AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.086.306
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...
XXX kaže...

Prtadavati će se i dalje ako bude toliko "škarta" neispravnih jezgri. Ne baca se ništa. Na prvoj generaciji ryzena su ih namjerno disjeblali na ispravnim chipovima da bi mogli uopće imati takvu ponudu,

jer ispravni postotak po waferu je iznad 80%. 

Ako je na 7nm postotak niži biti će i dalje takvih procesora u ponudi. A sad 4/8 mžda ali samo možda nije ok za nekoliko igara, dok je za npr. za 98% igara i dalje OK.

 na sluzbenoj stranici vidim da postoji i 2500x znaci i da su u drugoj generaciji izdavali 4/8 a da nije apu... zato sam i napisao da mislim da je mozda 4/8 malo jel nevidim naznake na ovom line up-u da ce ista biti 4/8 bez neke vege u njem

 Polako, dok se nakupi "škarta" pa će ih biti...to je jedini razlog prodaje a ne da li su oni dovoljni ili ne.

 

https://www.amd.com/en/products/cpu/amd-ryzen-5-2500x

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...
HCgamingCRO kaže...
XXX kaže...

Prtadavati će se i dalje ako bude toliko "škarta" neispravnih jezgri. Ne baca se ništa. Na prvoj generaciji ryzena su ih namjerno disjeblali na ispravnim chipovima da bi mogli uopće imati takvu ponudu,

jer ispravni postotak po waferu je iznad 80%. 

Ako je na 7nm postotak niži biti će i dalje takvih procesora u ponudi. A sad 4/8 mžda ali samo možda nije ok za nekoliko igara, dok je za npr. za 98% igara i dalje OK.

 na sluzbenoj stranici vidim da postoji i 2500x znaci i da su u drugoj generaciji izdavali 4/8 a da nije apu... zato sam i napisao da mislim da je mozda 4/8 malo jel nevidim naznake na ovom line up-u da ce ista biti 4/8 bez neke vege u njem

 Polako, dok se nakupi "škarta" pa će ih biti...to je jedini razlog prodaje a ne da li su oni dovoljni ili ne.

 

https://www.amd.com/en/products/cpu/amd-ryzen-5-2500x

 ali logicno je ako si smanjio proces da na waferu imas vise mjesta tj vise chipova mozes vadit,sto bi trebalo i znaciti vise skarta jelte?

Ionako se najbolji vjv odam selektiraju za epy servere ili? 

Nisam bas zadovoljan sa izlaskom line up-a. Biosi stekaju a imali su milsim dovoljno vremena do sve srediti na softwerskom nivou. dodje update novi radi navi kartica ove stare GCN-ke odma pale za 10% u performancama ljudi popizdli.Iskreno sam odmah dan izlaska htio piknuti 3600 ali nemogu raid koristiti(ko zna vjv odo svi podaci kad promjenim taj bios na raidu onda) ionako 2 TB samo steqam biblioteka ali opet.

Proizvodi mi se cine onak oke, ali sve nesto nestabilno,cudno,klimavo jos mi se cini.

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.7.2019 12:22 (HCgamingCRO).
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nemam pojma tak specifično.

 

Inače ovo mi je dobar test, nije pravedan prema intelu jer i7 nije klokan ali znamo okvirno neke stvari.

 

 

 

Sviđa mi se ova usporedba uloženo/dobiveno čisto CPU bez drugih dijelova.

 

Ryzen 1600X je sporiji u igrama 24% od novog Ryzena ali i 100% jeftinij! i7 je brži 30% od ryzena 1600X, istina nije kloka, ali i 200% skuplji. 

Ovak fino dobiješ perspektivu tkoliko te tko nasapunao, pogotnvo one koji kupe i7K pa ga drže na stocku.

 

 

 

Moj PC  
3 0 hvala 1
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

Nemam pojma tak specifično.

 

Inače ovo mi je dobar test, nije pravedan prema intelu jer i7 nije klokan ali znamo okvirno neke stvari.

 

 

 

Sviđa mi se ova usporedba uloženo/dobiveno čisto CPU bez drugih dijelova.

 

Ryzen 1600X je sporiji u igrama 24% od novog Ryzena ali i 100% jeftinij! i7 je brži 30% od ryzena 1600X, istina nije kloka, ali i 200% skuplji. 

Ovak fino dobiješ perspektivu tkoliko te tko nasapunao, pogotnvo one koji kupe i7K pa ga drže na stocku.

 

 

 

 

Znači besplatan? Super, daj jednog! :)

 

Misliš 50% jeftiniji? A i nije baš, 3600 košta 200 dolara, sumnjam da je 1600x 100 dolara.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ryzen 2300x i 2500x su bili (jesu jos uvijek) namjenjeni OEM ugradnji, oslabljene (namjerno ili kao greska proizvodnog procesa) bez ambalaze i bundlea verzije, koje su ipak cak i neki nasi domaci trgovci imali (imaju) u ponudi i prodaju ih kao "procesor"....

 

2300x je 4C/4T, prakticki 2200 samo bez vega grafike, s vecim turbo clockom i vise L3 cachea.

2500x je 4C/8T kao i 2400, opet bez vega grafike, opet s vecim turbom i vise L3 cachea, a obadva su Zen+ arhitekture za razliku od 2200 i 2400 koji su Zen.

 

Neznam koliko su zazivjeli, zato sto su cijenom bili glupavo pozicionirani, primamljiviji je bio 2200 ili 2400, posebice zbog igpu, a premalo jeftiniji u odnosu na 2600 da bi imalo nekog smisla uzimati 2 jezgre manje....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...
Znači besplatan? Super, daj jednog! :)

 

Misliš 50% jeftiniji? A i nije baš, 3600 košta 200 dolara, sumnjam da je 1600x 100 dolara.

 Nije besplatan nego je Ryzen 1600X duplo jeftini 125$ vs 250$ Ryzen 3600X

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...
 sumnjam da je 1600x 100 dolara.

 Pa nekih 110 eura je trenutno.

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Damir22 kaže...

Ryzen 2300x i 2500x su bili (jesu jos uvijek) namjenjeni OEM ugradnji, oslabljene (namjerno ili kao greska proizvodnog procesa) bez ambalaze i bundlea verzije, koje su ipak cak i neki nasi domaci trgovci imali (imaju) u ponudi i prodaju ih kao "procesor"....

 

2300x je 4C/4T, prakticki 2200 samo bez vega grafike, s vecim turbo clockom i vise L3 cachea.

2500x je 4C/8T kao i 2400, opet bez vega grafike, opet s vecim turbom i vise L3 cachea, a obadva su Zen+ arhitekture za razliku od 2200 i 2400 koji su Zen.

 

Neznam koliko su zazivjeli, zato sto su cijenom bili glupavo pozicionirani, primamljiviji je bio 2200 ili 2400, posebice zbog igpu, a premalo jeftiniji u odnosu na 2600 da bi imalo nekog smisla uzimati 2 jezgre manje....

 Ali nije da nepostoji trziste za te procesore. A sta je sa onim A line upom od AMD-a jel to isto zen arhiktetura kad je isti socket ili?

Cak i Intel jos izbacuje one pentiume,celerone od 2 jezgre 

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.7.2019 12:48 (HCgamingCRO).
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

1600x best bang for buck izgleda trenutno

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dejo74 kaže...

1600x best bang for buck izgleda trenutno

 Šteta kaj nisu ubacili i i5 9400f koji je trenutno 1173 kn, brijem da bi bio poravnat sa 1600X uloženo/dobiveno. Koliko je brži toliko je i skuplji cc 200 kn.

 

To su dva, ok i Ryzen 2600, procesora od kojih bi trebala krenuti sva uloženo/dobiveno spika. Sve drugo je brže ali ne proprocionalno uloženim novcima.

 

16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

Nemam pojma tak specifično.

 

Inače ovo mi je dobar test, nije pravedan prema intelu jer i7 nije klokan ali znamo okvirno neke stvari.

 

 

 

Sviđa mi se ova usporedba uloženo/dobiveno čisto CPU bez drugih dijelova.

 

Ryzen 1600X je sporiji u igrama 24% od novog Ryzena ali i 100% jeftinij! i7 je brži 30% od ryzena 1600X, istina nije kloka, ali i 200% skuplji. 

Ovak fino dobiješ perspektivu tkoliko te tko nasapunao, pogotnvo one koji kupe i7K pa ga drže na stocku.

 

 

 

To je sad nebitno, jer u njegovom zaključku/procjeni nekaj drugo ne štima i realno nema veze s logikom.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-chat-tema/224306.aspx?page=369&jumpto=5491993&sort=asc&view=flat

 

Izgleda da se TechDeals malo napil, jer na kraju kaže da R5 3600X ima prednost jer uz njega dolazi great Wraith Spire CPU hladnjak. Pogleč sad ovo, ovaj CPU hladnjak košta 17$+R5 3600=okvirno 220$.Taj hladnjak je znatno bolji od novog aluminijskog Wraith Spire CPU hladnjaka. Ali hebiga tip se malo napil, ili je zaboravil izračunat kaj je vrlo čudno za njega.To sam mu spomenul i na Jubitu(nisam jedini), ali eto ništa nema odgovora eh ti Jutuberi.

 

https://www.newegg.com/p/N82E16835200114

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.7.2019 13:00 (rambox).
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

2600 i 9400f su oko 20 eura razlike pa je to sta 100-150 kuna to je tu. Samo sto je 9400F nadmasi i 4.2 rizu 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Samo sto Ryzen ima hyperthreading :D Sad izracunaj kolko bi kostao 9400f sa HT, hmmm.. Ajoj da, na ovom forumu se gleda samo gaming, my bad.

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Samo sto Ryzen ima hyperthreading :D Sad izracunaj kolko bi kostao 9400f sa HT, hmmm.. Ajoj da, na ovom forumu se gleda samo gaming, my bad.

 pa to sam isto x puta rekao sta riza sve moze odjenom mozda i bolje nego 6/6.. samo sto igrice ocito vole odredjen broj jezgri jel tako su programirani, nema developera koji moze toliko paralelno napisati kod da se on i tako izvodi na sve jezgre isto. U nekim igrama ce cak 6/6 vjv ici i do 100 posto koristenja. Ali i druga strana su ti developeri na kojim buildovima oni rade kod igre, vecina kuca danas koristi nvidijene i intelove komponente ali i AMD dolazi polako i u filmsku industriju vec 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

2600 i 9400f su oko 20 eura razlike pa je to sta 100-150 kuna to je tu. Samo sto je 9400F nadmasi i 4.2 rizu 

 Kom ti vjerujes.. Liku u kojem je jednom videu r5 1600x bolji od i5 9400f dok mu je u drugom naklokani r5 2600x losiji od 9400f... Isto ko i onaj nedavno sta mu je isti fps sa i5 9400f i klokani i7 8700k...

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
HCgamingCRO kaže...

2600 i 9400f su oko 20 eura razlike pa je to sta 100-150 kuna to je tu. Samo sto je 9400F nadmasi i 4.2 rizu 

 Kom ti vjerujes.. Liku u kojem je jednom videu r5 1600x bolji od i5 9400f dok mu je u drugom naklokani r5 2600x losiji od 9400f... Isto ko i onaj nedavno sta mu je isti fps sa i5 9400f i klokani i7 8700k...

 pa nisam ja radio te BM jel nebi sigurno koristio tu graficku na te procesore.vidis da je BN ali nisam jos na YT vidio video gjde je 1600x jaci od 9400f

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
HCgamingCRO kaže...

2600 i 9400f su oko 20 eura razlike pa je to sta 100-150 kuna to je tu. Samo sto je 9400F nadmasi i 4.2 rizu 

 Kom ti vjerujes.. Liku u kojem je jednom videu r5 1600x bolji od i5 9400f dok mu je u drugom naklokani r5 2600x losiji od 9400f... Isto ko i onaj nedavno sta mu je isti fps sa i5 9400f i klokani i7 8700k...

Nemoj mjesat loncice. Onaj Benchmarks kanal na jutubu nije isto sto i Testing Games, iako zna slicno izgledat. Evo ti 1600X vs i5-8400 od njih:

Pa i 3600 vs i5-9400:

Skaliranje postoji, dosta slicno kao kod nekih drugih izvora i ima smisla s obzirom na IPC dobitak.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Btw. sto se tice ulozeno/dobiveno treba imati na pameti da pri izlasku i5-8400 i i5-9400 nisu bili ispod 1400kn. i5 8400 i dalje kosta previse, i5-9400 je samo u par ducana pao ispod 1300kn. 3600 je nov na trzistu i tesko se zalit na cijenu firme koja pokusava preuzet dio trzisnog kolaca. Argument da se CPU slabo kvari i da ga je super uzet u ED je isti kao da je super uzeti 3600 u Linksu jer je ista cijena za sve nacine placanja. Realno i5-9400 je trenutno bolji ulozeno/dobiveno samo za gaming, ali je pitanje do kada?

16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

i5 8400 je koštao 1400 kn, ne sjećam se da li po izlasku ili nešto klasnije ali bilo ga je jedno vrijeme, dok nije nastala kriza u isporuci; ili koji su već motiv imali.

Uzmi u obzir da taj CPU ima i integriranu grafiku.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Koji si ti lik :D Uzmi u obzir da ima integriranu grafiku, lol. Hyperthreading ili integrirana grafika, sto je bolje hmmmm..

 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Koji si ti lik :D Uzmi u obzir da ima integriranu grafiku, lol. Hyperthreading ili integrirana grafika, sto je bolje hmmmm..

 

 Kako ne ? Pa danas se 99% gejmera igra na integriranim grafama 

16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Može poslužiti za svakodnevnu upotrebu u periodu dok mijenjaš grafu, nije ti PC mrtav u to vrijeme. Meni nebitno, rađe thredove od grafe naravno.

Ali svatko ima svoje prioritete.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

Može poslužiti za svakodnevnu upotrebu u periodu dok mijenjaš grafu, nije ti PC mrtav u to vrijeme. Meni nebitno, rađe thredove od grafe naravno.

Ali svatko ima svoje prioritete.

 ali sjecam se kad sam imao phenoma jos, grafa na maticnoj me spasila bezbroj puta,kad mi je rikavala hd 6850.

Dobro dodje u slicnim situacijama

12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
The_Fichek kaže...

Koji si ti lik :D Uzmi u obzir da ima integriranu grafiku, lol. Hyperthreading ili integrirana grafika, sto je bolje hmmmm..

 

 Kako ne ? Pa danas se 99% gejmera igra na integriranim grafama 

 Vise na forumima, igre gledaju samo na youtubu.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.7.2019 14:54 (Shockwave).
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Shockwave kaže...
hahhaajaads kaže...
The_Fichek kaže...

Koji si ti lik :D Uzmi u obzir da ima integriranu grafiku, lol. Hyperthreading ili integrirana grafika, sto je bolje hmmmm..

 

 Kako ne ? Pa danas se 99% gejmera igra na integriranim grafama 

 Vise na forumima, igre gledaju samo na youtubu.

 Ne znam za druge ali ove godine DO SADA odigrao

 

1. The last of us 20 sati

2. uncharted 15 sati

3.uncharted 2 20 sati

4. uncharted 3 20 sati

5. uncharted 4 20 sati

6. Bloodborne 50 sati

7. Red dead redemption 2 70 sati

8. Spiderman 40 sati

9.God of war 40 sati

10.Horizon zero dawn+ ekspanzija 30 sati

11. GT Sport cc 50 sati

 

Na PC-u

 

Zadnji Metro dva puta, WOT s vremena na vrijeme inače igram ga neznam, sedam godina, cc pedesetak sati u Battlefieldu V kojeg igram i dalje više puta tjedno,Destiny 2 jedno tridesetak sati....sigurno još ponešto ali sad mi ne pada na pamet.

 

Kaj si ti odigrao tj. kaj igraš?

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.7.2019 15:31 (XXX).
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...
Shockwave kaže...
hahhaajaads kaže...
The_Fichek kaže...

Koji si ti lik :D Uzmi u obzir da ima integriranu grafiku, lol. Hyperthreading ili integrirana grafika, sto je bolje hmmmm..

 

 Kako ne ? Pa danas se 99% gejmera igra na integriranim grafama 

 Vise na forumima, igre gledaju samo na youtubu.

 Ne znam za druge ali ove godine DO SADA odigrao

 

1. The last of us 20 sati

2. uncharted 15 sati

3.uncharted 2 20 sati

4. uncharted 3 20 sati

5. uncharted 4 20 sati

6. Bloodborne 50 sati

7. Red dead redemption 2 70 sati

8. Spiderman 40 sati

9.God of war 40 sati

10.Horizon zero dawn+ ekspanzija 30 sati

 

Na PC-u

 

Zadnji Metro dva puta, WOT s vremena na vrijeme, cc pedesetak sati u Battlefieldu V kojeg igram i dalje više puta tjedno,Destiny 2 jedno tridesetak sati....sigurno još ponešto ali sad mi ne pada na pamet.

 

Kaj si ti odigrao tj. kaj igraš?

 U zadnjih 8 godina povremeno football manager, no preskocio sam ovu 2019 verziju pa ne igram trenutno ništa.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ali znaš koliko drugi igraju?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
goodie kaže...

Dali su mortarica i tomahavk identične ploče. Vidim da je mortarica jeftinija a ima optical out i više usb-a. 

 

goodie kaže...

Ali što se tiče vrm-a, biosa i podrške za nove ryzene nema razlike. Vidim što je srezano.

Imaju iste performanse po pitanju overclocka? Ili se varam?

Dali može bez problema na nju ubost ryzen 5 3600x ili je preslaba?

 

Ili uzmes MSI B450-A PRO koje je prakticki Tomahawk bez onlih ledica i "fensi" farbe 

12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

Ali znaš koliko drugi igraju?

 Da, 99% vremena na forumu, svađe, rasprave tko je bolji AMD ili Intel, konstantno opravdavanje svoje investicije, uvjeravanje drugih kako su odabrali najbolje, a oni najgore, pa onda benchanje, mjerenje tko ima većeg itd, teško da pored svega ovoga stignu išta ozbiljnije odigrati.

 

 

edit: zaboravih da su sad školski praznici pa onda vjerojatno stignu nešto i odigrati kad im nema škole...

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.7.2019 15:38 (Shockwave).
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja sam ove godine slab. Cirka 700 sati Rusta, 170 sati apexa, 60ak sati bf5, 50ak sati fortnitea i 500injak sati mta sa. Zaboravio ETS2, oko 600 sati, iako sam na pauzi od racing igara dok ne nadjem neki volan 

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.7.2019 15:53 (hahhaajaads).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice