Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.610.565
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
ansha kaže...

Sta ima? Ima teski minimum.. Radje bi uzeo PC Pro za malo vise para, prvo nije smedja, drugo ima 2 m.2 i 10Gbps USB 3.1.

 Ja sam isto pikirao tu pc pro u pocetku samo zato sto je ljepsa, na kraju vidio da ima neke sitnice koje su meni osobno ok tipa bolji LAN i RGB konektor. Odluka je ipak pala na Krait Gaming posto za 50kn vise se dobije bolji zvuk i bolja fazna regulacija od pc pro.

 

P.S. U kutiji jos dobio i gratis Phanteks RGB traku. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.5.2018 13:42 (war3_tft).
14 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Patrick_cro kaže...
Pa i ova isto ima m.2 slot kao i usb 3.1, po meni odlicno ploca za tu lovu. https://www.msi.com/Motherboard/Z370-A-PRO/Specification

Jel citas sta pisem, ima jedan jedini m.2 i nema 10Gbps USB 3.1...

11 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
ansha kaže...

...prvo nije smedja

 ništa ne znaš, to je zato da se slaže s noctuom

to bi ti petko objasnio da mu žena nije iskopčala struju u dječjoj sobi 

15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Kako nema? Pa USB 3.1 je 10gb dok je usb 3.0 5gb, a ne vidim nekakvu potrebu za 2 m.2 sloga na zlatnoj z370 ploci. Uostalom i USB 3.0 je sasvim dovoljan cak za bilo koji eksterni hdd i ssd.

EDIT:tek sad vidim da je gen 1 usb3.1 ali opet sasvim dovoljno za bilo koji eksterni hdd ili ssd.

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.5.2018 15:13 (Patrick_cro).
14 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Patrick_cro kaže...

Kako nema? Pa USB 3.1 je 10gb dok je usb 3.0 5gb, a ne vidim nekakvu potrebu za 2 m.2 sloga na zlatnoj z370 ploci. Uostalom i USB 3.0 je sasvim dovoljan cak za bilo koji eksterni hdd i ssd.

EDIT:tek sad vidim da je gen 1 usb3.1 ali opet sasvim dovoljno za bilo koji eksterni hdd ili ssd.

Ne vidis potrebu za vise od 2 diska? Ja npr. namjeravam koristit samo m.2 diskove, 2 je minimum minimuma sta bi ploca trebala imat.

Al ne pricamo o tome sta kome treba nego da je oprema te ploce minimum minimuma...

12 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Pametnjakovicu moze neka druga bolja ploca za 850kn? Bas prijatelju treba da se ja ne brukam.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
11 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Stjepanj kaže...

Evo da dignem za jos za jednu stepenicu svoj osobni rekord

 i5 8600k@5.7Ghz


A sad trk pa update link pod "Moj PC

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Mislim da previse ocekujes na ulaznoj z370 ploci, 2 m.2 sata diska svakako nije za prosječnog korisnika, tako da ne vidim smisao guranja dodatnog m.2 slota ako ce to značiti vecu cijenu. Cak niti na skupljim plocama nije prioritet za 2 m.2 diska. Bas me zanima jer uopce imas uredan koji moze iskoristiti usb 3.1 gen 2 kad si toliko zapeo za njega

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.5.2018 16:40 (Patrick_cro).
16 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Došao s posla,

sjeo ispred svog 21:9 HDR monitora,

otvorio hladni Tomislav

i guštam u životu

 

Haiku

13 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Patrick_cro kaže...

Praktično niti jedan M2 NVME po sadašnjim cijenama nije isplativa kupnja za prosječnoga korisnika, dapače, kupnja tako nečega 

je bacanje novaca jer neće donijeti nikakvu prednost u usporedbi sa klasičnim 2.5" SATA SSDom, a ove gluposti tipa da M2 

SSD ne treba kablove, zauzima manje mjesta bolje ne spominjati jer se ispada smiješan.

ps. svakako treba obratiti pažnju i na sveprisutne "stazice", već ih nitko nije jako dugo spomenuo.

16 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Baš tak, ustalom te M2 bezine ja lovim sa pet godina starim SSD-om

14 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Valentin17 kaže...
Patrick_cro kaže...

Praktično niti jedan M2 NVME po sadašnjim cijenama nije isplativa kupnja za prosječnoga korisnika, dapače, kupnja tako nečega 

je bacanje novaca jer neće donijeti nikakvu prednost u usporedbi sa klasičnim 2.5" SATA SSDom, a ove gluposti tipa da M2 

SSD ne treba kablove, zauzima manje mjesta bolje ne spominjati jer se ispada smiješan.

ps. svakako treba obratiti pažnju i na sveprisutne "stazice", već ih nitko nije jako dugo spomenuo.

M.2 sata diskovi kostaju isto ko i 2.5" sata diskovi, a cinjenica da mi treba jedan manje sata podatkovni i jedan sata naponski iz napajanja je super stvar.

Tebi je to smijesno i radje ces da imas 2 ekstra kabela? Samo izvoli, al m.2 ce u potpunosti zamjenit 2.5" ssd-ove, a vi se drzite disketa, kabela i cd-ova... Imam ti jedan iomega zip drive za prodat povoljno...

14 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Stjepanj kaže...

Pametnjakovicu moze neka druga bolja ploca za 850kn? Bas prijatelju treba da se ja ne brukam.lp

A biserko jedan jesam ja rekao da ima bolja ploca za tu lovu? Ploca je socijalno opremljena ali za te novce nema bolja, jesi hepi sad?

16 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Baš i nisam vidio M.2 SSD po cijeni od 411 kn

 

 

16 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Od sada i ručam ispred 21:9 HDR monitora

14 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
XXX kaže...

Baš i nisam vidio M.2 SSD po cijeni od 411 kn

 

 

Jebiga, 69kn je skuplji 240gb m.2, ubij me...

13 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
ansha kaže...

a cinjenica da mi treba jedan manje sata podatkovni i jedan sata naponski iz napajanja je super stvar

Koji si ti lik, imaš full tower kućište, imaš radijatore koji ti ne trebaju, a dva SSDa ti smetaju. Strašno.

16 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

da mu slikam svoje kak slobodno vise na "žicama" u kućištu

14 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Valentin17 kaže...
ansha kaže...

a cinjenica da mi treba jedan manje sata podatkovni i jedan sata naponski iz napajanja je super stvar

Koji si ti lik, imaš full tower kućište, imaš radijatore koji ti ne trebaju, a dva SSDa ti smetaju. Strašno.

Tocno, 2 nepotrebna kabela mi smetaju ako ih za iste pare mogu ne imat. Imas problema s elementarnom logikom?

 

I db900 nije full tower...

12 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Deda vidim da si impresioniran lažnim HDR-om kaj misliš da ti pravi podvale.Pazi taj kaj ti imaš na LG-u izaziva glavobolje i učestale migrene nakon podužeg korištenja.

Čak ga ne preporučaju mlađima od 35 godina.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.5.2018 18:20 (mislioc).
16 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Bolje lažni nego nikakv i to sve za 1700 kn a široooook

12 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Inače kad uzimate takve monitore obavezno zakrivljeni ekran. 29 još nekako ali 34 ako nije curved ni pod razno ne kupujte.

Deda a pogledaj ovog https://edigital.hr/monitor/samsung-lc32h711q-169-zakrivlljen-led-full-hd-monitor-bijela-p506661?utm_source=rtbhouse&utm_medium=retargeting&utm_campaign=rtbhouse-retargeting.

To je monitor za prave bojoljupce.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.5.2018 18:35 (mislioc).
16 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Duplo više para i zahtjevno za grafu. Ostajem pri svojem izboru dok si rekao seks

12 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Stanje na forumu je postalo alarmantno, armada je okolo pocela preporucivati ryzena za high rr gaming. 

Nije ni cudo sto je toliko forumasa otislo, nisu vise mogli gledati to gnjusno sirenje dezinformacija. 

7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
war3_tft kaže...

Stanje na forumu je postalo alarmantno, armada je okolo pocela preporucivati ryzena za high rr gaming. 

Nije ni cudo sto je toliko forumasa otislo, nisu vise mogli gledati to gnjusno sirenje dezinformacija. 

 

 

nemoj tako, uzmeš 1440p monitor pa procesor da koji fps više nego na 1080p 

 

sve argumenitrano, dapače pokopan si argumentima 

16 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Nema tu više nikakve mudrosti i rapsrave su suvišne. Ako su IGRE u pitanju onda privjesak i i5 8400 uloženo/dobiveno. I to je to.

 

 

Idemo pričati malo o mom 21:9 hdr 75 hz ultra jeftinom IPS monitoru

7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
XXX kaže...

Nema tu više nikakve mudrosti i rapsrave su suvišne. Ako su IGRE u pitanju onda privjesak i i5 8400 uloženo/dobiveno. I to je to.

 

 

Idemo pričati malo o mom 21:9 hdr 75 hz ultra jeftinom IPS monitoru

baš bi volio vidit u BF1 jel taj HDR10 ima kakvog utjecaja 

ajde Deda, navuci nas na HDR pokaži nam te čari 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.5.2018 10:14 (lav1000).
16 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

U BF1 na gore jer ni na jednoj frostbite igri ne radi kako treba, barem tak vele recezenti ako je meni na Andromedi sve puno ljepše i bolje u HDR-u nego bez, barem ono malo kaj sam probao. Tak da lagano zaboraviš na to ako ti je ta igra primarna.

12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Normalno da ti je bolje kad taj monitor ima po defaultu malu "svijetlinu" kad ti taj hdr posvijetli malo scenu lakse ti je za vidjeti a i boje malo zivnu sto i je poanta vece svijetline.lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Stjepanj kaže...
Normalno da ti je bolje kad taj monitor ima po defaultu malu "svijetlinu" kad ti taj hdr posvijetli malo scenu lakse ti je za vidjeti a i boje malo zivnu sto i je poanta vece svijetline.lp

Svjetlinu ima i preveliku jer ju spuštam na 85%. Igre sam isprobao u game modu kojih ima više i sve forsiraju svjetlinu na 100%, tak da ona u HDR modu nemože biti još puno svjetlija. U pitanju je drugačija paleta boja, teško je objasniti ili pokazati slikano mobitelom, budeš jednom vidio vlastitim očima 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice