AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.077.088
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dejo74 kaže...

 eto nakon 8 dana konstanto upaljen komp smrzo se u idle-u tako da vjerojatno je ansha i ostali neki kolege imali su pravo sve sad upučuje na nestabilan ram na tim brzinama sve one opcije c6 i c&q itd sam pogasio i oped isto

 Jesi ugasio c stanje i u zen/advanced ? Meni se isto rusilo sve dok i tamo nisam pogasio. Mozda je memorija, tko ce znati. Probaj joj dati malo napona pa vidi.

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
Promster kaže...
Srce Isusovo kaže...

 Kažu da možeš probat sredit mu te prioritete tako da ugasiš PC, odštkaš kabel iz TV-a, pa ga onda upališ i uštekaš kabel u TV i opet restart PC-a i da će onda zapamtiti kojim redom treba ići... Meni je tako uspjelo.

Igrao sam se malo s tim i sličnim pokušajima, ali on dalje lupa po svome...

 pa nije valjda da svako malo moraš u bios, a onda kad moraš - prije paljenja kompa samo ištekaj nakratko hdmi kabel iz tv-a, obavi što trebaš i priključi ga natrag

Istina nije da često moram u BIOS, pa da me toliko smeta. Rekao sam da nije neki problem...Ali ako se može riješiti, zašto ne.

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
SamoPitam3 kaže...
dejo74 kaže...

 eto nakon 8 dana konstanto upaljen komp smrzo se u idle-u tako da vjerojatno je ansha i ostali neki kolege imali su pravo sve sad upučuje na nestabilan ram na tim brzinama sve one opcije c6 i c&q itd sam pogasio i oped isto

 Jesi ugasio c stanje i u zen/advanced ? Meni se isto rusilo sve dok i tamo nisam pogasio. Mozda je memorija, tko ce znati. Probaj joj dati malo napona pa vidi.

Zasto bi gasio? Meni na 3 Ryzen kompa nije ugaseno i svi su 100% stabilni. Ako moras gasit za dobit stabilnost, to znaci da imas problem s necim...

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ne mora bit tako, ti power saving stateovi mogu napravit problem ako recimo mjenjaju frekvenciju rada regulatora napona šta ide na ram pa mogu u kratkom vremenu kad se mjenja state imat over ili undershoot napona i zeznit stabilnost zbog ničega nego zbog načina na koji su implementirani.
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...
ne mora bit tako, ti power saving stateovi mogu napravit problem ako recimo mjenjaju frekvenciju rada regulatora napona šta ide na ram pa mogu u kratkom vremenu kad se mjenja state imat over ili undershoot napona i zeznit stabilnost zbog ničega nego zbog načina na koji su implementirani.

Pa znaci da je krivo/lose implementirano. Uostalom, to si puknuo totalno napamet jer nemas pojma dal na to moze utjecat. 

5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Zasto bi gasio? Meni na 3 Ryzen kompa nije ugaseno i svi su 100% stabilni. Ako moras gasit za dobit stabilnost, to znaci da imas problem s necim...

Hahaha. Pa i meni na jos barem 15ak ryzena koje sam posastavljao okolo radi bez problema.

Ali na tom jednom jedino tako. I nije to usamljen slucaj. Tako sam i naletio na to "rjesenje". Aj' sad' ti meni ovako lip i pametan reci u cemu je problem na tom konkretnom racunalu. Sto tu reklamirati dok je jos pod garancijom ?

Nije da mi je nesto bitno to racunalo, jer sluzi klincima za igranje.

Sve je istestirano i ispravno. U full loadu nikada problem. Samo dok idle-a i to ne svaki dan. Nekada svaki drugi, a jednom je izdrzalo 20ak dana. Od kada sam to iskljucio, eto vise od pola godine bez rusenja.

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Na koliko je preporučljivo overklokati ryzen 1600? 

Pratio sam nešto preko YouTube, ali čim temperatura skače preko 60 ja ugasim taj cinembech test. 

Koliko sam pratio tog tipa 60 je max temperatura. 

Može netko da me uputi bilo kako:) 

Rami su mi 2x8 2400 mhz. 

To sam probao u amd ryzen master. 

Ako stavim na 3500 ili 3600, koliko onda da stavim voltage cpu i memory voltage? 

Sve što znam je snimiti i reset:)

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mariclius kaže...

Na koliko je preporučljivo overklokati ryzen 1600? 

Pratio sam nešto preko YouTube, ali čim temperatura skače preko 60 ja ugasim taj cinembech test. 

Koliko sam pratio tog tipa 60 je max temperatura. 

Može netko da me uputi bilo kako:) 

Rami su mi 2x8 2400 mhz. 

To sam probao u amd ryzen master. 

Ako stavim na 3500 ili 3600, koliko onda da stavim voltage cpu i memory voltage? 

Sve što znam je snimiti i reset:)

 

 To je notorna glupost, 95 stupnjeva je limit. Doduše nije za dugotrajno opterećenje, ali 85 je ok. 3.6 nije overclock, ako ne staviš barem 3.9 nemoj se ni truditi. Probaj 3900 na 1.35 V..

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

c6 state sam izgasio cool and quiet također i ovo i win 10 su se ažurirali neki dan na svibanjsku verziju možda je do njih vratili su mi sa ultimate performance na high performance

Advanced > AMD CBS > Zen Common Options > Power Supply Idle Control
This should be set to Typical Current Idle

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.5.2019 18:59 (dejo74).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jakovp, hvala na javljanju. 

Probao 3900 i 1.35 V. 

Temperatura dođe do 85 kad pokrenem cinembeh. Rezultat je oko 2800. 

Ako sejvam profil u amd master i ako želim igrati samo pokrenem taj profil?  

Probao gs wildlands i kad igram temp je oko 55. 

To bi bilo ok? Prije mi je u igri temp bila 45. 

Pokušavam sve to shvatiti. To bi bilo korisno samo za igranje? 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dejo74 kaže...

c6 state sam izgasio cool and quiet također i ovo i win 10 su se ažurirali neki dan na svibanjsku verziju možda je do njih vratili su mi sa ultimate performance na high performance

Advanced > AMD CBS > Zen Common Options > Power Supply Idle Control
This should be set to Typical Current Idle

 

 

 Ma to je muka Isusova nekada naci sto mu smeta. Samo sam napisao sto je meni pomoglo.  Sva sreca pa je to racunalo od klinaca, pa kada bi vidio u event vieweru da se nije propisno ugasilo, promijenio bi neku stavku. I tako. Trajalo je to vjerovao ili ne skoro godinu dana.

Ne vjerujem da je utjecalo to sto se vratilo na high performance. To je hvatanje "davljenika" za slamku, kako bi se reklo. U necemu drugome je problem.

Jesi probao memoriju spustiti na 2400 ? Koliko vidim sada ti je na 2666.  Jel' uopce mozes sa tom a320m ista mijenjati po pitanju napona i slicno ?

 

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
..

Pa znaci da je krivo/lose implementirano. ...

  i ti pričaš napamet  , naravno da na stabilnost može utjecat promjena vrijednosti glavnog napona i frekvencije dok neki čip radi .

u pravu si da je možda loše implementirano i nemam nikakvog pojma kako točno radi vrm na toj određenoj ploči ali fizika je ista za svaki switching vrm i uvjek mora imat over ili undershoot kad se mjenjaju power stateovi, to je jedan od razloga zašto su tu razni ac bypass/decoupling kondenzatori kvragu guglaj malo, ali problem je šta nisu ni oni svemoguči da mogu baš sve greške u naponu pokrit a i drukčije su implementirani na različitim pločama i nisu svi procesori isti niti su svi ramovi isti niti napajanja itd itd sto varijabli i naravno da nekad mora bit problema sa stabilnosti....

te power saving stateove jednostavno treba pogasit i zaboravit da postoje.

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.5.2019 20:59 (dabar_solta_V2).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mariclius kaže...

Jakovp, hvala na javljanju. 

Probao 3900 i 1.35 V. 

Temperatura dođe do 85 kad pokrenem cinembeh. Rezultat je oko 2800. 

Ako sejvam profil u amd master i ako želim igrati samo pokrenem taj profil?  

Probao gs wildlands i kad igram temp je oko 55. 

To bi bilo ok? Prije mi je u igri temp bila 45. 

Pokušavam sve to shvatiti. To bi bilo korisno samo za igranje? 

 

Lose je to ohladjeno ako u cinebenchu uspije doci do 85°C. Al ako ces samo igrat, mozda moze proc...

6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
SamoPitam3 kaže...
dejo74 kaže...

c6 state sam izgasio cool and quiet također i ovo i win 10 su se ažurirali neki dan na svibanjsku verziju možda je do njih vratili su mi sa ultimate performance na high performance

Advanced > AMD CBS > Zen Common Options > Power Supply Idle Control
This should be set to Typical Current Idle

 

 

 Ma to je muka Isusova nekada naci sto mu smeta. Samo sam napisao sto je meni pomoglo.  Sva sreca pa je to racunalo od klinaca, pa kada bi vidio u event vieweru da se nije propisno ugasilo, promijenio bi neku stavku. I tako. Trajalo je to vjerovao ili ne skoro godinu dana.

Ne vjerujem da je utjecalo to sto se vratilo na high performance. To je hvatanje "davljenika" za slamku, kako bi se reklo. U necemu drugome je problem.

Jesi probao memoriju spustiti na 2400 ? Koliko vidim sada ti je na 2666.  Jel' uopce mozes sa tom a320m ista mijenjati po pitanju napona i slicno ?

 

 mogu dizat napone na ramu i igrat se vidjet ću kad uhvatim malo vremena

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mariclius kaže...

Jakovp, hvala na javljanju. 

Probao 3900 i 1.35 V. 

Temperatura dođe do 85 kad pokrenem cinembeh. Rezultat je oko 2800. 

Ako sejvam profil u amd master i ako želim igrati samo pokrenem taj profil?  

Probao gs wildlands i kad igram temp je oko 55. 

To bi bilo ok? Prije mi je u igri temp bila 45. 

Pokušavam sve to shvatiti. To bi bilo korisno samo za igranje? 

 

 Pusti ga, za igre će ti biti ok.

 

Pomoći će ako ti je neka igra dosta CPU zahtjevna, ovisi šta igraš, koji grafičku igraš, na kojoj rezoluciji, na koji FPS ciljaš (ovisi o monitoru, ne).

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Vjerovatno koristis stock cooler, onda su te temperature normalne. Malo vise od idealnih, ali spire ni nemoze bolje.

 

Razmisli o 200kn (ili manje) investicije u neki boljji tower cooler poput lc-cc-120 ili freezer, i bit ces bez brige.

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da, koristim stock cooler.

Uzeti ću onda taj šta mi je već i preporučio ibme74. 

Jedino ne kužim kako rame klokati ako bi bilo koristi. 

Igram trenutno samo ghost recon wildlands i malo manje gta 5. 

Naspram g4560 sa ryzen 1600 je sada extra. Prezadovoljan. 

U igri mi je temp sada 55. 

Uzeti ću taj cooler pa da budem na miru što se tiče toga. 

Svakako javim rezultate sa novim coolerom. Pustiti ću za sada ovako pa ću pratiti temp i da li je sve ok. 

Inače, rx 580 8gb, 2x8 2400, 

Lg 4k tv, 49 inča, 60 hz,

igram na full hd. 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.6.2019 1:22 (mariclius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mariclius kaže...

Da, koristim stock cooler.

Uzeti ću onda taj šta mi je već i preporučio ibme74. 

Jedino ne kužim kako rame klokati ako bi bilo koristi. 

Igram trenutno samo ghost recon wildlands i malo manje gta 5. 

Naspram g4560 sa ryzen 1600 je sada extra. Prezadovoljan. 

U igri mi je temp sada 55. 

Uzeti ću taj cooler pa da budem na miru što se tiče toga. 

Svakako javim rezultate sa novim coolerom. Pustiti ću za sada ovako pa ću pratiti temp i da li je sve ok. 

Inače, rx 580 8gb, 2x8 2400, 

Lg 4k tv, 49 inča, 60 hz,

igram na full hd. 

 

 Jesi upalio game mode na lg-u? Probao sam na svojem i nije baš bilo neko glatko izvođenje na 4k panelu (1080p 60Hz), dok nisam upalio game mode

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jesam, upalio game mode i meni odlično izgleda. 

Na ps4 mi se odmah palio i HDR, ovisi od igre. 

Tad sam imao i hdr game mod. 

Jedino još za ram klokati ne znam da li se isto to radi i na amd master ili? 

I na koliko probati ram oc?

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mariclius kaže...

Jesam, upalio game mode i meni odlično izgleda. 

Na ps4 mi se odmah palio i HDR, ovisi od igre. 

Tad sam imao i hdr game mod. 

Jedino još za ram klokati ne znam da li se isto to radi i na amd master ili? 

I na koliko probati ram oc?

 

Imaš 60hz panel, ne moraš se mučiti s OC i coolerima, pusti sve na stock.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mariclius kaže...

Jesam, upalio game mode i meni odlično izgleda. 

Na ps4 mi se odmah palio i HDR, ovisi od igre. 

Tad sam imao i hdr game mod. 

Jedino još za ram klokati ne znam da li se isto to radi i na amd master ili? 

I na koliko probati ram oc?

 Rucno je najbolje u biosu. Stavi prvo na 2666 na 1.35v, napravi stress test i vidi da li se freeza slika, ako ne, mozes probat dalje tipa na 2933 i sl. Neki su uspjeli naterat takve rame na blizu 3000mhz a neki nisu pa sad probavaj.

 

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ok. Probati ću to za rame u biosu. 

Stres test na koji misliš točno? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mariclius kaže...

Ok. Probati ću to za rame u biosu. 

Stres test na koji misliš točno? 

 Mozes u AIDA 64

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Hvala, alimizgleda da to nije za mene. Ne znam kako se to radi. 

Evo gledam neka videa i čitam. 

Uđem u bios, ali ne znam kako to promjeniti tj. gdje točno šta upisati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Moguće da nakon izlaska R5 3600 se neče prodavat nijedan drugi procesor osim njega.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
5 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

Moguće da nakon izlaska R5 3600 se neče prodavat nijedan drugi procesor osim njega.

I nije nesto taj geekbench score, preko 5000 u singlu idu i sadasnji Ryzeni bez problema. Ovaj moj @4.0ghz je imao 50xx bodova, stari 7640x preko 7000...

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
koji bolesni hype za 10ak posto overall povečanja performansi.... zna li neko koji je to tocno geekbench baš me zanima da vidim kako mi 1600x ima skorove u odnosu na ovo.
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ma taj geekbench je goli k.. od bencha,. Mozes ga riktati kak ti pase, bolje opaliti cinebench pa vidis sigurno kakvo je stanje u singlu I u multiju.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.6.2019 13:10 (Patrick_cro).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...
koji bolesni hype za 10ak posto overall povečanja performansi.... zna li neko koji je to tocno geekbench baš me zanima da vidim kako mi 1600x ima skorove u odnosu na ovo.

Geekbench 4...

7 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

evo, 4800 single 23500 multi 1600X @4.2GHz

Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice