AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.057.241
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DonOscar kaže...
Jos jednom, pitanje da li -a pro ima jednako dobro hladenje kao tomahawk posto su im heatsinkovi razliciti. Od kuda si ocitavao te temp? Obicno te jeftinije ploce nemaju senzor na mosfetima, a ako mislis na ovo "motherboard" ocitanje na hwinfo to nije to. Hero VI je bolja da, ali pricalo se one tri.

 već sam napisao da se a pro više zagrijava od tomahavka a msi ima funkcionalne senzore na svim 450 čipsetima čini mi se, btw. kad netko napiše da je bolji radijator nad vrmom šminka ja se živciram, pogotovo ako je bolji radijator potreban u što ne računam primjerice preseratorsko vodeno na asus 570 formula...

 

općenito msi je napravio posao na b450 a pojeo sranje na x570... to valjda tako ide

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.9.2019 19:58 (Louis Pluto).
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zanimljivo!

Svijet je zanimljiv onoliko koliko smo mi radoznali!!!
Moj PC  
7 0 hvala 3
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Louis Pluto kaže...
 u što ne računam primjerice preseratorsko vodeno na asus 570 formula...

 

Nije voda na vrm-u nikakvo preseravanje kad imas clockani 16-core cpu koji je izmaksan po 5-6h u komadu. 

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Nije voda na vrm-u nikakvo preseravanje kad imas clockani 16-core cpu koji je izmaksan po 5-6h u komadu. 

 to nije uopće moja izjava, buildzoid kaže (i ja mu vjerujem) da bi taj vrm mogao raditi kompletno bez radijatora i da su resurse trebali pametnije potrošiti u adekvatno hlađenje čipseta a ne zujalicom... sorry ne mogu naći video, editiram kasnije kad ga nađem

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.9.2019 10:04 (Louis Pluto).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Louis Pluto kaže...
ansha kaže...

Nije voda na vrm-u nikakvo preseravanje kad imas clockani 16-core cpu koji je izmaksan po 5-6h u komadu. 

 to nije uopće moja izjava, buildzoid kaže (i ja mu vjerujem) da bi taj vrm mogao raditi kompletno bez radijatora i da su resurse trebali pametnije potrošiti u adekvatno hlađenje čipseta a ne zujalicom... sorry ne mogu naći video, editiram kasnije kad ga nađem

U situaciji koju ti opisujem to nikako nije moguce...

Vrm na mojoj ploci je 10x60A sta znaci da moze isporucit struje dovoljno i za clockanog 2990WX, al samo hladjenje je nemoguce bez vode za bilo kakvo trajno opterecenje vise od 270-280W.

Corsair ML na 2400rpm koji puse direkt u VRM ne moze ga drzat ispod 100°C vec sa ovim mojim 1950X kad ga se posteno clockne...

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

U situaciji koju ti opisujem to nikako nije moguce...

Vrm na mojoj ploci je 10x60A sta znaci da moze isporucit struje dovoljno i za clockanog 2990WX, al samo hladjenje je nemoguce bez vode za bilo kakvo trajno opterecenje vise od 270-280W.

Corsair ML na 2400rpm koji puse direkt u VRM ne moze ga drzat ispod 100°C vec sa ovim mojim 1950X kad ga se posteno clockne...

 

gledaj ako te interesira buildzoidovu računicu... vrm dio počinje od 20:50

riječ je o 7+1 faznom vrmu dakle power stage 2x60A, ukupno 14 x 60A

što bi po njegovoj računici značilo otprilike između ostalog na 200A struje, 20 vati topline sa 16 jezgri, nešto manje od 3w po power stegeu disipira se lako bez ikakvog radijatora nad ogromnom površinom vrma... itd

btw. riječ je o ploči ASUS Crosshair VIII Hero wifi kojoj je vrm identičan formulinom koja pak ima mogućnost vodenog...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.9.2019 12:16 (Louis Pluto).
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Idu cijene R5 3600 dole  

Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Louis Pluto kaže...
ansha kaže...

U situaciji koju ti opisujem to nikako nije moguce...

Vrm na mojoj ploci je 10x60A sta znaci da moze isporucit struje dovoljno i za clockanog 2990WX, al samo hladjenje je nemoguce bez vode za bilo kakvo trajno opterecenje vise od 270-280W.

Corsair ML na 2400rpm koji puse direkt u VRM ne moze ga drzat ispod 100°C vec sa ovim mojim 1950X kad ga se posteno clockne...

 

gledaj ako te interesira buildzoidovu računicu... vrm dio počinje od 20:50

riječ je o 7+1 faznom vrmu dakle power stage 2x60A, ukupno 14 x 60A

što bi po njegovoj računici značilo otprilike između ostalog na 200A struje, 20 vati topline sa 16 jezgri, nešto manje od 3w po power stegeu disipira se lako bez ikakvog radijatora nad ogromnom površinom vrma... itd

btw. riječ je o ploči ASUS Crosshair VIII Hero wifi kojoj je vrm identičan formulinom koja pak ima mogućnost vodenog...

Super je njegova racunica, ali po istoj racunici za moj vrm, ispada da bi ga s ventom na suludim okretajima trebao hladit ko od sale, al to nije moguce uopce...

 

Jos jedna stvar je zanimljiva i nije uzeta u obzir u toj racunici, a nije mi poznat uzrok, odredjeni loadovi sa istom ili vrlo slicnom potrosnjom cpu-a uzrokuju bitno razlicite vrm temperature. Najgori sta sam probao je stari prime 26.6, tu vrm dugorocno ne mogu ohladit ni sa konzervativnim OC-om, dok kod rendera uz istu potrosnju nemam problema.

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Super je njegova racunica, ali po istoj racunici za moj vrm, ispada da bi ga s ventom na suludim okretajima trebao hladit ko od sale, al to nije moguce uopce...

 

Jos jedna stvar je zanimljiva i nije uzeta u obzir u toj racunici, a nije mi poznat uzrok, odredjeni loadovi sa istom ili vrlo slicnom potrosnjom cpu-a uzrokuju bitno razlicite vrm temperature. Najgori sta sam probao je stari prime 26.6, tu vrm dugorocno ne mogu ohladit ni sa konzervativnim OC-om, dok kod rendera uz istu potrosnju nemam problema.

 ok, ali treadreaper nije ryzen 3000, ne? on uzima (u videu kaže) najgore moguće scenarije, u prijevodu najveći mogući load, ne znam je li recenzirao tvoju ploču i što je za nju rekao, potražit ću kasnije...

 

edit: čini se da nije odnosno ne mogu naći, recenzirao je creation, 16 faza odnosno 8+0 s dablerima, 70A...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.9.2019 13:47 (Louis Pluto).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
CPU kaže...

Zanimljivo!

Realno kolko je recimo intresantno, tolko je to skroz bezveze pokus ili čitaj Jubitu komentare pa ti bude sve jasno.

 

Izmišljanje tople vode, uostalom nekakav rezultat je očekivan Intel se malo više grije ništ čudno.Na kraju izbor procesora je promašaj, umjesto da usporedi R7 3700X 95W pa to usporedi sa i9 9900K koji je na papiru isto 95W TDP-a.

 

Linus dječiji vrtič ajmo u usporedbu ubacit R7 3800X kojeg 90% kupaca ne kupuje, vs Intel proc kojem je prodaja drastično pala.Kad je Jubitu posao, onda jednostavno moraš redovito izbacit video pa makar je video okvirno beskorisan.

hahhaajaads kaže...

Idu cijene R5 3600 dole  

Ide da očekivano, za sad eto 10eura jeftiniji na švapskom MIndfactory.Do crnog petka u 11 mjesecu, bit če on i 180 dolara/eura pa eto navali narode.

 

Na kraju eto zelenaš je sjeo na prvo mjesto kao najprodavaniji Ryzen 3000, ili samo je bilo pitanje vremena kad če zelenaš preuzet vodstvo. Malo je splasnula navala na R7 3700X, ili su ljudi počeli malo više kupovat zelenaša kaj drugo. 

 

https://www.mindfactory.de/Hardware/Prozessoren+(CPU)/AMD+Desktop/Sockel+AM4.html

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opa-tema/249569.aspx?page=394&jumpto=5942649&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.9.2019 14:27 (rambox).
12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Trebale bi i cijene 3800x ići dole, za 100-200 mhz veći takt platit 400+ kn nema puno smisla.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Louis Pluto kaže...
ansha kaže...

Super je njegova racunica, ali po istoj racunici za moj vrm, ispada da bi ga s ventom na suludim okretajima trebao hladit ko od sale, al to nije moguce uopce...

 

Jos jedna stvar je zanimljiva i nije uzeta u obzir u toj racunici, a nije mi poznat uzrok, odredjeni loadovi sa istom ili vrlo slicnom potrosnjom cpu-a uzrokuju bitno razlicite vrm temperature. Najgori sta sam probao je stari prime 26.6, tu vrm dugorocno ne mogu ohladit ni sa konzervativnim OC-om, dok kod rendera uz istu potrosnju nemam problema.

 ok, ali treadreaper nije ryzen 3000, ne? on uzima (u videu kaže) najgore moguće scenarije, u prijevodu najveći mogući load, ne znam je li recenzirao tvoju ploču i što je za nju rekao, potražit ću kasnije...

 

edit: čini se da nije odnosno ne mogu naći, recenzirao je creation, 16 faza odnosno 8+0 s dablerima, 70A...

Nije, ali 16 core Ryzen novi ce isto povuc preko 200W clockan.

 

Konstatacije da bilo kakav vrm moze te worst case scenarije drzati pod kontrolom bez coolera su smijesne. 

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Nije, ali 16 core Ryzen novi ce isto povuc preko 200W clockan.

 

Konstatacije da bilo kakav vrm moze te worst case scenarije drzati pod kontrolom bez coolera su smijesne. 

 vidjet ćemo koliko će povući... kad uopće izlazi 16c ryzen a kad threadripper? nisam u toku..

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Louis Pluto kaže...
ansha kaže...

Nije, ali 16 core Ryzen novi ce isto povuc preko 200W clockan.

 

Konstatacije da bilo kakav vrm moze te worst case scenarije drzati pod kontrolom bez coolera su smijesne. 

 vidjet ćemo koliko će povući... kad uopće izlazi 16c ryzen a kad threadripper? nisam u toku..

Naravno da ce povuci, ne trebamo cekat da izadje za to znat. Kao sta znamo da ce biti brzi od Pentiuma 4....

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
..

Naravno da ce povuci, ne trebamo cekat da izadje za to znat. Kao sta znamo da ce biti brzi od Pentiuma 4....

Najbrzeg Intela trenutno na trzistu?

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...
ansha kaže...
..

Naravno da ce povuci, ne trebamo cekat da izadje za to znat. Kao sta znamo da ce biti brzi od Pentiuma 4....

Najbrzeg Intela trenutno na trzistu?

To nece naravno, poanta je da je 200W clockano sigurno kao i to da ce biti brzi od pentiuma 4. Najbrzi intel je 28-core...

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zaboravio sam napisat koji nije Xeon..

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Naravno da ce povuci, ne trebamo cekat da izadje za to znat. Kao sta znamo da ce biti brzi od Pentiuma 4....

 ok, ok, nemoj se živcirat...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Zaboravio sam napisat koji nije Xeon..

Nije problem ime, problem je cijena...

9 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

3700x narucen, nakraju sam se odlucio za C6H na cu.de

I dok je banka proknjzila uplatu maticna osla iz ponude, 

Nakon natezanja sa cu supportom maknio sam maticnu iz narudzbe isto kao i 5700xt red devil koji je takoder otisao out of stock.. umjesto red devila uzeo 5700xt gigabyte gaming oc,

A maticnu sa future, i za njih sve pohvale jucer naruceno oko 13h danas u 9 ujutro stigla, zivim 300km od zg. 

Sad cekam ostatak koji je danas predan DHL-u.

Moj PC  
14 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nema više nazad, vjerojatni kraj dominacije intela?

 

Malo sam pre dramatičan :) ali ako switchaju laptope na AMD onda će konačno odraditi optimizaciju i srediti  suranju windowsa i AMD procesora :)

 

To me više veseli nego što Microsoft za svoje mašine koje kupuje 2% tržita uzima AMD procesor.

Moj PC  
3 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

meni nije jasno zasto AMD do sada nije predstavio neki svoj, in-house sklepan laptop.

neka bude i najskuplji, ne mora se uopce prodavat, al da bude tech-demo kak AMD laptop platforma treba izgledati..

od koristenja brzih duplih RAM stickova (jer je to bolna tocka APU-ima), nadalje.. 

pa da hrpa nemastovitih vendora pokusa slicno, za manje novce.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...

Nema više nazad, vjerojatni kraj dominacije intela?

 

Malo sam pre dramatičan :) ali ako switchaju laptope na AMD onda će konačno odraditi optimizaciju i srediti  suranju windowsa i AMD procesora :)

 

To me više veseli nego što Microsoft za svoje mašine koje kupuje 2% tržita uzima AMD procesor.

Ili ce MS-u past prodaja laptopa, dosad niti jedan amd baziran laptop nije imao dobar battery life u usporedbi s intel alternativom...

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mozda sloze neki undercover special power mod. xD

 

Samo nek je moving! ;)

coffe,coffe,coffe.....
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Ili ce MS-u past prodaja laptopa, dosad niti jedan amd baziran laptop nije imao dobar battery life u usporedbi s intel alternativom...

Mislim da je bolje imat losiju baterije nego uzimat i7 pa da ti cijeli sistem throttla...

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Ili ce MS-u past prodaja laptopa, dosad niti jedan amd baziran laptop nije imao dobar battery life u usporedbi s intel alternativom...

 Do sad AMD godinama nije parirao Intelu po pitanju CPU-a pa sad znamo kako je. Tako da treba vidjeti.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nixass kaže...

meni nije jasno zasto AMD do sada nije predstavio neki svoj, in-house sklepan laptop.

neka bude i najskuplji, ne mora se uopce prodavat, al da bude tech-demo kak AMD laptop platforma treba izgledati..

od koristenja brzih duplih RAM stickova (jer je to bolna tocka APU-ima), nadalje.. 

pa da hrpa nemastovitih vendora pokusa slicno, za manje novce.

Šta če ti takav Laptop, ili realno najbitnije je pokrit ono kaj se najviše prodaje a ne Laptop verziju i9 9900K.

 

Poslovni laptopi prodaju se na kamione, a za ostalo ili kvalitetu za to se pobrinul Lenovo.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/amd-picasso-apu-lenovo-thinkpad-x-t-laptopima/268229.aspx

 

AMD na mobilnom laptop tržištu treba 7nm proc ili APU(Zen 2 ili Zen 3), koji če odradit istu priču kao na Desktopu Ryzen 5 3600.Takvi AMD procovi stižu 2020 godine, a možda i ranije ko zna sve je moguče.

 

Zelenaš procovi več i postoje, to se sve testira i po šest mjeseci prije lansiranja to sigurno.Mikrosoftiči svoj hardwer sigurno baziraju na budučim zelenašima.Za početak MIkrosoftiči možda i izbace koji proizvod na starim 12nm APU procovima kao i Lenovo. Ali Mikrosoftič skok na AMD, tu je odluka donesena samo na budučim zelenašima.Kao i svaki drugi AMD-ov partner, Mikrosoftiči imaju uvid u sve tehnikalije i buduče AMD CPU proizvode.

 

Zen 3 CPU dizajn je završen, a Mikrosoftiči itekak znaju kaj on nudi to sigurno.

 

AMD je osvojio Desktop i Servere, i još je jedino ostao taj Mobilni dio ili laptopi koji je do sad bio onako po strani na čekanju.

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.9.2019 13:04 (rambox).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
ansha kaže...

Ili ce MS-u past prodaja laptopa, dosad niti jedan amd baziran laptop nije imao dobar battery life u usporedbi s intel alternativom...

Mislim da je bolje imat losiju baterije nego uzimat i7 pa da ti cijeli sistem throttla...

Throttle-a ako uzmes krivi laptop, naravno da ce throttle-at u 1cm debelom laptopu. Uostalom, throttleanje je samo ako pada ispod base takta, a to je jako rijetko.... AMD ni nema laptop cpu sa vise od 4 jezgre pa ni nisu konkurencija u tom segmentu...

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...
nixass kaže...

meni nije jasno zasto AMD do sada nije predstavio neki svoj, in-house sklepan laptop.

neka bude i najskuplji, ne mora se uopce prodavat, al da bude tech-demo kak AMD laptop platforma treba izgledati..

od koristenja brzih duplih RAM stickova (jer je to bolna tocka APU-ima), nadalje.. 

pa da hrpa nemastovitih vendora pokusa slicno, za manje novce.

Šta če ti takav Laptop, ili realno najbitnije je pokrit ono kaj se najviše prodaje a ne Laptop verziju i9 9900K.

 

Poslovni laptopi prodaju se na kamione, a za ostalo ili kvalitetu za to se pobrinul Lenovo.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/amd-picasso-apu-lenovo-thinkpad-x-t-laptopima/268229.aspx

 

AMD na mobilnom laptop tržištu treba 7nm proc ili APU(Zen 2 ili Zen 3), koji če odradit istu priču kao na Desktopu Ryzen 5 3600.Takvi AMD procovi stižu 2020 godine, a možda i ranije ko zna sve je moguče.

 

Zelenaš procovi več i postoje, to se sve testira i po šest mjeseci prije lansiranja to sigurno.Mikrosoftiči svoj hardwer sigurno baziraju na budučim zelenašima.Za početak MIkrosoftiči možda i izbace koji proizvod na starim 12nm APU procovima kao i Lenovo. Ali Mikrosoftič skok na AMD, tu je odluka donesena samo na budučim zelenašima.Kao i svaki drugi AMD-ov partner, Mikrosoftiči imaju uvid u sve tehnikalije i buduče AMD CPU proizvode.

 

Zen 3 CPU dizajn je završen, a Mikrosoftiči itekak znaju kaj on nudi to sigurno.

 

AMD je osvojio Desktop i Servere, i još je jedino ostao taj Mobilni dio ili laptopi koji je do sad bio onako po strani na čekanju.

 

 ne kuzis poantu.

laptop treba biti demo machine, ne mora biti 9900k pandan, neka demonstrira najbolje kaj moze u svakoj klasi laptopa, od APU nadalje, i onda neka vendori imaju nekaj za referencu.

 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

tražeći informacije, naišao sam na jednu zgodnu tablicu

 

AM4 Vcore VRM Ratings:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1d9_E3h8bLp-TXr-0zTJFqqVxdCR9daIVNyMatydkpFA/edit#gid=611478281

 

Pa ako nije već bila u ovome thredu...

 
3 0 hvala 4
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice