Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.609.723
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
CPU chat tema

Hoce li mainstream Coffee lake i7 biti 6c/12t ili samo Coffee lake-X?

Battlelog: D3lBoy-00
16 godina
odjavljen
offline
CPU chat tema

 

450 kn u akciji 

11 godina
offline
Re: CPU chat tema
XXX kaže...

 

450 kn u akciji 

Taj video je malo fishy sto se tice tog pentiuma, evo ti ova dva screenshota iz ta dva bencha jer FX ni na 4.2ghz nije brzi od Ryzen-a na 3.5ghz 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.4.2017 22:49 (chaselol).
16 godina
odjavljen
offline
CPU chat tema

Moguće, tko bi ga znao ali koliko vidim jedni su koristi max detalje a drugi high detalje i različite su grafe u igri.

12 godina
protjeran
offline
CPU chat tema
Fanu kaže...

 

sve sto ovo pokazuje jest da AMD sa svojom prvom generacijom nove arhitekture drzi korak sa Intelom (koji je na 7 generaciji arhitekture) u igrama

za sve ostalo sto nisu igre, ryzen je bolji izbor 

 

a i u igrama se ocekuje napredak sa DX12/Vulkan kad multithreading postane normala a ne samo IPC izdrkavanje sa prvom jezgrom 

 

sjecam se da je sa svakom verzijom directx-a bilo problema oko implementacije 

izasao DX9, developeri i dalje koriste DX8 

izasao DX10 i DX11 - developeri i dalje koristili DX9 (i to godinama) 

 

doduse sa DX12 i Vulkan izgleda da stvari idu brze posto su popularni engini (frostbite, unreal engine, cryengine) vec uveli support za DX12/Vulkan i ocekujem da ce od iduce godine vecina igara biti na tim APIjima umjesto DX11

Glavas_ZG je objasnio u Ryzen temi "Ovaj benchmark nije mjerodavan pokazatelj snage procesora jer je korištena sad već nerelevantna GTX 970 koja je bootlneck proceosrima." 

 

To da je Ryzen bolji za "sve ostalo sto nisu igre" smo se vec odavno svi skupa slozili. Ako vec pricamo o linku koji se zove "game cpu showdown" onda spominjati to isto nema smisla, ocito je zelja ojacati komentar, a zapravo se dobila potpuna suprotnost tj sve skupa zvuci kao neko nesigurno opravdavanje i izvlacenje. Osim toga treba i razjasniti ovo "sve ostalo osim igre" i reci da se tu konkretno radi o profesionalnim programima, znaci nekakvom poslu i developmentu, a ne otvaranju maila, gledanje streamova, filmova i slicne gluposti za koje nas vecina koristi PC uz igranje, sve to ce bez problema odraditi i puno jeftiniji procesori. Nisam previse istrazivao, ali nasao sam ovaj video

 gdje se vidi da Ryzen 7 cak nije bolji niti za streaming, neka netko ubaci jos koji video po tom pitanju ako je uspio pronaci.

 

O kakvoj jednoj jezgri pricas, hoces reci da npr bf1 i gta5 gdje i7 7700k vodi koriste jednu jezgru ili?

 

Kad multi core u igrama postane mainstream Ryzen 7 ce sigurno biti bolji, pitanje je jedino kad ce se to dogoditi, na ljudima koji slazu konfiguracije je sada da odluce hoce li sada uzeti Ryzen 7 i nadati se da kroz 1-2 god to postane slucaj ili ce uzeti i7 7700k pa od prvog dana imati bolji gaming cpu, ali isto tako racunati na to da ce mozda kroz koju godinu imati slabiji procesor. 

11 godina
offline
Re: CPU chat tema
war3_tft kaže...

 Evo, 7700k vs 1700x - neck to neck u gamingu :  http://www.legitreviews.com/intel-core-i7-7700k-versus-amd-ryzen-1700x-14-game-cpu-showdown_192508


Jednostavno, treba zaboravit na i7, nema smisla protiv Ryzena . 

Bene docet, qui bene distinguit.
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.4.2017 12:44 (molnyi).
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema

Pa o tom linku i pricamo, jos sam gore citirao kolegu koji je objasnio da taj benchmark nema smisla jer je koristena gtx 970 koja je bottleneck, takvu karticu nema smisla uparivati sa ovakvim procesorima jer ce ona raditi jednako dobro i sa slabijim procesorima.

7 godina
neaktivan
offline
Re: CPU chat tema
Sve ok ali sta sa nekim srednjim sgmentom gdje vecina nas ne ide na top grafe top procesore itd...? Citavo vrijeme se usporedjuju babe i zabe i velika vecina je extremna za normalnog korisnika. Navedite mi primjer gdje i 10% posjetilaca foruma ima potrebu za tim extremnim stvarima. Jbt pa koji k... mi znaci par fps gore dole ne patimo svi od toga niti da imamo extra benceve, dajte neku normalnu da vidimo kako se ponasaju konfe od 8-10k kuna koje mogu posluziti sljedecih 4-5 god bez ikakvih izmjena.
16 godina
offline
Re: CPU chat tema
molnyi kaže...
war3_tft kaže...

 Evo, 7700k vs 1700x - neck to neck u gamingu :  http://www.legitreviews.com/intel-core-i7-7700k-versus-amd-ryzen-1700x-14-game-cpu-showdown_192508


Jednostavno, treba zaboravit na i7, nema smisla protiv Ryzena . 

 ti sigurno citas dnevno.hr, o zdravlju se informiras na alternativa-za-vas.com i odbijas cijepiti dijete.

jesi mozda neki dan i prosvjedovao u splitu protiv predstave?

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
offline
CPU chat tema

Ryzen je bolji za streaming ima video od linusa, manje frejmova dropa i kvalitetnija slika bude.

11 godina
offline
CPU chat tema

Ja ne kuzim zasto GTX 970 nebi bila relavantna? Pa 95% gejmra nema jaču grafiku, velikoj večini je GTX 1060 / RX 580 maksimum. A testovi sa takvim grafikama su prilično slični.

Ja npr radim na svom kompu, imam koristi iz takvog procesora a uz to povremeno igram. Da li sam ja onda lud što imam r9 390? Zašto bi ja trebao bolju grafiku od te za povremeno igranje? Po tome, nitko ne bi trebao kupit taj proc ako ima takvu grafiku, što je suludo. 

Bene docet, qui bene distinguit.
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.4.2017 14:29 (molnyi).
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema

Pa vecina ne kupuje combo enthusiast cpu + mid range grafika, da to je cinjenica. Ako se vec usporeduju dva procesora onda se to radi sa karticama koje ih nece boottleneckati da se vidi koliko koji moze potegnuti, da su ubacili jos neki slabiji cpu rezultati bi opet bili slicni jer je graficka u ovom slucaju glavni faktor. Link je bio vezan za gaming pa smo se te teme dotakli, pustimo sad na stranu sto ti spadas u onih par % koji rade nesto sto zahtjeva vecu snagu cpu-a i uz to se igraju.

 

 

15 godina
offline
CPU chat tema

test sa gtx1080, ma sve je sa novim procesorima svejedno u igrama samo je pitanje kako se kome diže na hardware

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.4.2017 16:51 (dery).
11 godina
offline
CPU chat tema

Po meni test stoji, jer to su nekako najrealniji uvijeti. Kad pogledamo koliko ljudi se još uvijek igra na 1080p, gtx970 je tu još uvijek dobra. Da su testirali gtc1060 vs 580 priča bi bila slična. Nema smisla pričati da je Intel bolji procesor u gamingu od ryzena, jer za tih par fps-a više koje ćeš dobit na Intelu ti moraš dati ogromne novce npr. 1k€ za 1080ti. Za što? Za to da bi ti mogao doći u temu i rec ja imam ,grafiku od hiljadu eura i imam 5fps-a više od tebe sa mojim intelom hah. A ja bi onda trebao reći ja sa svojom r9 390 i ryzenom pocistim pod s tobom u Photoshopu itd..Nema smisla...

Bene docet, qui bene distinguit.
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.4.2017 18:14 (molnyi).
15 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema

Intelova prednost je očekivano bitna za one koji idu na 1080px i 144Hz. Za sve ostale - posvemašnje bacanje novca.

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
15 godina
offline
CPU chat tema

Citam komentare kupaca po nekih web shopovima (stranim), ima i onih koji su kupovinom Ryzen-a 5 1400 i vise nego zadovoljni, te pisu da ih nije briga sto SMT nije ukljucen i kako bez ikakvih problema pokrecu nove igre.....

12 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
Igre mozes pokrenut i na kompu starom 20g...😎lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
13 godina
offline
Re: CPU chat tema
Stjepanj kaže...
Igre mozes pokrenut i na kompu starom 20g...😎lp

 Ovisi koje igre.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
15 godina
offline
Re: CPU chat tema
Stjepanj kaže...
Igre mozes pokrenut i na kompu starom 20g...😎lp

 sa 144hz monitorom. pod obavezno.

15 godina
offline
Re: CPU chat tema
Stjepanj kaže...
Igre mozes pokrenut i na kompu starom 20g...😎lp

 cisto sumnjam da bi na takvom racunalu mogao igrati BF 1....

12 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
Maksimus kaže...
Stjepanj kaže...
Igre mozes pokrenut i na kompu starom 20g...😎lp

 cisto sumnjam da bi na takvom racunalu mogao igrati BF 1....

 ma malo te zezam posto si rekao da se igre na ryzenu 5 pokrecu bez vecih problema, moj najveci problem je jedino kad mi nepokrece igru zbog krivog crack-a đabe ti onda i 10x titana i 17 i7-mica spojenih u serijulp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
13 godina
offline
Re: CPU chat tema
Stjepanj kaže...

 moj najveci problem je jedino kad mi nepokrece igru zbog krivog crack-a 

Imaš fino G2A i sl. stranice.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
15 godina
offline
Re: CPU chat tema

 ma malo te zezam posto si rekao da se igre na ryzenu 5 pokrecu bez vecih problema, moj najveci problem je jedino kad mi nepokrece igru zbog krivog crack-a đabe ti onda i 10x titana i 17 i7-mica spojenih u serijulp

 Krivo je vino , sogi  je tocio neko bijelo danas za rostiljem

12 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
Valentin17 kaže...
Stjepanj kaže...

 moj najveci problem je jedino kad mi nepokrece igru zbog krivog crack-a 

Imaš fino G2A i sl. stranice.

 ma kome to treba pored frendova koji ti "posude" acount...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
offline
Re: CPU chat tema

Tom's hardware, best CPUs for the money May 2017 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
offline
Re: CPU chat tema
nixass kaže...

Tom's hardware, best CPUs for the money May 2017 

Samo ovaj na prvom mjestu opravdava svoje prvo mjesto, sve ostalo je prevara teška.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
16 godina
odjavljen
offline
CPU chat tema

A jesu cobani... Ajde jos nekako taj pentium za budget konfe ili i7 za high end. Ali ovo izmedju je smijurija...

Freak Show Inc.
8 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
Friday kaže...

A jesu cobani... Ajde jos nekako taj pentium za budget konfe ili i7 za high end. Ali ovo izmedju je smijurija...

 Kakav krvavi i7 pokraj Ryzena 7.

Cijenite više pitku vodu.
15 godina
offline
Re: CPU chat tema
Glavas_ZG kaže...

 Kakav krvavi i7 pokraj Ryzena 7.

 ma pokraj R6 1600, hebo ih on da ih hebo

kradem mine iz minskog polja
16 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
Glavas_ZG kaže...
Friday kaže...

A jesu cobani... Ajde jos nekako taj pentium za budget konfe ili i7 za high end. Ali ovo izmedju je smijurija...

 Kakav krvavi i7 pokraj Ryzena 7.

 

Za sad je krvavi i7 ipak nesto bolji od ryzena u high end-u ako se ne varam.

Freak Show Inc.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice