AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.048.869
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
NoDe31 kaže...
ibme74 kaže...

Da ali rucno su namjestili na 2933MHz i onda radi

Ne radi "Out of Box", dakle NE RADI... Imaš hrpu ljudi koji ni ne razumiju šta je BIOS (UEFI), a ne da znaju postavit ručno taktove RAM-a...

 

da, šteta što ne postoji neka platforma na kojoj imaš 1.000.001 tutorial pa možda čak i video tutorial for dummies kako da se to napravio nego mora znati sam... osim toga to je anomalija, taj aegis se prodavao na "kile" za ryzen platforme i 99% slucajeva je radio sa ukljucenim profilom.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
ibme74 kaže...

Da ali rucno su namjestili na 2933MHz i onda radi

ibme74: "nisam još vidio da se neko požalio da mu na ryzenu ovi rami neće na deklarirane taktove..."

 

 

 Ima nas, podosta... neki neznaju stavit 3200, nekima ne radi... ahh - neda mi se opet . A opet na 2933 radi ko urica (probabam za 2-3 tjedna s 3600x). Previše živaca i vremena potrošeno i opet.... ma 100% odustajem!

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pricam o G.Skill Aegis, ti imas Corsair

4 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...
NoDe31 kaže...
ibme74 kaže...

Da ali rucno su namjestili na 2933MHz i onda radi

Ne radi "Out of Box", dakle NE RADI... Imaš hrpu ljudi koji ni ne razumiju šta je BIOS (UEFI), a ne da znaju postavit ručno taktove RAM-a...

 

da, šteta što ne postoji neka platforma na kojoj imaš 1.000.001 tutorial pa možda čak i video tutorial for dummies kako da se to napravio nego mora znati sam... osim toga to je anomalija, taj aegis se prodavao na "kile" za ryzen platforme i 99% slucajeva je radio sa ukljucenim profilom.

 Kad bi ti znao što znači pojam "out of box" znao bi što je pisac htio reći... Pošto ne znaš, provjeri jedan od 1.000.001 tutoriala što taj pojam znači... 

KLIK

 

"An out-of-the-box feature or functionality (also called OOTB or off the shelf), particularly in software, is a feature or functionality of a product that works immediately after or even without any special installation without any configuration or modification.[1][2] It also means that it is available for all users by default, and are not required to pay additionally to use those features, or needs to be configured"

 

Da ti olakšam čitanje po tutorijalima 

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.9.2019 22:04 (NoDe31).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
ibme74 kaže...

Uzmes G.Skill Aegis 2x8GB DDR4 3000MHz CL16 ili Crucial Ballistix 2x8GB DDR4 3000MHz CL15 i radit će. nisam još vidio da se neko požalio da mu na ryzenu ovi rami neće na deklarirane taktove...

Bila su dvojica prije par stranica u ovoj temi kojima Aegis nije stabilan na xmp postavkama...

 Ja imam G.Skill Aegis i imam R5 2600 i stavio sam na 2933MHz i nikakvih problema!!! Kad sam stavio na 3000MHz problemi!

Tako da samo na 2933MHz i deri 

Svijet je zanimljiv onoliko koliko smo mi radoznali!!!
9 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Imam problem sa Ryzenom 2600. Malo je zahladilo, i za razliku od starog Phenoma ovo govno je na 28°C dok čitam bug.hr. Već vidim da ću se smrznut ove zime.

Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
CPU kaže...

 Ja imam G.Skill Aegis i imam R5 2600 i stavio sam na 2933MHz i nikakvih problema!!! Kad sam stavio na 3000MHz problemi!

Tako da samo na 2933MHz i deri 

 Ala nije na 3000mhz, dobivat ces 0,1 fpsa manje po igri.. Ja bi to odma mjenjao 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
NoDe31 kaže...

 

da, šteta što ne postoji neka platforma na kojoj imaš 1.000.001 tutorial pa možda čak i video tutorial for dummies kako da se to napravio nego mora znati sam... osim toga to je anomalija, taj aegis se prodavao na "kile" za ryzen platforme i 99% slucajeva je radio sa ukljucenim profilom.

 Kad bi ti znao što znači pojam "out of box" znao bi što je pisac htio reći... Pošto ne znaš, provjeri jedan od 1.000.001 tutoriala što taj pojam znači... 

KLIK

 

"An out-of-the-box feature or functionality (also called OOTB or off the shelf), particularly in software, is a feature or functionality of a product that works immediately after or even without any special installation without any configuration or modification.[1][2] It also means that it is available for all users by default, and are not required to pay additionally to use those features, or needs to be configured"

 

Da ti olakšam čitanje po tutorijalima 

 

Pa očito ti ne znaš šta znači "out of box" jer da bi ti bilo koji ram tih brzina radio moraš otići u BIOS i aktivirati profil ako znas otici u BIOS i aktivirati profil onda valjda znaš pratit step by step video kako ručno podesiti brzinu na 2933Mhz ako ti isti pravi probleme.
Ne kuzim zasto se pokusavas praviti pametan, vidim stara ban garada  se vraća i pokušava solit pamet, rađe si odi pripremi novi mail da napraviš još jedan profil akda opet spušiš bananka 

4 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...

Pa očito ti ne znaš šta znači "out of box" jer da bi ti bilo koji ram tih brzina radio moraš otići u BIOS i aktivirati profil ako znas otici u BIOS i aktivirati profil onda valjda znaš pratit step by step video kako ručno podesiti brzinu na 2933Mhz ako ti isti pravi probleme.
Ne kuzim zasto se pokusavas praviti pametan, vidim stara ban garada  se vraća i pokušava solit pamet, rađe si odi pripremi novi mail da napraviš još jedan profil akda opet spušiš bananka 

 Vidim još uvijek imaš problem sa značenjem rječi "Out of box"... Budeš naučio sa vremenom, valjda...

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.9.2019 23:23 (NoDe31).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
NoDe31 kaže...
ibme74 kaže...

Pa očito ti ne znaš šta znači "out of box" jer da bi ti bilo koji ram tih brzina radio moraš otići u BIOS i aktivirati profil ako znas otici u BIOS i aktivirati profil onda valjda znaš pratit step by step video kako ručno podesiti brzinu na 2933Mhz ako ti isti pravi probleme.
Ne kuzim zasto se pokusavas praviti pametan, vidim stara ban garada  se vraća i pokušava solit pamet, rađe si odi pripremi novi mail da napraviš još jedan profil akda opet spušiš bananka 

 Vidim još uvijek imaš problem sa značenjem rječi "Out of box"... Budeš naučio sa vremenom, valjda...

 

Ispao si smotan i sada se izvlacis, meni govoris da ne znam značenje rečenice "out of box" a ti pojma nemas da svaka OC brzina rama zahtjeva odlazak u BIOS i aktiviranje profila da bi na toj brzini radila, out of box bi bilo gurneš ram u slot, upalis komp i ram radi na max brzini, ako moraš ići u bios da tu brzinu aktivirs to onda nije vise out of box, zato nemoj vise, budes nekad nesto i naucio (mozda) 

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.9.2019 23:30 (ibme74).
4 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...

 

Ispao si smotan i sada se izvlacis, meni govoris da ne znam značenje rečenice "out of box" a ti pojma nemas da svaka OC brzina rama zahtjeva odlazak u BIOS i aktiviranje profila da bi na toj brzini radila što, out of box bi bilo gurneš ram u slot, upalis komp i ram radi na max brzini, ako moraš ići u bios da tu brzinu aktivirs to onda nije vise out of box, zato nemoj vise, budes nekad nesto i naucio (mozda) 

 OK, jel ti taj RAM o kojem pričamo radi na toj brzini "Out of Box", ili moraš prčkat po BIOSu da bi dobio tu brzinu? Znaći taj RAM ne radi na toj brzini bez ulaženja u BIOS, dakle ne radi "out of box"...  Ne vidim uopšte problem u terminologiji...

Da bi taj keks radio na toj brzini moraš ručno postavit ne XMP profil (jer smo ustanovili da ne radi), već nešt niži radni tak... Onda još moraš postavit ručno baznu brzinu kontrolera da ide 1:1 omjer... Mnogo zajebancije za nekoga tko prvi puta čuje što je BIOS...

BTW kad moraš ručno u BIOSu postavljat brzine i latencije koje su navedene na specifikaciji keksa, to ti vrlo često znači da ploča ima laganih problema sa kompaktibilnosti u kombinaciji sa tim keksima... Prije kupnje treba pogledati i QVL na službenoj stranici i ako je keks unutra radit će "out of box", ako ne, možda hoće,a možda i ne... Kad se već pravimo pametni...

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.9.2019 0:10 (NoDe31).
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Složio sam konfu Asrock b450 gaming k4 i Ryzen 3600, međutim problem je u tome što ne mogu smanjiti brzinu hladnjaka procesora niti u biosu niti u windowsima sa alatom speedfan koji mi je do sada normalno radio. U biosu narihtam brzinu koju želim u postotcima ali nema nikakve razlike da li ga stavio na 10% ili 100 % uvijek radi na 1600 o/min... Coller je corsairov A70 i ima 3 pinski priključak! Ima li tko sličnih problema? Što da napravim da smanjim brzinu venta?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
srco1978 kaže...

Složio sam konfu Asrock b450 gaming k4 i Ryzen 3600, međutim problem je u tome što ne mogu smanjiti brzinu hladnjaka procesora niti u biosu niti u windowsima sa alatom speedfan koji mi je do sada normalno radio. U biosu narihtam brzinu koju želim u postotcima ali nema nikakve razlike da li ga stavio na 10% ili 100 % uvijek radi na 1600 o/min... Coller je corsairov A70 i ima 3 pinski priključak! Ima li tko sličnih problema? Što da napravim da smanjim brzinu venta?

 To je zato jer si ukljucio 3pin fan u 4 pin pwm header. Ukljuci u chasis fan jer isti vjerovatno ima DC control osobinu i moci ces kontrolisati brzinu.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
NoDe31 kaže...

 OK, jel ti taj RAM o kojem pričamo radi na toj brzini "Out of Box", ili moraš prčkat po BIOSu da bi dobio tu brzinu? Znaći taj RAM ne radi na toj brzini bez ulaženja u BIOS, dakle ne radi "out of box"...  Ne vidim uopšte problem u terminologiji...

 

  To je ok nema tu problema.Svi smo mi out of box i onda prčkaš cijeli život.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.9.2019 12:12 (dery).
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Spojio sam ga direktno na jedan od kanala schyte potenciometra i riješio problem 800 rpm 54stupnja max, mir i tišina u sobi. 

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
NoDe31 kaže...
ibme74 kaže...

 

Ispao si smotan i sada se izvlacis, meni govoris da ne znam značenje rečenice "out of box" a ti pojma nemas da svaka OC brzina rama zahtjeva odlazak u BIOS i aktiviranje profila da bi na toj brzini radila što, out of box bi bilo gurneš ram u slot, upalis komp i ram radi na max brzini, ako moraš ići u bios da tu brzinu aktivirs to onda nije vise out of box, zato nemoj vise, budes nekad nesto i naucio (mozda) 

 OK, jel ti taj RAM o kojem pričamo radi na toj brzini "Out of Box", ili moraš prčkat po BIOSu da bi dobio tu brzinu? Znaći taj RAM ne radi na toj brzini bez ulaženja u BIOS, dakle ne radi "out of box"...  Ne vidim uopšte problem u terminologiji...

Da bi taj keks radio na toj brzini moraš ručno postavit ne XMP profil (jer smo ustanovili da ne radi), već nešt niži radni tak... Onda još moraš postavit ručno baznu brzinu kontrolera da ide 1:1 omjer... Mnogo zajebancije za nekoga tko prvi puta čuje što je BIOS...

BTW kad moraš ručno u BIOSu postavljat brzine i latencije koje su navedene na specifikaciji keksa, to ti vrlo često znači da ploča ima laganih problema sa kompaktibilnosti u kombinaciji sa tim keksima... Prije kupnje treba pogledati i QVL na službenoj stranici i ako je keks unutra radit će "out of box", ako ne, možda hoće,a možda i ne... Kad se već pravimo pametni...

 

 

Ajmo još jednom, tvoj prvi odogov meni kad sam napisao ako RAM neće raditi sa profilom na 3000MHz moze rucno namjestriti na 2933MHz je bio citiram: "Ne radi "Out of Box", dakle NE RADI... Imaš hrpu ljudi koji ni ne razumiju šta je BIOS (UEFI), a ne da znaju postavit ručno taktove RAM-a..." i onda si mi napiao da ja ne znam sta znaci da nesto radi "out of box" a ti ocito nemas pojma da sve OC brzine RAM-a zahtjevaju odlazak u BIOS i aktiviranje profila što znači da ni to nije out of box nego zahtjeva neko znanje ili kao što sam već rekao "strašno komplicirani" step by step video tutorial kojim ima 1.000.001 na netu. Ako ne znaju ni osnove niti poratiti video onda su osuđeni na 2400MHz jer bez odlaska u BIOS nema ni aktivacije profila za deklariranu brzinu koju su kupili - poanta priče ne postoji out of box 3000MHz.

 

Vidim ja da si ti skuzio da si se i sam zajebao sa ovim sto si pisao pa sad okrećeš malo priču ali hajde htio ti to priznati ili ne nešto si danas naučio 

4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Problem je sto aegis nekad ne radi na deklariranoj brzini koju spominjes. To je ono sto je on htio reci, al se krivo izrazio. Poanta price je da nekome tko nije na ti sa racunalima je lakse uci u bios i stisnut "xmp on" nego rucno namjestati latencije. Zato je takvome (vecini ljudi u temama o slaganju konfiguracija) bolje uzeti 100kn skuplji ram sa qvl liste nego uzeti najjeftiniji samo zato sto na njemu pise ddr4 i kompatibilan je sa am4 platformom. Za takve stvari treba dobro poznavati nabavu.net, a ne imati znanja kako pametno sloziti konfiguraciju...
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.9.2019 14:42 (DonOscar).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DonOscar kaže...
Problem je sto aegis nekad ne radi na deklariranoj brzini koju spominjes.

 

4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nisam neki pametan odgovor od tebe niti ocekivao, sva sreca pa je dovoljno procitati par zadnjih stranica ove teme. 

 

ansha kaže...

Bila su dvojica prije par stranica u ovoj temi kojima Aegis nije stabilan na xmp postavkama...

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.9.2019 15:07 (DonOscar).
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stavio sam taj aegis u dvije konfiguracije, jeftine matične, 2200g i 2400g, u obje radi na xmp. Na jednoj sam digao na 3200 cl16-18 i sve 5.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Šta očekujete od rama vrijednosti šaku kovanica, ako naletiš da ne valja baciš, idemo dalje.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.9.2019 16:05 (dery).
Moj PC  
2 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

Šta očekujete od rama vrijednosti šaku kovanica, ako naletiš da ne valja baciš, idemo dalje.

Ma naravno, al kad se vec pravi pametan steta ne objasniti... Osim toga tako svejedno da li radi na 2933 il 3000...

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.9.2019 16:13 (DonOscar).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Nije mi uopce bitno dali je na 2933 ili 3000MHz, nisam gejmer, nemam ni vremena za to, jer sam na faksu. Tako da mi to nista ne znaci ta razlika, volim imat dobar i jak komp. Da je i na 2666 nije me briga, ali 2600 ide na 2933 pa zasto to neiskoristit, ali eto isao sam stavit na 3000 i izbaci BSOD nakon odredenog vremena. Tako da sam samo rekao da meni radi na 2933 ali ne i na 3000, pa eto ako netko ima slican problem da mu svojim iskustvom sa tom memorijom pomognem. :)
Svijet je zanimljiv onoliko koliko smo mi radoznali!!!
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.9.2019 16:56 (CPU).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
CPU kaže...
Nije mi uopce bitno dali je na 2933 ili 3000MHz, nisam gejmer, nemam ni vremena za to, jer sam na faksu. Tako da mi to nista ne znaci ta razlika, volim imat dobar i jak komp. Da je i na 2666 nije me briga, ali 2600 ide na 2933 pa zasto to neiskoristit, ali eto isao sam stavit na 3000 i izbaci BSOD nakon odredenog vremena. Tako da sam samo rekao da meni radi na 2933 ali ne i na 3000, pa eto ako netko ima slican problem da mu svojim iskustvom sa tom memorijom pomognem. :)

 Meni radi na aegisu XMP od prvog dana, isto tako mogu stavit 3200mhz cl16 (ili 3000mhz i dobre cl15 latencije)

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sve šta dobiješ preko 2133mhz na ovome ramu je bonus.Meni radi xmp na 2933 probao na 3200 ali u igrama je nestabilan.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.9.2019 17:07 (dery).
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

ne znam ali svaki put kad kupujem memoriju ubodem vrijeme najvišljih cijena u posljednjih nekoliko godina

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Pa meni bas ne izgleda kao neki bezveze ram, ovaj G.Skill Aegis. Ili se varam??
Doduse ja ima single channel 1x8GB,
uskoro cu jos jednu kupit i stavit u dual channel.
Svijet je zanimljiv onoliko koliko smo mi radoznali!!!
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.9.2019 17:14 (CPU).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja sam uvijek kupovao memoriju u paru nikad nisam dokupljivao keks rama naknadno baš zbog straha da neću naći opet ram istog proizvođaća i istih specifikacija...neznam možda je sa ddr4 drugačija situacija, nekad sa ddr1 i 2 je bilo problema znam iz vlastitog iskustva.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Opsežan test memorijskih postavki kod ryzena 3000,

tako da forumaši znaju što kupiti i kako podesti.

 

Zanimiljiv mi je zaključak na kraju:

"Overclocking to DDR4-3733 provides a nice performance boost, but only if you’re able to stably do it with synchronized UCLK and FCLK."

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.9.2019 19:32 (absolon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
absolon kaže...

 

 

Zanimiljiv mi je zaključak na kraju:

"Overclocking to DDR4-3733 provides a nice performance boost, but only if you’re able to stably do it with synchronized UCLK and FCLK."

 "Nice performance boost", kad se pogledaju benchevi dobijes par fpsa a platis dosta vise...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice