AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.055.582
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
Čitatelj kaže...

 

I onda ispadne da ti ne treba ploca od 1000€ nego od 100-120€. Ostatak odes sa klincima potrositi u lunaparku,

i imat ces sjecanja i fotografije za cijeli zivot, a hardware ce ionako vec za pol godine zastariti.

 

 

 

Radi se o tome da ne moram od nicega otkidati da bih si to priustio. Zaradjujem dovoljno da mi nije problem dati 200-300 eura vise za maticnu. Ne brine me ulozeno/dobiveno. Necu uzimati plocu po 800 eura ali uzet cu si plocu koja ima sve sto sam si zacrtao.

Ekipa ovdje na forumu radi za 5-10k kn mjesecno a imaju strojeve koji vrijeme 2-3 puta toliko. Ja ovo sve zaradim za par dana a ispadam moron jer si zelim priustiti solidan stroj (zadnji puta sam plocu i proc uzeo 2016). A da ne govorim kako mi to ide na trosak firme i sve skupa ce me izaci parsto eura kad prodam trenutni proc i plocu...

 Pusti priče.

 

Ljudi moraju biti svjesni da i ploče 300 i 500 i 800 eura imaju svoje mjesto na tržištu.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Friday a baš sam ti želio napisat da si uzmešAcer X570 Aqua, al prvo si reko da nećeš dat 800€, onda sam vidio da su već rasprodane na releaseu, pa eto, nema smisla...

A ima baš sve što si poželio :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...

 

Ljudi moraju biti svjesni da i ploče 300 i 500 i 800 eura imaju svoje mjesto na tržištu.

 

Pa ne bi se bas reklo po raspravi u ovom threadu. Ocito samo moroni kupuju X570 ploce. Ali nakeljit kilovatno napajanje na ryzena 1600 je zapravo preporuceno od strane AMD-a...

Freak Show Inc.
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

 

A dajte, sad serete bezveze. Hocu novu plocu sa novim cipsetom a vi svi popizdili kao da uzimam novce iz caritasa da kupim plocu. A svatko bi ju na mom mjestu uzeo. Ona asusova me kosta cca 60 eura, a Aorus Master me kosta cca 130. Pa tko bi od vas isao na pretproslu generaciju cipseta u tom slucaju?

Pogotovo ficek pizdi o ficerima koji se ne koriste a ima socijalu od konfiguracije na napajanju od kilovata. Mislim ono, ironija do jaja...

 

Pitate me koje ficere hocu na ploci. Ja napisem sta hocu i onda me pocnete napadati da nisam normalan i da koj ikurac ce mi ovo ili ono. Pa jebes mi sve.

 Pa šta si onda sišao među smrtnike po savjet? Osim što si pun si para i sufinacira te firma, tvoj ego ne dozvoljava kupnju "starog" čipseta. Uzevši sve to u obzir jedini normalan savjet bio bi da guglaš Top X570 MBO i kupi onu koja ti je raspoloživa u najbližem dućanu. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.10.2019 18:12 (wiksi94).
7 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

S obzirom na sve, cudno mi je sto odmah nejdes na X399 chipset,

i ove slabije ostavis iza sebe. Glupo je ako mozes, da neides.

 

To je kao da kazes da si kupio Abarth 595 Super Sport,

a to je i dalje fico.

 

https://geizhals.at/?cat=mbtr4&xf=494_TPM-Header%7E7089_2x+Gb+LAN

https://geizhals.at/?cat=cpuamdam4&xf=16686_Ryzen+Threadripper+2000%7E820_TR4

 

I cemu ce ti PE4 za qurcenje, kad ovako imas zaista setup za qurcenje.

RAM-a po volji i zelji, naravno uz punu podrsku za ECC.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.10.2019 18:22 (Čitatelj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

 A dajte, sad serete bezveze.

Umorio si me, ali stvarno.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

kakvi pacijenti, nevjerovatno

 

od pitanja koju X570 plocu da si kupi, vi ste ga izvrijedali, populjuvali, sad cete mu jos i srat sta je otiso iz HR, i sta ima dolazit na HR forum postavljat debilna pitanja

 

pa cete mu pocet prijetit, da se vise ne vraca i gdje je bio 91.  

 

bolesno

 

 

 

 

Moj PC  
14 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kakav je ryzen 3, radeon vega 3 kombinacija za laptope?

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Friday

Jesi se zabavio danas? :) Kaj se napajanja tice, kupio sam od nekog minera za 600kn, ima jos 3g jamstva. Da je bilo random 1000W, a ne BQ SP 11, nebi uzeo. Tek nakon 3 stranice trollanja kazes da kupujes preko firme, dobro za znati. Dzabe prijedlozi kada napola citas postove, izvlacis gluposti iz konteksta i onda sve stavljas u mnozinu. Ne kupuju moroni X570, nego moroni uzmu 200 eura skuplju maticnu radi PCIE4, ali u tvom slucaju je razlika samo 60 eura, tako da je to oke. Otkud da ja znam preko koga, cega kupujes. Perica u temi slaganja konfi napise kako placa, a ti u 11g foruma ne znas postavit upit lol. Mozda Asrock X4570 Aqua od 1000 eura preko tvoje firme kosta 100 eura, ko ce ga znat. Realno piknes bilokoju maticnu koja ima sve sto zelis, ako novci nisu problem i to je to, ne kuzim cemu filozofiranje. Pretpostavljam da se nest vrtilo na poslu pa ti bilo dosadno. NHF 

10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Bome ak si ga dobio za 600kn, to je deal koji se nadje jednom u par godina... Pa novi od 550W dodje 1200kn 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

Bome ak si ga dobio za 600kn, to je deal koji se nadje jednom u par godina... Pa novi od 550W dodje 1200kn 

Samo prati i budeš naletio na mrak ponude, ja sam uzeo ASUS Hero IX Z270 za Pentium procesorom kojega vidim po oglasima

neki cijene i po 250 kn za 600 kn, sa garancijom od godinu dana, SSD M2 NVME u pola cijene, nekorišten, dečko kupio NVME, 

a treba mu SATA, nadalje, Corsair RM650X za 450 kn, crklo u roku od tjedan dana, ADM mi dao RM750X je nisu imali 650X,

ovo je samo jedan dio ponuda, ima tu još svega.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Za igranje igara mozes zaboravit.

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
wiksi94 kaže...

 Pa šta si onda sišao među smrtnike po savjet? Osim što si pun si para i sufinacira te firma, tvoj ego ne dozvoljava kupnju "starog" čipseta. Uzevši sve to u obzir jedini normalan savjet bio bi da guglaš Top X570 MBO i kupi onu koja ti je raspoloživa u najbližem dućanu. 

 

Znaci ovdje se dolazi samo ako ti treba nesto sa dna kace? Ako hoces nesto bolje ovdje se to ne smije traziti? BTW ne sufinancira me nitko nego placam manje poreza kad si kupim nesto sto je poslovno opravdan trosak.

Kakav ego, sta pricas ti??

 

Valentin17 kaže...
Friday kaže...

 A dajte, sad serete bezveze.

Umorio si me, ali stvarno.

 

A zamisli tek da ti hrpa morona cijeli dan govori da zapravo ne znas sta ti treba nego ce ti oni reci sta ti treba

 

The_Fichek kaže...

Friday

Jesi se zabavio danas? :) Kaj se napajanja tice, kupio sam od nekog minera za 600kn, ima jos 3g jamstva. Da je bilo random 1000W, a ne BQ SP 11, nebi uzeo. Tek nakon 3 stranice trollanja kazes da kupujes preko firme, dobro za znati. Dzabe prijedlozi kada napola citas postove, izvlacis gluposti iz konteksta i onda sve stavljas u mnozinu. Ne kupuju moroni X570, nego moroni uzmu 200 eura skuplju maticnu radi PCIE4, ali u tvom slucaju je razlika samo 60 eura, tako da je to oke. Otkud da ja znam preko koga, cega kupujes. Perica u temi slaganja konfi napise kako placa, a ti u 11g foruma ne znas postavit upit lol. Mozda Asrock X4570 Aqua od 1000 eura preko tvoje firme kosta 100 eura, ko ce ga znat. Realno piknes bilokoju maticnu koja ima sve sto zelis, ako novci nisu problem i to je to, ne kuzim cemu filozofiranje. Pretpostavljam da se nest vrtilo na poslu pa ti bilo dosadno. NHF 

 

Nakon 3 stranice trolanja? U 14:40 sam danas napisao da placam otprilike 35% cijene hardvera ali ti si bio previse uzrujan time da meni treba pcie 4.0 i dodatna mrezna na ploci da bi uspio procitati sta sam napisao.

Evo sad cu ti dati sazetak moje potrage ovdje...

 

  • Sinoc u 22:42 se pozalim kako postoji hrpa ploca na trzistu
  • Jutros oko podneva pitam da li je netko uzeo Aorus X570 PRO
  • U 12:57 odgovaram na tvoj post i potvrdjujem da mi treba i pcie 4.0
  • U 13:39 pisem tocno sta mi od maticne treba
  • U 14:30 ti pocinjes sa suptilnim uvredama za ljude koji razmatraju ili su uzeli X570 plocu
  • Odgovaram ti u 14:40 gdje objasnjavam da placam 35% cijene i da mi nesto skuplja ploca nije problem
  • U 15:03 ti inzistiras da je retardirano kupiti X570 plocu i jos svasta nesto
  • ...
  • U 19:14 mi pises da trolam 3 stranice i da nisam objasnio cijelu situaciju.

 

 

Stvarno sam se nagledao svakakvih spodoba na ovom forumu ali ti si definitivno medju najposebnijima. Ja dodjem i trazim savjet za plocu po odredjenim parametrima a ti se skupa sa par likova sa slicno skromnim misaonim dosegom bacio na glavu da mi dokazes da sam retardiran sto uzimam X570, da pcie 4.0 nikome ne treba i nek si izvolim uzeti dodatnu mreznu a ne kupovati maticnu sa 2 mrezne kartice.

Inace, meduze su prezivjele stotine milijuna godina unatoc tome sto nemaju mozak. To je svakako dobra vijest za neke ovdje

Freak Show Inc.
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

Dvije mrezne (gigabit je dovoljan), barem 2 m.2 slota, pcie 4.0 (za kurcenje), TPM

 

Ploča koja ima sve što tražiš, čak i nije preskupa.

Nikako ne možeš promašiti niti sa Gigabyte Aorus Master pločom.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.10.2019 20:16 (Valentin17).
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
Friday kaže...

Dvije mrezne (gigabit je dovoljan), barem 2 m.2 slota, pcie 4.0 (za kurcenje), TPM

 

Ploča koja ima sve što tražiš, čak i nije preskupa.

Nikako ne možeš promašiti niti sa Gigabyte Aorus Master pločom.

 Dobro jutro, na prošloj strani sam mu nabrojao 3 ploče koje ispunjavaju zahtjeve i bolje su od ove. I dotičnu master kao broj 1...

 

Ovo je puno bolja WS ploča:

 

https://www.asrock.com/mb/AMD/X570%20Creator/index.asp#Specification

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.10.2019 20:24 (Jakovp).
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...

 Dobro jutro, na prošloj strani sam mu nabrojao 3 ploče koje ispunjavaju zahtjeve i bolje su od ove. I dotičnu master kao broj 1...

Super za tebe.

ps. ja Asrock ne preporučujem, ali ti samo izvoli.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.10.2019 20:30 (Valentin17).
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
Friday kaže...

Dvije mrezne (gigabit je dovoljan), barem 2 m.2 slota, pcie 4.0 (za kurcenje), TPM

 

Ploča koja ima sve što tražiš, čak i nije preskupa.

Nikako ne možeš promašiti niti sa Gigabyte Aorus Master pločom.

 

Vidim u history-ju da sam ju gledao prije nekog vremena. Ta ploca je zapravo savrsena. Ne izgleda kao pederbal a ima bas sve sto mi treba

 

Jakovp kaže...

 

Razlika u cijeni u odnosu na Asusicu gore je poprilicna. Kontam da je to uglavnom zbog 10 gb mrezne. A to, nazalost, ne mogu iskoristiti za sad. Radije bih onda ili mastericu ili asusicu gore

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

 Vidim u history-ju da sam ju gledao prije nekog vremena. Ta ploca je zapravo savrsena. Ne izgleda kao pederbal a ima bas sve sto mi treba

Jesi možda razmišljao o Intel ili AMD HEDT platformi? Košta, ali i puno opcija nudi.

Gigabyte X399 DESIGNARE EX ima sve što trebaš i npr. TR 1920X ili neki drugi po odabiru.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.10.2019 20:43 (Valentin17).
14 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Znači ASUS WS je gora od svih 4 nabrojanih, zbog:

 

 

- nema TPM header što je bilo uvjet

 

- 2 m2 slota, jedan nema heatsink

 

- nema bios flashback

 

- nema wifi

 

- samo 4 sata porta

 

- nema 8 segment dijagnostiku (fail)

 

- lošiji VRM od aorus master, i lošiji heatsink

 

- i sve to za istu, previsoku cijenu

 

 

Valentin17 svoje frustracije sa asrockom zadrži za sebe.

 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.10.2019 20:41 (Jakovp).
 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...

Valentin17 svoje frustracije sa asrockom zadrži za sebe.

Imam pravo pisati po forumu kao i ti, ja tebi nigdje nisam ništa branio.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.10.2019 20:47 (Valentin17).
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
Friday kaže...

 Vidim u history-ju da sam ju gledao prije nekog vremena. Ta ploca je zapravo savrsena. Ne izgleda kao pederbal a ima bas sve sto mi treba

Jesi možda razmišljao o Intel ili AMD HEDT platformi? Košta, ali i puno opcija nudi.

 

Na intelu sam vec dugo i ne zelim im opet davati lovu. Razmisljao sam uzeti Xeona. Drzalo me neko vrijeme ali odustao sam. Threadripper ne zelim jer ima uzasno visok TDP, to mi je jako odbojno.

 

Jakovp kaže...

Znači ASUS WS je gora od svih 4 nabrojanih, zbog:

 

 

- nema TPM header što je bilo uvjet

 

- 2 m2 slota, jedan nema heatsink

 

- nema bios flashback

 

- nema wifi

 

- samo 4 sata porta

 

- nema 8 segment dijagnostiku (fail)

 

- lošiji VRM od aorus master, i lošiji heatsink

 

- i sve to za istu, previsoku cijenu

 


 

 

TPM bi mi bas trebao zbog potencijalno osjetljivih podataka koje imam na bazama na svom stroju (gdpr siva zona).

Wifi mi ne treba. Sata mi je dovoljan vjerojatno samo jedan za neki obicni SSD. Imam NAS i to mi je storage.

 

Jebi ga, Masterica izgleda bolje onda...

Freak Show Inc.
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
Jakovp kaže...

Valentin17 svoje frustracije sa asrockom zadrži za sebe.

Imam pravo pisati po forumu kao i ti, ja tebi nigdje nisam ništa branio.

 

Naravno, ali nemoj zbog subjektivnih razloga drugima govoriti da izbjegnu jedan cijeli brand. Ako imaš neka konkretna saznanja za tu ploču reci, sve ostalo su bapske priče.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...

 Naravno, ali nemoj zbog subjektivnih razloga drugima govoriti da izbjegnu jedan cijeli brand. Ako imaš neka konkretna saznanja za tu ploču reci, sve ostalo su bapske priče.

Moj razlog je taj što nikada nisam imao Asrock ploču koja je ispravno radila godinu dana, sada pišem sa jedne kojoj ne radi RAM utor, makar bila treća po redu,

s druge strane nikada nisam vidio pokvarenu ASUS ili Gigabyte ploču, ovdje gledam ploče od FXa pa do X299 i X399, rikavali podjednako i Intel i AMD socketi,

sve redom Asrock ploče, ne mogu preporučiti nešto što dosta ljudi izbjegava, budu se i ovdje javili neki siguran sam.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.10.2019 20:53 (Valentin17).
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jebote sto su danas svi osjetljivi i uvredljivi, znam da je jugo, ali ko da vas neko muci u ponediljak. 

 

Friday je u defenzivnom modu, a ovdje je preporuka postala kriticna prema onom tko kupuje ili prema drugim kolegama. Daj dodjimo sebi. Znam da vise nema Intela pa se ubijamo medjusobno, ali ovo je smjesno.

 

Sretna preporuka i kupovina Ryzena i maticnih za mir u svijetu. 

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
Jakovp kaže...

 Naravno, ali nemoj zbog subjektivnih razloga drugima govoriti da izbjegnu jedan cijeli brand. Ako imaš neka konkretna saznanja za tu ploču reci, sve ostalo su bapske priče.

Moj razlog je taj što nikada nisam imao Asrock ploču koja je ispravno radila godinu dana, sada pišem sa jedne kojoj ne radi RAM utor, makar bila treća po redu,

s druge strane nikada nisam vidio pokvarenu ASUS ili Gigabyte ploču, ovdje gledam ploče od FXa pa do X299 i X399, rikavali podjednako i Intel i AMD socketi,

sve redom Asrock ploče, ne mogu preporučiti nešto što dosta ljudi izbjegava, budu se i ovdje javili neki siguran sam.

 

Imaš slab uzorak, mi smo u firmi imali barem 12 i zamisli, sve rade od 2015 ili tako nešto (Z97 platforma). I u starom kompu je jedna 970 isto radi, od 2011 valjda. 

 

Vjeruj mi da je tako loša situacija bilo bi puno više pobuna po forumima, redditu, youtubeu itd.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...

 Imaš slab uzorak,

Nije puno manji od tvoga.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

Inace, meduze su prezivjele stotine milijuna godina unatoc tome sto nemaju mozak. To je svakako dobra vijest za neke ovdje

 Imaš vrlo nizak prag tolerancije na uvrede dok ih istovremeno dijeliš šakom i kapom. Svejedno sretno s izborom matične, nadam se da ćeš biti zadovoljan izborom.

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...

Moj razlog je taj što nikada nisam imao Asrock ploču koja je ispravno radila godinu dana...

 ja sam imao asrockicu (A770DE+) 9 godina rada, radila je 24/7 nekih četiri godine, potpuno ispravna i sada stoji u kutiji u podrumu, mogu samo pohvaliti asrock što radi extra dugovječne ploče i u donjem segmentu

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.10.2019 21:05 (Louis Pluto).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
Jakovp kaže...

 Imaš slab uzorak,

Nije puno manji od tvoga.

 

Truth in engineering.
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.10.2019 21:04 (Batista).
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Batista kaže...
Valentin17 kaže...
Jakovp kaže...

 Imaš slab uzorak,

Nije puno manji od tvoga.

 

 Tako je, moj je veći

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice