AMD Phenom X4 965 BE

poruka: 31
|
čitano: 3.369
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
AMD Phenom X4 965 BE
Da li jako zuji(stvara buku) u zahtjevnijim igricama gore navedeni procesor bez overclockanja i coolera?
 
0 2 hvala 0
14 godina
offline
RE: AMD Phenom X4 965 BE
nuk3r kaže...
Da li jako zuji(stvara buku) u zahtjevnijim igricama gore navedeni procesor bez overclockanja i coolera?

Da, skinut cooler s procesora u bilo koje vrijeme bi sigurno bio veoma pametan potez.

I odgovor na tvoje pitanje - ne, jer nema šta zujiti {#}

Praktički sva buka (izuzevši hard disk) dolazi od ventilatora, bilo sa coolera od procesora/grafiče ili drugih razmještenih u kućištu. Tako da, ne, ne stvara buku nikakvu, jer nema sa čime, ali nikako nemoj skidati cooler i pokretati računalo bez coolera na procesoru.

Once, I was atheist, but then I realised that I'm god.
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.2.2011 21:51 (The Unforgiven).
13 godina
neaktivan
offline
AMD Phenom X4 965 BE
Da li ima ikakve buke bez coolera s tim procesorom kad se igraju zahtjevnije igrice na high?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: AMD Phenom X4 965 BE
Pa ne, objasnio sam ti gore.
Nema što bučiti na procesoru ako nema coolera.
Ali NEMOJ pokretati računalo bez CPU Coolera
Once, I was atheist, but then I realised that I'm god.
13 godina
neaktivan
offline
RE: AMD Phenom X4 965 BE
nuk3r kaže...
Da li ima ikakve buke bez coolera s tim procesorom kad se igraju zahtjevnije igrice na high?

Ako spojiš proc bez coolera izgorit će ti. I kakvo je pitanje dali če bit buke ako makneš cooler?

Kruger
14 godina
neaktivan
offline
AMD Phenom X4 965 BE

Dobro ti kolega govori gore. Procesori ne stvaraju nikakvu buku jel oni teoretski ne rade nikakve mehaničke pokrete nego njihovi cooleri stvaraju buku. Bez coolera nemoj uopce pokretat komp  jel bi mogao imat rostilj iznenadenja.

Everybody Dancee Now !! Tnn TNNN tn tN TNN
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: AMD Phenom X4 965 BE
The Unforgiven kaže...
Pa ne, objasnio sam ti gore.
Nema što bučiti na procesoru ako nema coolera.
Ali NEMOJ pokretati računalo bez CPU Coolera

Dooobar..ha ha plačem sam od smijeha{#}{#}

14 godina
neaktivan
offline
AMD Phenom X4 965 BE

Cek pa covijek ti je vec napisao....Moras imat cooler na CPUu!!!

 

Ako nisam dobro shvatio (ako si mislio da li buci ako ne racunas buku ventilatora)....Onda ovisi koji vent imas, onaj koji se dobije s procesorom cesto je glasan

i a i ne ohladi nis posebno kak drugi mogu

 

Ako nemas cooler na procu onda ce ti se racunalo svake 2 minute gasit jer se proc topi xD

 

EDIT: Aiiii srry decki nisam vidio da ste vec odgovorili xD

Kad narastem bit ću Bill Gates, A'k ne narastem bit ću Steve Jobs
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.2.2011 22:19 (Mojpismonosa).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: AMD Phenom X4 965 BE
nuk3r kaže...
Da li jako zuji(stvara buku) u zahtjevnijim igricama gore navedeni procesor bez overclockanja i coolera?

ti bi znači bez coolera stavio.. AJ provaj to napravit pa češ vidit šta će bit.. {#}{#}{#}{#}{#}

 

i kakva buka.. zašto bi bilo buke..

 

Više će ti bučit bez coolera nego s njime..

http://gtabalkan.com | http://www.webosfera.net
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.2.2011 22:25 (joze).
14 godina
neaktivan
offline
RE: AMD Phenom X4 965 BE
joze kaže...

ti bi znači bez coolera stavio.. AJ provaj to napravit pa češ vidit šta će bit.. {#}{#}{#}{#}{#}

 

i kakva buka.. zašto bi bilo buke..

 

Više će ti bučit bez coolera nego s njime..

1. Ako nema coolera nema što bučit ? 

2. Ako toliko patiš na buku, skini stock cooler koji si dobio uz proc i kupi neki aftermarket tipa Mugen 2 , AC7 i sl. 

[url=http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1567767][img]http://valid.canardpc.com/cache/banner/1567767.png[/img][/url]
15 godina
protjeran
offline
RE: AMD Phenom X4 965 BE
nuk3r kaže...
Da li jako zuji(stvara buku) u zahtjevnijim igricama gore navedeni procesor bez overclockanja i coolera?

 

Procesor sam po sebi ne bi trebao proizvoditi nikakve zvukove kad je ukljucen, ni kad je iskljucen. No procesor bez coolera ti generalno nece raditi osim ako ne pricamo o 80286ici

 

Ako te buka jako iritira za tebe su kao stvorena portable gaming rjesenja kao PSP, Nintendo DS

 

The Unforgiven kaže...
Ali NEMOJ pokretati računalo bez CPU Coolera

 

U biti mu se ne bi trebalo nista losega dogoditi. Eventualno bi trebala maticna ugasiti sistem uslijed pregrijavanja kad procesor prede kriticnu temp namjestenu u BIOSu. Naravno uvijek postoji mogucnost da je maticna dosla iz Grunfovog labosa te da ne odradi posao kako spada iako bi *morala*.

 

nick54312 kaže...

Ako spojiš proc bez coolera izgorit će ti. I kakvo je pitanje dali če bit buke ako makneš cooler?

 

Nije ti to K7 Athlon, a ni P3 :D da sve zavrsi u dimu {#}

13 godina
neaktivan
offline
AMD Phenom X4 965 BE
neznam ja,mislio sam na ventilator da li zuji?
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
AMD Phenom X4 965 BE

Imam pitanje,nema veze s bukom procesora,već da ne otvaram novu temu a ime ove odgovara za moje pitanje.

 

Znači,imam AMD Phenom II BE 965 3,4 GHz AM3 na matičnoj ASROCK 970 Extreme 3 R2.0  P1.40-15B,

 

do sada sam koristio radnu memoriju i još je koristim Kingston HyperX 2x2GB DDR3 1600 CL9 240-Pin DIMM Kit,evo sad će četvrta godina i sad se već kuži da je malo postao pc spor pa bi htio pojačati na 8GB RAM-a.

 

E sad pitanje,koja vrsta memorije,koliko keksa,MHz,latencije i voltaže je za ovaj spoj procesora i matične da kupim?

 

Ako treba,izvadim postojeće i kupim novo ako neka nadogradnja ne bi odgovarala na postojeće stanje.

 

Molim prijedloge,može i u PM odgovor.

 

Unaprijed hvala.

AMD Phenom II X 4 965 BE 3.4Ghz , AS Rock 970 Extreme , 2 X 2 GB DDR 3 Kingstron Hyperx , VTX Radeon HD 4850 , Xilence 600 W , HDD WD 500 GB Blue
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Phenom X4 965 BE
Prije če ti PC biti spor od neodržavanog windowsa i sporog HDD nego manjka Rama,kažeš prije 4god PC radio bolje...
11 godina
offline
Re: AMD Phenom X4 965 BE

Što se rama tiče, prodaš ovo i kupiš dva keksa od 4gb 1600mhz

8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Phenom X4 965 BE

Najbolje osvjezenje za tvoj PC bi bio SSD za sistem. Najvjerovatnije je problem u Hard disku koji sada 20 do 50% sporiji (testiraj mu brzinu citanja i pisanja - CrystalDiskMark ili nesto slicno).

 

Idealno bi bilo da ubasics SSD i na njega stavis sistem. (sad su prilicno jeftini) i naravno, zamijenis hard disk (i jos dodas 4GB RAM-a, ako ti budzet pokrive sve ovo :))... 

8 godina
neaktivan
offline
AMD Phenom X4 965 BE

imam ovaj CPU i zanimam me bi li mogao on podrzt GPU:GTX 970. Ukoliko ne koji CPU je po vama najbolji za tu graficku

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Phenom X4 965 BE

Taj proc je preslab za tu grafu. Za nju je bilo koji i5 od sandy bridge pa na dalje ili neki FX8xxx clockan na 4.5+ GHz

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Phenom X4 965 BE

Znaci GPU mi nebi uopce radio ili ...

12 godina
offline
AMD Phenom X4 965 BE

Naravno da bi radio, ali nebi bio 100% iskorišten. Ako mislis nadograđivat, uzmi si slobodno tu gtx icu i clockaj gpu kolko ide dok ne kupiš jači

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Phenom X4 965 BE

Mislio sam sad uzet Gtx pa u 2 mj i5 6600 i novu maticnu Asus Z170 a.Bi li tada sve radilo super(na Ultra odnosno High).Bi li slabiji CPU unistio GTX pa da radi slabije i kad kupin novi CPU.I koliko ce mi CPU bottelneckat GTX-icu

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.3.2016 20:12 (JanPula).
12 godina
offline
Re: AMD Phenom X4 965 BE
JanPula kaže...

Mislio sam sad uzet Gtx pa u 2 mj i5 6600 i novu maticnu Asus Z170 a.Bi li tada sve radilo super(na Ultra odnosno High).Bi li slabiji CPU unistio GTX pa da radi slabije i kad kupin novi CPU.I koliko ce mi CPU bottelneckat GTX-icu

 10-30%, provjerena informacija.

Ako planiraš upgrade kako si gore napisao, onda svakako uzmi tu grafu pa vidi sam kak će se ponašat s tim procesorom. 

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Phenom X4 965 BE

I jos jedno pitanje ako idem overklokat ovaj AMD da li mogu to sa stock kulerom ili ne,a bi li mogao bez overklokanja sa bootelneckom od 30% proc 

12 godina
offline
Re: AMD Phenom X4 965 BE
JanPula kaže...

I jos jedno pitanje ako idem overklokat ovaj AMD da li mogu to sa stock kulerom ili ne,a bi li mogao bez overklokanja sa bootelneckom od 30% proc 

 Ako misliš tek za nekoliko mjeseci uzeti taj i7/i5, nez više šta si bio napisao - Nabavi neki cooler sad odmah, ali gledaj da paše na intel socket.

 

Imam ti četiri preporuke, ako ti nije problem cashirat pare, Noctua NH-D14/15  ;  Antec H2O 1250 ; Rajintek ; Rajintek2.

Eto poredo sam ti coolere po cijenama, ti sam odluči šta ćeš. 

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
12 godina
offline
Re: AMD Phenom X4 965 BE
ramzocro-HCR kaže...
JanPula kaže...

I jos jedno pitanje ako idem overklokat ovaj AMD da li mogu to sa stock kulerom ili ne,a bi li mogao bez overklokanja sa bootelneckom od 30% proc 

 Ako misliš tek za nekoliko mjeseci uzeti taj i7/i5, nez više šta si bio napisao - Nabavi neki cooler sad odmah, ali gledaj da paše na intel socket.

 

Imam ti četiri preporuke, ako ti nije problem cashirat pare, Noctua NH-D14/15  ;  Antec H2O 1250 ; Rajintek ; Rajintek2.

Eto poredo sam ti coolere po cijenama, ti sam odluči šta ćeš. 

 Radije Arctic Liquid Freezer 240. Puno bolji izbor za istu cijenu.

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
15 godina
offline
Re: AMD Phenom X4 965 BE
JanPula kaže...

Mislio sam sad uzet Gtx pa u 2 mj i5 6600 i novu maticnu Asus Z170 a.Bi li tada sve radilo super(na Ultra odnosno High).Bi li slabiji CPU unistio GTX pa da radi slabije i kad kupin novi CPU.I koliko ce mi CPU bottelneckat GTX-icu

 Ne znam otkud ti ovo razmšljanje, ali ne brini se, kompjuteru uopće, procesoru i grafičkoj karti neće biti apsolutno ništa, tj. slabiji cpu neće "uništiti" GTX. Sasvim će normalno raditi, samo u zahtjevnijim igrama nećeš postizati identične performanse (fps) kao neki drugi koji imaju jače procesore u kombinaciji sa tom grafičkom kartom.

GPU će raditi bez problema kada nadogradiš pc sa novim procesorom.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Phenom X4 965 BE

Puno hvala svima

Znaci bez overklokanja ne mogu stavit GTX 

12 godina
offline
AMD Phenom X4 965 BE

Možeš, ali ćeš imati još veći bottleneck

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD Phenom X4 965 BE
JanPula kaže...

Mislio sam sad uzet Gtx pa u 2 mj i5 6600 i novu maticnu Asus Z170 a.Bi li tada sve radilo super(na Ultra odnosno High).Bi li slabiji CPU unistio GTX pa da radi slabije i kad kupin novi CPU.I koliko ce mi CPU bottelneckat GTX-icu

Ja sam imao 965 BE i GTX 970, nisam klokao proc jer nije bilo potrebe ali se da klokati taj proc bez problema, recimo na 3.8GHz ali bi morao imati malo kvalitetnije hladjenje zbog povećanja temp proc uslijed dizanja napona, rezolucija na kojoj sam radio s tom konfom je bila 1680x1050, sve igre pa i ove malo zahtijevnije su radile na oko 60fps, kako koja ali su radile i to nebi trebalo biti neki problem iako da, taj proc neće dati snagu tom gpu u potpunosti ali sve će raditi. Obzirom da si napomenuo da uskoro ideš na novi cpu, slobodno si kupi tu karticu i samo uživaj, ne trebaš strahovati da ti neće raditi ili da ćeš nešto pokvariti jer se nema kaj pokvariti. 

 

p.s. igrao sam Witcher III na toj konfi sa navednom rezom na high postavkama i išlo je od 40-60 fps što je više nego dovoljno za igranje

 

lp

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.3.2016 10:56 (Taraba).
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Phenom X4 965 BE

Puno hvala svim puno stei pomogli.

Hvala sto si se javio Taraba da mi das informavlciju iz prve ruke.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice