Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.622.268
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Lucidius kaže...

 Ti se nauci citat, ja nisam pricao o konfi pod opterecenjem nego o idle stanjima kad konfa nije upregnuta ili je upregnutost jako mala. U takvim situacijama je bolje optimalno odabrano napajanje nego overkill. 

Inace bas su mi smijesni razlozi kojim ekipa pravda kupnju tih napajanja, kao stabilnost i dugotrajnost a na slabijim modelima iste komponente... 

 

 Da, trebali bi počet birat napajanja na osnovu idle potrošnje.

Nažalost na grafovima nema tako niskih vrijednosti, skoro kao da su htjeli reći "it doesnt fking matter".

15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU

volegradele potrošnja raste po vrlo strmoj krivulji kad ideš visoko. Ako je CPU na defaultnom naponu na 1.1V, a digneš ga na primjerice 1.4V, potrošnja neće porasti samo linearno za 27%, nego i do 100%+ 5960X na 4.4GHz lupa 300W-350W!

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
8 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
_mark0_69 kaže...
Lucidius kaže...

 Ti se nauci citat, ja nisam pricao o konfi pod opterecenjem nego o idle stanjima kad konfa nije upregnuta ili je upregnutost jako mala. U takvim situacijama je bolje optimalno odabrano napajanje nego overkill. 

Inace bas su mi smijesni razlozi kojim ekipa pravda kupnju tih napajanja, kao stabilnost i dugotrajnost a na slabijim modelima iste komponente... 

 

 Da, trebali bi počet birat napajanja na osnovu idle potrošnje.

Nažalost na grafovima nema tako niskih vrijednosti, skoro kao da su htjeli reći "it doesnt fking matter".

 Nravno da ne, ali cinjenica je da neces dobit nista bolje ako uzmes overkill napajanje, komponente između modela se ne razlikuju osim maksimalne isporucive energije, i to je to, amen.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Lucidius kaže...
_mark0_69 kaže...
Lucidius kaže...

 Ti se nauci citat, ja nisam pricao o konfi pod opterecenjem nego o idle stanjima kad konfa nije upregnuta ili je upregnutost jako mala. U takvim situacijama je bolje optimalno odabrano napajanje nego overkill. 

Inace bas su mi smijesni razlozi kojim ekipa pravda kupnju tih napajanja, kao stabilnost i dugotrajnost a na slabijim modelima iste komponente... 

 

 Da, trebali bi počet birat napajanja na osnovu idle potrošnje.

Nažalost na grafovima nema tako niskih vrijednosti, skoro kao da su htjeli reći "it doesnt fking matter".

 Nravno da ne, ali cinjenica je da neces dobit nista bolje ako uzmes overkill napajanje, komponente između modela se ne razlikuju osim maksimalne isporucive energije, i to je to, amen.

 Od viška glava ne boli al od manjka snage bi mogla

ništa mi se neda
8 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen CPU

Ima smisla, al to ne znaci da trebas davat hiljadu kuna za 500-600w jace napajanje nego trebas, 200w vise je i neki optimum. 

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
volegradele kaže...
800W + pa kako??
Pa koliko taj 5820K vuće struje??
Gpu 200 w max (nek povuće još 20-30w na max OC)
Cpu 200 w (nek povuće još 100W)
Ostalo nek skupi još 200W

Nekako mi nestvaran scenarije preko 800W

A i ako to čudo od cpu troši 300W baci sve kroz balkon!!

Cpu moze povuc koliko ga mozes ohladit, ja sam mogao nesto iznad 300W. Graficka je bila 390-ka, ona isto vuce neograniceno :)

 

Zanimljiva stvar je da sa malo optimizacije, tu istu konfiguraciju koja moze teoretski povuc preko kilovata bez problema guras sa dobrim 350W napajanjem :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.3.2017 11:02 (ansha).
16 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen CPU

Simulacija usporedbe  Ryzen 5 sa 2+2 i 4 + 0 jezgrama. Nema razlike u igrama

 

 

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
16 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Ima li netko info kada izlaze Ryzeni nižeg segmenta, 6 ili quad coreovi? Tema se nešto razvukla... :D

 

edit: eto da odgovorim sam sebi, "The four Ryzen 5 CPUs will go on sale 11 April worldwide. " - PCAdvisor

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.3.2017 16:44 (dumba).
14 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen CPU

Ograničen sam budžetom, mislim se što je bolje uzeti:

 

1) B350 ploču + 6c/12t

2) X370 ploču + 4c/8t, kad izađe Zen2 kroz neki period zamijeniti za 6c/12t

 

Zen3 neće podržavati sadašnje AM4 ploče?

That is not dead which can eternal lie, and with strange aeons even death may die.
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Lucidius kaže...

 Nravno da ne, ali cinjenica je da neces dobit nista bolje ako uzmes overkill napajanje, komponente između modela se ne razlikuju osim maksimalne isporucive energije, i to je to, amen.

 Pogrešno. Niti su iste komponente niti je točno da nema razlika - ima ih itekako.

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
8 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen CPU

Odi na B350 plocu, ionako se i na njima u prosjeku bez problema kloka na 3.9GHz (za 4GHz i vise treba dosta vise napona a razlike su skoro nepostojece radi tih 100MHz), a jaci proc ce svakako biti bolja investicija.

 

Mislim ionako gotovo sve bitno imas na B350 ploci, osim podrske za dvije grafe 

8 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Tonči kaže...
Lucidius kaže...

 Nravno da ne, ali cinjenica je da neces dobit nista bolje ako uzmes overkill napajanje, komponente između modela se ne razlikuju osim maksimalne isporucive energije, i to je to, amen.

 Pogrešno. Niti su iste komponente niti je točno da nema razlika - ima ih itekako.

 Ajde, koje su to drugacije komponente u ax860i naspram ax1500i, i koje su to razlike o kojima ti pricas u radu?  cini mi s eda opet napamet raspravljas samo da ne ispadnes u krivu.

16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Jolckan kaže...

Zen3 neće podržavati sadašnje AM4 ploče?

 A koliko će Zen3 imati stazica, 1024? :)) Pa tko to može znati što će biti za 5 godina

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
XXX kaže...

Hebeš komp kojem treba više od 500W dobrog napajanja  To je onda grijalica a ne komp. Da sad kupujem napajanje i kvalitetno od 350W bi mi bilo savršeno.

 

problem je sto kod nas u ponudi nema kvalitetnih napajanja (silver+, fully modular) od ispod 500W

ima koji seasonic, ali nije modularan 

 

tako da ako sad kupujes novi komp (koji btw cijeli trosi ispod 400W u punom loadu), ti moras uzeti napajanje od preko 600W ako zelis modularnost i certifikaciju iznad bronce ..

15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Lucidius kaže...
Tonči kaže...
Lucidius kaže...

 Nravno da ne, ali cinjenica je da neces dobit nista bolje ako uzmes overkill napajanje, komponente između modela se ne razlikuju osim maksimalne isporucive energije, i to je to, amen.

 Pogrešno. Niti su iste komponente niti je točno da nema razlika - ima ih itekako.

 Ajde, koje su to drugacije komponente u ax860i naspram ax1500i, i koje su to razlike o kojima ti pricas u radu?  cini mi s eda opet napamet raspravljas samo da ne ispadnes u krivu.

 Uspoređuješ dva vrhunska modela visoke snage. Nisam mislio na to. Sama snaga, naravno, utjecaj ima isključivo na buku, trajnost... ali komponente jesu iste.

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Tonči kaže...
Lucidius kaže...
..

.. koje su to drugacije komponente u ax860i naspram ax1500i, ....

.. ali komponente jesu iste.

 recite da se sprdate pls

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.3.2017 12:27 (dabar_solta_V2).
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
dabar_solta_V2 kaže...
Lucidius kaže...
...

 Ajde, koje su to drugacije komponente u ax860i naspram ax1500i, i koje su to razlike o kojima ti pricas u radu?  cini mi s eda opet napamet raspravljas samo da ne ispadnes u krivu.

isti je oem ,molin te reci da se sprdaš.

Treba pogledati koje su razlike; nisam upoznat ima li razlika u kvaliteti među AX modelima.

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
7 godina
offline
AMD Ryzen CPU

za poćetak skoro duplo više uF na 400VDC, više regulatora i to jaćih, ..skroz drugi je pcb komplet cijeli , jedino isto na ta dva napajanja je proizvođać "flextronics" i modul za nadgledanje preko usba.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.3.2017 12:31 (dabar_solta_V2).
16 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen CPU

Iskutijavanje Ryzena 5. Skoro isto kao i vađenje iz kutije Ryzena 7 :)

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
8 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Tonči kaže...
Lucidius kaže...
Tonči kaže...
Lucidius kaže...

 Nravno da ne, ali cinjenica je da neces dobit nista bolje ako uzmes overkill napajanje, komponente između modela se ne razlikuju osim maksimalne isporucive energije, i to je to, amen.

 Pogrešno. Niti su iste komponente niti je točno da nema razlika - ima ih itekako.

 Ajde, koje su to drugacije komponente u ax860i naspram ax1500i, i koje su to razlike o kojima ti pricas u radu?  cini mi s eda opet napamet raspravljas samo da ne ispadnes u krivu.

 Uspoređuješ dva vrhunska modela visoke snage. Nisam mislio na to. Sama snaga, naravno, utjecaj ima isključivo na buku, trajnost... ali komponente jesu iste.

 Pa naravno da uspoređujem, mogao si uzeti napajanje sa manje snage iste kvalitete i proci jeftinije, jos jednom si dokazao da pricas napamet samo da pricas zato jer si tvrdio da su komponente razlicite, a kada sam te trazio da kazes sta je razlicito ti sad tvrdis da nije nista i da su komponente iste 

 

Inace, naga nema utjecaja na trajnost ako su komponente iste unutar napajanja od 1000 i 1500w, a dok si u idlu ce ionako jedno i drugo imati iskljucen vent.

15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
hrvooje kaže...

Iskutijavanje Ryzena 5. Skoro isto kao i vađenje iz kutije Ryzena 7 :)

 Stavi to pod spoiler, jebote... :D

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to d
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
dabar_solta_V2 kaže...

za poćetak skoro duplo više uF na 400VDC, više regulatora i to jaćih, ..skroz drugi je pcb komplet cijeli , jedino isto na ta dva napajanja je proizvođać "flextronics" i modul za nadgledanje preko usba.

Dakle: 

Lucidius kaže...

 Pa naravno da uspoređujem, mogao si uzeti napajanje sa manje snage iste kvalitete i proci jeftinije, jos jednom si dokazao da pricas napamet samo da pricas zato jer si tvrdio da su komponente razlicite, a kada sam te trazio da kazes sta je razlicito ti sad tvrdis da nije nista i da su komponente iste 

 

Inace, naga nema utjecaja na trajnost ako su komponente iste unutar napajanja od 1000 i 1500w, a dok si u idlu ce ionako jedno i drugo imati iskljucen vent.

Ja sam rekao da nagađam, ali ne znam jesu li komponente iste. Dabar kaže da nisu.

 

Snaga ima utjecaja na trajnost. Nije isto koliko opterećuješ napajanje, kao što neće napajanje različite snage imati istu granicu paljenja ventilatora. Ako se ventilator pali na 40%, nije isto je li napajanje od 1,5kW ili 1,4kW, a kamoli 0,86kW i 1,5kW.

 

Ako misliš to gore što si napisao, ni postotni račun ti ne ide ako misliš da je 40% od 1500 i 40% od 1000 isto. 

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.3.2017 13:21 (Tonči).
8 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen CPU

Normalno da napajanje od 1500w mora imat vise kondenzatora i samim time i drugaciji PCB jer nije isto regulirat 1000w ili 1500w, ali pricam o samim komponentama unutra, a tu kolko sma gledoa recenzije ja nevidim da su stedili na slabijem modelu i stavljali losije stvari.

 

Inace, ja nigdje nevidim d asi ti napisoa da nagađas:

 

"Pogrešno. Niti su iste komponente niti je točno da nema razlika - ima ih itekako."

 

Znaci prilicno samouvjereno si napisao sta si napisao bez ikakvog nagađanja u recenici 

 

A sta se ice idla, jedno i drugo ce u idlu imati ugasen vent, tesko da ces imati konfu na 30 ili 40 posto iskoristenosti, ili ce bit niska potrosnja (oko 15 posto) ili ces preci granicu dokle se vent ne pali ako ces raditi nesto na kompu. Eto moje ima 750w pa mi se vent jos nijednom nije upalio, cak ni u gejmingu. Ako si trazio napajnje koje moze sto dulje drzati ugasen vent onda si trebao gledati EVGU ili Superflower a ne placati enormnu premiju za Corsaira od 1500w da bi to mogao odrzavati. Tu opet dolazim na onu da kupujes po principu skuplje je bolje 

7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen CPU
nicky.sl kaže...
BOOMboy kaže...

Ja nemam niti jedan vent na kučištu :) Moram neku igracku zakačit na kučište da mačke neš bimbaju :)

 Nemam ni ja "na kućištu" ali zato imam gomilu "u kućištu" 

 You're making me blush! 

15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Lucidius kaže...

Normalno da napajanje od 1500w mora imat vise kondenzatora i samim time i drugaciji PCB jer nije isto regulirat 1000w ili 1500w, ali pricam o samim komponentama unutra, a tu kolko sma gledoa recenzije ja nevidim da su stedili na slabijem modelu i stavljali losije stvari.

 

Inace, ja nigdje nevidim d asi ti napisoa da nagađas:

 

"Pogrešno. Niti su iste komponente niti je točno da nema razlika - ima ih itekako."

 

Znaci prilicno samouvjereno si napisao sta si napisao bez ikakvog nagađanja u recenici 

 

A sta se ice idla, jedno i drugo ce u idlu imati ugasen vent, tesko da ces imati konfu na 30 ili 40 posto iskoristenosti, ili ce bit niska potrosnja (oko 15 posto) ili ces preci granicu dokle se vent ne pali ako ces raditi nesto na kompu. Eto moje ima 750w pa mi se vent jos nijednom nije upalio, cak ni u gejmingu. Ako si trazio napajnje koje moze sto dulje drzati ugasen vent onda si trebao gledati EVGU ili Superflower a ne placati enormnu premiju za Corsaira od 1500w da bi to mogao odrzavati. Tu opet dolazim na onu da kupujes po principu skuplje je bolje 

 Eto, još bolje, napisao sam da sam siguran da ima razlike (doduše, misleći na snagu). Dabar je potvrdio da ima i u kvaliteti, što je opet dobro. :)

 

Idle me ne interesira baš; interesira me light load. Koga briga za idle? Možeš li ti u loadu imati 750W neupaljen i s kojom konfiguracijom? S mojom ne možeš na 750w.

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
8 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen CPU

Pa pise ti sta si napisao, ja neznam od koga sad ovdje radis budalu, jasno si napisao da komponente nisu iste, nikakve veze sa snagom nema u tvojoj recenici, tako da dosta tog zamajavanja.

 

Inace, ja nisam rekao da uzmes isto kao ja 750w, samo sam rekao koji brend i model bi trebao gledati za to sta trazis, a po snazi jedan 1000w model i previse za to tvoje racunalo al ajd ako se vec lozis na kolicinu wata 

 

EDIT:

 

Napisao sam ti da moja konfa ni u gejmingu ne pali vent, a kamoli u nekom idleu i light loadu kako volis navest, tj apsolutno sam siguran daod kada imamto napajne vent jos nije radio zato jer ni dust filter nema zrnca prasine na sebi.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.3.2017 13:59 (Lucidius).
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Lucidius kaže...

Pa pise ti sta si napisao, ja neznam od koga sad ovdje radis budalu, jasno si napisao da komponente nisu iste, nikakve veze sa snagom nema u tvojoj recenici, tako da dosta tog zamajavanja.

 Pa napisao sam da nisu iste i nisu iste. U čemu je problem?

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Lucidius kaže...
... a po snazi jedan 1000w model i previse ...

 jeli možeš objasnit kako to može bit previše W ?  to ćitam po raznim forumima od raznih ljudi ali nikad niko nije uspia objasnit zašto mislite da je loše kad napajanje ima lufta..
uostalom evo tu ti je odlićan primjer ryzen 65W 1700 a vrm na svim ploćama za taj cpu može ispalit vršnih 650W bez problema,objasni mi to..
 prekini napadat covika bez razloga, ne "loži" se kolega na kolićinu vata nego da mu šta tiše/dulje/bolje/stabilnije radi i napajanje i ugrađene komponente i to je u pravilu uvik lakše postić s jaćin napajanjen nego sa skupljim slabijim...


14 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Lucidius kaže...

 

 

najskuplju X370 maticnu od MSI-a koja se po vrm sekcijama nemoze mjerit sa osjetno jeftinjom Taichi i Hero plocom koje su u konacnici i bolje ploce overall.

 

 

 E ovo me zanima sta kazu koje su trenutni najbolje bang for the buck-best buy x370 ploče a koje b350, gledajuci iskljucivo ulozeno-dobiveno/overclock/vrm?

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
16 godina
offline
AMD Ryzen CPU

As ti gospe nereda na kubik, Ryzen tema a eto ekipa raspravlja o raznim napajanjima za kompove.

 

Ovo dole navodno ima neke veze s ovom temom, ukratko tip je odradil puno bolji i precizniji posel u odnosu na Linusa.Dakle Ryzen 2+2 ili 4+0 isti jarac, i to još u igricama gdje za sad Ryzen još uvijek malo šepa zbog nepokrpanih memorijskih performansi.Dakle gledaju se samo performanse, a sve ostalo je nebitno ili opet isto Druže Tito pa vidiš da nema smisla po forumu pisat gluposti.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-cpu/224306.aspx?page=208&jumpto=5340676&sort=asc&view=flat

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice