Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.610.547
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: CPU chat tema
D3lBoy kaže...

Editing je na razini osnovnoškolske informatike, a takva je i informiranost o situaciji...

Znam da bi to trebalo biti parodija, ali po cemu jo tocno AMD unistio Intel, a pogotovo Nvidiu? 
Izjednacenje = Uništavanje? Pogotovo kod Nvidije kojoj btw. još nisu prišli.

Cijena 8 jezgri dovedena na nivo dosadasnjih 4

i3 izbacen

i5 prevazidjen

4 jezgre su postale cheap entry procesor a ne neki high end gaming PC 

 

i5 vs r3 

smijesno 

 

Intel je donio novi socket i rebrand u sedmoj generaciji 

A kako je krenulo isto nas ceka i u kofi lejku 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.8.2017 17:33 (chaselol).
7 godina
neaktivan
offline
Re: CPU chat tema
chaselol kaže...
D3lBoy kaže...

Editing je na razini osnovnoškolske informatike, a takva je i informiranost o situaciji...

Znam da bi to trebalo biti parodija, ali po cemu jo tocno AMD unistio Intel, a pogotovo Nvidiu? 
Izjednacenje = Uništavanje? Pogotovo kod Nvidije kojoj btw. još nisu prišli.

Cijena 8 jezgri dovedena na nivo dosadasnjih 4

i3 izbacen

i5 prevazidjen

4 jezgre su postale cheap entry procesor a ne neki high end gaming PC 

 

Intel je donio novi socket i rebrand u sedmoj generaciji 

A kako je krenulo isto nas ceka i u kofi lejku 

 Opet ne obraćaš pažnju.na benchmarke koji pokazuju da je r3 na nivou i3 procesora?i5 još nije prevaziđen na nižem segmentu (1400,1500).Tipični amd fan, šta reći.

10 godina
offline
Re: CPU chat tema

Ali ga nije unistio. Nitko nije rekao da je Zen los, ali nije unistio intel - konkurira mu performansama, ima više jezgri da threadripper ima more jezgri, ali jel Zen snagom unistio Intel? Naravno da nije...

I FX je imao više (ajmo tako nazvat) jezgri i zbog tog je bolji u nekim stvarima nego intelovi quad coreovi, jel bolji opcenito? Ne. Treba smirit dozivljaje, to su samo firme

Battlelog: D3lBoy-00
16 godina
offline
Re: CPU chat tema
DaShip kaže...

 Sprdačina je kada se govori da je i5 sr4nje, a jedan mali 4c4t i5 7500 parira r5 1600 i u minimumima u gejmingu (još ako se u obzir uzme cijena ).Prenapuhane su stvarne performanse, treba znati kada se pretjeruje.

Opet ti samo o gejmingu, ne znam kolko godina imaš ali poima nemaš kaj znači uloženo-dobiveno.Moraš još pojest puno žganaca, da bi uopče uspio shvatit kaj znači omjer uloženo-dobiveno kod nekog procesora.Pun vas je internet ili izgubljene ekipe, od 15 pa do 60 godina jednostavno ne znate kaj znači omjer uloženo-dobiveno.Da bi človek mogel procjenit određeni procesor, pa prvo bi barem trebalo znat di Krava piša.Pošto realno večina ljudi niti nezna di Krava piša, onda je sve okvirno jasno fučkaj ga sad.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-chat-tema/224306.aspx?page=294&jumpto=5428992&sort=asc&view=flat

10 godina
offline
Re: CPU chat tema

A što to ti tocno radiš sa tim Phenomom kad se mi djeca samo igramo?

Battlelog: D3lBoy-00
7 godina
neaktivan
offline
Re: CPU chat tema
rambox kaže...
DaShip kaže...

 Sprdačina je kada se govori da je i5 sr4nje, a jedan mali 4c4t i5 7500 parira r5 1600 i u minimumima u gejmingu (još ako se u obzir uzme cijena ).Prenapuhane su stvarne performanse, treba znati kada se pretjeruje.

Opet ti samo o gejmingu, ne znam kolko godina imaš ali poima nemaš kaj znači uloženo-dobiveno.Moraš još pojest puno žganaca, da bi uopče uspio shvatit kaj znači omjer uloženo-dobiveno kod nekog procesora.Pun vas je internet ili izgubljene ekipe, od 15 pa do 60 godina jednostavno ne znate kaj znači omjer uloženo-dobiveno.Da bi človek mogel procjenit određeni procesor, pa prvo bi barem trebalo znat di Krava piša.Pošto realno večina ljudi niti nezna di Krava piša, onda je sve okvirno jasno fučkaj ga sad.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-chat-tema/224306.aspx?page=294&jumpto=5428992&sort=asc&view=flat

 Hehe Kako te je lako iznervirati (amd fan detected), par rečenica i eto eseja.Usput nisam niti rekao da je r5 1600 loš.Vidiš, ja govorim o gejmingu a ti i ostali crvenaši prvo lupate sa gejmingom a kada to nevalja onda lupate sa multitaskingom, rendanjem i strimanjem (oztalkshow je pokazao da je razlika u multitaskingu između i5 i r5 skoro pa nikakva u poređenju sa pričom na netu).

11 godina
offline
Re: CPU chat tema

Jel zen snagom unistio intel?

Naravno da jeste, r7 1700 se popiskio po 7700k u svemu osim u gamingu gdje kaska minorno.

Intelov desktop flagship je stavljen u pozadinu zbog samo 4 jezgre vs 8 kod konkurencije, koje su i hladnije i manje trose 

 

More cores = more power, vidjecemo sta ce kafa donijeti, ali ocekujem rebrand i mozda ubace koju jezgru jos ali da ce biti jeftiniji od trenutne intel serije, nope 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
10 godina
offline
Re: CPU chat tema
D3lBoy kaže...

A što to ti tocno radiš sa tim Phenomom kad se mi djeca samo igramo?

 Piturava (boja) postove 

ništa mi se neda
16 godina
offline
Re: CPU chat tema
DaShip kaže...

 Hehe Kako te je lako iznervirati (amd fan detected), par rečenica i eto eseja.Usput nisam niti rekao da je r5 1600 loš.Vidiš, ja govorim o gejmingu a ti i ostali crvenaši prvo lupate sa gejmingom a kada to nevalja onda lupate sa multitaskingom, rendanjem i strimanjem (oztalkshow je pokazao da je razlika u multitaskingu između i5 i r5 skoro pa nikakva u poređenju sa pričom na netu).

Ti nisi sposoban iznervirat niti sam sebe, a pogotovo ne nekog drugog=nisi niti uopče shvatio kaj sam ti zapravo napisal u prijašnjem postu.

13 godina
neaktivan
offline
Re: CPU chat tema
chaselol kaže...

Jel zen snagom unistio intel?

Naravno da jeste, r7 1700 se popiskio po 7700k u svemu osim u gamingu gdje kaska minorno.

Intelov desktop flagship je stavljen u pozadinu zbog samo 4 jezgre vs 8 kod konkurencije, koje su i hladnije i manje trose 

 

More cores = more power, vidjecemo sta ce kafa donijeti, ali ocekujem rebrand i mozda ubace koju jezgru jos ali da ce biti jeftiniji od trenutne intel serije, nope 

 Ja iskreno mislim da ce kava imat problema s temperaturama. Sve mi nekako smrdi na to..
Al zivi bili pa vidjeli..

Jedino cemu se ja veselim su manje cijene i konkurencija, pa nek kupuje tko sta zeli :D

------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
12 godina
offline
Re: CPU chat tema
Sale_ds kaže...

 Ja iskreno mislim da ce kava imat problema s temperaturama. Sve mi nekako smrdi na to..
Al zivi bili pa vidjeli..

Jedino cemu se ja veselim su manje cijene i konkurencija, pa nek kupuje tko sta zeli :D

 

Evo ga još jedan njušać.
Pajdo, jel možeš potkrijepit to nečim ? 
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.8.2017 22:23 (DarthMarkus).
10 godina
offline
Re: CPU chat tema
@Tonči
Na kojoj rezoluciji si testirao te igre i kojim postavkama, sve max ili?
12 godina
offline
Re: CPU chat tema
The_Fichek kaže...
@Tonči
Na kojoj rezoluciji si testirao te igre i kojim postavkama, sve max ili?

 I mene zanima, pogotovo Deus EX.

 

Nema šanse da je odvrnuo max msaa i imao minimum 60+ fpsa.

15 godina
online
Re: CPU chat tema
ansha kaže...

Sta se pravis blesav? Pricam o non-K procesoru koji radi na 4.3ghz i tu nema smisla kupovat K jer ces dobit 10%. Kod mog ima i te kako smisla jer dobijem 25-30% overclockom.

I sta sad tu tebi nije jasno? 

 

Znači samo kod tvog se profitira , kod nadolazečih o kojima nemamo pojma koliko će se profitirat i kako će radit zaključuješ najbolji su non K. Kristalna kugla kaže da dobro govoriš i svaka peta ti dala.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.8.2017 22:49 (dery).
13 godina
neaktivan
offline
Re: CPU chat tema
DarthMarkus kaže...
Sale_ds kaže...

 Ja iskreno mislim da ce kava imat problema s temperaturama. Sve mi nekako smrdi na to..
Al zivi bili pa vidjeli..

Jedino cemu se ja veselim su manje cijene i konkurencija, pa nek kupuje tko sta zeli :D

 

Evo ga još jedan njušać.
Pajdo, jel možeš potkrijepit to nečim ? 

 Gdje sam ja nesto cvrsto tvrdio. Rekao sam svoje misljenje, a misljenje je misljenje koje ti ja nit moram potkrijepit nit zelim jer je nebitno :/

------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
15 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
1920x1080. DeusEx je na low, naravno, s geometrijskim detaljima na max.
Cilj je test procesora, ne grafičke.
Nope.
14 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
Tonči kaže...
1920x1080. DeusEx je na low, naravno, s geometrijskim detaljima na max.
Cilj je test procesora, ne grafičke.

ROTR graf nema bas smisla, skok u performansama sa 4 na 4+4, pa nema skoka izmedju 6 i 6+6 i onda opet skok izmedju 8 i 8+8..

A ni Deus Ex, skok izmedju 4 i 6 bi trebao biti veci nego skok izmedju 6 i 8. Kod mene je puno veca razlika bila izmedju 4 i 6+6, jedno 50%..

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.8.2017 10:39 (ansha).
15 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
ansha kaže...
Tonči kaže...
1920x1080. DeusEx je na low, naravno, s geometrijskim detaljima na max.
Cilj je test procesora, ne grafičke.

ROTR graf nema bas smisla, skok u performansama sa 4 na 4+4, pa nema skoka izmedju 6 i 6+6 i onda opet skok izmedju 8 i 8+8..

A ni Deus Ex, skok izmedju 4 i 6 bi trebao biti veci nego skok izmedju 6 i 8. Kod mene je puno veca razlika bila izmedju 4 i 6+6, jedno 50%..

 Da, no, to je prosjek - svaki test je rađen 4 puta i uzet prosjek. Meni je Bioshock bio veća iritacija - izrazito nekonzistentan...

Nope.
12 godina
offline
Re: CPU chat tema
Sale_ds kaže...
DarthMarkus kaže...

 

Evo ga još jedan njušać.
Pajdo, jel možeš potkrijepit to nečim ? 

 Gdje sam ja nesto cvrsto tvrdio. Rekao sam svoje misljenje, a misljenje je misljenje koje ti ja nit moram potkrijepit nit zelim jer je nebitno :/

 Mišljenje se bazira na nečemu. Ako već nešto "smrdi" onda mora postojati razlog zašto smrdi, a ne posrati se i ne pustit vodu.

 

Ne ide to tako. Još jedan forumski ekspert ima njuh, bez imalo znanja.

 

Nemoj biti taj. Ovo govorim bez podcjenjivanja, čisto me zanimalo na čem baziraš pretpostavku da će bit visoke temperature.

 

Skužaj.

 

EDIT : Tonči - što je u Deus EX-u na low ? Jesi koristio MSAA ili TAA ili oboje (hehe) ???

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.8.2017 14:48 (DarthMarkus).
11 godina
offline
CPU chat tema
AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
10 godina
offline
Re: CPU chat tema

Iz cega si to zakljucio?

Btw. ako je istina preskacemo još jednu generaciju...

Battlelog: D3lBoy-00
11 godina
offline
Re: CPU chat tema

Early Intel roadmaps indicated Kaby Lake would be followed by Cannonlake on 10nm but Coffee Lake is the fourth tweak to 14nm

 

da je sta drugacije pohvalio bi se intel, a ne mobilnom platformom prvenstveno.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
12 godina
offline
CPU chat tema

Coffe Lake neka bude kao i7 7700k sa dodatnim jezgrama i svi sretni zadovoljni. I btw svi koji imaju gtx 1080 ili 1080ti uzet će baš tog Coffija prvenstveno radi boljih performansi u gamingu.

6 godina
protjeran
offline
CPU chat tema

Nedavno sam kupio g4560 i zadovoljan. Iduci proc koji budem kupio ce biti intel cistokrvni 4-erojezgreni proc za 500kn, novi.

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.8.2017 17:00 (Gorstak79).
14 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
Gorstak79 kaže...

Nedavno sam kupio g4560 i zadovoljan. Iduci proc koji budem kupio ce biti intel cistokrvni 4-erojezgreni proc za 500kn, novi.

 Mogao si kupiti athlona II 845 FM2+ za 500 kn, nije sve u broju jezgri.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
Re: CPU chat tema
Jakovp kaže...
Gorstak79 kaže...

Nedavno sam kupio g4560 i zadovoljan. Iduci proc koji budem kupio ce biti intel cistokrvni 4-erojezgreni proc za 500kn, novi.

 Mogao si kupiti athlona II 845 FM2+ za 500 kn, nije sve u broju jezgri.

Socket s kojega nema na što drugo nadograđivati i socket na koji može staviti i7 procesor ako želi. 

Taj Pentium je miljama daleko od tog prastarog procesora, a mogućnost nadogradnje na procesor koji je i dalje vrh je samo dodatan bonus.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.8.2017 21:42 (Valentin17).
16 godina
offline
Re: CPU chat tema

jedino kaj je intel zbilja napravio pomak od doba kad su gazili AMD (sto fer sto financijski) je mobilna platforma. potrosnja je smijesno mala a performanse pristojne.

a ovaj sandy bridge 2.0 ups, coffee lake je rebrand rebranda rebranda.

 

cetvrta generacija na 14nm.. strava

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.8.2017 22:05 (nixass).
10 godina
offline
Re: CPU chat tema
nixass kaže...

jedino kaj je intel zbilja napravio pomak od doba kad su gazili AMD (sto fer sto financijski) je mobilna platforma. potrosnja je smijesno mala a performanse pristojne.

a ovaj sandy bridge 2.0 ups, coffee lake je rebrand rebranda rebranda.

 

cetvrta generacija na 14nm.. strava

Odakle ti to sve?

Skylake i Kabylake su jedini 14nm, Coffee koliko sam cuo ce biti 10.
Sandy je 32nm, ogromna razlika.

Battlelog: D3lBoy-00
14 godina
protjeran
offline
CPU chat tema

Ma covfefe je zakon, nece.bit bitnog pomaka sta se ipc-a tice, al dobivamo moar cores sta je najbitnije..

16 godina
offline
Re: CPU chat tema
D3lBoy kaže...
nixass kaže...

jedino kaj je intel zbilja napravio pomak od doba kad su gazili AMD (sto fer sto financijski) je mobilna platforma. potrosnja je smijesno mala a performanse pristojne.

a ovaj sandy bridge 2.0 ups, coffee lake je rebrand rebranda rebranda.

 

cetvrta generacija na 14nm.. strava

Odakle ti to sve?

Skylake i Kabylake su jedini 14nm, Coffee koliko sam cuo ce biti 10.
Sandy je 32nm, ogromna razlika.

14nm = coffee lake, kaby lake, skylake, broadwell

cannonlake = eventualno 10nm, al ni tu se ne bi iznenadio "optimizaciji" tj placebo upgradeu.

 

sve nakon nehalema je lagana evolucija dizajna, ne i revolucija.. "lake" vuce korijene iz sandya, ceka se kompletan overhaul

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice