Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.622.031
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
nixass kaže...

rezultati sareni, ti izaberes jednoga koji tebi odgovara i onda inzistiras na odgovorima.

 

Lol, meni odgovara? Sta meni to ima odgovarat? Pises bedastoce...

 

11 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Excel 2016

 

 

Ako je to iz Windows Office paketa, molim da se od sutra pocne benchati Microsoft Word obavezno.

Top i avg FPS i potrosnja. 

Moze i MS Paint. 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.3.2017 22:53 (chaselol).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
chaselol kaže...

Excel 2016

 

 

Ako je to iz Windows Office paketa, molim da se od sutra pocne benchati Microsoft Word obavezno.

Top i avg FPS i potrosnja. 

Moze i MS Paint. 

Uuuu, znaci Ryzene ne smijemo testirat u Excelu? Jel to ono "you're holding it wrong?"

Znao sam da ce taj graf izazvat zabavne reakcije fanboya..

16 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen CPU

Ovaj isto kaže da 1700 i 1800X sa GTX 1080 na 1440p se isto ponaša. MOBO B350 i 1700 sa stock hladnjakom na 3.7 GHz i igraj. Tko bez benchmarka primjeti na kojem je procesoru svaka čast. Dobar u igri, odličan u svemu ostalom. I to trenutno na nižoj frekvenciji memorije. X99 je u prvih 6 mjeseci imala 9 updatea biosa.

 

Tu se tek vidi koliko je prosječan fps beznačajan podatak bez minimalnog fps-a, jer je minimalni fps izdvajao ryzena i i7 od fx83xx.

 

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.3.2017 23:10 (hrvooje).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
picajzla0707 kaže...
zoharbizo kaže...

Ako u Links stignu u pon ja kupujem komplet, samo 1700 model.

Više manje svugdje ide jednako kao ostali, za 2950HRK je daleko najbolja kupnja.

GPU će čekati, vjerojatno Vega.

U svakom slučaju odličan posao, mada me muči to što su mušice još tu.

 i taj je jedini isplativ

prema dosad viđenom kloka se jednako kao i 1700x ili 1800x

 

davati 50% više novaca za 1800x jednako je glupo kao i davati soma eura za intelov 8/16 proc kad razlike nema nikakve

još da su stavili više pcie linija, veći cache ili bilo što konkretno da opravdaju razliku u cijeni ajde, ovako 1700 potpuno kanibalizira ova druga dva skuplja rajzena

 

nista nije isplativo ako na tome sto kupis ne povratis ulozen novac u sto kracem roku i onda dalje zaradujes na tome

 

isto tako ne mozes reci da je nesto glupo kupiti samo zato sto si si ti tako to zamislio

 

isto tako mogu i ja napisati ovo i reci da su svi glupi, ako govorimo o igranju za sve procesore iznad 1600kn+ je glupo placati extra vrijednost, jer ne dobijes povecanje performansi adekvatno ulozenom novcu.

 

isto tako platiti za vise od 4 jezgre je glupo jer ne dobijes povecanje performansi adekvatno ulozenom novcu

 

argument da je kupovina 6 ili 8 jezgrenog procesora dugorocno ulaganje, takoder nema smisla, zbog vise razloga, mozda je 8 core buducnost "gaminga" mozda nije, mozda procesori nece biti uopce bitni u buducnosti, mozda hoce, ziher sljedece 3 godine se nece nista promjeniti, a tada ces vec imat nekoliko generacija novih CPU i novih socketa i dodataka na plocama itd itd, pa ces opet morati kupiti novi proc i plocu i bla bla bla

 

cijene u random HR ducana sa porezom:

 

8370 1599kn

970/SB950 ploca 580kn


i5 4460 1560kn

B85 ploca 589kn

 

ove dvije gore navedene konfe rade 85 prosjecni FPS na maksimalnim postavkama rezolucija 1080, koristeci GTX 1080 u igrama:

 

BF1, Division, Doom, Far Cry Primal, GTA 5, Hitman, Tomb Raider, Witcher 3

 

za usporedbu:

 

i7 7700     112 avg FPS

R7 1800X  105 avg FPS

i5 7600K   108 avg FPS

R7 1700X   99 avg FPS

R7 1700     95 avg FPS

i3 7350K    97 avg FPS

 

pa sad ti vidi da li to povecanje FPS- opravdava ulaganje od par 1000 kuna vise u ove procesore 

 

12 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Mislim da je sad stvarno vrijeme da se prestanu uspoređivat 8 jezgreni sa 4 jezgrenim procovima...

 

Pogotovo u gamingu...

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
DarthMarkus kaže...

Mislim da je sad stvarno vrijeme da se prestanu uspoređivat 8 jezgreni sa 4 jezgrenim procovima...

 

Pogotovo u gamingu...

 Zasto bi prestali iz kojeg razloga amd je sam zapoceo tu raspravu pa ga je na kraju popusio

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
dreadmoore kaže...
DarthMarkus kaže...

Mislim da je sad stvarno vrijeme da se prestanu uspoređivat 8 jezgreni sa 4 jezgrenim procovima...

 

Pogotovo u gamingu...

 Zasto bi prestali iz kojeg razloga amd je sam zapoceo tu raspravu pa ga je na kraju popusio

 Pa već smo razgovarali o tome...

 

Onda nek idu i 6800/6900k u bubanj na usproedbu.

 

Ali i dalje su to kruške i jabuke po meni.

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
hrvooje kaže...

Ovaj isto kaže da 1700 i 1800X sa GTX 1080 na 1440p se isto ponaša. MOBO B350 i 1700 sa stock hladnjakom na 3.7 GHz i igraj. Tko bez benchmarka primjeti na kojem je procesoru svaka čast. Dobar u igri, odličan u svemu ostalom. I to trenutno na nižoj frekvenciji memorije. X99 je u prvih 6 mjeseci imala 9 updatea biosa.

 

Tu se tek vidi koliko je prosječan fps beznačajan podatak bez minimalnog fps-a, jer je minimalni fps izdvajao ryzena i i7 od fx83xx.

 

hocu igrat BF1 i idem si kupit stroj u ducan.

 

isprintam si sliku ovog videa, i kazem liku u ducanu da mi da ponude za konfiguracije sa ova 3 procesora.

 

nakon sto vidim cijene, nema isusa boga da me nagovori i da opravdane razloge zasto bih trebao platiti skoro trostruko vise za kombo R7 1800X i i7 7700K i pripadajuce ploce  

 

 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
DarthMarkus kaže...
dreadmoore kaže...
DarthMarkus kaže...

Mislim da je sad stvarno vrijeme da se prestanu uspoređivat 8 jezgreni sa 4 jezgrenim procovima...

 

Pogotovo u gamingu...

 Zasto bi prestali iz kojeg razloga amd je sam zapoceo tu raspravu pa ga je na kraju popusio

 Pa već smo razgovarali o tome...

 

Onda nek idu i 6800/6900k u bubanj na usproedbu.

 

Ali i dalje su to kruške i jabuke po meni.

apsolutno se slazem sa tobom, kruske i jabuke.

 

ali sta ces kada se stalno to potencira i naglasava, kako je sada sa izlaskom R7, 8 core dosao u mainstream

 

meni osobno je mainstream negdje oko 1500kn

16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen CPU
X3M kaže...

 

hocu igrat BF1 i idem si kupit stroj u ducan.

 

isprintam si sliku ovog videa, i kazem liku u ducanu da mi da ponude za konfiguracije sa ova 3 procesora.

 

nakon sto vidim cijene, nema isusa boga da me nagovori i da opravdane razloge zasto bih trebao platiti skoro trostruko vise za kombo R7 1800X i i7 7700K i pripadajuce ploce  

 Razlika je u naglim padovima, tj. minimalnom fps-u. Ako igraš multiplayer to itekako znači. Sve zavisi što ti želiš naravno. 

 

A da poboljšanje nije linearno uloženom novcu to znaju i ptice na grani. Dat ćeš 1000kn više da ti fps ne padne ispod 60. Ako ti to ne smeta, nećeš dati.

 

dreadmoore kaže...

 Zasto bi prestali iz kojeg razloga amd je sam zapoceo tu raspravu pa ga je na kraju popusio

 U čemu je popušio? Napravili su odličan cpu sa ipc kao Kaby Lake. I otkrili tek trećinu karata.

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.3.2017 23:52 (hrvooje).
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
ansha kaže...

Ovo je nevidjeno koliko su sareni retultati u svim segmentima, pazite potrosnju na grafu ispod, tu 95W 1800X trosi 76% vise od 140W 6800K. Ludilo.

 

Ajde Rambox napisi jedan sareni wot u kojem ces raskrinkat intelove placenike sa techspota, to je moja zelja a tvoja duznost prema svetom amd-u

 pitanje je kojih vati i kako ih mjere i odakle ih mjere i s kojim uređajem ih mjere i na koji naćin. isto tako uvjet je da je sve navedeno isto kod mjerenja tih drugih cpua.


attached je slika potrošnje nano kartice u bf1 na dx11 i dx12 na ultra detaljima na 1080p.
tdp kartice je 175W po proizvođaću,a izmjereni(hwinfo64 +rivatuner statistic server) min 40W, avg 120W, i peak 240W.

reci mi sad kad ovaj šareni graf potrošnje svedem na jedan taj stup s min max šta dobijem?  useless informaciju.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
DarthMarkus kaže...

Mislim da je sad stvarno vrijeme da se prestanu uspoređivat 8 jezgreni sa 4 jezgrenim procovima...

 

Pogotovo u gamingu...

 

tesko!

upravo  ste vi People of Gaming odgovorni za razvoj IT industrije,

za nestanak firme iz IT svijeta, mada su i dalji sastavni dio

Da CPU mora biti free for overclock. da imamo black keyboards, da monitori imaju min 122Hz, da treba instalirati kvalitetno kompleksno hladenje

itd....

 

Mi ljudi gejmeri smo odgovorni za ovo sto se desava, to su nase prohtjevi, van kontrole

pa zasto ne i usporedivati i jabuke i kruske.... to je previse izmaklo kontroli.

Komercijalizam.

 

sad hebi ga sad moram nazad da vas procitam... previse i prebrzo pisete... OK ima tu i moje oci.... trudim se vas shvatiti

 

nicht böse gemeint!

 

 

-->-->--@
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
ansha kaže...

Uuuu, znaci Ryzene ne smijemo testirat u Excelu? Jel to ono "you're holding it wrong?"

Znao sam da ce taj graf izazvat zabavne reakcije fanboya..

aj ne budi bolid, fino sam te pitao daj MS word i MS paint 

 

Dok to ne nadjes ne priznajem.

 

 

P.S. ozbiljno me interesuje koji to ljudi benchaju jebeni MS Excel xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
chaselol kaže...
ansha kaže...

Uuuu, znaci Ryzene ne smijemo testirat u Excelu? Jel to ono "you're holding it wrong?"

Znao sam da ce taj graf izazvat zabavne reakcije fanboya..

aj ne budi bolid, fino sam te pitao daj MS word i MS paint 

 

Dok to ne nadjes ne priznajem.

 

 

P.S. ozbiljno me interesuje koji to ljudi benchaju jebeni MS Excel xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Sta ti znas o Excelu? To je jedan jebeno mocan software s kojim se da cuda cinit, naravno to je daleko van tvog dosega.

Pa jel ti vidis da si gori od apple fanboya i da doslovno govoris da nije problem u Ryzenu nego ga se krivo testira? Pa ti si upravo neverovatno smesan...

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.3.2017 0:11 (ansha).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
chaselol kaže...

 

 

P.S. ozbiljno me interesuje koji to ljudi benchaju jebeni MS Excel xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

 svi oni koji koriste racunalo za ozbiljne radnje, a ne samo igranje

 

excel je jedan on najmocnijih softverskih rjesenja ikad, primjenjuje se za sto cuda za koja nisi ni svjestan

 

a opet s druge strane, potrosnja je bitna samo onima koji imaju mjesecni racun za struju nekoliko desetaka tisuca kuna

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
dabar_solta_V2 kaže...
ansha kaže...

Ovo je nevidjeno koliko su sareni retultati u svim segmentima, pazite potrosnju na grafu ispod, tu 95W 1800X trosi 76% vise od 140W 6800K. Ludilo.

 

Ajde Rambox napisi jedan sareni wot u kojem ces raskrinkat intelove placenike sa techspota, to je moja zelja a tvoja duznost prema svetom amd-u

 pitanje je kojih vati i kako ih mjere i odakle ih mjere i s kojim uređajem ih mjere i na koji naćin. isto tako uvjet je da je sve navedeno isto kod mjerenja tih drugih cpua.


attached je slika potrošnje nano kartice u bf1 na dx11 i dx12 na ultra detaljima na 1080p.
tdp kartice je 175W po proizvođaću,a izmjereni(hwinfo64 +rivatuner statistic server) min 40W, avg 120W, i peak 240W.

reci mi sad kad ovaj šareni graf potrošnje svedem na jedan taj stup s min max šta dobijem?  useless informaciju.

Prosjecna potrosnja za vrijeme trajanja testa je jedino sta mi je bitno...

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
ansha kaže...

Sta ti znas o Excelu? To je jedan jebeno mocan software s kojim se da cuda cinit, naravno to je daleko van tvog dosega.

Pa jel ti vidis da si gori od apple fanboya i da doslovno govoris da nije problem u Ryzenu nego ga se krivo testira? Pa ti si upravo neverovatno smesan...

Ne isplati se. Blok.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
hrvooje kaže...
X3M kaže...

 

hocu igrat BF1 i idem si kupit stroj u ducan.

 

isprintam si sliku ovog videa, i kazem liku u ducanu da mi da ponude za konfiguracije sa ova 3 procesora.

 

nakon sto vidim cijene, nema isusa boga da me nagovori i da opravdane razloge zasto bih trebao platiti skoro trostruko vise za kombo R7 1800X i i7 7700K i pripadajuce ploce  

 Razlika je u naglim padovima, tj. minimalnom fps-u. Ako igraš multiplayer to itekako znači. Sve zavisi što ti želiš naravno. 

 

A da poboljšanje nije linearno uloženom novcu to znaju i ptice na grani. Dat ćeš 1000kn više da ti fps ne padne ispod 60. Ako ti to ne smeta, nećeš dati.

 

dreadmoore kaže...

 Zasto bi prestali iz kojeg razloga amd je sam zapoceo tu raspravu pa ga je na kraju popusio

 U čemu je popušio? Napravili su odličan cpu sa ipc kao Kaby Lake. I otkrili tek trećinu karata.

 razlika je oko 2500kn

 

kuzim ja tebe sta ti pricas, i generalno se slazem s tobom, i sam mjenjam hardver i trosim glupo svako malo

 

to medutim ne mjenja cinjenicu da je to bacen novac, koliko god mi sami sebe uvjeravali da nije

 

pa pogledaj moj stroj koji imam, s time da sam jos radio "downgrade" sa i7, a igram WoW, Diablo, HotS, DOTU, Overwatch 

vec se mjesecima suzdrzavam od kupnje 4K 100Hz monitora i GTX 1080, a sad i 1080Ti, jer mi to apsolutno ne treba ni malo, ali eto pokusavam se uvjerit da mi ipak treba  

 

zato svaki mjesec kad dode lova, odmah potrosim taj iznos na drogu, alkohol i kurve  (ovo se naravno zezam, da me netko ne prijavi zeni)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.3.2017 0:26 (X3M).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
D

 A ja baš kontam to za 1700...

 

8 jezgri za cijenu 4 (kod intela) ...

 

Samo da pokrpaju bios i riješe te probleme sa mem kontrolerom i ja ga pikam pred ljeto 100%...

 

Ne znam jesi pročitao, za taichi je već 3 bios izašao.

 

a probaj kontati ....

Intelovi 2 i 4 su snazniji ohohohooo od 4.6.8 Buldozera....

 

Uflavnom BIOD na pocetku dobivaju nove liste RAM i SSD koje ce lakse prepoznati i kondigurirati....

I ja se nadam zakrpi .... ali najvise od svega da je nova REVIZIJA sto znaci hardwerski promjenjen da bi sanirali pogresku.... onda ide lakse sistem...

 

P.S. idkreno mi je drago da nema puno MB ,,,, sto mi je znak da je CPU dobar i MB koji su sad na trzistu ne ispoljavaju sav potencijal CPU i sadrze neke greske... i da rade na novim revizijama..... neka . bolje tako.

-->-->--@
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.3.2017 1:05 (Jebodiah).
16 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen CPU

Nekima radi i DDR4 na 3200MHZ

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Jebodiah kaže...
D

 A ja baš kontam to za 1700...

 

8 jezgri za cijenu 4 (kod intela) ...

 

Samo da pokrpaju bios i riješe te probleme sa mem kontrolerom i ja ga pikam pred ljeto 100%...

 

Ne znam jesi pročitao, za taichi je već 3 bios izašao.

 

a probaj kontati ....

Intelovi 2 i 4 su snazniji ohohohooo od 4.6.8 Buldozera....

 

Uflavnom BIOD na pocetku dobivaju nove liste RAM i SSD koje ce lakse prepoznati i kondigurirati....

I ja se nadam zakrpi .... ali najvise od svega da je nova REVIZIJA sto znaci hardwerski promjenjen da bi sanirali pogresku.... onda ide lakse sistem...

 Ali ovdje je riječ o Ryzenu koji je al pari sa Brodwellom.

 

8 jezgreni Buldo je uspoređivan sa I3 - tu nemam što dodati...ali ovo je drugi svijet.

12 godina
online
AMD Ryzen CPU
Nisam ja ništa prčko.
16 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Gledao sam, nije bas uspjesno posto je 2 komada shebo prije toga. Dok nije skuzio da mora zagrijati iridij da odlijepi heatsink sa procesora. Inace nema potrebe delidati ryzena jer su napravili dobar posao sa heatsinkom

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
online
AMD Ryzen CPU

Žrtvovao dva komada dok nije skužio... Zato i velim, iz trećeg pokušaja.   I, vjerovatno je prvi to napravio...

Nisam ja ništa prčko.
16 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen CPU

BTW tko hoce vidjeti da je Ryzen jako dobar sto se tice dizajna:

http://images.anandtech.com/doci/11170/ISSCC%208.jpg

Steta sto Intel ocigledno ima puno bolje FABove... ali ajde nije razlika ogromna kao prije...

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
chaselol kaže...

Ne isplati se. Blok.

 Nee, ne! Molim te nemoj! Oprosti, necu vise, pliiiiz, nemoj me blokirat! Aaaaaaa, ubit cu se ako me blokiras... 

15 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Sto god "intelovci" tvrdili i zagovarali, AMD je napokon proizveo konkurentan procesor, sad su na redu proizvodjaci maticnih ploca da malo revidiraju svoje proizvode......


https://www.ryzenpowersyou.de/

11 godina
online
Re: AMD Ryzen CPU
Timo kaže... 

1. nista nije isplativo ako na tome sto kupis ne povratis ulozen novac u sto kracem roku i onda dalje zaradujes na tome

 

2. isto tako ne mozes reci da je nesto glupo kupiti samo zato sto si si ti tako to zamislio

 

3. pa sad ti vidi da li to povecanje FPS- opravdava ulaganje od par 1000 kuna vise u ove procesore 

1. kad me već citiraš, obrati pozornost da nisam govorio o isplativosti u odnosu kupuješ li procesor ili ne, pa da postavljaš pitanje je li uopće procsor potreban nekome, jel zarađuje na njemu i kad će povratiti uloženo

govorio sam o isplativosti kupnje 8/16 procesora u odnosu na druge 8/16 procesore kad se već netko odluči na kupnju, bez obzira na razlog i potrebu

 

2. pročitaj još jednom što sam napisao, jer je također glupo odgovarati nekome, a da nisi pročitao ono što komentiraš 

nisam ja to "zamislio", nego sam konkretno rekao zašto je glupo - zato jer 1700 i 1800x pokazuju iste ili vrlo slične perfomanse u testovima, te 1800x ne opravdava razliku u cijeni od 50%

 

3. na koncu, isplativost kupnje 8/16 procesora mjeriš brojem fps-a, a igre nisu jedino za što služe procesori

 

post ti je bedast u najmanju ruku

 

11 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Bacite oko na ovaj komentar i ovaj, sigurno dolazi patch za Windowse koji ce srediti i boostati performanse za Ryzen seriju.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice