AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.048.982
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Vjerovatno zato što je takve multiplayer igre teško benchati i potrebno je dosta runova da se dobije točan podatak.

Na stranici 400 sam ja stavio recenziju gdje je dečko testirao apex, pratim mu kanal i baš je fan apexa pa mu se dalo valjda to testirati kak spada.
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
avdma kaže...
Vjerovatno zato što je takve multiplayer igre teško benchati i potrebno je dosta runova da se dobije točan podatak.

Na stranici 400 sam ja stavio recenziju gdje je dečko testirao apex, pratim mu kanal i baš je fan apexa pa mu se dalo valjda to testirati kak spada.

To im je posao, ali vidim da se sve vise i vise okrecu na nekakve nebitne sp igre...

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
IvanBrekalo kaže...

Pa u single core-u je brzi od intela, mislim da ti dobro ne vidis

 Da na istom taktu. Ali to su ipak neke dosta niske frekvencije.

 Mislioče ajde misli brže možda smisliš. Specijalno za tebe da vidiš koliko je ryzenu močan single core da u igrama parira sa 4.2ghz naspram 5ghz.Ovoga lika sam čekao da stavi finu usporedbu:

 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.7.2019 0:17 (dery).
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...
mislioc kaže...
IvanBrekalo kaže...

Pa u single core-u je brzi od intela, mislim da ti dobro ne vidis

 Da na istom taktu. Ali to su ipak neke dosta niske frekvencije.

 Mislioče ajde misli brže možda smisliš. Specijalno za tebe da vidiš koliko je ryzenu močan sad single core da mu u igrama parira sa 4.2ghz naspram 5ghz.Ovoga lika sam čekao da stavi finu usporedbu:

 

 Neznam dery mislim da je doslo vrijeme da zamjenis taj 2600 za 3600x na tebi je ti kako hoces 

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne treba 3600x, uzmem jeftinijeg bez x, za još manje love isto na 4.2 a možda i 4.4 ghz sa novim biosima opala. Nema mi smisla mijenjati za novi , imam 60 hz monitor.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.7.2019 0:21 (dery).
13 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)
 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Najbolja kupovina 3xxx serije će bit na jesen kad prođe hype i kad se ispeglaju biosi.

 

E da, i kad x570 bude normalne cijene. 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Eto ta usporedba je čisto OK, tu su negdje, Intel nešto bolji. Tu su negdje i cijenom s tim da intela nemožeš kupiti jer ih nemaju di dovoljno naštancati zbog problema sa proizvodnjom.

Ryzen će kroz nove biose dobiti bolji overklok ali ovaj i5 ide i na 5.2 na boljem zračnom hlađenju. Po nekim trenutnim informacijama novi ryzeni su stvarno binani, tak da X nešto i znači za razliku od prošlih serija.

Vidjet će mo u kolikom broju će 3600 moći na frekvencije 3600X i sl.

 

Sve super, praktički odlučuju nijanse. Samo nam trebaju jeftine grafe.

Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo i razlike sa starim i novim biosom. 

 

Navodno rezultati ovise o ploči, ali i o individualnom čipu. Ne znam kako bi interpretirao to da da ovisi o čipu, da li to znači da neki jednostavno tvornički boostaju lošije ili što.

 

Sami Gamerx nexus nije imao nikakve razlike u testiranjima tj njihovi prvotni testovi su točni.

 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

Najbolja kupovina 3xxx serije će bit na jesen kad prođe hype i kad se ispeglaju biosi.

 

E da, i kad x570 bude normalne cijene. 

Kada stignu x550

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Dala kaže...
DarthMarkus kaže...

Najbolja kupovina 3xxx serije će bit na jesen kad prođe hype i kad se ispeglaju biosi.

 

E da, i kad x570 bude normalne cijene. 

Kada stignu x550

 I to isto...

 

Sad stvarno nije vrijeme za kupovinu. Pogotovo 3900x-a.

 

Osim stare serije.

 

Budu sad 2600x išli za kikiriki.

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže

 I ryzen 5 1600 na 3.9ghz je jaci od i5 7600k na 4.8ghz, a kamoli ovaj strojcek 

 Meni je to recimo stvarno super kod Ryzena, on s vremenom postane i7 8700k. Znači za par mjeseci će sasvim sigurno biti čak i bolji. Treba kupit taj 1600 dok ih još ima jel kako je krenulo s tim rastom performansi samo je nebo granica.

 Evo ovi najnoviji iz serije 3000 čak daju bolje performanse kad ih se optereti tipa stream i slično. Znači kakav Intel za bilo šta pored ovih mrcina.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.7.2019 10:08 (mislioc).
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ima istu cijenu kao i ryzen 2600, pa onda rađe njega. Za soma kuna puno muzike.

 

 

edit

 

ovo je bilo brzo, zbilja dobra cijena.

 

https://www.uzishop.hr/posebna-ponuda/51483-amd-ryzen-5-3600.html

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.7.2019 10:34 (XXX).
Moj PC  
4 0 hvala 3
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...
Dala kaže...
DarthMarkus kaže...

Najbolja kupovina 3xxx serije će bit na jesen kad prođe hype i kad se ispeglaju biosi.

 

E da, i kad x570 bude normalne cijene. 

Kada stignu x550

 I to isto...

 

Sad stvarno nije vrijeme za kupovinu. Pogotovo 3900x-a.

 

Osim stare serije.

 

Budu sad 2600x išli za kikiriki.

 

 pa nerazumijem? sta su trebali izdati 12/24 procesor za 300 eura, 8 za 200 a 6 za 100? 12 jezgri za cijenu jednog 9900k..pa sta jos treba?

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Onda vidi koliko su preporučene cijene, vidi kakve su sada pa možda shvatiš.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
avdma kaže...

Evo i razlike sa starim i novim biosom. 

 

Navodno rezultati ovise o ploči, ali i o individualnom čipu. Ne znam kako bi interpretirao to da da ovisi o čipu, da li to znači da neki jednostavno tvornički boostaju lošije ili što.

 

Sami Gamerx nexus nije imao nikakve razlike u testiranjima tj njihovi prvotni testovi su točni.

Onda je to neki bug opet s tim biosom 

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.7.2019 11:23 (dreadmoore).
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Dala kaže...

Onda vidi koliko su preporučene cijene, vidi kakve su sada pa možda shvatiš.

 to sto RH ima 25 posto pdv-a i sta ja znam koliko poreza na unos inf robe me nezanima...cijene su ok sa amd-ovim najavljenim cijenama...to sato je HRvatska u banani nisam ja kriv.. cijene su 10-20 eura dollara vislje nego amd.ova reklamiranje sto je normalno, jel svaka drzava ima svoj pdv porez blabla..niko vam nebrani da kupujete procesore vani..a to sto se govori uvik oko jamstva, posaljite jednom email na neki taj retail lanac pa vam odgovori onak 99% da nema veze sto zivis u RH a kupio si proizvod godnjih..posalji postom i oni tebi isto nazad postom..problem rijesen..

500 eura za 12 jezgri pfff...

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...
DarthMarkus kaže...
Dala kaže...
DarthMarkus kaže...

Najbolja kupovina 3xxx serije će bit na jesen kad prođe hype i kad se ispeglaju biosi.

 

E da, i kad x570 bude normalne cijene. 

Kada stignu x550

 I to isto...

 

Sad stvarno nije vrijeme za kupovinu. Pogotovo 3900x-a.

 

Osim stare serije.

 

Budu sad 2600x išli za kikiriki.

 

 pa nerazumijem? sta su trebali izdati 12/24 procesor za 300 eura, 8 za 200 a 6 za 100? 12 jezgri za cijenu jednog 9900k..pa sta jos treba?

 Naravno da ne.

 

Ali ponovo - nove x570 ploče su napuhane do besvjesti.

 

Do 9. mjeseca bude se iskristalizirala ponuda. Ovdje mislim na one koji idu na jače varijante 12/24 i kasnije onaj 3950x.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.7.2019 11:30 (DarthMarkus).
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...
HCgamingCRO kaže...
DarthMarkus kaže...
Dala kaže...
DarthMarkus kaže...

Najbolja kupovina 3xxx serije će bit na jesen kad prođe hype i kad se ispeglaju biosi.

 

E da, i kad x570 bude normalne cijene. 

Kada stignu x550

 I to isto...

 

Sad stvarno nije vrijeme za kupovinu. Pogotovo 3900x-a.

 

Osim stare serije.

 

Budu sad 2600x išli za kikiriki.

 

 pa nerazumijem? sta su trebali izdati 12/24 procesor za 300 eura, 8 za 200 a 6 za 100? 12 jezgri za cijenu jednog 9900k..pa sta jos treba?

 Naravno da ne.

 

Ali ponovo - nove x570 ploče su napuhane do besvjesti.

 

Do 9. mjeseca bude se iskristalizirala ponuda.

 tom da.. te ploce treba izbjeci tog nedodje nesto tipa b550 ako bude sa cijenama oke naravno..ali iskreno ruku na srce, izostavivsi RH..cijene su ljudi moji pre oke...pa usporedite to sa intelom,a AMD opet zaradi(sto je najava za intel da razmisli sa cijeneama jos jedanput)...200 eura za 6 jezgri,300 za 8 i 500 za 12...mislim, pa nije ovo neki stari line up koji je refreshan...tu je novi dizajn(chiplet) pcie4.0, pa kosta to sve 

 

btw evo intelovog 2 godine starog https://www.mindfactory.de/product_info.php/Intel-Core-i9-7920X-12x-2-90GHz-So-2066-WOF_1175239.html za duple pare i bez hladnjaka naravno...140 naspram 105w

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.7.2019 11:36 (HCgamingCRO).
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo dobre su cijene bar u bosni na piku 445KM za 3600 sto je nekih 1713Kn ako racunamo 1KM=3.85Kn.Bas me sad zanima koliko su u trgovinama gdje se placa porez, carina itd na piku nema carine i jos nekih dodatnih nameta.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

 Naravno da ne.

 

Ali ponovo - nove x570 ploče su napuhane do besvjesti.

 

Do 9. mjeseca bude se iskristalizirala ponuda. Ovdje mislim na one koji idu na jače varijante 12/24 i kasnije onaj 3950x.

 Za početak jedno pitanje svima ovdje pošto izgleda da sam fulao jedan dio priče. Da li je PBO uključen po defaultu tj da li se on smatra stock postavkom ryzena? Pitam radi TDP-a.

 

Ukoliko je slučaj da je PBO default postavka i pošto su razlike OC-a i PBO-a marginalne onda nekome tko se bavi gamingom i ajmo to nazvat casual produktivnošću uopće ne trebaju x570 ploče čak niti za 12 i 16 jezgrene procesore jer takav TDP mogu hendlat i slabije ploče.

5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

btw onak 95% intelovaca koji streamaju potreban im je 2 pc za streaming..amd-u ne amd moze 1080p streamati i sa 6 jezgri bez problema za gledatelja...

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
avdma kaže...
DarthMarkus kaže...

 Naravno da ne.

 

Ali ponovo - nove x570 ploče su napuhane do besvjesti.

 

Do 9. mjeseca bude se iskristalizirala ponuda. Ovdje mislim na one koji idu na jače varijante 12/24 i kasnije onaj 3950x.

 Za početak jedno pitanje svima ovdje pošto izgleda da sam fulao jedan dio priče. Da li je PBO uključen po defaultu tj da li se on smatra stock postavkom ryzena? Pitam radi TDP-a.

 

Ukoliko je slučaj da je PBO default postavka i pošto su razlike OC-a i PBO-a marginalne onda nekome tko se bavi gamingom i ajmo to nazvat casual produktivnošću uopće ne trebaju x570 ploče čak niti za 12 i 16 jezgrene procesore jer takav TDP mogu hendlat i slabije ploče.

 PBO je amd-ov nacin OC i onda ti ovisi o napajanju,vrm-u i hladnjaku cpu-a koji imas...xfr je ukljucen po deafultu to je amd-ov normalni ajmo reci boost

5 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Gori ste od kokosaka u kokosinjcu.

Treba ovo sve sada procitati i pronaci neku kvalitetnu informaciju, ako je uopce i ima

 
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
SamoPitam3 kaže...

Gori ste od kokosaka u kokosinjcu.

Treba ovo sve sada procitati i pronaci neku kvalitetnu informaciju, ako je uopce i ima

 pa 21st je ima google vise informacija od bilo kojeg stroja na svijetu i covjeka...ako si imao politiku u skoli onda znas da je informacija i podaci da su 2 najbitnije stvari modernog svijeta 

znanje je druga stvar...a pametovanje sasvim treca...napisace svako koliko zna ostatak moze neko ubaciti ili sam si pomognes,koliko sam skuzio a nisam ni dugo tu sto je najjace da su ionako oni koji su radili nesto ili otisli nedavno ili su otjerani tako da,nekako ste si i sami tu krivi kad se napinjete ovakvim stvarima vjv vidim cesto idu rasprave u privatne vode vec 

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
avdma kaže...
DarthMarkus kaže...

 Naravno da ne.

 

Ali ponovo - nove x570 ploče su napuhane do besvjesti.

 

Do 9. mjeseca bude se iskristalizirala ponuda. Ovdje mislim na one koji idu na jače varijante 12/24 i kasnije onaj 3950x.

 Za početak jedno pitanje svima ovdje pošto izgleda da sam fulao jedan dio priče. Da li je PBO uključen po defaultu tj da li se on smatra stock postavkom ryzena? Pitam radi TDP-a.

 

Ukoliko je slučaj da je PBO default postavka i pošto su razlike OC-a i PBO-a marginalne onda nekome tko se bavi gamingom i ajmo to nazvat casual produktivnošću uopće ne trebaju x570 ploče čak niti za 12 i 16 jezgrene procesore jer takav TDP mogu hendlat i slabije ploče.

 Casual za 12 i budućih 16 jezgri ? Skeptičan sam jako o stavljanju ovih mrcina na stariju platformu.

 

Ansha mrzi kad se potegne pitanje VRM-a, ali u ovom slučaju mislim da ovdje igra veliku ulogu. Naravno - bolje uzet za iste pare jaču x470 nego entry šrot x570 u svakom slučaju.

 

Ako gledamo izvlačenje maksimuma stvarno bi bila "griota" ne upregnit ove bebice do kraja.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.7.2019 12:01 (DarthMarkus).
12 godina
neaktivan
offline
Moj PC  
6 0 hvala 2
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Netko je spomenuo nase trgovce, i cijene opcenito...

 

Mislim da su nasi trgovci odradili jako dobar posao, postepeno su spustali cijene starijim serijama, pripremali se za izlazak novih,  i sad imas fini raspored (ako izbacis ove zaostale i prenapuhane cijene)...

 

1600 - 800-900kn

2600 - 1000-1200kn

3600 - 1600-1800 kn

 

Prostora za pojeftinjenje 1xxx i 2xxx sigurno ima, ali ga ne ocekujem uskoro, sve dok mogu novu seriju drzati na ovih prihvatljivih 1600+kn. Kad nju budu tijekom vremena rusili, i dalje je pitanje koliko ce iz prve serije ici nize sa cijenom, prije ce ih nestati s trzista....

 

I ovo je u osnovi ok, entry level 6 jezgri za 120 eura je sasvim prihvatljivo cak i za nase prilike....

 

Ploce za sada ne prate ovoliki trend pada cijena, prije odredjeni modeli nestanu s trzista nego sto im padne cijena, neke jesu pojeftinije, neke jos drze sulude cijene, sto je valjda posljedica visoke nabavne cijene i dugog stajanja na policama, pa i nema manevarskog prostora za neko bitnije snizavanje, ali ocekujem da ce i plocama cijene jos malo padati.,....

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.7.2019 12:06 (Damir22).
Moj PC  
4 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

 pa 21st je ima google vise informacija od bilo kojeg stroja na svijetu i covjeka...ako si imao politiku u skoli onda znas da je informacija i podaci da su 2 najbitnije stvari modernog svijeta 

znanje je druga stvar...a pametovanje sasvim treca...napisace svako koliko zna ostatak moze neko ubaciti ili sam si pomognes,koliko sam skuzio a nisam ni dugo tu sto je najjace da su ionako oni koji su radili nesto ili otisli nedavno ili su otjerani tako da,nekako ste si i sami tu krivi kad se napinjete ovakvim stvarima vjv vidim cesto idu rasprave u privatne vode vec 

 

Sto ti nisi onaj austrijski zavarivac na smjeni od 10 sati, koji radi i subotom,  koji nema vremena otici ni na bazen, brine se za svoja ledja, a visis non stop tu na forumu ?

Nemoj me krivo razumjeti, ali brate ti pises kao da u isto vrijeme dok pises - varis. Daj malo koje veliko slovo u recenicu. Daj nekog smisla napisanome, a ne ovako nabacivati rijeci. Nema zurbe, nece forum pobjeci.

Ne moras biti svakom loncu, poklopac. Od otjeranih se jedino od stjepanja dalo nesto nauciti, a oni koji su otisli imali su svoje razloge. Neki su se i vratili kao recimo friday. Neki ce se i vratiti. I tako dalje, i tako blize.

 

EDIT: Al' dosta offtopica od mene. Jel' neko od forumasa (vidim da su ga 2-3 vec nabavili) istestirao nove ryzene da vidimo iz prve ruke sto kako i gdje ?

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.7.2019 12:13 (SamoPitam3).
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
SamoPitam3 kaže...
HCgamingCRO kaže...

 pa 21st je ima google vise informacija od bilo kojeg stroja na svijetu i covjeka...ako si imao politiku u skoli onda znas da je informacija i podaci da su 2 najbitnije stvari modernog svijeta 

znanje je druga stvar...a pametovanje sasvim treca...napisace svako koliko zna ostatak moze neko ubaciti ili sam si pomognes,koliko sam skuzio a nisam ni dugo tu sto je najjace da su ionako oni koji su radili nesto ili otisli nedavno ili su otjerani tako da,nekako ste si i sami tu krivi kad se napinjete ovakvim stvarima vjv vidim cesto idu rasprave u privatne vode vec 

 

Sto ti nisi onaj austrijski zavarivac na smjeni od 10 sati, koji radi i subotom,  koji nema vremena otici ni na bazen, brine se za svoja ledja, a visis non stop tu na forumu ?

Nemoj me krivo razumjeti, ali brate ti pises kao da u isto vrijeme dok pises - varis. Daj malo koje veliko slovo u recenicu. Daj nekog smisla napisanome, a ne ovako nabacivati rijeci. Nema zurbe, nece forum pobjeci.

Ne moras biti svakom loncu, poklopac. Od otjeranih se jedino od stjepanja dalo nesto nauciti, a oni koji su otisli imali su svoje razloge. Neki su se i vratili kao recimo friday. Neki ce se i vratiti. I tako dalje, i tako blize.

 

 pa vidis to je ovo sto sam rekao ulazite onako u privatne rasprave koje nemaju smisla jel onda rasprava ode uvijek na OT...bas tebe zanima da sam na bolovanju ovaj tjedan(a nista mi nije) cisto jel imam nekih privatnih svari malo ujutro za obaviti i bio je na steamu ovaj sale pa sam si uzeo cieli komplet civa VI 29 eura gold plus zadnji dlc isto 29 eura pa si picim to i zahvaljujuci ryzenu iovih 6/12 mogu bez problema jos YT slusati i vamo svama se raspravljati 

iskreno dosao sam na ovaj forum samo radi igara(da mozda nadjem neki RH team) ali vidim da je ona tema za sto ja igram mrtvo tako da...ryzen vidim ubio intelove sve teme pa reko da vidim sta se prica...i vidim da je oke tema sta sad ima ljudi koji znaju pa napisu nes,ja napisem koliko znam, a i da krivo napisem nema smisla se vrijedjati ispravis i oke sve...nas je uvijek mentalitet bio da se ismijavamo i sta ja znam..a i stina nije tako?! 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice