Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.621.060
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen CPU

Nope, zvao sam tog lika, a želim si upgradat komp, nema ni mrtve koristi od stranice, veli da mu je u razvoju još navodno. Nemožeš ni kupit ništa još

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
15 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen CPU

Jeli se meni čini ili su Ryzen matične poprilično skupe? Ima li kakva do 1000 kn koja vrijedi?

8 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen CPU

Uzmi MSI B350 Tomahawk, bez problema ekipa kloka Ryzene na 3.9GHz na njoj, a tu je i MSI-eva A-XMP tehnologija za brze RAM module. Overall mi se cini najbolja ploca od tih B350 cipseta kod nas, a i najbolje hlađen VRM ima.

8 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen CPU

Getting faster RAM working on Ryzen + ASUS Crosshair 6 Hero

 

 

odgovor na onaj video gdje je covjek radio usporedbu sa Ryzenom i 3600MHz RAM-om.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.3.2017 0:02 (Lucidius).
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Lucidius kaže...

Uzmi MSI B350 Tomahawk, bez problema ekipa kloka Ryzene na 3.9GHz na njoj, a tu je i MSI-eva A-XMP tehnologija za brze RAM module. Overall mi se cini najbolja ploca od tih B350 cipseta kod nas, a i najbolje hlađen VRM ima.

 MSI je postao fakat zvjer .. odlicne grafe.. odlicne ploce!

xfact
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Lucidius kaže...

 

odgovor na onaj video gdje je covjek radio usporedbu sa Ryzenom i 3600MHz RAM-om.

 Prije 10 min. je objavio video. 60 likeova i 500 pregleda. Skoro pregled po sekundi :) 

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.3.2017 0:36 (hrvooje).
11 godina
offline
AMD Ryzen CPU

sto se tice konkurencije:

 

https://translate.google.com/translate?u=https://www.computerbase.de/2017-03/core-i7-8000-kaby-lake/&sl=de&tl=en

 

8th gen Kaby Lake Refresh is advertised with "15% better performance" when comparing Core i7-8xxx (Kaby Lake U42) vs Core i7-7600U

The over 15 percent additional power is based on the comparison of a Core i7-7600U with two cores, four threads and a maximum of 3.9 GHz to a future Core i7-8xxx (Codename Kaby Lake U42) with four Cores, eight threads and up to 4 GHz clock

 

 

sve po starom

AMDu otvoren put bez prepreka za Zen+ 

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Fanu kaže...

sto se tice konkurencije:

 

https://translate.google.com/translate?u=https://www.computerbase.de/2017-03/core-i7-8000-kaby-lake/&sl=de&tl=en

 

8th gen Kaby Lake Refresh is advertised with "15% better performance" when comparing Core i7-8xxx (Kaby Lake U42) vs Core i7-7600U

The over 15 percent additional power is based on the comparison of a Core i7-7600U with two cores, four threads and a maximum of 3.9 GHz to a future Core i7-8xxx (Codename Kaby Lake U42) with four Cores, eight threads and up to 4 GHz clock

 

 

sve po starom

AMDu otvoren put bez prepreka za Zen+ 

 

 ROFL... uspoređuju dva različita proizvoda za što? Kao da neće recenzenti usporediti jabuke s jabukama?

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Tonči kaže...
Fanu kaže...

sto se tice konkurencije:

 

https://translate.google.com/translate?u=https://www.computerbase.de/2017-03/core-i7-8000-kaby-lake/&sl=de&tl=en

 

8th gen Kaby Lake Refresh is advertised with "15% better performance" when comparing Core i7-8xxx (Kaby Lake U42) vs Core i7-7600U

The over 15 percent additional power is based on the comparison of a Core i7-7600U with two cores, four threads and a maximum of 3.9 GHz to a future Core i7-8xxx (Codename Kaby Lake U42) with four Cores, eight threads and up to 4 GHz clock

 

 

sve po starom

AMDu otvoren put bez prepreka za Zen+ 

 

 ROFL... uspoređuju dva različita proizvoda za što? Kao da neće recenzenti usporediti jabuke s jabukama?

 

ma nisam kopirao cijeli tekst, na kraju jos pise:

 

"the of course applies only to load on a core - as well as GT2 graphics unit."

 

koliko sam shvatio rijec je o usporedbi izmedju 2 U procesora iz iste linije valjda (i7-8600U vs i7-7600U), a ako ne onda jos veca retardacija

 

imamo koliko vec refreshova od intela u zadnjih nekoliko godina + zapeli na 14nm

15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU

Danas su objavili da idu na 10nm s masovnom proizvodnjom i postoji šansa da im je proces bolji od Samsungovog.

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
11 godina
offline
AMD Ryzen CPU

da ali taj kaby lake refresh (refresh refresha lol) ce i dalje biti 14nm

 

tako da im djabe najave 10nm procesa (najavljuju ga vec godinama)

16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Tonči kaže...

Danas su objavili da idu na 10nm s masovnom proizvodnjom i postoji šansa da im je proces bolji od Samsungovog.

 Omogućio i ubrzao RyZen ™ 

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
16 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Ryzen 5 1600 1800kn u nas. Ok cijena?

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
ukay1000 kaže...

Ryzen 5 1600 1800kn u nas. Ok cijena?

Gdje si to procitao? Cijena Ryzen 5 1600 je 220$, kod nas se cijena Ryzen 7 modela dobila tako da jednostavno dolare pomnozimo sa 9, u tom slucaju bi 1600 bio oko 2000 kn.

10 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen CPU

Uzeo sam 1700 i Msi x370 Carbon Pro ploču u ponedeljak. Privremeno sam stavio samo 4 gb Rama unutra, za tjedan dana mi stize 3200Mhz Corsair memorija (u ducanima je samo 3000 dostupno) pa sam odlucio se strpit malo. 3600mhz kitovi ce doci isto uskoro (Uzishop) ali od 1500kn nadalje kod nas sto mi je too much.

 

Zasad sam zadovoljan sa svime. Nisam nista klokao jer cekam rame no render u Sony Vegasu je brzi i na ovim brzinama (na 3,15 ga drzi) za 30-50 posto u odnosu na stari 2600k. Vjerujem kad ga klokam na 3,7 ili 3,8 da ce biti i preko 50 posto brzi render. Igrice nisam isprobavao jos, kada stignu Rami cu sve testirati, jedva cekam.

 

Sto se ploce tice uzeo sam ju jer mi se estetski najvise svidala u odnosu na Asrock Fatality / Killer. Dobra zvucna kartica, puno stata portova, utor za m2 ssd... Boota se solidno brzo, i zvuci kao trkacki auto kada ulazi u windows :)

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.3.2017 15:34 (Haremzg).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
ansha kaže...
The_Lost_Viking_88 kaže...

Ima li itko iskustva ovdje https://www.findit.hr ? Danas sam vidio nekakav oglas na google-u na ovoj stranici za Ryzen.

Poz

Malo reklamiramo, a?

 reklamira ali bogami je i jeftiniji bar za AMD Ryzen 7 1700X

16 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Kako mislis jeftiniji? 3349kn kod njega a imas ga vec od  3169kn na nabavi

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
16 godina
offline
AMD Ryzen CPU

da ovisi kod koga i jeli uopce ima 

16 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Pa kao da je vazno kod koga, imas ga jeftinije 200kn tako da se u svakom slucaju ne isplati kupovati u tom ducanu

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Colossus7 kaže...
chaselol kaže...
Stjepanj kaže...
Na 9 generaciji bi trebali imati cpu na 5ghz, to je cinjenica..zalemit ce ga sigurno nakon ovog pohoda Ryzena!lp

Ako nastave trend prelaska sa 6 na 7 generaciju 

 

Doduse osma generacija bi vec mogla biti na 5ghz, zar ne?

 

Al ovo je strasno dobar video

 

edit: tek sad vidio da je linkano iznad 

 Jos sam ja to linkao negdje 7 stranica unazad :D

 

 E yeba vas sve koji ste ga linkali... preko pola sata pričanja. Dajte sažmite malo zaključke. Neki od nas moraju i radit (i to bez ryzena pa ide sporije :P)
Dakle, sad, kad već čekamo te vražje ryzene Rblabla... ako novac nije presudan, ali je presudan mudar best buy a ne samo najskuplji odabir, što bi preporučili za kupovinu u hrvatskim dućanima u ryzen werkstejšnu glede
-ryzena
-matične
-hladnjaka
-memorije
Ima li još nešto bitno (vidim da se par stranca iz nekog razloga prepiralo o napajanjima ?!) što mora biti upareno s ryzenom a da nemam bottlenecka? neki SSD specifičan?
(edit, nebih išao na više od jedne gpu da se opet ne krenemo naganjat po stazicama)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.3.2017 17:58 (overhaul).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
overhaul kaže..

 

 E yeba vas sve koji ste ga linkali... preko pola sata pričanja. Dajte sažmite malo zaključke. Neki od nas moraju i radit (i to bez ryzena pa ide sporije :P)
Dakle, sad, kad već čekamo te vražje ryzene Rblabla... ako novac nije presudan, ali je presudan mudar best buy a ne samo najskuplji odabir, što bi preporučili za kupovinu u hrvatskim dućanima u ryzen werkstejšnu glede
-ryzena
-matične
-hladnjaka
-memorije

 

Moj izbor

cpu amd ryzen 7 1700 ili uskoro 5 1600X

MSI x370 Carbon

cooler ne znam

memorija hm 2x8GB sto moguce veci takt i po novome da ima A-XMO

napajanje 650-700W a to sad idi na napajanje temu ... opsirnije  ali snaga dovoljno (ako ti je moj model dobar  uzmi )

 

ja ne kupujem u HR  neg vani. pa mozda moj izbor skup, ispricavam se

 

-->-->--@
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.3.2017 18:10 (Jebodiah).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU

overhaul je robovlasnik pa sumnjam da mu brz ram radi ulogu na renderiranju, ili se mozda varam?

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen CPU

- Procesor - ryzen 1700 je trenutno naisplativiji jer kada se kloka isti je kao i 1700x i 1800x (tojest vrlo mala razlika bude). Pricekaj jos koji tjedan kada izade 1600x, 1600 - ako ti netreba 8 jezgara za posao, za gaming ce ovo sigurno biti dobar izbor za oko 2000kn.

- Matična - best budget ploča je Msi Tomahawk (1000kn), srednji rang je zasad najbolje Asrock Fatality / Killer (1300 kn) pa zatim nesto skuplji Msi Carbon (1500kn). Zavisi sad koje sve opcije trebas, i koja ti se najvise svida po tom biraj.

- Hladnjak - stock cooler drzi overclock od 3,6-3,8 stiga ako nemislis ici vise dovoljan je on

- Memorija - najvise Ryzene uparuje sa 2x8 Gb memorijom - Corsair Vengance Lpx ili G. Skill Trident / Ripjaws - 3000 ili 3200 Mhz.

- Ssd naravno - u ovo vrijeme ovo je must have npr Samsung Evo 250gb

- Grafa - za 1080p - 1060 ili Rx 480.

 

 

14 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen CPU

Nek baci oko na oglase, ima jedan rob u naponu snage za male pare ;)

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Patrick_cro kaže...

Kako mislis jeftiniji? 3349kn kod njega a imas ga vec od  3169kn na nabavi

 U ovom trenutku na nabavi:

 

najjeftiniji 1700x - 3267

najjeftiniji 1700  - 2820

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Evo ti cijene u slici 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Haremzg kaže...

- Procesor - ryzen 1700 je trenutno naisplativiji jer kada se kloka isti je kao i 1700x i 1800x (tojest vrlo mala razlika bude). Pricekaj jos koji tjedan kada izade 1600x, 1600 - ako ti netreba 8 jezgara za posao, za gaming ce ovo sigurno biti dobar izbor za oko 2000kn.

- Matična - best budget ploča je Msi Tomahawk (1000kn), srednji rang je zasad najbolje Asrock Fatality / Killer (1300 kn) pa zatim nesto skuplji Msi Carbon (1500kn). Zavisi sad koje sve opcije trebas, i koja ti se najvise svida po tom biraj.

- Hladnjak - stock cooler drzi overclock od 3,6-3,8 stiga ako nemislis ici vise dovoljan je on

- Memorija - najvise Ryzene uparuje sa 2x8 Gb memorijom - Corsair Vengance Lpx ili G. Skill Trident / Ripjaws - 3000 ili 3200 Mhz.

- Ssd naravno - u ovo vrijeme ovo je must have npr Samsung Evo 250gb

- Grafa - za 1080p - 1060 ili Rx 480.

 

 

Lijepo receno. Skoro sve sto sam ja uzeo osim maticne i vodenog hladjenja.

Novac ne kupuje srecu. Ali ljepse je plakati u Porscheu nego u Yugu.
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Tonči kaže...

Danas su objavili da idu na 10nm s masovnom proizvodnjom i postoji šansa da im je proces bolji od Samsungovog.

Je bolji je samo na papiru, ili ono poznato da može postič više CPU frekvencije=to više nije presudna činjenica.

 

Pa zna se kako stvari stoje, dakle Samsung fejk 14nm+Zen CPU dizajn je neočekivano dokazano ispao energetski efikasniji/štedljiviji od Intel 14nm procesora.Takva činjenica nije sitnica, nego vrlo veliki skok kojeg redovitno treba istaknut ili naglasit.Na kraju ide jako bitna točka na i, Samsung 14nm je jeftiniji, a ista priča ide i za Samsung 10nm vs Intel 10nm.Kod Intela je sve preskupo, to je držalo vodu dok nije bilo konkurencije ali to priči je došao kraj.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-zen-cpu/224306.aspx?page=17&jumpto=5247183&sort=asc&view=flat

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-cpu/224306.aspx?page=166&jumpto=5326022&sort=asc&view=flat

 

To ti je kao sudar dva viteza, a u dvoboju pobjedi vitez/Samsung koji na papiru ima kak ti lošiji mač.

 

Uostalom pa Samsung 10nm je aktivan, za razliku od Intel 10nm koji još uvijek nema niti jedan realan proizvod u svojoj pečnici.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/qualcomm-sluzbeno-predstavio-snapdragon-835/246647.aspx?page=0&jumpto=5267712&sort=asc&view=flat

 

AMD ionako ne zanima Samsung 10nm, oni guraju Ryzen na 14nm sve dok novih 7nm ne bude spreman ili aktivan za normalnu upotrebu.

 

Kaj se tiče Ryzen 2 ili + verzije, dakle opet 14nm ali to če bit dodatno poboljšana verzija Samsung 14nm.Vrlo vjerojatno samo idu više CPU frekvencije, jer na polju efikasnost ili štedljivosti nema nikakvih problema.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.3.2017 20:28 (rambox).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice