Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.622.459
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: CPU chat tema
Nije mi jasno zasto je problem ako neko uzme cpu s vise jezgri koje su po single core nesto slabije od konkurencije ... Svejedno jeli se radi o future proof shemi,gamingu, kurcenju na forumu ili stvarnoj potrebi za vise jezgri..jednostavno je logicni izbor..
S druge strane ovi kome je potreban jak single core imaju isto jos od skylakea i nije mi jasno sta su ovoliko cekali za kupit refres refresa.. Aaa pa da radi vise jezgri????
16 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
dabar_solta_V2 kaže...
Aaa pa da radi vise jezgri????

 Koje su do nedavno bile skroz nepotrebne jer ih igre slabo koriste...zanimljivo kak su sad naglo potrebne. Valjda ipak jako puno ljudi igra Crysisi 3 nivo visoka trava 

16 godina
offline
Re: CPU chat tema
Dosao refresh i konačno Intel ponudio neki klinac po ok cijeni, ali opet bi za tu lovu uzeo ryzena s vise jezgri jer nema velike razlike u gamingu ako ne igraš na 720p, s refresh zena dolazi u 3mj pa ćemo opet dobiti bolje cpu za manje love tako da je za kupce sin sin situacija. Intela izvlaci jedino visi takt od ryzena s ako ce zen+ za 10% gore onda je lagano u banani i morat ce spustiti cijenu svojih cpu.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
6 godina
protjeran
offline
CPU chat tema

sve je dobro i ja sam hepi dok ne izmisle neki coin koji koristi samo cpu za rudarenje...ako se to desi, najebasmo...

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.10.2017 11:19 (Gorstak79).
13 godina
online
Re: CPU chat tema
war3_tft kaže...
Za pocetak ovaj video se konkretno radio o gamingu, osim toga velika vecina onih koji kupuju cpu od cca 1500kn i kupuju ga za gaming, onih par % koji ih kupuju za "ozbiljne stvari" su nebitni.

Jos nesto, gdje je sad onaj "future proof" argument nestao? O kojemu je izmedu ostalog covjek u videu i pricao.

  Oni koji kpuju CPU od 1500kn nemaju za grafu od 6000kn ili za monitor od 5000kn tako da ne profitiraju od toga što je nešto brži taj i5 u gamingu. S druge strane, profitiraju ako imaju generalno jači CPU jer ga plate MANJE pa ne vidim nikakvu logiku u odabiru i5 8400 pored R5 1600.

15 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
dabar_solta_V2 kaže...
Nije mi jasno zasto je problem ako neko uzme cpu s vise jezgri koje su po single core nesto slabije od konkurencije ... Svejedno jeli se radi o future proof shemi,gamingu, kurcenju na forumu ili stvarnoj potrebi za vise jezgri..jednostavno je logicni izbor..
S druge strane ovi kome je potreban jak single core imaju isto jos od skylakea i nije mi jasno sta su ovoliko cekali za kupit refres refresa.. Aaa pa da radi vise jezgri????

Pa nije problem. Performanse po jezgri su se toliko malo mijenjale od Sandy Bridgea, da je sasvim nebitno. Igre se nikad ne dizajniraju za najbrži dostupan hardver, nego za donju polovicu liste sporijih opcija. Nikad za igranje neće bit potrebna bijesna mašina, a pogotovo ne bijesan procesor i činjenica je da 60 FPS koje većina igrača treba, postiže i CPU od 407 kuna ($64 za G4560). Sve drugo je bonus koji većina nikad ni ne vidi.

Više jezgara pomaže za veliki broj igara i druge stvari i "future proof" je. Performanse jedne jezgre slabo rastu i sada, a rast će sve manje i manje jer više ni takt ne može rasti, a IPC je prestao rasti odavno. Ide se na specijalizaciju hardvera i jezgre.

 

Za nekoga tko zarađuje igranjem i igra brze FPS igre, 144Hz ekran i brzi CPU po jezgri su važni, a svima ostalima je svejedno. Tko ima dovoljno novca, kupit će jedan stroj za igre s brzim, a drugi s mrvicu sporijim po jezgri, ali više jezgrenim procesorom za video, surfanje, media server i sl.

Nope.
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
Problem je taj sto se u cijenovnom rangu do 1500kn u prvi plan stavljaju oni kojima je potrebno tih 12 threadova, a oni su u debeloj manjini, a gaming koji je primarna stvar u toj kategoriji za njega se kaze da je 8400 "samo" tu bolji.

Nitko nije cekao, kupovao se i sky i kaby, jedino sto sad za skoro duplo manje novce dobijes prakticki iste performanse 7700k koji je do nedavno bio glavni gaming cpu. Kupis 8400 i samo mijenjas kartice i monitore od 60hz na dalje kako te volja.
12 godina
offline
CPU chat tema

I sad hipotetski, kolko tražit za 6700/7700k preko njuškala ?

 

Jebote, 8400 rulez.

16 godina
neaktivan
offline
Re: CPU chat tema
war3_tft kaže...
XXX kaže...

 8400 osim sto je bolji od bilo kojeg ryzena jos im je i odnio toliko voljenu titulu najbolje ulozeno-dobiveno cipa, i to cak sa z370 plocom, sta ce tek bit kad dodu H i B ploce. 

 

Evo jos nesto zanimljivo, sjetimo se one opjevane scene u crysis 3, mladi brat je popravio i taj dio price, 

 , 
 . 

 Zašto bi netko išao uspoređivati sa 1600x kad je 1600 jeftiniji, a isti procesor  te kad mu dignešclock dobiješ al apri sa 8400 u igrama na stock hladnjaku :) Van igara, ovisi što koristiš, ali u velikoj većini i na stock frekvencijama je 1600 brži, a kamoli oc

https://www.techspot.com/review/1502-intel-core-i5-8400/

 

 

Trenutno najjeftinija Z370 mbo je nekih 125€ na Alzi, a B350 npr. MSI je 80-ak €. 8400 je 218€, a 1600 225€. Što će biti za tri mjeseca kad bude jeftinijih ploča možemo samo tada znati i tko zna kolika će onda biti cijena R5 1600. Dakle, prestani lagati ovaj napaćeni narod, nema bolje od uloženo-dobiveno od R5 1600.

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.10.2017 11:38 (hrvooje).
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
Cijena polovnih 6700k i 7700k ce past, ali treba u obzir uzeti da oni i dalje idu na stare ploce pa im to moze drzat cijenu kolko tolko.
16 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
DarthMarkus kaže...

I sad hipotetski, kolko tražit za 6700/7700k preko njuškala ?

 

Jebote, 8400 rulez.

 

Zasto bi mijenjao 6700k?

Freak Show Inc.
15 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema

Cijela serija consumer procesora svih serija prije Coffee Lakea već prije rušenja cijene zbog "polovnosti", uzima se da vrijedi 60% Coffeeja. Ideš onda 20% niže jer je polovno i imaš ispod 50% cijene, bliže 45%. Jednostavno su neisplativa prodaja, ali za kupce sasvim dobar izbor.

Nope.
15 godina
online
Re: CPU chat tema
Friday kaže...
DarthMarkus kaže...

I sad hipotetski, kolko tražit za 6700/7700k preko njuškala ?

 

Jebote, 8400 rulez.

 

Zasto bi mijenjao 6700k?

Stvarno me iznenađuješ Petače... kakvo je ovo glupo pitanje? Pa zbog broja jezgri naravno, doooh... kad je auto sa 4 cilindra bio bolji od onog za 6, zar ne?

It is always darkest just before the dawn.
11 godina
offline
Re: CPU chat tema
DarthMarkus kaže...

I sad hipotetski, kolko tražit za 6700/7700k preko njuškala ?

 

Jebote, 8400 rulez.

Jedan nas forumas shizi trenutno zbog tog famoznog "8400" ali je jos uvijek sprijecen da ista posta u ovu temu........

 

Kad smo kod toga, kako je lijepo sad doci na forum ovih dana, nema puno djecijeg prepucavanja i hejtanja 

 

p.s. iako ne moze da posta, on nas prati 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.10.2017 12:25 (chaselol).
14 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
DarthMarkus kaže...

I sad hipotetski, kolko tražit za 6700/7700k preko njuškala ?

 

Jebote, 8400 rulez.

Nase trziste sporo reagira na promjene i puno je neinformiranih tuljana tako da ce cijene polovnih bit daleko vise od onog koliko realno vrijede a to je 1600-1700kn max za 7700K...

 

Stanje na trzistu je takvo da sam nedavno odbio prodat svog 5820K za 2000kn jer ne znam s cime bi ga zamjenio...

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.10.2017 12:57 (ansha).
14 godina
offline
Re: CPU chat tema

Jel ti drago sto ga nema 

11 godina
offline
Re: CPU chat tema
chaselol kaže...

 

p.s. iako ne moze da posta, on nas prati 

 

  

11 godina
offline
Re: CPU chat tema
ibme74 kaže...
chaselol kaže...

p.s. iako ne moze da posta, on nas prati 

Ne valja, moras staviti negdje i7 7700k 5ghz ledeno hladjen pasivno 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
15 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
dreadmoore kaže...

Jel ti drago sto ga nema 

 Meni je teško jer znam da je njemu teško što propušta trolati u toliko žustrim raspravama. Propustio je izlazak Coffee Lakea, nije nikome rekao koliko para ima i koliko je brz njegov 7700K i eto vraga skok, na skok, došao Coffee Lake i polako blijedi uspomena na 7700K. Jedina šansa je da, dok je pod banom, uspije zamijeniti 7700K sa 8700K da zadrži primat na forumu i da može reći da i dalje ima puno novca i najbrži CPU za Counter Strike: Global Offensive.

Nope.
11 godina
offline
Re: CPU chat tema
Friday kaže...
DarthMarkus kaže...

I sad hipotetski, kolko tražit za 6700/7700k preko njuškala ?

 

Jebote, 8400 rulez.

 

Zasto bi mijenjao 6700k?

Sjecam se da je govorio, kako se ne vole od samog pocetka.

Valjda mu je zao nekog starog i7, i neke show maticne sa 3 chanel ramom. Prva ljubav. :)

coffe,coffe,coffe.....
16 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
metallic kaže...

Sjecam se da je govorio, kako se ne vole od samog pocetka.

Valjda mu je zao nekog starog i7, i neke show maticne sa 3 chanel ramom. Prva ljubav. :)

 

3 channel je bio samo na prvoj i7 seriji (ja sam isto imao 920-ku a u ploci ubodeno 6x2 rama)

Freak Show Inc.
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
Patrick_cro kaže...
Dosao refresh i konačno Intel ponudio neki klinac po ok cijeni, ali opet bi za tu lovu uzeo ryzena s vise jezgri jer nema velike razlike u gamingu ako ne igraš na 720p, s refresh zena dolazi u 3mj pa ćemo opet dobiti bolje cpu za manje love tako da je za kupce sin sin situacija. Intela izvlaci jedino visi takt od ryzena s ako ce zen+ za 10% gore onda je lagano u banani i morat ce spustiti cijenu svojih cpu.

 Nema velike razlike? Jesi ti gledao isti video kao i mi ostali ili su naocale pre ljubicaste? Tih 720p je stavljeno iz razloga sto su 8600k i 8700k toliko jaki da su kartice postale bn, covjek je i sam rekao u videu da je to stavio da se vidi kakvo ce stanje biti kad dodu zahtjevnije igre, to je onaj "future proof" kojem se preko u ryzen temi svi klanjaju. Ovo ostalo cemo vidjeti kad budemo imali konkretne podatke, a do treceg mjeseca cemo imati H i B ploce pa cemo vidjeti kakvi ce biti famozni ulozeno/dobiveno rezultati izmedu 8400 + H ploca naspram b350 + ryzen+. 

hrvooje kaže...

 Zašto bi netko išao uspoređivati sa 1600x kad je 1600 jeftiniji, a isti procesor  te kad mu dignešclock dobiješ al apri sa 8400 u igrama na stock hladnjaku :) Van igara, ovisi što koristiš, ali u velikoj većini i na stock frekvencijama je 1600 brži, a kamoli oc

https://www.techspot.com/review/1502-intel-core-i5-8400/

 

 

Trenutno najjeftinija Z370 mbo je nekih 125€ na Alzi, a B350 npr. MSI je 80-ak €. 8400 je 218€, a 1600 225€. Što će biti za tri mjeseca kad bude jeftinijih ploča možemo samo tada znati i tko zna kolika će onda biti cijena R5 1600. Dakle, prestani lagati ovaj napaćeni narod, nema bolje od uloženo-dobiveno od R5 1600.

 Ako pogledas testove 8400 je prakticki stock 7700k kojemu 1600 nikad (pa ni u snovima) nije bio al pari, bio mu je el do koljeni i to tek na 4.0 GHz kojih vecina ryzena ne postize, a ako i postigne tad je poreban aftermarket cooler. Toliko o laganju. 

 

EDIT: Ubacite i najskuplji moguci ram za kojeg je upitno da li ce raditi na nekoj am4 ploci.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.10.2017 13:36 (war3_tft).
11 godina
offline
Re: CPU chat tema

Fokusirao si se na krivi dio poruke, btno je za cpu chat temu kako se kolegi DarthMarkus 6700k nije svidio od pocetka.

Sad da ga zastupam tu po forumu, idem ca.

 

coffe,coffe,coffe.....
14 godina
offline
Re: CPU chat tema

Nesto mi to nije poznato da je se hvalo da ima najbrzi cpu za cs go koliko mi je poznato to se hvali chaselol 

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.10.2017 13:45 (dreadmoore).
12 godina
offline
Re: CPU chat tema
Friday kaže...
DarthMarkus kaže...

I sad hipotetski, kolko tražit za 6700/7700k preko njuškala ?

 

Jebote, 8400 rulez.

 

Zasto bi mijenjao 6700k?

 Ne bih, samo pitam Tenkoyo. 

 

metallic kaže...

Fokusirao si se na krivi dio poruke, btno je za cpu chat temu kako se kolegi DarthMarkus 6700k nije svidio od pocetka.

Sad da ga zastupam tu po forumu, idem ca.

 

 Ne, proc je ok budući da sam na njega prešao sa i7 930. Asusov bios me više pojeo.

 

I 930 je isto bio . OC 4 Ghz sa 2,8 stocka, milina.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.10.2017 13:52 (DarthMarkus).
16 godina
odjavljen
offline
CPU chat tema

6700K je super proc 

 

EDIT:

Osim za 90% ljudi sa foruma koji renderiraju po cijele dane jer se time bave, jel...

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.10.2017 13:48 (Friday).
14 godina
offline
CPU chat tema

Sto se tice zamjene i7 6700k ili i7 7700k ja nevidim neke velike poente to mjenjati da mi treba neki procesor sa vise jezgri.Mozda bih ga i zamjenio a i ovo je previse sto ima za ono sto koristim a kad pogledamo u nazad par godina ako ovako nastave davati neke preformanse nece biti potrebno ni iducih pet godina 

12 godina
offline
Re: CPU chat tema
Friday kaže...

6700K je super proc 

 

EDIT:

Osim za 90% ljudi sa foruma koji renderiraju po cijele dane jer se time bave, jel...

 I cinebenčaju.

13 godina
neaktivan
offline
Re: CPU chat tema
Ja svaki dan kad dodem s posla prvo kresnem cinebench, nekad cak i prije nego komp upalim...
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
16 godina
offline
Re: CPU chat tema
dabar_solta_V2 kaže...
Nije mi jasno zasto je problem ako neko uzme cpu s vise jezgri koje su po single core nesto slabije od konkurencije ... Svejedno jeli se radi o future proof shemi,gamingu, kurcenju na forumu ili stvarnoj potrebi za vise jezgri..jednostavno je logicni izbor..
S druge strane ovi kome je potreban jak single core imaju isto jos od skylakea i nije mi jasno sta su ovoliko cekali za kupit refres refresa.. Aaa pa da radi vise jezgri????

Kome ti to objašnjavaš, pa pola forumaša očito ne razumije da 6/6 proc i 6/12 proc ne spadaju/nikad nisu spadali u istu klasu.

 

i5 2500K vs i7 2600K đe je razlika?

 

Kaj se tiče gejminga ili opčenito, opet isti link pa ako se dobro razumije engleski tu je sve čisto.

 

 

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-chat-tema/224306.aspx?page=369&jumpto=5491993&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli smradovi!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice