Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.617.943
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: CPU chat tema
D3lBoy kaže...


Skylake i Kabylake su jedini 14nm, Coffee koliko sam cuo ce biti 10.
Sandy je 32nm, ogromna razlika.

Kava je isto 14nm, intel proces naziva 14nm++

16 godina
offline
Re: CPU chat tema
Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
offline
Re: CPU chat tema
Valentin17 kaže...
Jakovp kaže...
Gorstak79 kaže...

Nedavno sam kupio g4560 i zadovoljan. Iduci proc koji budem kupio ce biti intel cistokrvni 4-erojezgreni proc za 500kn, novi.

 Mogao si kupiti athlona II 845FM2+ za 500 kn, nije sve u broju jezgri.

Socket s kojega nema na što drugo nadograđivati i socket na koji može staviti i7 procesor ako želi. 

Taj Pentium je miljama daleko od tog prastarog procesora, a mogućnost nadogradnje na procesor koji je i dalje vrh je samo dodatan bonus.

Ček malo Vali, jesi ti uopče siguran koji je to zapravo Athlon X4 proc?

 

Žuti proc to su krive oznake, ovo su prave oznake Athlon X4 845=jedini Excavator CPU koji je do sad uopče i bio u bilo kojoj AMD Desktop matičnoj ploči.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-chat-tema/224306.aspx?page=1&jumpto=4645762&sort=asc&view=flat

 

http://www.relaxedtech.com/reviews/amd/athlon-x4-845/8

 

Dakle pustimo mrtvi FM2+ socket da odmara u miru.

 

Uskoro u AM4 socket stiže nekoliko Bristol Ridge APU ili Excavator CPU modela.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/amd-bristol-ridge-apu/242995.aspx?page=0&jumpto=5436842&sort=asc&view=flat

 

Pentium G4650(Cinebench R15=380) je brži od Athlon X4 970/A12-9800(Cinebench R15=335), ali kao što vidiš razlika nije velika. Dakle pričamo o opčenitim Multithreading performansama kaj drugo.Na kraju tu je pitanje cijene, Pentium sad košta 600kn poskupilo, a Athlon X4 970 bit če znatno jeftiniji oko 400-450kn.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.8.2017 23:38 (rambox).
14 godina
offline
Re: CPU chat tema

Rambox jos kad bi ti bio pismen valjalo bi nauči više razlikovati slova ć, č, đ, dž i kad ih treba razlikovati.

16 godina
odjavljen
offline
CPU chat tema

Eto kako athlon prođe u usporedbi sa G4560

 

 

X4 970 bu nešto brži...

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.8.2017 8:31 (XXX).
9 godina
offline
CPU chat tema

Koliko je minimum današnje tehnologije procesora, 7 nm?

A što poslje toga, nabijanje jezgri?

 

16 godina
odjavljen
offline
CPU chat tema

Nabijanje jezgri i čekanje da igre to počnu koristit kako treba.

15 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
nixass kaže...

14nm = coffee lake, kaby lake, skylake, broadwell

cannonlake = eventualno 10nm, al ni tu se ne bi iznenadio "optimizaciji" tj placebo upgradeu.

 

sve nakon nehalema je lagana evolucija dizajna, ne i revolucija.. "lake" vuce korijene iz sandya, ceka se kompletan overhaul

Sve nakon prvog Corea je optimizacija, ali nije beznačajna. Puževi su koraci. Baš će skok na 10nm biti značajan, kao što je skok na 14nm bio značajan. Haswell je imao 11%+ ubrzanja, a sve druge generacije puno manje. 

pqweasdyxc kaže...

Koliko je minimum današnje tehnologije procesora, 7 nm?

A što poslje toga, nabijanje jezgri?

 

 5nm bi trebalo, IBM je već uspješno napravio tranzistore, Intel planira ići na 5nm iza toga, no ne znamo baš kad s obzirom da je i 10nm trebao 2015. već.  7nm pa 5nm pa... karbonske nanocjevčice, vjerojatno 2025. ili kasnije. 

 

I za razliku od Sam, TF, GF procesa, Intelovih 14nm je sitniji od njihovih 16nm, 14nm i 10nm.

Nope.
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.8.2017 9:15 (Tonči).
14 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
Tonči kaže...
nixass kaže...

14nm = coffee lake, kaby lake, skylake, broadwell

cannonlake = eventualno 10nm, al ni tu se ne bi iznenadio "optimizaciji" tj placebo upgradeu.

 

sve nakon nehalema je lagana evolucija dizajna, ne i revolucija.. "lake" vuce korijene iz sandya, ceka se kompletan overhaul

Sve nakon prvog Corea je optimizacija, ali nije beznačajna. Puževi su koraci. Baš će skok na 10nm biti značajan, kao što je skok na 14nm bio značajan. Haswell je imao 11%+ ubrzanja, a sve druge generacije puno manje. 

 Osima sta Haswell nije 14nm nego 22nm...

15 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema

Da, imaš pravo; bilo je vjerojatno i drugih znatnih promjena onda. Čudno što nije Broadwell više donio. 

Nope.
10 godina
offline
Re: CPU chat tema
rambox kaže...

 

Pentium G4650(Cinebench R15=380) je brži od Athlon X4 970/A12-9800(Cinebench R15=335), ali kao što vidiš razlika nije velika. Dakle pričamo o opčenitim Multithreading performansama kaj drugo.Na kraju tu je pitanje cijene, Pentium sad košta 600kn poskupilo, a Athlon X4 970 bit če znatno jeftiniji oko 400-450kn.

 

 

 

 

Devet godina star Xeonćić x5470 "mrvicu" naklokan ih popapa oba za večeru, i taj privjesak i taj Athlonćić a koštao me 30$ 

http://www.bug.hr/forum/topic/benchmark/cinebench-r15/196013.aspx?page=11&jumpto=5120375&sort=asc&view=flat

ništa mi se neda
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.8.2017 10:20 (nicky.sl).
16 godina
odjavljen
offline
CPU chat tema

A gle za devet godina će privjesak biti besplatan ili će koštati jednu pivu.

12 godina
offline
CPU chat tema

Dakle, napredak procesora je, uglavnom u povecanju broja jezgri, nanometrima i frekvenciji...

Nigdje nisam naisao na podatak o prelasku na 128 bit-a... Kako tu stvari stoje?

Nisam ja ništa prčko.
6 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
XXX kaže...

A gle za devet godina će privjesak biti besplatan ili će koštati jednu pivu.

 

Ma za devet godina će vrijedit tri iljade kuna, vidiš da što je stariji sve je bolji i skuplji. 

16 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
Spiridon kaže...

 

Nigdje nisam naisao na podatak o prelasku na 128 bit-a... Kako tu stvari stoje?

 

Tesko da ce se to uskoro dogoditi. Prelazak na 64 bita je bio opravdan, 128 bita izgelda suludo trenutno.

Freak Show Inc.
11 godina
offline
CPU chat tema

Kofi lejk, vise info ovdje

 

http://www.guru3d.com/news-story/intel-coffee-lake-event-photo-confirms-leaked-specs.html

 

rip 4c/8t to ostaje izbaceno (za sad)

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
10 godina
offline
CPU chat tema

Nisam baš pratio puno pa me zanima kada izlazi šta i kakva je razlika među navedenima;

Spominje se u zadnje vrijeme izlazak Coffee lakea, Ice Lakea i Cannon Lakea u kratkom vremenu. Šta, kako, gdje?!

Battlelog: D3lBoy-00
7 godina
neaktivan
offline
Re: CPU chat tema
D3lBoy kaže...

Nisam baš pratio puno pa me zanima kada izlazi šta i kakva je razlika među navedenima;

Spominje se u zadnje vrijeme izlazak Coffee lakea, Ice Lakea i Cannon Lakea u kratkom vremenu. Šta, kako, gdje?!

 Coffee lake - trebao bi biti i za laptope i za desktop računare, trebao bi povećati broj jezgri (i3 - 4c4t, i5 - 6c6t, i7 - 6c12t)

 

Cannon lake - možda 2018. najvjerovatnije samo za laptope zbog nedorađenog 10nm proizvodnog procesa

 

Ice lake - možda 2018. ili 2019. prvi 10nm procesori i za desktope.

16 godina
odjavljen
offline
CPU chat tema

Jucer na mobitelu gledam recenziju 7800X na pcekspertu. Gledam i ne vjerujem...

 

 

"Potrošnja sistema s i7-7800X procesorom je vrlo dobra..."

 

Dakle, Intelov 6 jezgreni procesor trosi 30% vise struje od AMD-ovog 8 jezgrenog procesora i svega 20% manje od AMD-ovog 16 jezgrenog procesora i oni zakljuce da je potrosnja sistema vrlo dobra.

Inace su mi njihove recenzije OK, ali ovo je epohalna izdrkotina.

Freak Show Inc.
13 godina
online
Re: CPU chat tema
Friday kaže...

Jucer na mobitelu gledam recenziju 7800X na pcekspertu. Gledam i ne vjerujem...

 

 

"Potrošnja sistema s i7-7800X procesorom je vrlo dobra..."

 

Dakle, Intelov 6 jezgreni procesor trosi 30% vise struje od AMD-ovog 8 jezgrenog procesora i svega 20% manje od AMD-ovog 16 jezgrenog procesora i oni zakljuce da je potrosnja sistema vrlo dobra.

Inace su mi njihove recenzije OK, ali ovo je epohalna izdrkotina.

  Ja koliko sam ih pratio, nije im ovo jedina takva glupa izjava.

8 godina
odjavljen
offline
CPU chat tema

Što vam je tu čudno, pa dobili su ga free, a u planu im je i dalje tako...

The Show Must Go On
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
itomic009 kaže...
Friday kaže...

Jucer na mobitelu gledam recenziju 7800X na pcekspertu. Gledam i ne vjerujem...

 

 

"Potrošnja sistema s i7-7800X procesorom je vrlo dobra..."

 

Dakle, Intelov 6 jezgreni procesor trosi 30% vise struje od AMD-ovog 8 jezgrenog procesora i svega 20% manje od AMD-ovog 16 jezgrenog procesora i oni zakljuce da je potrosnja sistema vrlo dobra.

Inace su mi njihove recenzije OK, ali ovo je epohalna izdrkotina.

  Ja koliko sam ih pratio, nije im ovo jedina takva glupa izjava.

 haha, pogledajte oc rezultate, 1.2V za 4.7ghz(a u cpu-z ljepo pise VID voltage)lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
10 godina
offline
CPU chat tema

Rijeci mu se pozlatile.

 

Battlelog: D3lBoy-00
11 godina
offline
Re: CPU chat tema

Koji dio točno?

16 godina
odjavljen
offline
CPU chat tema

Baš. Veli 11% veće single core performanse...i to je po meni jako optimistično.

10 godina
offline
CPU chat tema

11% za single je super spram prethodnih generacija. To nije malo kada se gleda npr. igra koja može koristiti puno jezgri.

Battlelog: D3lBoy-00
16 godina
odjavljen
offline
CPU chat tema

Super je ak bu koštalo jednako, ak bu 11% skuplje onda je meh. S duges strane razliku od 11% u gamingu vidiš jedino na brojaču.

11 godina
offline
Re: CPU chat tema

Tih 11% u singlu je vjerojatno u nekom intel testu koji vrti neku novu instrukciju koju kava donosi i prilično sam siguran da nećemo vidjeti taj gain u ostalim aplikacijama, odnosno da ipc ostaje isti. A ovih 50% u multicore testovima bi upravo mogao biti pokazatelj toga, jer vidi vraga, kava ima 50% više jezgri.

11 godina
offline
Re: CPU chat tema
XXX kaže...

Baš. Veli 11% veće single core performanse...i to je po meni jako optimistično.

Od toga nema nista, ista arhitektura isti cipovi mozda malo bolje binani ali ono sto obecava je kontam da ce pentium biti 2c/4t na 4ghz 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
16 godina
offline
Re: CPU chat tema
Glavas_ZG kaže...

Što vam je tu čudno, pa dobili su ga free, a u planu im je i dalje tako...

Je, ali ovo je apsurdno besmisleno ili na razini dječijeg vrtiča bez greške.

 

Večina Jubitu testera dobije Intel proc za badave tu je kvaka.Ako i malo držiš do sebe, pa logično da nema smisla napisat ovakvu glupost=zaključak za odlazak na zahod.

 

Zaključak i7 7800X potrošnje je glupost prve klase, nisam mogel odoljet eto i moje puno agresivnije/preciznije tabličetine.

 

http://www.pcekspert.com/clanak/intel-core-i7-7800x-recenzija/?pg=5

 

 

 

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice