AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.074.313
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DonOscar kaže...

Ne znam zbog cega nisi osjetio, ja sam osjetio... Malo je bezveze takva rasprava, ali gdje god malo procitas iskustva korisnika govore da im je prelazak na 1220 bio osjetan, meni osobno je zvuk bio puno cisci npr. Da je samo razlika u slusanju pjesama to je vec dovoljno, naravno onima koji slusaju pjesme na pcu. 

 ako te već toliko zanima zvuk, kupiš zvučnu karticu, ima ih vrlo jeftinih a i ona najjeftinija bit će bolja od bilo čega što se nudi integrirano na pločama...

štedjeti na osnovnim stvarima za matičnu a nuditi ekstra gluposti je po mom mišljenju varanje kupca

i sam mislim kupiti zvučnu i mrežnu posebno i prestati nasjedati na odvratni marketing gdje prosječne ekstra komponente na ploči mogu toliko dignuti prosječnoj ploči cijenu da je čak svrstaju u višlji marketinški razred...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.9.2019 13:04 (Louis Pluto).
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma nije niti zvucna nesta... Vidim svi nesto imaju one asusove xonar ali da me ubijes nema bas neke razlike u zvuku, pogotovo na ovim kineskim usb zvucnama (istina, poboljsa kvalitetu zvuka ali i meni dodatno smanji zvuk sto mi je veliki minus jer kad nesto slusam to mora bit sto glasnije sa sto vise bassa a ta mi zvucna da nesta kvalitetniji zvuk no eto ne osjeti se bass i smanji se glasnoca). Da zelim poboljsat zvuk isao bi direkt na nekakav eksterni DAC (tipa onaj FiiO E10K ili nesto slicno, isto sam mislio da je glupost dok ga zapravo nisam isprobao )

Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

Ma nije niti zvucna nesta... Vidim svi nesto imaju one asusove xonar ali da me ubijes nema bas neke razlike u zvuku, pogotovo na ovim kineskim usb zvucnama (istina, poboljsa kvalitetu zvuka ali i meni dodatno smanji zvuk sto mi je veliki minus jer kad nesto slusam to mora bit sto glasnije sa sto vise bassa a ta mi zvucna da nesta kvalitetniji zvuk no eto ne osjeti se bass i smanji se glasnoca). Da zelim poboljsat zvuk isao bi direkt na nekakav eksterni DAC (tipa onaj FiiO E10K ili nesto slicno, isto sam mislio da je glupost dok ga zapravo nisam isprobao )

nisu mi nikad bila jasna ta predrkavanja sa zvukom, vjerujem da više od 90% ljudi na može primjetiti razlike između loše i dobre zvučne... opet, nisam audiofil i šta ja znam

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Louis Pluto kaže...

 ako te već toliko zanima zvuk, kupiš zvučnu karticu, ima ih vrlo jeftinih a i ona najjeftinija bit će bolja od bilo čega što se nudi integrirano na pločama...

štedjeti na osnovnim stvarima za matičnu a nuditi ekstra gluposti je po mom mišljenju varanje kupca

i sam mislim kupiti zvučnu i mrežnu posebno i prestati nasjedati na odvratni marketing gdje prosječne ekstra komponente na ploči mogu toliko dignuti prosječnoj ploči cijenu da je čak svrstaju u višlji marketinški razred...

 Te jeftinjak zvucne nisu nista bolje od 1220, iduci upgrade bi bio nekakav dac, a to ima svoju cijenu. Poanta je da vrm ne mora biti ne znam kakav za jedan 2600 i to u gamingu i onome za sto prosjecni korisnik koristi pc tj plocu. Po meni je glupost i bacanje para na ogoljenu plocu tipa Tomahawk koja jedino sto ima su bolje vrm temp koje su na koncu nebitne jer ce i ove druge odraditi posao.

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Moram se sloziti s kolegom, ovdje se uglavnom gura ta Tomahawk ploca koja nema nista osim solidnog VRM, a vec za vrlo malu doplatu se nadu ploce koje ce za vecinu ljudi (citaj, sve koji ne OCaju) biti bolji izbor i "opipljiviji" benefit... Pa eto cak i u konfe od 15 000 kn se ubacuje Tomahawkica sto je po meni suludo :)

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
4 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DonOscar kaže...

 Te jeftinjak zvucne nisu nista bolje od 1220, iduci upgrade bi bio nekakav dac, a to ima svoju cijenu. Poanta je da vrm ne mora biti ne znam kakav za jedan 2600 i to u gamingu i onome za sto prosjecni korisnik koristi pc tj plocu. Po meni je glupost i bacanje para na ogoljenu plocu tipa Tomahawk koja jedino sto ima su bolje vrm temp koje su na koncu nebitne jer ce i ove druge odraditi posao.

 amd ti nudi platformu za jednostavan upgrade procesora i bio bi lud kada to ne bi iskoristio ograničavajući se lošim vrmom nauštrb ekstra gimik gluposti... ponavljam, ukoliko si već audiofil već si odavno trebao osigurati bolji zvuk ako ništa drugo onda bar ujednačen i stalan a ne da kod svake promjene ploče imaš oscilacija...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

3rd gen ryzeni (i to veliki decki) se vrte na a320 plocama bez problema, a di nece na nekakvoj b450 ploci, o cemu pricamo uopce... Nisam audiofil, ali 892 codec je po meni proslost i za neznatno vecu cijenu se dobije dosta bolji zvuk.

 

edit: Koliko sam gledao i Tomahawk i spomenuta giga imaju 4 fazni vrm, samo sto je na tomahawk hladenje bolje rijeseno. Sva sreca pa se na onom prilozenom video sa hw unboxeda vidi da se problemi sa temp rijese air flowom.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.9.2019 13:37 (DonOscar).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DonOscar kaže...

3rd gen ryzeni (i to veliki decki) se vrte na a320 plocama bez problema, a di nece na nekakvoj b450 ploci, o cemu pricamo uopce... Nisam audiofil, ali 892 codec je po meni proslost i za neznatno vecu cijenu se dobije dosta bolji zvuk.

 

edit: Koliko sam gledao i Tomahawk i spomenuta giga imaju 4 fazni vrm, samo sto je na tomahawk rijeseno bolje hladenje. Sva sreca pa se na onom prilozenom video sa hw unboxeda vidi da se problemi sa temp rijese air flowom.

I sam si rekao da jeftine zvucne nisu nista bolje od 1220, tak da uzmes a-pro za 760kn + usb zvucnu sa ebaya za 30ak kn i to je cca 800kn. Dok uzmes Aorus Pro, jedino sta dobijes je 1220 codec a tko ce napravit update biosa ? Neki ducani to ne rade, a vecina ih to naplacuje, ili se moze zezat da mu netko sa foruma posalje stariji ryzen/ili priupitat amd da posalje isto tako stariji ryzen). Sad se opet penjes na cifru od 1000kn (sama aorus pro kosta 950kn), dok se za 1030kn uzima nebrojeno puta bolja Asus Crosshair Vi Hero...

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DonOscar kaže...

3rd gen ryzeni (i to veliki decki) se vrte na a320 plocama bez problema, a di nece na nekakvoj b450 ploci, o cemu pricamo uopce... Nisam audiofil, ali 892 codec je po meni proslost i za neznatno vecu cijenu se dobije dosta bolji zvuk.

 zašto naknadno ne prijeći na bolji procesor s više jezgri, zašto ne iskoristiti mogućnosti overklokinga i zašto ne gledati u budućnost i 4000 seriju? za neznatnu cijenu si nabaviš karticu u rangu 1220 i miran si na duži rok...

jednostavno i imo, postoji osnovna funkcionalnost ploče koja ne smije biti ugrožena na uštrb ekstra fičra, i time se vodim

DonOscar kaže...

edit: Koliko sam gledao i Tomahawk i spomenuta giga imaju 4 fazni vrm, samo sto je na tomahawk hladenje bolje rijeseno. Sva sreca pa se na onom prilozenom video sa hw unboxeda vidi da se problemi sa temp rijese air flowom.

 hlađenje je esencijalni dio ploče, bolji vrm - slabiji radijator, može; slabiji vrm - bolji radijator, također ok; loš vrm - loše hlađenje, ne dolazi u obzir...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.9.2019 14:05 (Louis Pluto).
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

I sam si rekao da jeftine zvucne nisu nista bolje od 1220, tak da uzmes a-pro za 760kn + usb zvucnu sa ebaya za 30ak kn i to je cca 800kn. Dok uzmes Aorus Pro, jedino sta dobijes je 1220 codec a tko ce napravit update biosa ? Neki ducani to ne rade, a vecina ih to naplacuje, ili se moze zezat da mu netko sa foruma posalje stariji ryzen/ili priupitat amd da posalje isto tako stariji ryzen). Sad se opet penjes na cifru od 1000kn (sama aorus pro kosta 950kn), dok se za 1030kn uzima nebrojeno puta bolja Asus Crosshair Vi Hero...

1. Pa da te srot zvucne nisu bolje, losije su.

2. A-pro ima drugaciji heatsink sto je najveci + kod tomahawk, pitanje je da li isto hlade.

3. Covjek je rekao da uzima ryzen 2600 pa mu ne treba update biosa, ako ce danas sutra ici na 3rd gen sam ce ga valjda updejtati.

4. Na koju foru si dosao do 1000kn? Aurous pro je 950kn, a tomahawk 865kn.

5. Ja sam u postu komentirao tri ploce koje je covjek naveo, ali se slazem da je bolje uzeti Crosshair VI Hero ukoliko mu budzet dopusta.

4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Louis Pluto kaže...

 zašto ne preći na bolji procesor s više jezgri, zašto ne iskoristiti mogućnosti overklokinga i zašto ne gledati u budućnost i 4000 seriju? za neznatnu cijenu si nabaviš karticu u rangu 1220 i miran si na duži rok...

jednostavno i imo, postoji osnovna funkcionalnost ploče koja nesmije biti ugrožena na uštrb ekstra fičra, i time se vodim

 Overclcockat ces 2600 koji covjek kupuje na aorus pro i isto tako 3rd gen bez problema, a ako je suditi po 3rd genu i 4000 serija ce isto tako ici. Sad jos ispada da se na toj ploci nista ne moze, aj nemoj biti smijesan...

 

 

Isto kao i na hw unboxedu ovdje na gigi pod stres testom temperature idu preko 100 stupnjeva, dok su u gamingu na cca 60 na overclockanom ryzen 2700x na 1.425v... Napomena da je to open air test pa air flowa nema, u kucistu je drugacija stvar posto imas nekakav air flow.

Louis Pluto kaže...

 hlađenje je esencijalni dio ploče, bolji vrm - slabiji radijator, može, slabiji vrm - bolji radijator, također ok, loš vrm - loše hlađenje, ne dolazi u obzir...

 Na sta se referiras kad kazes los vrm? Koliko vidim i tomahawk i giga imaju 4 fazni vrm kao sto sam vec rekao, ali si zanemario taj dio.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.9.2019 14:03 (DonOscar).
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DonOscar kaže...

*snip*

 loš vrm je loše hlađenje mosa kojemu se komponente već ionako pregrijavaju, uopće ne kontam kako to ne možeš iščitati iz originalne tvrdnje, temperature preko 100 stupnjeva su neprihvatljive, to nije dobro osmišljena ploča, čak bih rekao nefunkcionalna, ona mora moći raditi u okviru termalnih gabarita pod najjačim opterećenjem i u neidealnim uvjetima, ukoliko ćeš trejdati ko fol bolji zvuk za grijalicu u sobi kojoj fali stupanj dva do rušenja ok... ja ne bih

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Louis Pluto kaže...

 loš vrm je loše hlađenje mosa kojemu se komponente već ionako pregrijavaju, uopće ne kontam kako to ne možeš iščitati iz originalne tvrdnje, temperature preko 100 stupnjeva su neprihvatljive, to nije dobro osmišljena ploča, čak bih rekao nefunkcionalna, ona mora moći raditi u okviru termalnih gabarita pod najjačim opterećenjem i u neidealnim uvjetima, ukoliko ćeš trejdati ko fol bolji zvuk za grijalicu u sobi kojoj fali stupanj dva do rušenja ok... ja ne bih

 Tvoja originalna tvrdnja je bila da su dobro hladenje i los vrm ok isto kao i los vrm i dobro hladenje, dok slucaj kad je oboje lose nije dobar. U tome sam ustvrdio da aludiras kako aorus ima los vrm (ako maknemo hladenje), a on je jednak sto se broja faza tice. Mora raditi onima koji ce ju opteretiti do te mjere, svima ostalima je to teska glupost. Kao sto se fino vidi cca 60 stupnjeva u gamingu sa oc-om ryzena 2700x na open benchu, u prevedenom nikakve brige za nekoga tko ne rendera ili ne znam sta, a takvih je velika vecina ovdje. Nece se gasiti nego ce throttlati u tom slucaju, a da joj do toga fali stupanj-dva je neki provjereni info ili si i to napisao samo zato da preuvelicas stvar?

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.9.2019 14:38 (DonOscar).
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

VRM je nebitan za Ryzena 2600 i slicne njemu.. jednostavno je tak...

 

Moj PC  
3 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DonOscar kaže...

 Tvoja originalna tvrdnja je bila da su dobro hladenje i los vrm ok isto kao i los vrm i dobro hladenje, dok slucaj kad je oboje lose nije dobar. U tome sam ustvrdio da aludiras kako aorus ima los vrm (ako maknemo hladenje), a on je jednak sto se broja faza tice. Mora raditi onima koji ce ju opteretiti do te mjere, svima ostalima je to teska glupost. Kao sto se fino vidi cca 60 stupnjeva u gamingu sa oc-om ryzena 2700x na open benchu, u prevedenom nikakve brige za nekoga tko ne rendera ili ne znam sta, a takvih je velika vecina ovdje. Nece se gasiti nego ce throttlati u tom slucaju, a da joj do toga fali stupanj-dva je neki provjereni info ili si i to napisao samo zato da preuvelicas stvar?

 rekao sam što sam rekao i što bih god dalje rekao vrtio bih se s argumentima u krug, što je besmisleno a i sam si na tom tragu, dakle tebe ne smeta po meni prekomjerna vrućina i trejdao bi je za zvuk, ja ne bih i to je zaključak priče, mislim da je tomahavk bolji od te aorusice jer bolje obavlja elementarne stvari za ploču, tebi to nije toliko važno i to je to, ćao što se ove teme tiče ukoliko ne ponudiš/mo kakav drugi argument, što će tko raditi na njoj je bitno ali i nije... eto ja baš želim tražiti prim brojeve na osmojezgrenom procu... ljeti u neklimatiziranoj prostoriji etc... sama činjenica da neke stvari ne mogu obaviti optimalno dovoljna je da me odbije od tog proizvoda... kako sam već rekao prvo se pobrini za osnove pa onda ponudi ekstra...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Louis Pluto kaže...

 rekao sam što sam rekao i što bih god dalje rekao vrtio bih se s argumentima u krug, što je besmisleno a i sam si na tom tragu, dakle tebe ne smeta po meni prekomjerna vrućina i trejdao bi je za zvuk, ja ne bih i to je zaključak priče, mislim da je tomahavk bolji od te aorusice jer bolje obavlja elementarne stvari za ploču, tebi to nije toliko važno i to je to, ćao što se ove teme tiče ukoliko ne ponudiš/mo kakav drugi argument, što će tko raditi na njoj je bitno ali i nije... eto ja baš želim tražiti prim brojeve na osmojezgrenom procu... ljeti u neklimatiziranoj prostoriji etc... sama činjenica da neke stvari ne mogu obaviti optimalno dovoljna je da me odbije od tog proizvoda... kako sam već rekao prvo se pobrini za osnove pa onda ponudi ekstra...

 Samo to o cemu ti pricas nisu osnove, nego temperature u situacijama koje vecini nisu bitne tj nikad ih nece vidjeti. Ako si jedan od onih tko ce dogurati plocu do tih granica onda je to jako vazan faktor, u svim drugim slucajevima vaznost je 0 tj placanje necega sto ti ne treba dok sa druge strane ostajes bez ostalih featurea. Aorus osim zvuka ima i bolji lan, dva m2 slota i kolko vidim 3 rgb headera. To sa rgb headerima zvuci smijesno, ali je vise onih koji ce koristiti njih nego onih koji ce plocu dogurati preko 100 stupnjeva.

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Taj B450 Aourus Pro ne vrijedi te pare i ne moze u istu preporuku sa Tomahawk . (točka)

Baš zato što čovjek uzima ryzen 2600 koji se da fino kloknut tu ploču treba izbjegavati, oni na ploči od skoro 1.000kn imaju VRM riješen kao i na jeftinjari tipa DS3H koja se uzme za 550-600kn
"Gigabyte’s B450 Aorus Pro uses a shared platform for most of Gigabyte’s low-end to mid-range AM4 offerings, all motherboards on this platform (B450 Aorus Pro WiFi, B450M DS3H, B450 Aorus M, X470 Ultra-Gaming [WiFi], X470 Gaming 5 [WiFi]) use roughly the same design and VRM implementation"-KitGuru

 

Uz to ima problematičan BIOS odnosno podešavanje voltaža je problem i samim time si ograničen za OC ryzen 1xxx/2xxx serije
tweaking has been limited more with the BIOS for this board, you cannot force a strict voltage on the CPU, but can apply an offset  - Guru3d

 

Još bi dodao kako su primarni m.2 slot strpali točno ispod slota za grafu što je vejrojatno najgore moguće mjesto zbog topline koju izbacuje grafa + što je nepristupačno rukovati diskom dok se ne ukloni grafa.

 

KitGuru pros i cons na kraju recenzija

Pros:

 

High quality audio
Dual cooled M.2 slots
Plentiful onboard RGB lighting and RGB headers
High-speed USB 3.1 with USB Type-C
Affordable price point (i ne baš, možda kod njih kod nas sigurno ne jer za te pare može bolje)
Intel Gigabit


Cons:

 

vCore limit when overclocking (Ryzen 7 2700)
Inefficient CPU VRM under load
Complex SATA and M.2 bandwidth sharing restrictions
Overwhelming number of software utilities, some of limited value
Unintuitive UEFI environment

 

Ovi minusi su puno veći problem, odnnosno one bitnije stvari nisu odrađene kako treba na ovoj ploči zato ponavljam, nebi ju uopće stavljao u istu rečenicu sa MSI B450-A PRO i pogotovo Tomahawk. Šta mi vrijedi RGB i bolja zvučna radi koje su nabili cijenu kada one osnovne i bitne stvari nisu odrađene na razini na kojoj trebaju biti za ploču tog cijenovnog ranga. 

Ove što su došli komentirati kako imaju gigabyte ali x470 koji radi normalno nebi ni komentirao, to je kao da neko kaže kako mu se kvari golf a neko se javi i kaže ja imam passata i ne kvari se 

 

Za kraj još jedno iskustvo random korisnika sa pločom kao potvrda za sve što su recenzisti rekli (slika dolje) i jedan score gdje su giga i tomahawkica.

Moj PC  
5 2 hvala 1
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jesi ga ware zakomplicirao do mikro detalja onako kako ti samo znaš prepoznatljivo čisto bez greške 100%. Uvik jovo nanovo.

 

Najkvalitetnija b450 je od msi-a pro A , hlađenje i vrm isto ko od tomahawk za prave muškarce- naked uličarka.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.9.2019 15:35 (dery).
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Taj novi LAN, novija zvučna ništa previše ne znači jer je razlika mala. Tim stvarima se ne treba niti zamarati previše, ako će igrati igre i gledati filmove, onda mu i tak nema neke razlike. Ipak su to integralke.

 

Ako mu baš treba bolji zvuk radi posla(studio nekakvi) ili šta ja znam čega, i onako mu ni jedna ni druga neće biti dobre. Nego će kupiti neki skupu i pošteni zvučnu gdje se vidi razlika.

 

DonOscar problem je što si napisao da je Tomahawk najlošija, a ova najbolja dok je upravo suprotno jer si zanemario najbitniju stvar haha

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.9.2019 16:15 (Jack Sparrow).
Moj PC  
3 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Louis Pluto kaže...
DonOscar kaže...

 Te jeftinjak zvucne nisu nista bolje od 1220, iduci upgrade bi bio nekakav dac, a to ima svoju cijenu. Poanta je da vrm ne mora biti ne znam kakav za jedan 2600 i to u gamingu i onome za sto prosjecni korisnik koristi pc tj plocu. Po meni je glupost i bacanje para na ogoljenu plocu tipa Tomahawk koja jedino sto ima su bolje vrm temp koje su na koncu nebitne jer ce i ove druge odraditi posao.

 amd ti nudi platformu za jednostavan upgrade procesora i bio bi lud kada to ne bi iskoristio ograničavajući se lošim vrmom nauštrb ekstra gimik gluposti... ponavljam, ukoliko si već audiofil već si odavno trebao osigurati bolji zvuk ako ništa drugo onda bar ujednačen i stalan a ne da kod svake promjene ploče imaš oscilacija...

Mislim da ti nije jasna ključna stvar, a to je cijena. Asus X370 Prime Pro košta 839kn u ADMu - vrhunska ploča s tim gimikima kako veliš + izvrstan VRM (6 faza vs 4 faza Tomahawk itd.) i hlađenje istog - jeftinije od B450 Tomahawk, prije mjesec-dva je bila obrnuta situacija s cijenama. Ne spominjem Intel LAN i ALC1220 radi toga da se ploča kupi radi njih, nego ih spominjem kao prednost, extra dodatak koji nekome može prelomit odluku. Nažalost ta ploča je izuzetak, ali ne vidim zašto ne napomenuti izuzetak. Naravno treba napomenuti i BIOS update koji je jedini problem kod te Prime Pro, tj. treba joj proc 1. generacije za update.

 

Minneyar kaže...

Moram se sloziti s kolegom, ovdje se uglavnom gura ta Tomahawk ploca koja nema nista osim solidnog VRM, a vec za vrlo malu doplatu se nadu ploce koje ce za vecinu ljudi (citaj, sve koji ne OCaju) biti bolji izbor i "opipljiviji" benefit... Pa eto cak i u konfe od 15 000 kn se ubacuje Tomahawkica sto je po meni suludo :)

Slažem se, a gura se jer je MAX verzija plug&play za Ryzen 3000 koji se kupuje u tom rangu i jer se obično sve slaže u istom dućanu, a nemaju svi dućani sve "best buy" komponente po dobrim cijenama. Treba sve uzeti u obzir :) Puno ljudi kupi sve složeno u jednom dućanu i ne dira ništ, a većina tih dućana ne nudi opciju da im doneseš nekaj iz drugog dućana ili od doma da sastave s ostatkom.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Louis Pluto kaže...

 loš vrm je loše hlađenje mosa kojemu se komponente već ionako pregrijavaju, uopće ne kontam kako to ne možeš iščitati iz originalne tvrdnje, temperature preko 100 stupnjeva su neprihvatljive, to nije dobro osmišljena ploča, čak bih rekao nefunkcionalna, ona mora moći raditi u okviru termalnih gabarita pod najjačim opterećenjem i u neidealnim uvjetima, ukoliko ćeš trejdati ko fol bolji zvuk za grijalicu u sobi kojoj fali stupanj dva do rušenja ok... ja ne bih

 Glupost da temperatura ide preko 100 stupnjeva. Ide do 55 i tu ostane.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DonOscar kaže...

 Nema veze sto koristi isti vrm kao jeftinija ploca, ako je on van stres testa, renderanja itd na super temperaturama koga briga.

 

Sad je i problem izvaditi karticu dok se stavlja m2, jaoooooo sta sve ljudi nece napisati kad ne znaju sta bi rekli....

 

Ti problemi sa vcorom su bili sa biosom koji je izasao prije nase ere pa samim time nisu relevantni.

 

I za kraj jedan random lik napisao nesto bez ikakvog pokrica...

 

Potrudi se malo vise. 

 

 

Pa nije istina, ako plaćaš 1.000kn za ploču valjda očekuješ bolje riješenje nego na ploči koja košta duplo manje, pa to je jedna od najvaznijih stvari na ploči (ako ne i najvaznija, pogotovo kod Ryzena kojemu su svi procesori otključani i spremni za OC)

Nije problem nego je minus, čak ne toliko to što moraš čupat grafu da staviš/izvadiš disk koliko je problem to što su ga strpali tu gdje dolazi vrući zrak iz grafe i samo još povećava temperature ionako vrćim m.2 ssd-ovima

 

Taj problem je i dalje prisutan

 

nije jedan, imaš ih hrpu ali neću sad i to još vadit jedan po jedan, imaš prste, imaš tipkovnicu, imaš pristup internetu pa guglaj ako te zanima ili odi na newegg/amazon pa čitaj recenzije ljudi koji koriste ploču vidjet ćeš da se isti problemi iz kit guru i guru3d recenzija ponavljaju od osobedo osobe

 

da se trudim zbog tebe, osobe koja zna da je ploča A lošija od ploče B iako niti jednu nije pročavao? I još k tome možeš ga šamarat dokazima i činjenicama on će opet pilat po svome? Što bi Izet rekao How yes no 

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jedine cinjenice su da si kopirao pros i cons iz one recenzije i prepisao i da aorus pro u vecini uvjeta sto je bitno vecini korisnika ima normalne temp. To sto ti ne razumijes sto je limitiralo vcore je drugi problem koji ukazuje da bas i ne razumijes stvari... Znam opcenito kako stoje stvari sa am4 plocama i koliko su manji ryzeni zahtjevni tj nezahtjevni po pitanju vrma, ali sam na kraju bacio oko na tu gigu, za tomahawk se nema sta puno proucavati kad nema nista osim dobrog hladenja vrma tako da stojim iza prvotnog posta.
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.9.2019 17:44 (DonOscar).
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kad toliko tvrdis da je B450 Pro dobra, sto onda ima vise nego tomahawk ? Ima jedino bolji audio codec koji niti jedan gamer nece primjetit, sta jos ima da tomahawk nema i da je bitno za gaming ?

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.9.2019 17:55 (hahhaajaads).
Moj PC  
2 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Napisao sam gore u odgovoru Plutou vec, po meni se isplati dati 75kn vise, a nek si covjek sta kupuje sam procjeni, sva sreca ima materijala...
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

Kad toliko tvrdis da je B450 Pro dobra, sto onda ima vise nego tomahawk ? Ima jedino bolji audio codec koji niti jedan gamer nece primjetit, sta jos ima da tomahawk nema i da je bitno za gaming ?

Jedan gamer bome neće primjetiti niti temperature VRM-a. Ljetos, kad je bilo 35 stupnjeva, kod mene, u prostoriji bez klime max. temp je bila 64...Ljudi koji vrte 24satni blender stres test poput HUB Stevea bi mogli primjetiti temperature, koliko ima takvih?

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DonOscar kaže...
Napisao sam gore u odgovoru Plutou vec, po meni se isplati dati 75kn vise, a nek si covjek sta kupuje sam procjeni, sva sreca ima materijala...

 Je isplati se dat, pa onda ko i ovom gore da mu sa R5 1600 na 3.9 temperature idu po 64 stupnjeva, pa na mojoj idu max 60 tokom ljeti sa r5 1600 na 3.8ghz 1.37v  

 

 Zato se lijepo uzme B450 A-PRO Max za 180kn manje a vrm/hladjenje rang tomahawkice  Opet, maticna kosta 950kn, doda se 80kn i uzme se vi hero i popisa se po njoj uzduz i popreko...

14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

 E sad sam dobio želju da prodam svoju ploću, al nemam one dvije palstike za cooler (prepravio za "ninđu" 4) i što sad? Kome prodat za koliko prodat, dali uopće prodat... i ono bitno što kupit?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Mislim da ti nije jasna ključna stvar, a to je cijena. Asus X370 Prime Pro košta 839kn u ADMu - vrhunska ploča s tim gimikima kako veliš + izvrstan VRM (6 faza vs 4 faza Tomahawk itd.) i hlađenje istog - jeftinije od B450 Tomahawk, prije mjesec-dva je bila obrnuta situacija s cijenama. Ne spominjem Intel LAN i ALC1220 radi toga da se ploča kupi radi njih, nego ih spominjem kao prednost, extra dodatak koji nekome može prelomit odluku. Nažalost ta ploča je izuzetak, ali ne vidim zašto ne napomenuti izuzetak. Naravno treba napomenuti i BIOS update koji je jedini problem kod te Prime Pro, tj. treba joj proc 1. generacije za update.

 ta ploča se uopće nije spominjala već TUF 450 kao treća solucija iako se asusica koju spominješ čini najbolja ali i najstarija... inače uistinu namjeravam kupiti zvučnu i mrežnu da se kojim slučajem ne bih u budućnosti osjećao s konja na magarca... što jest glup ali i stvaran osjećaj koji bih mogao doživjeti prelazeći na aorus pro x570 primjerice koja je čini mi se best buy x570 ploča ali kojoj nedostaju stvari koje imam na carbon b450... uopće mi se ne daju kupovati precijenjene x570 ploče i nevjerojatno me živciraju...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.9.2019 10:06 (Louis Pluto).
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jos jednom, pitanje da li -a pro ima jednako dobro hladenje kao tomahawk posto su im heatsinkovi razliciti. Od kuda si ocitavao te temp? Obicno te jeftinije ploce nemaju senzor na mosfetima, a ako mislis na ovo "motherboard" ocitanje na hwinfo to nije to. Hero VI je bolja da, ali pricalo se one tri.

Edit: U onom testu je bio ryzen 2700x na 1.425v na otvorenom benchu sto puno vise utjece na temperature nego max 10 stupnjeva vise u prostoriji za vrijeme ljeta.
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.9.2019 19:49 (DonOscar).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice