phenom II X2 555 BE ili AMD Athlon II X4 640

znam da ovi kuleri nisu neke kvalitete pa zato planiram uzet CoolerMaster Hyper 212+ i neko bolje napajanje od 500-550W

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
AMD Phenom II X2 555 BE ili AMD Athlon II X4 640

Glede napajanja preporuka Seasonic 520/620W  sve zavisi od financija ali vrijede svaku uloženu kunu, naravno ima još dobrih napajanja samo nemoj uzimati Corsair CX seriju{#} nevalja i previše novaca za ono što daje.

Sapphire 5770 Vapor-X
Moj PC  
2 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
AMD Phenom II X2 555 BE ili AMD Athlon II X4 640

hoce li Chieftec 550W ili Corsair VX450 bit dovoljno da kompjuter radi u normali a procesor da je overklokan ??

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: AMD Phenom II X2 555 BE ili AMD Athlon II X4 6
GoogleMKD kaže...

hoce li Chieftec 550W ili Corsair VX450 bit dovoljno da kompjuter radi u normali a procesor da je overklokan ??

Naravno, pogle šta moj VX450 drži

13 godina
offline
RE: AMD Phenom II X2 555 BE ili AMD Athlon II X4 6
GoogleMKD kaže...

hoce li Chieftec 550W ili Corsair VX450 bit dovoljno da kompjuter radi u normali a procesor da je overklokan ??

više nego dovoljni.

ako će ti grafa biti gtx 460 onda bi ti i seasonic 430w bio dovoljan.

13 godina
neaktivan
offline
RE: AMD Phenom II X2 555 BE ili AMD Athlon II X4 6

a nema veze bolje viska nikom nece stet :D

13 godina
neaktivan
offline
AMD Phenom II X2 555 BE ili AMD Athlon II X4 640

e ATIGamer kak si uspio cloknuo procesor na 4GHz ..jel stabilno ?

hoci li  ja moc  mog procesora tolko??

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
AMD Phenom II X2 555 BE ili AMD Athlon II X4 640

Mislio sam uzesti Athlon II x4 za 750kn,sad me zanima koliko se isplati ustedjeti jos 100kn i uzesti Phenom II x4 925?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: AMD Phenom II X2 555 BE ili AMD Athlon II X4 6
DragonSlade kaže...

Mislio sam uzesti Athlon II x4 za 750kn,sad me zanima koliko se isplati ustedjeti jos 100kn i uzesti Phenom II x4 925?

 

po meni se isplati dati još 100kn

15 godina
neaktivan
offline
RE: AMD Phenom II X2 555 BE ili AMD Athlon II X4 6
ATiGamer kaže...
GoogleMKD kaže...

hoce li Chieftec 550W ili Corsair VX450 bit dovoljno da kompjuter radi u normali a procesor da je overklokan ??

Naravno, pogle šta moj VX450 drži

Imam sličnu konfiguraciju - razlika je graf. kartica (HD4850 512MB) i dva dodatna diska (dva Spinpointa F3 1TB i jedan Hitachijev od 160 GB) - i sve radi s Chieftecovim 400W napajanjem. U overclockiranje se ne upuštam, budući da radi dovoljno brzo za sve potrebe, a važniji mi je stabilan rad od performansi. Što se tiče navedenih napajanja, neće biti problema.

 

DragonSlade kaže...

Mislio sam uzesti Athlon II x4 za 750kn,sad me zanima koliko se isplati ustedjeti jos 100kn i uzesti Phenom II x4 925?

 

Po mojem mišljenju svakako - 8 MB L3 cachea koje Phenom II ima mogu prilično podići performanse (naravno, ovisno o primjeni). Ipak, budući da namjeravaš OC-ati, pogledaj recenzije o postignutim taktovima i performansama i odluči koliko ti je to važno - i jedan i drugi procesor, neOC-ani, su dovoljno snažni za igranje; u toj primjeni je važnija snaga grafičke kartice. Kod igara, brzina procesora dolazi do izražaja u strateškim igrama i onim igrama koje intenzivno koriste fizikalne proračune (iako bi se to u budućnosti moglo prebaciti na GPU-ove putem OpenCLa i DirectComputea).

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.2.2011 12:16 (hrx).
15 godina
neaktivan
offline
RE: AMD Phenom II X2 555 BE ili AMD Athlon II X4 6
hrx kaže...
ATiGamer kaže...
GoogleMKD kaže...

hoce li Chieftec 550W ili Corsair VX450 bit dovoljno da kompjuter radi u normali a procesor da je overklokan ??

Naravno, pogle šta moj VX450 drži

Imam sličnu konfiguraciju - razlika je graf. kartica (HD4850 512MB) i dva dodatna diska (dva Spinpointa F3 1TB i jedan Hitachijev od 160 GB) - i sve radi s Chieftecovim 400W napajanjem. U overclockiranje se ne upuštam, budući da radi dovoljno brzo za sve potrebe, a važniji mi je stabilan rad od performansi. Što se tiče navedenih napajanja, neće biti problema.

 

DragonSlade kaže...

Mislio sam uzesti Athlon II x4 za 750kn,sad me zanima koliko se isplati ustedjeti jos 100kn i uzesti Phenom II x4 925?

 

Po mojem mišljenju svakako - 8 MB L3 cachea koje Phenom II ima mogu prilično podići performanse (naravno, ovisno o primjeni). Ipak, budući da namjeravaš OC-ati, pogledaj recenzije o postignutim taktovima i performansama i odluči koliko ti je to važno - i jedan i drugi procesor, neOC-ani, su dovoljno snažni za igranje; u toj primjeni je važnija snaga grafičke kartice. Kod igara, brzina procesora dolazi do izražaja u strateškim igrama i onim igrama koje intenzivno koriste fizikalne proračune (iako bi se to u budućnosti moglo prebaciti na GPU-ove putem OpenCLa i DirectComputea).

Ne namjeravam overclockat nista...Igrao bih nove igre s sapphire HD 6850

15 godina
neaktivan
offline
RE: AMD Phenom II X2 555 BE ili AMD Athlon II X4 6

Nekako sam shvatio drugačije - nema veze; uzmi Phenoma i napajanje od 450W ili, da budeš siguran, 500W ako si možeš priuštiti.

 

Kada sam kupovao komp, razlika između Athlona II x4 630 i Phenoma II x4 925 je bila 300-400 kn, odnosno bio je oko 50% skuplji, tako da sam procijenio da mi se ne isplati (imao sam tanak proračun {#}). 100 kn više za Phenoma u odnosu na cijenu od 750 kn za Athlona definitivno se isplati.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.2.2011 14:59 (hrx).
14 godina
neaktivan
offline
RE: AMD Phenom II X2 555 BE ili AMD Athlon II X4 6
GoogleMKD kaže...

e ATIGamer kak si uspio cloknuo procesor na 4GHz ..jel stabilno ?

hoci li  ja moc  mog procesora tolko??

Daleko od stabilnog...

 

Tek bootanje u Windowse, pri bilo kakvom opterećenju bi usljedio BSOD ili restart

 

Cele je imao stress stabilan primjerak na 3.9 uz 1.45V

Za Athlon odlican rezultat. Doduše taj je primjerak dolazio s Deneb jezgrom koji općenito više potežu od čistokrvnih Propusa

hrx kaže...

Imam sličnu konfiguraciju - razlika je graf. kartica (HD4850 512MB) i dva dodatna diska (dva Spinpointa F3 1TB i jedan Hitachijev od 160 GB) - i sve radi s Chieftecovim 400W napajanjem. U overclockiranje se ne upuštam, budući da radi dovoljno brzo za sve potrebe, a važniji mi je stabilan rad od performansi. Što se tiče navedenih napajanja, neće biti problema.

 

Pa grafa je ta koja najviše ždere struje

 

4850 ce na defaultu povući nekih 100W dok 6970 bez beda cucla 200W+

 

VX450 ne samo da drži na stock postavkama već je ful stabilan u Vantage s grafom na 1050/1450 uz 1.4 mV i procom na 3.8 uz 1.5V

 

Mnogi su skeptični kad su u pitanju napajanja nazivne snage od 400,450W no ako je napajanje kvalitetno i dolazi od respektabilnog branda, u stanju je držati sve živo.

 

 

Po mojem mišljenju svakako - 8 MB L3 cachea koje Phenom II ima mogu prilično podići performanse (naravno, ovisno o primjeni). Ipak, budući da namjeravaš OC-ati, pogledaj recenzije o postignutim taktovima i performansama i odluči koliko ti je to važno - i jedan i drugi procesor, neOC-ani, su dovoljno snažni za igranje; u toj primjeni je važnija snaga grafičke kartice. Kod igara, brzina procesora dolazi do izražaja u strateškim igrama i onim igrama koje intenzivno koriste fizikalne proračune (iako bi se to u budućnosti moglo prebaciti na GPU-ove putem OpenCLa i DirectComputea).

Evo jedne usporedbe između AII X4 vs PII X4 na istom taktu

 

http://www.anandtech.com/bench/Product/105?vs=81

 

Razlika je mizerna i zaista mislim da se ne isplati mnogo ulagati u Phenome

L3 zna napraviti manju razliku u nekim aplikacijama no overall... vidiš i sam

 

Za 100 kn već da no pred par mjeseci razlika je bila 300 kn što ga čini neisplativom kupnjom

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.2.2011 15:11 (ATiGamer).
16 godina
offline
RE: AMD Phenom II X2 555 BE ili AMD Athlon II X4 6
DragonSlade kaže...

Mislio sam uzesti Athlon II x4 za 750kn,sad me zanima koliko se isplati ustedjeti jos 100kn i uzesti Phenom II x4 925?

 

I saam sam u sličnoj dilemi...

 

S tim da primarna svrha mojeg računala nije samo igranje nego i niz drugih stvari (ponekad se znam igrati s videom, Photoshopom i sl.) zbog čega će vrlo vjerojatno moj izbor biti Phenom.

 

Ono što bih ti preporučio je i to da imaš u vidu koliko će ti računalo trajati. Mislim da je dugoročno Phenom bolja kupovina, ali ukoliko planiraš za godinu-dvije mijenjati konfiguraciju, u tom slučajnu mislim da je jeftiniji izbor bolji izbor.

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
15 godina
neaktivan
offline
RE: AMD Phenom II X2 555 BE ili AMD Athlon II X4 6
ATiGamer kaže...
(...)

Evo jedne usporedbe između AII X4 vs PII X4 na istom taktu

 

http://www.anandtech.com/bench/Product/105?vs=81

 

Razlika je mizerna i zaista mislim da se ne isplati mnogo ulagati u Phenome

L3 zna napraviti manju razliku u nekim aplikacijama no overall... vidiš i sam

 

Za 100 kn već da no pred par mjeseci razlika je bila 300 kn što ga čini neisplativom kupnjom

 

Kod gornje usporedbe treba uzeti u obzir da PII 920 koristi DDR2 memoriju, dok AII 630 DDR3 memoriju. Kako bilo, L3 cache kod PII donosi oko 10-15% veće performanse pri istom taktu, što je korisno kod 3d renderiranja (10% se osjeti, pogotovo kod korištenja Luxrendera ili renderiranja animacija Blenderom i Yafarayem) i transkodiranja videa. Osobno bih uzeo Phenoma za 100 kn više, budući da se pri namještanju scena i materijala radi dosta testnih rendera, pa svako ubrzanje dobro dođe, ali budući da se namjerava igrati, gdje 10% vjerojatno i nije primjetno, treba sam procijeniti je li spreman dati 100 kn više.

 

cro_blue kaže...
(...)

 

Ono što bih ti preporučio je i to da imaš u vidu koliko će ti računalo trajati. Mislim da je dugoročno Phenom bolja kupovina, ali ukoliko planiraš za godinu-dvije mijenjati konfiguraciju, u tom slučajnu mislim da je jeftiniji izbor bolji izbor.

Uz količinu novca kojom raspolažeš i predviđenu namjenu računala, jedna od važnijih stavki pri nabavci računala.

 

Pred 7-8 mj. kupio sam novo računalo, budući da je staro kupljeno pred 7 godina. Prilikom kupnje obično računam sa 5 godina za potpunu zamjenu, ali zbog konstantnih odgađanja izlaska novih generacija procesora/graf. kartica vrijeme za zamjenu se produžilo (odgode Fusiona i Bulldozera, visoke cijene Core iX procesora, problemi sa yieldom na 40 nm, kriza, ...). Budući da je postajalo teško čak i surfati netom - to 7 godina staro računalo ima otprilike performanse današnjih netbookova, doduše uz puno bolju graf. karticu - prošle sam godine odlučio uzeti komp sa namjerom zamjene nakon 2-2,5 godine, tako da sam potrošio manje novca. Tada su analitičari predviđali da će Bulldozeri / APU-ovi će biti dostupniji (i biti će poznate performanse u odnosu na Intelove procesore - Bulldozer donosi throughput orijentiranu x86 arhitekturu za razliku od dosadašnje single thread performance orijentirane arhitekture), zatim da će nove generacije konzola stići negdje 2013. godine, a DX11 kartice će biti toliko rasprostranjene da će developeri (kao i nove konzole) koristiti sve DX11 mogućnosti. Sve ovo, osim konzola koje su odgođene, još stoji, tako da računam da ću tada potrošiti nešto veći iznos na novo računalo, sa planom zamjene nakon 4-5 godina.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.2.2011 16:21 (hrx).
14 godina
neaktivan
offline
AMD Phenom II X2 555 BE ili AMD Athlon II X4 640

Naravno da će performanse biti na strani Phenoma no pitanje vrijedi li tih 10% ulaganja više stotina kn. Nedavno je PII X4 945 cijenio oko 1000 kn dok je cijena AII X4 640 (dakle proc na istom taktu) bila nešto preko 700 kn. Pri tom scenariju Phenom jednostavno postaje neisplativ proc. Na 100 kn razlike moja bi odluka prevagnula na Phenoma, dijelom zbog keša, a dijelom zbog višeg plafona pri OC-u. No u tom slučaju išao bih na 955BE.

 

U biti kod Phenoma se djelomično i ime plaća. Ništa čudno, barem toga danas ima. Npr. netom po izlasku MSRP Phenoma je iznosio nekih 70% više od Athlona što je nebuloza.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
AMD Phenom II X2 555 BE ili AMD Athlon II X4 640

Ako koga zanima, AMD je svim Phenom II procesorima spustio cijenu od 31.1. Asbis je sa primjenom novih cijena počeo od jučer... Ništa spektakularno ali čovjeka veseli...

 

X4 955 BE je ispod 1000kn što je smiješno u usporedbi sa X2 555, prije dok sam se igrao sa otključavanjem jezgri razlika između X2 i X4 je bila točno dupla...

 

Ja ne bi uzeo X2 555, ovisno o namjeni računala razmislio bi između X4 640 za cca 750kn i X4 945 za cca 900kn, ako bi overclockao dodao bi još sitno za 955 BE

 

 

EDIT: Mala dezinformacija, svim X4 i X6 Phenom II procesorima, X2 ostaju sa istom cijenom

clock2much
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.2.2011 19:19 (Cele303).
Moj PC  
4 0 hvala 5
13 godina
offline
RE: AMD Phenom II X2 555 BE ili AMD Athlon II X4 6
ATiGamer kaže...

Naravno da će performanse biti na strani Phenoma no pitanje vrijedi li tih 10% ulaganja više stotina kn. Nedavno je PII X4 945 cijenio oko 1000 kn dok je cijena AII X4 640 (dakle proc na istom taktu) bila nešto preko 700 kn. Pri tom scenariju Phenom jednostavno postaje neisplativ proc. Na 100 kn razlike moja bi odluka prevagnula na Phenoma, dijelom zbog keša, a dijelom zbog višeg plafona pri OC-u. No u tom slučaju išao bih na 955BE.

 

U biti kod Phenoma se djelomično i ime plaća. Ništa čudno, barem toga danas ima. Npr. netom po izlasku MSRP Phenoma je iznosio nekih 70% više od Athlona što je nebuloza.

 

ako je razlika samo 100kn onda se po meni definitivno isplat. kad bi razlika u cijeni bila 300-400kn onda se nebi isplatilo jer bi bilo bolje uložiti u grafu.

 

 

danas je dovoljno imati quad sa 2-8-3. 0ghz

15 godina
offline
AMD Phenom II X2 555 BE ili AMD Athlon II X4 640

Zašto baš sada snizuju cijene -_-.

 

Hebote prije mjesec dana kupim x6 1075T za 1470kn, a sada je 1300kn dok recimo x6 1090T košta ravno 1406kn.

 

Sve cijene iz protisa, sad sam lijepo mogao furat 1090T, nažalost sad je gotovo.{#}

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | Nekaže se VOLTAŽA nego NAPON FFS
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
AMD Phenom II X2 555 BE ili AMD Athlon II X4 640

jbg. uvijek se tako nešto desi i neko pokusa kašu pa sam i sam tako prošao sa razlikom od par dana, kupim dio i za par dana vidim pala cijena 10% istom proizvodu.kod nas je problem i dobavljivost proizvoda kad cijena padne jer se to obično desi cca 10-ak dana poslije i tek onda to bude dostupno u nekim normalnim količinama, a ne samo par komada u jednoj trgovini.naravno ovisi i o zastupniku ali..... tako to ide kod nas.{#}

Sapphire 6950 1GB
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
AMD Phenom II X2 555 BE ili AMD Athlon II X4 640

kolko ce godina Athlon II X4 640 trajat za igree ?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: AMD Phenom II X2 555 BE ili AMD Athlon II X4 6
GoogleMKD kaže...

kolko ce godina Athlon II X4 640 trajat za igree ?

~20 godina dok necrkne.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | Nekaže se VOLTAŽA nego NAPON FFS
14 godina
offline
RE: AMD Phenom II X2 555 BE ili AMD Athlon II X4 6
Hyperion kaže...

~20 godina dok necrkne.

To ti onako otprilike {#}.

 

Evo ja znam točno!! Trajat će do 21.04.2032 (jbg, malo premašuje 20 godina).

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice