Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.336
|
čitano: 1.640.987
|
moderatori: DrNasty, Danny_HR, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
Re: AMD Ryzen CPU
dabar_solta_V2 kaže...

reka bi da je amd 100% kriv šta nije na vrijeme isporućia sve potrebne informacije prozvođaćima.

Ovo samo potvrdjuje ono moje kad je amd znao nesto napraviti a da nije nesto dobro usrao.

8 godina
dreadmoore kaže...

Ovo samo potvrdjuje ono moje kad je amd znao nesto napraviti a da nije nesto dobro usrao.

Da nema AMD-a neznam koliko bi plačali procove i ploče....

Intel po mojem mišljenju još od 2011 SE NIJE POTRUDIO napraviti značajniji skok... u performansama..

Tako da i kad nekaj usere ne vidim problem.

Imam Intelovu platformu ali uvijek smatram da treba imat realno mišljenje..

11 godina
dabar_solta_V2 kaže...
Friday kaže...

Kolika je krivica AMD-a sto su ploce musicave? Meni se cini da to ide uglavnom na dusu proizvodjaca ploca. Ili propustam nesto bitno?

s obzirom da se prvo radi cpu pa onda po cpu specifikacijama mbo, reka bi da je amd 100% kriv šta nije na vrijeme isporućia sve potrebne informacije prozvođaćima.
isto tako nisu mi jasni proizvođaći koji izbace prvu reviziju ploće u prodaju pa da im kupci budu alpha testeri.

Kao sto sam 5x rekao AMD je bio u velikoj zurbi da sto prije izbaci procesore... tebi se mozda mjesec dana ne cini puno, ali izracunaj si koliko im je bio profit prije Ryzena a koliko nakon launcha, pa ces vidjeti da je 1 mjesec ozbiljna lova....

A proizvodaci ploca su mogli birati ili izbaciti shit plocu ili ne imati nista u ponudi, jer ne bi njih AMD ni drugi proizvodaci cekali...

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.3.2017 12:45 (Zoidberg).
11 godina
AMD Ryzen CPU

Ekipi koja zaziva monopol neke IT kompanije želim napuhavanje svih kondenzatora na ploči.

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
9 godina
Zoidberg kaže...
dabar_solta_V2 kaže...
Friday kaže...

Kolika je krivica AMD-a sto su ploce musicave? Meni se cini da to ide uglavnom na dusu proizvodjaca ploca. Ili propustam nesto bitno?

s obzirom da se prvo radi cpu pa onda po cpu specifikacijama mbo, reka bi da je amd 100% kriv šta nije na vrijeme isporućia sve potrebne informacije prozvođaćima.
isto tako nisu mi jasni proizvođaći koji izbace prvu reviziju ploće u prodaju pa da im kupci budu alpha testeri.

Kao sto sam 5x rekao AMD je bio u velikoj zurbi da sto prije izbaci procesore... tebi se mozda mjesec dana ne cini puno, ali izracunaj si koliko im je bio profit prije Ryzena a koliko nakon launcha, pa ces vidjeti da je 1 mjesec ozbiljna lova....

A proizvodaci ploca su mogli birati ili izbaciti shit plocu ili ne imati nista u ponudi, jer ne bi njih AMD ni drugi proizvodaci cekali...

Ček malo, zar to ne radi svi?! Mislim, pogledaj bilo koji uređaj danas, od printera, matične, grafičke, motronika u automobilu, multimedije u automobilu, perilice rublja - posuđa, vijačanog kompresora, ..... svuda imaš pravilo čim prije izbaciti proizvod, a potom, kako problemi iz stvarnog svijeta dolaze, više ili manje uspješno riješavnje istih. Tako da ...

11 godina
Jehonan kaže...

Ček malo, zar to ne radi svi?! Mislim, pogledaj bilo koji uređaj danas, od printera, matične, grafičke, motronika u automobilu, multimedije u automobilu, perilice rublja - posuđa, vijačanog kompresora, ..... svuda imaš pravilo čim prije izbaciti proizvod, a potom, kako problemi iz stvarnog svijeta dolaze, više ili manje uspješno riješavnje istih. Tako da ...

Tako funkcionira tržište. Pogledaj samo Microsoft. Svaki OS im je beta prvih par godina. Evo sad će u 2017. predstaviti novu opciju, polukontrolu updatea :)

8 jezgrene procesore uspoređujte sa 8 jezgrenim procesorima. Tu je za poslovnjake AMD izbrisao 6900K kao opciju gledajući današnje cijene. 

Za igranje se čeka R5 i R3. Ako i tu 7700K sa taktom bude bolji za 15%, AMD će to kompenzirati 30%-50% manjom cijenom. I opet sve pet. Vjerujem da se manje od 1% ljudi igra na najvećem mogućem fps-u trenutno 

Budite zahvalni AMD-u što će povući softveraše da rade softver za više jezgri. Jednom se mora krenuti, a svaki početak je težak. Tom logikom nikad ne bi prešli s duo na quad ili s 32 na 64 ili s BIOS-a na EFI. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.3.2017 13:24 (hrvooje).
11 godina
mirzet1976 kaže...

The Stilt - "850 points in Cinebench 15 at 30W is quite telling. Or not telling, but absolutely massive. Zeppelin can reach absolutely monstrous and unseen levels of efficiency, as long as it operates within its ideal frequency range."

Za 850 poena u C15 FX-u treba 200W   - AMD FX-8320 @ 5.34GHz - 853cb

Ryzen: Strictly technical

Ukral si mi posel fučkaj ga, ja sam to mislil istaknut ali ok sad ču te samo nadopunit.Kaj se tiče zelene Anandtech teme, i gospona koji je to odradil(nije običan forumaš niti blizu) za kompletnu sliku fali bitnih detalja.Kad sam malo pregledal tu temu, pa niko nije postavil vrlo bitno pitanje na kojoj CPU frekvenciji radi 8 Core Ryzen ograničen na 30W.Kad neče niko moram ja pitat, pa eto ja pital i dobil odgovor dakle prosječno 1.9ghz CPU frekvencija, dakle može bit malo više ili nešto niže.Čudno kako autor teme nije odma napomenul, ali ok zato se brzo i lako postavi određeno pitanje.

https://forums.anandtech.com/threads/ryzen-strictly-technical.2500572/page-6#post-38774364

Pa eto sad možeš složit simpatičnu tablicu, pa još dodat nekaj usput za ubuduče dakle ono kaj nas čeka u budučnosti.

- FX 8350/5.34ghz, Cinebench R15=853,200W

- 8/16 Ryzen/ prosječno 1.9ghz,Cinebench R15=850,30W

Kad se sve zbroji i oduzme, sad je vrlo čisto i logično da je to novi proc za PS5.Zakaj sam sad to spomenul, pa evo zakaj to su tehnikalije PS4 proca i tu je onda sve čisto.

- Jaguar CPU 8 Cores 2.1ghz, kaj se tiče procesora on isto radi u 30W kalupu

- Ryzen 8 Core CPU 2ghz 30W, na istoj CPU frekvenciji Ryzen ima 70% viši IPC od majušnog AMD Jaguar CPU-a

Na kraju još treba nekaj istaknut(powered By The Stilt), a vezano je za optimalnu Ryzen CPU frekvenciju=energetsku efikasnost.Realno ovo nije neka novost, i to je potpuno očekivano s obzirom na poznati Samsung 14nm proizvodni proces.Ryzen CPU je iznimno energetski efikasan između 2.1 i 3.3ghz to je njegov idealan raspon CPU frekvencije.Suma sumarum Ryzen je ok do 3.8ghz, preko toga potrošnja i zagrijavanje ozbiljno probijaju idealne granice.

Kad se sve zbroji i oduzme, pa nije niti čudno da je AMD izbacio 65W 8/16 3ghz stock Ryzen R7 1700. Proc na defoltu(+Wraith hladnjak) šljaka u idealnim granicama, osim visoke cijene to je idealan proc za HTPC fanatike sa viškom love.

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-zen-cpu/224306.aspx?page=17&jumpto=5247183&sort=asc&view=flat

Realno ovako nešto nitko nije očekival, bez obzira na samo 65W ipak je to 8/16 proc na 3ghz+3.7ghz Turbocore.Pa eto ti sad takav proc stoji na vrhu, dakle defoltne postavke=niža potrošnja energije od Intel 4/8 proca.

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.3.2017 15:52 (rambox).
2 godine
Bravo za AMD! Ova tri modela su odlična za ekipu koja zna iskoristit komp za neš drugo osim gejmanja,benchanja, surfanja itd. A ovi nabrojani neka se strpe da dođu ostali modeli. Uglavnom za nešto kaj je stiglo tek sa nakovnja, palac gore.

Rijetko pametan i objektivan komentar za procitat na forumu.
3 godine
Jehonan kaže...
Zoidberg kaže...
.

ne ,nikako.
recimo teksas instruments kako rade: naprave ćip , pa sami naprave za taj ćip "matićnu" tj ploću na kojoj se mogu isprobat sve mogućnosti toga ćipa i ako postoji nekakav softver , pa ti onda po tome daju datasheet i pravila po kojima ako radiš neki uređaj 100% je da će uređaj radit iz prve jer su oni već to isprobali u više varijanti i naznaćeno je na šta treba pazit. naravno moguće je kupit taj cjeli njihov sastavljen, ispravan i testiran sklop.

razumijem da je amdu mjecec dana možda znaćilo propast firme ili ne pa su bili prisiljeni na brzinu sve stavit u prodaju ali po meni ovakva praksa nije nikako dobra za krajnje korisnike.
naravno postoji mogućnost da je stvarno problem samo u softveru i da će se sve rješit bios/mikrokod updateom u tom slućaju zanemarite ovo šta sam napisa jer se odnosi na hardver.

11 godina
Friday kaže...

A jebem im ja malo mater sa takvim testovima - Titan x na 720p. Ajd onaj sa 1070 je koliko-toliko koristan ali brate mili sta nisu ubacili jos i 1440p rezoluciju barem? Totalna bezvezarija...

A što bi dobili s 1440p osim iste/slične rezultate za sve 

A ovaj 1700 sa 65W je stvarno pravi moćni štedljivko. Svejedno mislim da će R3 biti bolji i puno jeftiniji za htpc

7 godina
neaktivan
AMD Ryzen CPU

Hm na kraju ispada da su Ryzeni obicni 1700 bolje binovani cipovi a jeftiniji 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
11 godina
hrvooje kaže...

8 jezgrene procesore uspoređujte sa 8 jezgrenim procesorima. Tu je za poslovnjake AMD izbrisao 6900K kao opciju gledajući današnje cijene. 

6900k nikad nije bio opcija za "poslovnjake" nego opcija za preseravanje...

Nema nista lose u tom, da imam love imao bih Ferrari, 6900K, privatni avion, ali 6900K je kao i npr Titan totalno nepotreban logicno gledajuci.

I zato je glupo sto ljudi pricaju o 6900K vs 1800X - 99.5% ljudi u Hrvatskoj ne kupuje u toj kategoriji CPUe, tako da je cijena 6900K nebitna.

1600X ce biti bitniji, jer iskreno ni 1700 bas nije nesto jako jeftin i dostupan za vecinu kupaca u Hrvatskoj.

11 godina
AMD Ryzen CPU

Onda u RH nitko ne bi trebao ni pisati ništa o R7 po tvom. Ako ga ne mogu kupiti, mogu bar raspravljati o njemu.

6 godina
AMD Ryzen CPU

evo jedan primjerak od prijatelja . veceras je akcija 

Nemoj se prkosit gravitaciji .
11 godina
AMD Ryzen CPU

koji je model cpu-a 

6 godina
AMD Ryzen CPU

1800X model 

11 godina
Adict kaže...

Jel znas koliko kosta maticna u usporedbi sa intelovima?

To me zanima a ne vidim spomenuto u reviews, jer cijena ovisi ne samo o cpu, nego i o maticnoj...

6 godina
Zoidberg kaže...
Adict kaže...

Jel znas koliko kosta maticna u usporedbi sa intelovima?

To me zanima a ne vidim spomenuto u reviews, jer cijena ovisi ne samo o cpu, nego i o maticnoj...

Budem ga pitao koliko je platio . Iskreno to sad neznam . 

EDit: 

1000kn maticna 

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.3.2017 15:16 (Adict).
10 godina
odjavljen
Zoidberg kaže...
hrvooje kaže...

Nema nista lose u tom, da imam love imao bih Ferrari, 6900K, privatni avion, ali 6900K je kao i npr Titan totalno nepotreban logicno gledajuci.

I zato je glupo sto ljudi pricaju o 6900K vs 1800X - 99.5% ljudi u Hrvatskoj ne kupuje u toj kategoriji CPUe, tako da je cijena 6900K nebitna.

1600X ce biti bitniji, jer iskreno ni 1700 bas nije nesto jako jeftin i dostupan za vecinu kupaca u Hrvatskoj.

Kakva je to glupost od komentara? Ljudi u Hrvatskoj kupuju svašta, pa i 6950X i Xeone i drugo. Naravno da je bitna cijena. Jednako kao što je 6900K ne samo odličan CPU za moderne igre (jedini 8-core) nego i za sve druge upotrebe gdje je potrebno više jezgara. Odakle ti 99,5%? Kao i 99% svih postotaka, izmišljeno? Pun je forum ovdje ekipe s i7 od 370 eura, a sad je "nitko ne kupuje taj rang"? LOL

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.3.2017 15:16 (Tonči).
8 godina
Adict kaže...

Daj obavezno info kako radi i kako se clocka što prije !! .

6 godina
itomic009 kaže...
Adict kaže...

Daj obavezno info kako radi i kako se clocka što prije !! .

evo posto su nestrpljiv .

8 godina

Koju memoriju ima ?

6 godina
itomic009 kaže...

Koju memoriju ima ?

16gb al sam koju neam pojma . 

11 godina
Tonči kaže...
Zoidberg kaže...
hrvooje kaže...

Kakva je to glupost od komentara? Ljudi u Hrvatskoj kupuju svašta, pa i 6950X i Xeone i drugo. Naravno da je bitna cijena. Jednako kao što je 6900K ne samo odličan CPU za moderne igre (jedini 8-core) nego i za sve druge upotrebe gdje je potrebno više jezgara. Odakle ti 99,5%? Kao i 99% svih postotaka, izmišljeno? Pun je forum ovdje ekipe s i7 od 370 eura, a sad je "nitko ne kupuje taj rang"? LOL

LOL a) bug forum nije reprezantativan b) ni na forumu nema puno(itko) ljudi sa 6900K. c) 7700K je otprilike isti ili malo brzi u igrama od 6900K http://www.anandtech.com/bench/product/1729?vs=1826

3 godine
AMD Ryzen CPU

http://wccftech.com/ryzen-7-1800x-overclocked-58ghz-ln2/

Evo ga na 5.8Ghz...

"Swedish overclocker Elmor claimed another world record. Using liquid nitrogen cooling, he overclocked his Ryzen 7 1800X to 5.36GHz on all 8 cores and successfully completed a record-breaking run of Cinebench R15’s multi-threaded CPU test. Scoring 2454 points, 9 points ahead of the previous world record achieved with an i7 5960X overclocked to 6GHz."

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.3.2017 16:08 (marattz).
11 godina
AMD Ryzen CPU

6900K i jest prije za igre nego neke druge poslove samo zato jer je single CPU, odnosno jedna makina.

Za poslove koji se mogu mrežno distribuirati, bolje sklopiti dvije, ili u slučaju 6950X, skoro tri makine (npr. render -slave)

8 godina
AMD Ryzen CPU

Ako u Links stignu u pon ja kupujem komplet, samo 1700 model.

Više manje svugdje ide jednako kao ostali, za 2950HRK je daleko najbolja kupnja.

GPU će čekati, vjerojatno Vega.

U svakom slučaju odličan posao, mada me muči to što su mušice još tu.

11 godina
Mladen kaže...

6900K i jest prije za igre nego neke druge poslove samo zato jer je single CPU, odnosno jedna makina.

Za poslove koji se mogu mrežno distribuirati, bolje sklopiti dvije, ili u slučaju 6950X, skoro tri makine (npr. render -slave)

Dobar clanak.

http://www.techspot.com/review/1155-affordable-dual-xeon-pc/

samo ne znam koliko je realan danas jer se to odnosilo tada na second hand CPUs.

marattz kaže...

http://wccftech.com/ryzen-7-1800x-overclocked-58ghz-ln2/

Evo ga na 5.8Ghz...

"Swedish overclocker Elmor claimed another world record. Using liquid nitrogen cooling, he overclocked his Ryzen 7 1800X to 5.36GHz on all 8 cores and successfully completed a record-breaking run of Cinebench R15’s multi-threaded CPU test. Scoring 2454 points, 9 points ahead of the previous world record achieved with an i7 5960X overclocked to 6GHz."

Nije na 5.8 kada test moze samo proci na 5.36.  A 5.36 na nitrogen nije bas tako impresivno u smislu da OC potencijal nije bas velik, ne da nije impresivno Ryzena preko 5 GHz natjerati.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.3.2017 16:16 (Zoidberg).
11 godina
Zoidberg kaže...

Dobar clanak.

http://www.techspot.com/review/1155-affordable-dual-xeon-pc/

samo ne znam koliko je realan danas jer se to odnosilo tada na second hand CPUs.

Ok, rabljeni su već druga priča, i nedavno je bilo takvih jeftinih Xeona, mislim da Ansha ima tako složenu dual-CPU makinu.

Iako su gameri malo razočarani, R7 1700 je nenadmašan render-slave.

8 godina
AMD Ryzen CPU

Ryzen se u prosjeku lošije clocka od Intel konkurencije, to je činjenica.

Nudi impresivne perfomanse, nižu potrošnju, temperature su podjednake intelovima zasada, pod vodenim naravno niže.

HT im je nešto bolji od Intelova, realno je očekivati max 4.2GHZ pod vodom za 24/7, sve ostalo je san.

No to je i dalje super.

E-mail:
Lozinka:

vrh stranice