AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.062.535
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Cak nije nit losa cijena, 100-150kn skuplje nego u mindfactoriju

5 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

https://www.pcgamesn.com/destiny-2/amd-ryzen-3000

 

Nikada kraja veselju . Isprike, ako je vec objavljeno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.7.2019 12:29 (SamoPitam3).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Eo, upravo kupio 3600X i novu MSI x570 Gaming Edge WiFi (uz nju dobio CM vodeno hladjenje)...

I uzeo ram G.Skill 3600mhz, i MSI RTX2060 GamingZ...

 

Sad treba docekati da stigne... :D

 

Lomio se izmedju B450 Carbon, ali je presudilo ipak free vodeno hladjenje :D :D

Xiaomi fan... Od MI3 nadalje...
Moj PC  
12 0 hvala 3
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ajde pliz odvrti par poznatih ingame benchmarka na ultra s 1080p/1440p, imam takoder rtx 2060. Hvala😎
 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Wh1T3L10n kaže...

Eo, upravo kupio 3600X i novu MSI x570 Gaming Edge WiFi (uz nju dobio CM vodeno hladjenje)...

I uzeo ram G.Skill 3600mhz, i MSI RTX2060 GamingZ...

 

Sad treba docekati da stigne... :D

 

Lomio se izmedju B450 Carbon, ali je presudilo ipak free vodeno hladjenje :D :D

 pa sto ne 5700?

4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jedna aftermarket 5700xt bi uz to lijepo išla.

 

HCgamingCRO kaže...

 pa sto ne 5700?

 Vjerovatno zato što su trenutno u prodaji samo blower modeli.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.7.2019 13:07 (avdma).
4 godine
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jel ima neka x570 ploca da je ima smisla uzeti? Uzet cu r5 3600x najvjerovatnije, kolko sam skuzio mogu za njega zet npr MSI B450 Tomahawk, ali isto tako postoji mogućnost da ću ga se riješiti i uzeti r7 ili r9 kroz neko vrijeme. Kaj mi je najpametnije? 

VelvetOverlap
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
avdma kaže...

Jedna aftermarket 5700xt bi uz to lijepo išla.

 

HCgamingCRO kaže...

 pa sto ne 5700?

 Vjerovatno zato što su trenutno u prodaji samo blower modeli.

 Nekako smo svi mi (kolege i ja) team Nvidia... :D A ova MSI je em lijepa, em hladna... a trenutno smo na prelasku iz 1080 60hz na nesto malo bolje... 2070 nam je malo preskupa a razlika u performansama je   gotovo i ne vazna za 1080 gaming...

Xiaomi fan... Od MI3 nadalje...
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
VelvetOverlap kaže...

Jel ima neka x570 ploca da je ima smisla uzeti? Uzet cu r5 3600x najvjerovatnije, kolko sam skuzio mogu za njega zet npr MSI B450 Tomahawk, ali isto tako postoji mogućnost da ću ga se riješiti i uzeti r7 ili r9 kroz neko vrijeme. Kaj mi je najpametnije? 

 Ova sto sam ja uzeo je 199€, sve otale su mi preskupe... Recimo Godlike :D to bi bilo super... :D

Xiaomi fan... Od MI3 nadalje...
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

To si ulovio neki deal da uz maticnu dobis i vodeno? Ako da, gdje?

4 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Wh1T3L10n kaže...
VelvetOverlap kaže...

Jel ima neka x570 ploca da je ima smisla uzeti? Uzet cu r5 3600x najvjerovatnije, kolko sam skuzio mogu za njega zet npr MSI B450 Tomahawk, ali isto tako postoji mogućnost da ću ga se riješiti i uzeti r7 ili r9 kroz neko vrijeme. Kaj mi je najpametnije? 

 Ova sto sam ja uzeo je 199€, sve otale su mi preskupe... Recimo Godlike :D to bi bilo super... :D

 https://www.uzishop.hr/amd-maticne-ploce/51476-msi-x570-meg-godlike-4719072652531.html

cijena sitnica, kad sam rekao da ima "smisla" mislio sam i na kolko tolko normalnu cijenu haha

VelvetOverlap
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
VelvetOverlap kaže...

 https://www.uzishop.hr/amd-maticne-ploce/51476-msi-x570-meg-godlike-4719072652531.html

cijena sitnica, kad sam rekao da ima "smisla" mislio sam i na kolko tolko normalnu cijenu haha

 To Augi uzima ak bude prelazio na AMD 

10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

To si ulovio neki deal da uz maticnu dobis i vodeno? Ako da, gdje?

 Kolega mi uzeo na Mindfactory-u... MSI ima akciju da uz kupovinu x570 ploca dobijes vodeno... Imas na MSI stranici...

Xiaomi fan... Od MI3 nadalje...
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Damir22 kaže...

Netko je spomenuo nase trgovce, i cijene opcenito...

 

Mislim da su nasi trgovci odradili jako dobar posao, postepeno su spustali cijene starijim serijama, pripremali se za izlazak novih,  i sad imas fini raspored (ako izbacis ove zaostale i prenapuhane cijene)...

 

1600 - 800-900kn

2600 - 1000-1200kn

3600 - 1600-1800 kn

 

Prostora za pojeftinjenje 1xxx i 2xxx sigurno ima, ali ga ne ocekujem uskoro, sve dok mogu novu seriju drzati na ovih prihvatljivih 1600+kn. Kad nju budu tijekom vremena rusili, i dalje je pitanje koliko ce iz prve serije ici nize sa cijenom, prije ce ih nestati s trzista....

 

I ovo je u osnovi ok, entry level 6 jezgri za 120 eura je sasvim prihvatljivo cak i za nase prilike....

 

Ploce za sada ne prate ovoliki trend pada cijena, prije odredjeni modeli nestanu s trzista nego sto im padne cijena, neke jesu pojeftinije, neke jos drze sulude cijene, sto je valjda posljedica visoke nabavne cijene i dugog stajanja na policama, pa i nema manevarskog prostora za neko bitnije snizavanje, ali ocekujem da ce i plocama cijene jos malo padati.,....

Kaj se tiče cijena starih procova, realno trgovci spuštaju samo kolko došapne AMD do koje granice.Iako AMD baš i nije mahal sa najavama spuštanja cijena starih procova, to se sve dogovori ispod stola bez velike buke ili čiščenje zaliha.

 

Žutanjak kao prvi nije nikakav 6/12 entrylevel, nego samo fala bogu šašavi nusprodukt vrlo jeftinog 14/12nm proizvodnog procesa+specifičan AMD CPU dizajn.Žutanjak uloženo-dobiveno mete pod sa R5 3600, ali hebiga ako oš najnoviji/najbolji proizvod to buš i platil.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=321&jumpto=5890217&sort=asc&view=flat

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=312&jumpto=5879708&sort=asc&view=flat

 

Kolko košta i7 8700K, dakle Intel ne spušta cijene bilo javno ili ispod stola=niti trgovac neče spustit cijenu.

 

https://www.nabava.net/procesori/intel-core-i7-8700k-37ghz-socket-1151-procesor-cijena-50320531

 

 

 

 

Entrylevel je Athlon 200GE ili R3 2200G/gejming verzija, ili bilo koji znatno skuplji Intel 4/4 proc.Entrylevel je i recimo stari i5 7600K, kojeg je nekad Intel ponosno prodaval za 200+dolara.

 

Skoro sam zaboravil, pa ja sam još prošle godine dobro prognoziral cijenu za 12/24 R9 3900X 500$.Ali hebiga taj proc nije dovoljan za AM4 socket, ipak je malo preslab nema ništa bez 16/32 proca u AM4.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=243&jumpto=5777865&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.7.2019 13:48 (rambox).
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo jos jedna iz prirode slikica onako priprema za protunapad  Opfora 

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.7.2019 14:21 (dreadmoore).
Moj PC  
9 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...

Evo jos jedna iz prirode slikica onako priprema za protunapad  Opfora 

Odlična grafika! jel fps stabilan?

coffe,coffe,coffe.....
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...

Evo jos jedna iz prirode slikica onako priprema za protunapad  Opfora 

 Kolio FPSa imaš na tom dijelu mape ?

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
4 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...

Evo jos jedna iz prirode slikica onako priprema za protunapad  Opfora 

 koja je to igra svida mi se grafika

VelvetOverlap
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
VelvetOverlap kaže...
dreadmoore kaže...

Evo jos jedna iz prirode slikica onako priprema za protunapad  Opfora 

 koja je to igra svida mi se grafika

 Igra se zove Život u RH

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
4 godine
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

nego, dajte vi meni recite sta mi je ciniti po pitanju mb?

VelvetOverlap
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

 60fps hahaha nemoze vise nemam bolji monitor 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
VelvetOverlap kaže...

 https://www.uzishop.hr/amd-maticne-ploce/51476-msi-x570-meg-godlike-4719072652531.html

cijena sitnica, kad sam rekao da ima "smisla" mislio sam i na kolko tolko normalnu cijenu haha

 To Augi uzima ak bude prelazio na AMD 

 Baš sam to pomislio.

 

Znaš da mu treba za Fortnite.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
VelvetOverlap kaže...

nego, dajte vi meni recite sta mi je ciniti po pitanju mb?

Pa pricekaj da se stvari malo iskristaliziraju. Ne znam zasto vam se toliko zuri.

4 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
SamoPitam3 kaže...
VelvetOverlap kaže...

nego, dajte vi meni recite sta mi je ciniti po pitanju mb?

Pa pricekaj da se stvari malo iskristaliziraju. Ne znam zasto vam se toliko zuri.

 meni se zuri jer sam rjesio staru plocu i proc, i bez kompa sam :P

VelvetOverlap
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...

Evo jos jedna iz prirode slikica onako priprema za protunapad  Opfora 

 En ti ćuka grafika se ništa nije prominila iz vrimena kad sam ja igrao tu igru jedino vidim da je oružje modernije i mi nismo koristili ćorke oliti manevarsku municiju već bojevu isto kao i oni s druge strane ;)

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
VelvetOverlap kaže...
SamoPitam3 kaže...
VelvetOverlap kaže...

nego, dajte vi meni recite sta mi je ciniti po pitanju mb?

Pa pricekaj da se stvari malo iskristaliziraju. Ne znam zasto vam se toliko zuri.

 meni se zuri jer sam rjesio staru plocu i proc, i bez kompa sam :P

Ma uzmi B450 ili X470, kaj će ti X570? Tomahawk je dobra i drži 3900X stock bez problema, od OC-a tako i tako ne dobiš ništa kod AMD-a u današnje vrijeme...

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
VelvetOverlap kaže...

nego, dajte vi meni recite sta mi je ciniti po pitanju mb?

Procitat forum, umjesto pitati pitanje koje se pojavljuje na svakoj stranici?

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nicky.sl kaže...
dreadmoore kaže...

Evo jos jedna iz prirode slikica onako priprema za protunapad  Opfora 

 En ti ćuka grafika se ništa nije prominila iz vrimena kad sam ja igrao tu igru jedino vidim da je oružje modernije i mi nismo koristili ćorke oliti manevarsku municiju već bojevu isto kao i oni s druge strane ;)

 Znam nikice i ne ponovilo se vise da se koristi bojeva municija bolje je ovako 

16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Tak se to radi, "u računicu obavezno ubaci i kolko košta CPU hladnjak za Intel K žgadiju".

 

Intel 5ghz je isplativ ili smislen, pa otprilike kao krepana krava za 500$.

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sve je na stock frekvencijama ali močan je samo tako ovaj R5 3600. Evo Steve zaključio da je on price to performance champ!! Znali smo to i bez Steve.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice