AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.078.555
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...

Slažem se sa svime što je napisano za Intel, od toga da nabijaju cijene i pluseve na proizvodni proces, do toga

da izdaju jednu te istu stvar više puta, ali isto tako je istina da je Intel plug and play, a gle, većina ljudi niti ne zna

što je BIOS, što je RAM memorija, oni žele uzeti računalo koje je plug and play, nadalje, to što Intel izdaje valjda

procesore koji imaju valjda već 10 pluseva nije razlog da se mijenjaju procesori kao i7 4770k, 4790k, 6700k, 7700k

sve do 9900k, većina je zadovoljna i sa nekim Pentiumom, isto tako je istina da AMD stvarno traži nekakva podešavanja

i ima problema sa ovakvim stvarima tipa ovo kaj sada imaju ljudi sa MSI pločama, problema da ti integrirana grafika

neće raditi odmah u startu, nego moraš ubaciti vanjsku grafičku karticu da bi ušao u BIOS i upalio integriranu, pa neće

da clocka memoriju, na TR ljudi masovno imaju problema sa RAIDom kod M2 diskova, čovjeku se ekran gasi svaki put

kad odabere desni klik i odabere refresh, isto TR konfiguracija, jebga, postoje stvari koje traže neku sposobnost i znanje,

Intel bez obzira na sve tako nešto ne treba.

ps. ovo kaj kolega ima problema sa clockanjem memorije na Z390 mi nije jasno ni dan danas, ja sam uspio na istoj ploči,

istom procesoru postaviti sa 1.37 V 3600 MHz 14-14-14-34, zadnji BIOS, a može 4000 MHz CL17 na 1.4 V.

ps. 2 AMD je napravio sjajan posao s ovim procesorima, uvijek nekih problema ima, s tim se treba moći nositi.

 Ne znam kakve magije si koristio, z390 aorus owners thread je pun sranja s memorijom.

 

Eno i sam Buildzoid veli da je za bilo kakav OC memorije na pro pločama poželjno imati 4 keksa.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2019 10:48 (DarthMarkus).
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...
Bit ces i vise nego zadovljan, ja bi bio. Ploca je vrhunska osim zvuka koji je bolji na X plocama i nemas podrsku za sli\cf ali sve ostalo je bolje nego na mojoj 500 kn skupljoj x470.

 Zakaj ti nisi uzeo Tomahawk, toliko je hvališ, a ako se dobro sjećam nedavno si mijenjao ploču?

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Promster kaže...
toxic kaže...
Bit ces i vise nego zadovljan, ja bi bio. Ploca je vrhunska osim zvuka koji je bolji na X plocama i nemas podrsku za sli\cf ali sve ostalo je bolje nego na mojoj 500 kn skupljoj x470.

 Zakaj ti nisi uzeo Tomahawk, toliko je hvališ, a ako se dobro sjećam nedavno si mijenjao ploču?

 Htio sam Realtek zvucnu bolju od one koju sam imao na b350 a to sam i dobio + imala mi vecu podrsku za ventove u kucistu.

DA sam gledao iskljucivo VRMove i kako proci cim jeftinije uzeo bih je.

On na Tomahawk moze staviti 3900x i ocati ja se mogu hebat..tj mogu kao i na testu onaj s b350 plocom ali vrmovi bi osli s temp u pm.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2019 10:52 (toxic).
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Di je Ansha ?

 

On triggera čim se spomenu faze/VRM-ovi.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

Di je Ansha ?

 

On triggera čim se spomenu faze/VRM-ovi.

 

Bacio monitor kroz prozor

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...
Promster kaže...
toxic kaže...
Bit ces i vise nego zadovljan, ja bi bio. Ploca je vrhunska osim zvuka koji je bolji na X plocama i nemas podrsku za sli\cf ali sve ostalo je bolje nego na mojoj 500 kn skupljoj x470.

 Zakaj ti nisi uzeo Tomahawk, toliko je hvališ, a ako se dobro sjećam nedavno si mijenjao ploču?

 Htio sam Realtek zvucnu bolju od one koju sam imao na b350 a to sam i dobio + imala mi vecu podrsku za ventove u kucistu.

DA sam gledao iskljucivo VRMove i kako proci cim jeftinije uzeo bih je.

On na Tomahawk moze staviti 3900x i ocati ja se mogu hebat..tj mogu kao i na testu onaj s b350 plocom ali vrmovi bi osli s temp u pm.

Ma možeš ga i ti staviti, od OC-a se tako i tako ne dobi ništa. Steve je rokao jednosatni Blender stres test, takav konstantan load nigdje nećeš vidjeti ako gejmaš. A i temperature nisu nešto previsoke, jedino ako bi se duže držao takav load, onda bi postalo problematično (njegove riječi).

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Dala kaže...
sry malo na offtopicu.
Da li na B450 Carbon stanu 2* 3 slot GPU-ovi (2080ti) uz jos malo lufta za hladjenje.
Ne trollam, fakat imam takvu situaciju gdje mi B450 ima sve kaj trebam, x570 cu uzet samo ako moram.
VRM-ovi na njoj bi mogli istrpjeti 2*2080ti + 3700x?

Ne ni SLI mi nije nuzan, Nvlink me ne zanima previse...

1. VRM na matičnoj nema nikakve veze sa grafičkama, one imaju svoj VRM. Za 3700x je više nego dovoljno.

 

2. glavni problem je što je donji slot povezan na chipset sa samo 4 staze, što je premalo bandwitha za tu grafičku, osim ako nećeš samo rudariti, a ako ćeš rudariti, onda su ti grafičke preblizu.

 

Uzmi neku matičnu sa x370 ili x470 čipsetom koja splita stazice, tj neku koja podržava sli iako ti on ne treba. Želiš da ti grafička ide preko procesora sa barem 8 stazica.

 

 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2019 11:53 (Jakovp).
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...
VooDooZg kaže...
toxic kaže...
XXX kaže...

Možda si trebao od V11 krenuti pa ako fleša stavljati ih po redu do kraja.

 Cim njemu flash ne radi, nesto je krivo.. Meni tako na Asrockici nije htio updejtat ali sam Asrock je to i napisao..

Dakle moras krenut skoro od pocetka 1 po 1

 

 

Radi meni flash, lampica počne nakon 5sec titrati i "instalira" par min i ugasi se pa staviš v18 nakon toga isto odradi ali cpu lampica gori  i moš ga jebat

 

da imam stari 1-st ili 2nd gen ziher bi bilo u tren gotovo ali jbg kaj sad mogu se jbt, uglavnom odnio u adm pa nek se igraju - jbg kad se jebeš bezveze ( a bio mi je i5 6600 na z170 sasvim ok ) onda to košta, sam sam si kriv -- htio sam se počastiti za rođendan pa mi evo poklona jbg

Proslijedi proc k meni, ja ti nadoplatim i dam ti svoj r5 2600.. 

jbga ovo ti je mala skola, 90kn nije fakat puno...

 

Bit ces i vise nego zadovljan, ja bi bio. Ploca je vrhunska osim zvuka koji je bolji na X plocama i nemas podrsku za sli\cf ali sve ostalo je bolje nego na mojoj 500 kn skupljoj x470.

 

 

 

90kn je kikiriki koliko me jebalo jučer a i danas bum platio minimalno toliko + kaj sam morao nosit cjeli komp i izostat s posla itd..  , za zvuk me ne debe jer imam USB DAC tak da to ide prek toga, sli ne kroistim jer imam 1080TI

 

ajd rječi ti se pozlatile jedino kaj sad još mislim uzeti M2 NVMe neki brži tipa A-data 8200 PRO  pa me sve zanima jel bu sad i to opet problem kad se ovo rješi sa procom danas nadam se 

12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Gledam u ADM-a samo dvije nove ploče stoje (koje su bezveze),wtf ? 

Zašto nema novih ploča jos uvijek kod nas ?

Vidio sam jos samo u UZI-a al nemam iskustva sa njima

DeaathDealer
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Koja je fora s brojem usb-a na stražnjem I/O? Msi meg godlike je msijeva top ploča, a 5  A usb-a i 1 usb c konektor. To ne da nije dosta, nego je žalosno. Jedino asus rog 8 formula/hero imaju hrpu 5/10gbit usb 3, a giga aorus extreme ima šaroliko društvo usb 2,3. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dax-lax kaže...

Koja je fora s brojem usb-a na stražnjem I/O? Msi meg godlike je msijeva top ploča, a 5  A usb-a i 1 usb c konektor. To ne da nije dosta, nego je žalosno. Jedino asus rog 8 formula/hero imaju hrpu 5/10gbit usb 3, a giga aorus extreme ima šaroliko društvo usb 2,3. 

 Godlike je ploča za overklokiranje/preseravanje, nije za normalnu upotrebu.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dax-lax kaže...

Koja je fora s brojem usb-a na stražnjem I/O? Msi meg godlike je msijeva top ploča, a 5  A usb-a i 1 usb c konektor. To ne da nije dosta, nego je žalosno. Jedino asus rog 8 formula/hero imaju hrpu 5/10gbit usb 3, a giga aorus extreme ima šaroliko društvo usb 2,3. 

 pa kod msi dobijes jos 10G lan karticu i neku karticu za pcie slot gdje mos nabiti 4 mislim m.2 NVME. ali imas pravo, malo zalossno za tu paru ovo lici nekom 450 chipsetu koliko ima usb-a na straznjem I/O-u.a msi jos ima akciju uzmi plocu dobijes i vodeno hladenje 240mm

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2019 13:35 (HCgamingCRO).
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dax-lax kaže...

Koja je fora s brojem usb-a na stražnjem I/O? Msi meg godlike je msijeva top ploča, a 5  A usb-a i 1 usb c konektor. To ne da nije dosta, nego je žalosno. Jedino asus rog 8 formula/hero imaju hrpu 5/10gbit usb 3, a giga aorus extreme ima šaroliko društvo usb 2,3. 

 a i ti se praviš blesav, vidiš da su morali nasrati 6.3mm headphone out , dvije mrežne (plus treća pci) i wifi pa nije bilo mjesta ...

imaš internal konektore pa ih vadi na bracket

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2019 13:21 (Louis Pluto).
5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

MF u njemackoj vec je poceo snizenja za x570 ploce  valjda im je  jasno da se slabo prodaju i u svabiji lol.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2019 13:24 (HCgamingCRO).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Uzasno gadljiva ploča ,bode oči i cijenom a i izgledom.

 

Po meni je još najbolji Aorus Elite

DeaathDealer
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kaj ih je droga zela, 7k kunića?

 

Ju je je? Je ju je!
4 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

znaci, uzeo sam ISTI model stika isti kapacitet samo drugi, i radilo je sa zadnjom verzijom biosa. Znao sam da nije to to zato što taj proces traje par minuta, a meni je 3x zasvijetlila crvena lampica. Treba blinkat par minuta i kada se ugasi lampica/resetira ploča je gotovo.

VelvetOverlap
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stric_Jura kaže...

Kaj ih je droga zela, 7k kunića?

 

eee, ali je besplatna dostava...

 

edit:

buildzoid češlja kroz asusove x570

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2019 14:05 (Louis Pluto).
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Eh, da dođe zajedno sa binanim 3900X onda bi još cijena bila OK. Nešto kao ovo.

10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ryzen bolji?? 

Svijet je zanimljiv onoliko koliko smo mi radoznali !!
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2019 15:20 (CPU).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
CPU kaže...

Ryzen bolji?? 

 Bolji je u 1%... :P

Nisam ja ništa prčko.
14 godina
moderator
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Znam da ste svi na R3 sad, ali da pitam :)

 

Da li je 1100kn dobra cijena za 2600x star par mjeseci?

http://www.bug.hr/forum/topic/sluzbene-obavijesti-pravila/pravila-foruma/96209.aspx
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2019 15:41 (XXX-Man).
Moj PC  
3 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
CPU kaže...

Ryzen bolji??

 Meni je ovaj test toliko besmislen da nemam rijeci.

Prvo sa jedne strane imamo OC-an procesor. Onda je taj procesor  preko 30% skuplji od ovoga drugoga.

I na sve to testira OC-anu 2080-icu na 1080p. No, dobro to sam samo ja.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2019 15:47 (SamoPitam3).
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX-Man kaže...

Znam da ste svi na R3 sad, ali da pitam :)

 

Da li je 1100kn dobra cijena za 2600x star par mjeseci?

  Je, dobra je. To je odličan CPU i za te novce bolje nemaš. 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
SamoPitam3 kaže...
CPU kaže...

Ryzen bolji??

 Meni je ovaj test toliko besmislen da nemam rijeci.

Prvo sa jedne strane imamo OC-an procesor. Onda je taj procesor  preko 30% skuplji od ovoga drugoga.

I na sve to testira OC-anu 2080-icu na 1080p. No, dobro to sam samo ja.

Koji tocno dio je tu besmislen? Usporedjuju se performanse, a ne cijena, iako bi se moglo reci da spadaju u isti cijenovni rang. i5-9400F se ni nemre OCat. Stock=OC Zen2 radi boosta koji se izgleda tesko disable-a s obzirom na cudnovate BIOS-e. Testira se s cim jacom grafom da budu cim veci fps brojevi, veci brojevi = lakse vidjet razliku. Moral of story Intel generalno ima bolju optimizaciju za igre, AMD sustize brute force-om te prosjecno ima bolji 1% fps.

5 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa sve mi je besmisleno. Imamo bench. novijeg i skupljeg 6/12 procesora koji radi na 400 MHz vise od 6/6 procesora.

Ok, benchmark kao benchmark, ako se nekome gledaju samo brojkice njima je dobar. Meni je besmislen. Kao otkrivanje tople vode.

Bar da je odvrtio na 1440 rezoluciji. Ovako u nekim testovima GPU se krece oko 50%, a procesori oko 20tak %.

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...
SamoPitam3 kaže...
CPU kaže...

Ryzen bolji??

 Meni je ovaj test toliko besmislen da nemam rijeci.

Prvo sa jedne strane imamo OC-an procesor. Onda je taj procesor  preko 30% skuplji od ovoga drugoga.

I na sve to testira OC-anu 2080-icu na 1080p. No, dobro to sam samo ja.

Koji tocno dio je tu besmislen? Usporedjuju se performanse, a ne cijena, iako bi se moglo reci da spadaju u isti cijenovni rang. i5-9400F se ni nemre OCat. Stock=OC Zen2 radi boosta koji se izgleda tesko disable-a s obzirom na cudnovate BIOS-e. Testira se s cim jacom grafom da budu cim veci fps brojevi, veci brojevi = lakse vidjet razliku. Moral of story Intel generalno ima bolju optimizaciju za igre, AMD sustize brute force-om te prosjecno ima bolji 1% fps.

 Pogledaj mu prosli video, po tom i5 9400f daje isti fps/performanse kao i i7 8700k... 

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Imas na njuskalu 2600x za 900kn.....
Children Shouldnt Play with Dead Things
5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

 Pogledaj mu prosli video, po tom i5 9400f daje isti fps/performanse kao i i7 8700k... 

Jel' moze link videa ? Vidim da tu gdje je testirao vs. i7-8700, da je 3600 na "stocku". Odnosno ne udara vise od 4 gige. Sve u svemu ima zanimljiv pristup benchmarcima

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice