AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.049.642
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Treba mi što više CUDA jezgri, rendam u blender/cyclesu.

Trenutno mi je najpovoljnije uzeti još jednu 1070, a kasnije ih zamijeniti 2x2060 super ili sl.

Hvala

10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Np. Ako nadjes po dobroj cijeni.. Tak i frend ima 2x 1070. Jedino pripazi jer ces ih kasnije vjerojatno dat u bescijenje pa nemoj dat previse para za 1070. Btw. vecina AM4 ploca ima 2 M.2 utora, ali jedan obicno dijeli PCIe bandwidth prvog ili drugog slota za grafu da znas, ako bi isao na 2x NVMe SSD koji su sve popularniji i prihvatljiviji cijenom u odnosu na obicne sata3 SSD.

 

Edit: Procitao sam do kraja post s prosle strane. Razlike realno mozda jesu male, ali za prebacivanje hrpe malih, 4K podataka i ne bas (moglo bi ti bit korisno:), a pogledaj cijenu npr. Transcend MTE220S koji parira popularnoj Adati SX8200 Pro koja parira Samsungu 970 Evo: https://www.nabava.net/search.php?q=transcend+220s+512gb, evo i recenzija: http://www.pcekspert.com/clanak/transcend-pcie-ssd-220s-512gb-recenzija/

 

Cijene gledaj na nabava.net pa vidi kaj ti je bolje uzet. Po meni se za placanje na rate isticu Links (ista cijena za sve nacine placanja, ali u startu obicno nesto skuplji, naravno webshop, u ducanu nema web popusta) i Ekupi (jako malo povecaju cijenu za placanje na rate, a cesto imaju akcije, kupone, snizene cijene za placanje nekom karticom).

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.8.2019 12:16 (The_Fichek).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Best buy AM4 matična (od B350 do X570):

https://www.computeruniverse.net/en/asus-crosshair-vi-hero - 127 eura s dostavom, prije je koštala 250 eura :)

 

Hvala za ovo! Mislio uzeti B450 tomahawk sa mindfactory (jučer bila dostupna, danas već ne) i na kraju uzeo ovu za 109€. Uz to još Ryzen 5 3600 i 16GB RipJaws 3200 CL16. Nadam se da neće biti problema sa flashanjem biosa i da 8350 može konačno u mirovinu :)

E sad, trenutno imam Hyper 212 Evo pa me zanima je li netko od vas kupovao bracket za AM4?

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
steve90 kaže...


E sad, trenutno imam Hyper 212 Evo pa me zanima je li netko od vas kupovao bracket za AM4?

 Javi se coolermaster supportu, reci im model i vjerovatno ce ti besplatno poslat (ali moras platit postarinu). Ja kad sam trazio za svoj hyper 103, platio sam postarinu oko 5€ i na kraju dosao krivi i dobio povrat love...

10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jedna od ljepota Crosshair VI ploce je sto ima bracket i za AM3 hladnjake, znaci ne treba nikakav upgrade kit i ne mora kontaktirati CM.
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da, gledao sam na youtube-u da ima podršku za AM3 i AM4 ali je lik spomenuo da treba još nekakav bracket.. Moguće da sam ga onda krivo skužio. U svakom slučaju hvala! 

16 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Eto koga to zanima, Hot Chips 2019 trenutno traje AMD live prezentacija raznih Zen 2 sitnica i tehnikalija itd.Kvaliteta videa nije bog zna kaj, ali ok jer službeno i nema nekakvog live prjenosa.

 

 

AMD ubuduče priprema procove sa do 256 CPU jezgri, tolko za sad.

 

Eto i drugog videa, više onako usput sumiranje zanimljivosti kaj se radilo iza kulisa razgovori itd.Zanimljivo čak je dosta vremena razgovaral sa "trenutno Intelovim Jim Keller-om", a on je poznat da vrlo rjetko pristaje na slične razgovore.

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.8.2019 15:26 (rambox).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Tako je.

C6H ploča ima AM3/AM4 otvore za hladnjak.

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.8.2019 23:26 (El Coyote).
Moj PC  
2 0 hvala 2
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

koja b450 moze podrzati dobar overclock za ryzen 2600? bas se je teska odluka izmedju b450 ploce i x470 :) pa ako moze preporuka? volio bih kloknuti svoj 2600 uskoro pada nova masina

Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Slobodno malo procitaj iznad svog posta..

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Zar nije za klokanje 6-core dobra skoro svaka 450 ploča? Zašto to mora biti stariji 370 model?
10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

https://www.nabava.net/search.php?q=b350+am4 Za 450kn ide odron bez ikakvog hladnjaka za vrm, soc, znaci gola ploca. https://www.nabava.net/search.php?q=b350+pro4+asrock mATX ide od 540kn, a ATX verzija od 600kn. Dati 300kn više za CH6 se itekako isplati, ko cijeni feature, npr. obični Intel LAN, ALC1220 poboljšan s DAC i AMP-om, AM3 rupe, da ne pričam o bezbroj opcija za OC. Znaci isplati se, ako netko gleda u rangu oko 900kn. Kad se preporuci ploca, ne znaci da se za nju mora platit. Asrock B350 Pro4 je i dalje super za 600kn, tko hoce Asrock, a puno ljudi iz nekog razloga i dalje bjezi od Asrocka. Nadalje za B350 i X370, osim CH6 u ovom slucaju, je potreban Ryzen 1. generacije za upgrade na 2. ili 3. generaciju. Vecina vjerojatno trazi ATX ploce, a jeftinije su obicno mATX kaj se tice B450.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

https://www.nabava.net/search.php?q=b350+pro4+asrock mATX ide od 540kn, a ATX verzija od 600kn. Dati 300kn više za CH6 se itekako isplati, , ko cijeni feature, npr. obični Intel LAN, ALC1220 poboljšan s DAC i AMP-om, AM3 rupe, da ne pričam o bezbroj opcija za OC...

 pa jegiba, 300 kuna više u odnosu na ploču od 600 kuna je 50% skuplje, a to je upitno koliko je isplativo, a kamo li itekako da se isplati - većinu ljudi boli kita za alc1220, am3 rupe ili bezbroj opcija za oc 

 

isto kao da kažeš da je isplativo, primjerice, za asusovu strix rx 5700 dati 50% u odnosu na primjerice sapphire pulse rx 5700 ako netko voli jači hladnjak, aura led, dodatne pinove za priključak ventilatora i ostale điđe miđe

ili da ja kažem da je isplativo dati 200 kuna za silent wings ventove - jest meni, no velikoj većini vlasnika računala je to apsolutno neisplativo pored kvalitetnih arctic ventova za 30-40 kuna, pa i onih još kvalitetnijih bionix od 70-80 kuna

 

takve stvari su "isplative" samo uskom krugu korisnika

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...

 takve stvari su "isplative" samo uskom krugu korisnika

Još kad tako nešto staviš na oglas i nitko te ne je... pola posto.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja kolko vidim na forumu vecina ljudi koja pita za savjet na ovoj temi ili temi savjeti o nadogradnji ide na 900+ kn plocu za nove Ryzene. Kuzis da puno njih zeli ici na X570 za novi Ryzen, znaci sa CH6 ce ustvari ustedjet novce, a kolko ce jos jeftinija ploca izdrzat 3600 ja ne bih htio obecavati s random B350. Problem nije VRM, nego BIOS i upgrade. Znaci za nekog kog ne poznajem na forumu cu radje preporucit plocu s BIOS flasback tipkom pozadi na maticnoj kao CH6, MSI B450-A Pro ili Tomahawk (koje idu od 800kn, neznatno manje od CH6), nego neku B350 oko 550-600kn za koju nisam siguran kako ce se ponasati s novim Ryzenom. Nikad ne dajem preporuku, ako nisam siguran da ce 100% radit. Nemrem znati niti mi se da pitati/pogadjati imaju li ti ljudi frenda s Ryzenom 1. generacije za upgrade.

 

Btw. druga je stvar sto ibme74 preporucuje jeftinije ploce na temi slaganja konfi jer tamo ducan radi upgrade BIOS-a skupa sa slaganjem i testiranjem kompa.

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.8.2019 10:22 (The_Fichek).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Ja kolko vidim na forumu vecina ljudi koja pita za savjet na ovoj temi ili temi savjeti o nadogradnji ide na 900+ kn plocu za nove Ryzene...

 nisam govorio za većinu ljudi na forumu, nego za kolegu koji je pitao za b450 ploču i klokanje rajzena 2600, njemu je vrlo upitna "isplativost" 50% skuplje ploče

 

ali da ne oftopičarimo dalje, evo novi test od stevice - Ryzen 5 3600 vs. Ryzen 9 3900X vs. Core i9-9900K: GPU Scaling Benchmark

4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Po meni je isto smijesno nekome preporuciti plocu tipa asroc b350 pro 4 za novu generaciju osim ako bas nije na nekom budzetu. Mislim vrm ce jos izgurati ove sa vise jezgara, ali toj ploci su ekstra dodaci bijela boja... Za 300kn vise ova asus je top buy.

13 godina
offline
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

E sad da li radi na ASUS ROG CROSSHAIR VI HERO ram od 3200 ili brži...

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 

Naravno, nisi pročitao temu do kraja (sve je 5 s novim biosom):

 

"I concur not much change with bios 2501, my Ryzen 3700X maxs out at 4.3 GHz @ 1.37 volts set manually in bios. But I have gotten my ram @ 3400 MHz with tighter timings (14,14,14,14, 34,48, ...1T). Ram voltage set manually @1.39 volts in bios. I have my 3700X on a custom water loop in a 10 year old Mountain Extended Ascension CYO case from Mountain Mods. System is 100% stable. Bios has still not corrected the issue with newer Linux distos failing to boot. I can only boot into older Ubuntu 18.04 LTS Linux operating system. My Arch Linux and Debian os hard drives are useless currently. "

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
8 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Osobno sam oduševljen sa novim mem controlerom na Ryzenu 3700x

 

Imam i dalje x470-f Asus Strix ploču sa zadnjim biosom i zadnjim chipset driverima.

 

Ram radi kao bebica stabilno na svim stres testovima na 3733 cl 14/15, 3800 isto radi sa malo više loose cl 16/18 timingsima.

 

Stock sve sa PBO level 1 boosta sve jezgre na 4.25-4.35 ghz pod opterećenjem. Temperature jesu više nego na 2600x i to osjetno, sada pod stress testovima dolazi i do high 70s ali i dalje ne prelazi u 80. Nažalost nisam imao neku high end termalnu pastu pri ruci, te je sramota da niti jedan shop u Zagrebu nema na stanju ni NT-H2 ni Collermaster mastergel maker nano pa sam koristio MX-4 2019 edition.

 

Nadalje ove temperature su pod "najjačim" custom loopom koji stane u normalno kućište, vjerujem da se pod ovim "normalnim" coolerima ova stvar prilično kuha i vjerujem u one tvrdnje da pod nekim stres testovima ovo lagano zalazi u 90-100 stupnjeva.

 

 

CB score 4925 po hwbotu top 13 u svijetu sa ambient coolingom.

 

Sljedeće što ću testirati je vidjeti kakav će biti score allcore OC na 4.3 ili ako slučajno bude išao i više. 

 

Sada mi je drago da nisam uzeo 3800x jer sam se jako dvoumio oću/neću. Ili me je posrao dobar primjerak ili se jednostavno ne isplati razlika.

 

p.s. sad konačno ne bottleneckam grafičku no osobno sam sebe zajebao jer sad imam 75hz 2k monitor.... 

#YOLO
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
AdR03 kaže...

Osobno sam oduševljen sa novim mem controlerom na Ryzenu 3700x

 

Imam i dalje x470-f Asus Strix ploču sa zadnjim biosom i zadnjim chipset driverima.

 

Ram radi kao bebica stabilno na svim stres testovima na 3733 cl 14/15, 3800 isto radi sa malo više loose cl 16/18 timingsima.

 

Stock sve sa PBO level 1 boosta sve jezgre na 4.25-4.35 ghz pod opterećenjem. Temperature jesu više nego na 2600x i to osjetno, sada pod stress testovima dolazi i do high 70s ali i dalje ne prelazi u 80. Nažalost nisam imao neku high end termalnu pastu pri ruci, te je sramota da niti jedan shop u Zagrebu nema na stanju ni NT-H2 ni Collermaster mastergel maker nano pa sam koristio MX-4 2019 edition.

 

Nadalje ove temperature su pod "najjačim" custom loopom koji stane u normalno kućište, vjerujem da se pod ovim "normalnim" coolerima ova stvar prilično kuha i vjerujem u one tvrdnje da pod nekim stres testovima ovo lagano zalazi u 90-100 stupnjeva.

 

 

CB score 4925 po hwbotu top 13 u svijetu sa ambient coolingom.

 

Sljedeće što ću testirati je vidjeti kakav će biti score allcore OC na 4.3 ili ako slučajno bude išao i više. 

 

Sada mi je drago da nisam uzeo 3800x jer sam se jako dvoumio oću/neću. Ili me je posrao dobar primjerak ili se jednostavno ne isplati razlika.

 

p.s. sad konačno ne bottleneckam grafičku no osobno sam sebe zajebao jer sad imam 75hz 2k monitor.... 

 

 

Da, 3800x se ne isplati.

 

Zanimljivo za temp, frendov 3900x pod prime95 dolazi do max 67C na 360mm AIO od NZXT-a (isto mx-4, 1700 rpm ventovi). Mislim da bi kod tebe ipak trebala biti nešto manja osim ako ne držiš ventove na 500 okretaja.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
8 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ventovi su na 800 rpm i pumpa je na 40%

 

možda je do toga a možda je i do toga što mi je u stanu 30+

#YOLO
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jbg na poslu sam pa ne stignem detaljno čitati ...

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
AdR03 kaže...

Ventovi su na 800 rpm i pumpa je na 40%

 

možda je do toga a možda je i do toga što mi je u stanu 30+

 

Jel ti se čuje pumpa ako ju staviš na 100%?

 

Ja imam onu najjeftiniju sa Ek sa ugrađenim tankom i ne čuje se apsolutno ništa na 100%

 

Ok, dosta su nisko ventovi da.

 

Kako si stavio termalnu pastu?

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Koga zanima imate u MF-u akciju trenutno je 3600 195 eurica- smijesna cijena za tu performancu

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Best buy 3600, performance 3700x, workstation 3900x , sve ostalo je bla bla bla.

 

Jedino ultra-high-end sve mora biti najbolje i9 9900k + RTX 2080 Ti

 

Nevjerojatno koliko jeftino se može složit 450+3600, ispod cijene i7 9900k se dobije cpu, mbo i cooler (ko baš želi) i ugl. ti ostane novaca, skok u performansama sa 3600 na 9700k... lol. Koga baš mući "ogromna razlika" uzme 3700x + mbo maltene u cijeni i7 9700k i opet se smije :D

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

Koga zanima imate u MF-u akciju trenutno je 3600 195 eurica- smijesna cijena za tu performancu

Nije akcija vec standardna cijena, on je vec na 195€ u mf oko tjedan-dva 

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

ma ima onaj grom crveni-vratice se sigurno na 206..al nisam znao da je vec tj dva tako-ipak je jedan od najtrazenijih cpu-ova 2019,ali vrhunski za sve nove korisnike neka navale.

BTW ista o 3950x i TR mozda? jesen ili?

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...
AdR03 kaže...

Ventovi su na 800 rpm i pumpa je na 40%

 

možda je do toga a možda je i do toga što mi je u stanu 30+

 

Jel ti se čuje pumpa ako ju staviš na 100%?

 

Ja imam onu najjeftiniju sa Ek sa ugrađenim tankom i ne čuje se apsolutno ništa na 100%

 

Ok, dosta su nisko ventovi da.

 

Kako si stavio termalnu pastu?

 Pc je skroz kraj mene i iskreno kad stavim na 100% čujem je kako zuji imam D5. Probat ću razliku sa ventovima na jače i sa pumpom na jače da vidim dal ima kakve razlike.

 

Termalnu pastu sam stavio onom el klasiko metodom malo većeg zrna riže u sredinu.

 

Krajem godine planiram remont napraviti vodenog (1 year mark). očistiti blokove, promjeniti tekućinu pa ću onda i repastati sve zajedno sa nečim kvalitetnijim.

#YOLO
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice