AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.050.408
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ryzen 9 3900 do 5.5GHz(liquid nitrogen)

Intel ima problema...

KLIK

Svijet je zanimljiv onoliko koliko smo mi radoznali!!!
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.10.2019 9:14 (CPU).
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
CPU kaže...

Ryzen 9 3900 do 5.5GHz(liquid nitrogen)

Intel ima problema...

KLIK

Lol, imaju problema, al kakve to ima veze sa 5.5ghz pod tekucim dusikom? Inteli idu do 7ghz...

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Lol, imaju problema, al kakve to ima veze sa 5.5ghz pod tekucim dusikom? Inteli idu do 7ghz...

 Idu i FXi do 8.8ghz...

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
41Pills kaže...

Dok sada svi pričaju upravo oko ta dva procesora,čak mislim da sam negdje pročitao da je R5 3500x best buy!Plus,ako tražite gamerski PC upravo je spomenuti naveden kao najbolji.Ali kao što je dosta vas spomenulo....to je sigurno zato jer se 3500x može preko All core turba i s overclockingom može natjerati da ide na 4.2GHz i tako postaneš povlašteni Hamilton  

 

 

Tako da ga planiram uskoro kupiti.iako nisam gejmer,to je odavno iza mene,,,,a niti nemam vremena za igrice.Uz izuzetak jedne legendarne igrice kad imam vremena igram najbolji Football Manager ikad - FM2011 

 

 

@rambox , Hvala na onim linkovima ! Tek sam tamo se zaista uvjerio te usporedio sa nekim drugim procesorima (čak su neki Intel i7 lošiji).

Ne nije ili neče bit, kao i obično ljudi če najviše kupovat malo jefitniji Ryzen 5 3500.Iako zelenaš ipak "ima samo 16MB L3 Cache", ipak je to "samo 6MB više od i5 9400F" kojeg ionako malo ko kupuje.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opa-tema/249569.aspx?page=507&jumpto=5987253&sort=asc&view=flat

 

Zanimljivo ili glupo kak uzmeš, razni testeri kao da forsiraju Ryzen 5 3600X koji se prilično slabo prodaje.Ti bokca kao da ih AMD plača, ali zahvaljujuči Mindfactory eto fino se vidi da 80% kupaca kupuje Ryzen 5 3600.TechDeals+zubalo ili Srbiči, ajmo malo gurat glavu u pijesak.

 

Ryzen 5 3600, prodano 12 000 

 

Ryzen 5 3600X, prodano 2000 

 

https://www.mindfactory.de/search_result.php/search_query/AMD+ryzen+3600/Hardware/Prozessoren+(CPU)/AMD+Desktop/Sockel+AM4.html

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opa-tema/249569.aspx?page=394&jumpto=5942649&sort=asc&view=flat

 

 

 

Preporuka je vrlo jednostavna, za razliku u cijeni između obične i X verzije moš kupit znatno bolji stock CPU hladnjak.Novi AMD Spire CPU hladnjak je siromašnija verzija, dakle uštedi lovu uzmi R5 3600+kupi znatno bolji CPU hladnjak.Hrvatska maloprodaja, izbor jeftinih i dobrih CPU hladnjaka je prilično kratak.Realno tu se može izabrat okvirno četri-pet CPU hladnjaka do 200kn, za zelenaša super ili neusporedivo bolje od onog sitnog Wraith Stealth CPU hladnjaka.Kao i obično kod Amera, oni imaju širok izbor dobrih i jeftinih AM4 CPU hladnjaka do 25$.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/amd-mijenja-stock-cooler/234568.aspx?page=0&jumpto=5944731&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.10.2019 17:04 (rambox).
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Uskoro stiže novi update Bios-a za Ryzen 3000 procove, i spominje se nekakvih 100 poboljšanja za razne sitnice.

 

https://www.guru3d.com/news-story/over-100-improvements-to-be-included-in-upcoming-amd-ryzen-3000-agesa-1-4.html

 

Eto Ryzen 5 3500 je dostupan i može se kupit u Indiji, ali kolko ja vidim pa proc još službeno nije niti lansiran.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opa-tema/249569.aspx?page=509&jumpto=5991647&sort=asc&view=flat

 

https://mdcomputers.in/ryzen-5-series

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.10.2019 22:11 (rambox).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...

Uskoro stiže novi update Bios-a za Ryzen 3000 procove, i spominje se nekakvih 100 poboljšanja za razne sitnice.

 

https://www.guru3d.com/news-story/over-100-improvements-to-be-included-in-upcoming-amd-ryzen-3000-agesa-1-4.html

 

Eto Ryzen 5 3500 je dostupan i može se kupit u Indiji, ali kolko ja vidim pa proc još službeno nije niti lansiran.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opa-tema/249569.aspx?page=509&jumpto=5991647&sort=asc&view=flat

 

https://mdcomputers.in/ryzen-5-series

 Cekaj, pa to znaci da ce ovaj 3500 bit isto cca oko 1000-1100kn kod nas, sto je odlicna cijena... Vidim da su jos pale cijene r5 1600 (829kn) i R5 2600 (1061kn, ne racunajuci iz EDa za 970kn) i R5 3600 za 1436kn (u moduludevet)...

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.10.2019 10:39 (hahhaajaads).
10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma nista taj 3500 pored 2600 ili 3600, tko imalo cijeni hyperthreading. Treba biti ni kunu skuplji od 1000kn da se razmatra po meni. Da ima integriranu grafu bi bio best buy.

14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Dobra ponuda, ako odes u vremeplov i vratis se 2g nazad.. Staro je to previse da bi kostalo tolko novo + taj model grafe nije nist posebno.

13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Nije loše ako je sve full novo, možeš to isto kupiti polovno za manje novaca.

The_Fichek kaže...

Dobra ponuda, ako odes u vremeplov i vratis se 2g nazad.. Staro je to previse da bi kostalo tolko novo + taj model grafe nije nist posebno.

 A gle, što bolje možeš kupit novo za 2300kn, CPU + GPU ?

14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

pa pretpostavljam da je novo, ne vidim da pise da je rabljeno, valjda bi napisali... 

 

za ove pare ide 2600+570, e sad koliko je to bolja kombo... 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Istina, ne moze se nista bolje kupit novog za 2300kn, ali se moze kupit npr. novi Ryzen 1600 od 830kn + polovna gtx 1070Ti s jamstvom, ~70% jaca grafa..

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa nije nista specijalno jer ima prakticki svuda za tu lovu, npr futura 

 

1 * XFX AMD Radeon RX 580 GTS 8GB GDDR5 XXX Ed OC
Sifra: RX-580P8DFD6 - 1.599,00 Kn

1 * AMD CPU Desktop Ryzen 5 6C/12T 1600 (3.2/3.6GHz Boost,19MB,65W,AM4) tray (u opisu pise da dolazi sa stoxk coolerom)
Sifra: YD1600BBM6IAF- - 829,00 Kn

Ukupno: 2.428,00 Kn

 

Jos tko uzimas kompletnu konfu u ovoj kombinaciji sa onim popustom isto dode blizu 2.300kn.

Jedino sto bi moglo ovu ponudu sa ekupi uciniti dobrom je da opet bude neka akcija tipa 10% na odredjene kartice -100kn onih bonova to bi onda vec bilo ispod 2.000kn

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Istina, ne moze se nista bolje kupit novog za 2300kn, ali se moze kupit npr. novi Ryzen 1600 od 830kn + polovna gtx 1070Ti s jamstvom, ~70% jaca grafa..

Sta idu polovne 1070 Ti sa jamstvom za niti 1500kn? Ne bi reko...

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kad sam pratio cijene grafickih prije par mjeseci na njuskalu i bolhi (slovensko njuskalo) se moglo naci 1070ti za oko 1700kn ili malo vise, ovisno kak uleti. Garancije godinu dana ili manje uglavnom. Naravno, bilo je i dosta graficka koje su jako precijenjene i stoje oglasi po pola godine i vise. Tuzno je kada vidim da netko osjetno smanji cijenu nakon pola godine, a jos uvijek je puno preskupo 

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.10.2019 12:50 (martin999).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Ma nista taj 3500 pored 2600 ili 3600, tko imalo cijeni hyperthreading. Treba biti ni kunu skuplji od 1000kn da se razmatra po meni. Da ima integriranu grafu bi bio best buy.

Malo si se zafrknul prema najavama zelenaš če bit oko 120$, ili oko 150$ to ide za X verziju.

 

6/12 žutanjak je super, ali Ryzen 2000 ili pogotovo Ryzen 1000 to su kruške i jabuke vs Ryzen 3000.

 

Je R5 1600 je vrlo jeftin, ali SMT njemu u dosta sitaucija neče previše značit.Stock CPU performanse zelenaša(gdje SMT nije maksimalno iskorišten), razlika je prilično značajna a gejming da ne spominjem+večina ljudi ne kloka procesore.

 

Zelenaš ima samo 18% viši IPC=duple FPU resurse+600mhz viši all core Turbo.

 

https://www.nabava.net/search.php?q=Ryzen+5+1600

 

 

 

 

Samo usporedi Ryzen 5 3600 vs Ryzen 7 1800X, i vrlo lako moš zaključit kak če tu ispast rezultat zelenaš vs vrlo jeftin žutanjak.

 

Na kraju je najbitnije da sad imaš izbora ko šalate, ili vrlo ugodne cijene ali opet kruške sa jabukama ne moš uspoređivat.

 

Gejmeri na buđetu, ako su dobro upučeni kupovat če samo zelenaša to je potpuno očekivano.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.10.2019 16:19 (rambox).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...

Gejmeri na buđetu, ako su dobro upučeni kupovat če samo zelenaša to je potpuno očekivano.

 

Nebi ja baš preporučavao da se kupuje zelenaš bez HT-a pokraj malo skupljih 6c/12t procesora, čisto iz razloga što već sada u CPU zahtjevnim igrama uz neke jače grafe ti procesori zakucavaju usage, čisto za usporedbu pogledaj što se događa sa i5 9400f 6c/6t u ovim procesoriski zahtjevnim igrama kao Assassins Creed, Kingdom CD, Metro Exodus, The Division 2...

10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

rambox Tesko mi te citirat jer imas osebujno uredjen tekst pa cu ovako:

 

"Stock CPU performanse zelenaša(gdje SMT nije maksimalno iskorišten), razlika je prilično značajna a gejming da ne spominjem+večina ljudi ne kloka procesore."

 

Ne kuzim prvi dio recenice - SMT nije max. iskoristen u stock CPU perf. wtf? Hoces rec da vecina/mnoge aplikacije/programi/softver ne koriste SMT? Ne bih se slozio + sam operativni sustav ima koristi od SMT-a. Otkud si izvukao drugi dio recenice? 2600 i 3600 uostalom imaju slican max. clock i jednako se clockaju. 1600 nigdje nisam spomenuo.

 

Super su najave kao i sve najave AMD-a, ali njihov MSRP nista ne znaci dok proizvod zbilja ne dodje na trziste. Evo ja najavljujem da ce kostat isto kao 2600, od ~1000kn nadalje pa neka forum izglasa sto bi bilo bolje kad bi 2600 i 3500 kostali jednako, pri istom clocku, recimo od 4.2Ghz.

19 Ryzen 2600 - hyperthreading
1 Ryzen 3500 ~15% veći IPC
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

rambox Tesko mi te citirat jer imas osebujno uredjen tekst pa cu ovako:

 

"Stock CPU performanse zelenaša(gdje SMT nije maksimalno iskorišten), razlika je prilično značajna a gejming da ne spominjem+večina ljudi ne kloka procesore."

 

Ne kuzim prvi dio recenice - SMT nije max. iskoristen u stock CPU perf. wtf? Hoces rec da vecina/mnoge aplikacije/programi/softver ne koriste SMT?Ne bih se slozio + sam operativni sustav ima koristi od SMT-a. Otkud si izvukao drugi dio recenice? 2600 i 3600 uostalom imaju slican max. clock i jednako se clockaju. R5 1600 nigdje nisam spomenuo.

 

Super su najave kao i sve najave AMD-a, ali njihov MSRP nista ne znaci dok proizvod zbilja ne dodje na trziste. Evo ja najavljujem da ce kostat isto kao 2600, od ~1000kn nadalje pa neka forum izglasa sto bi bilo bolje kad bi 2600 i 3500 kostali jednako, pri istom clocku, recimo od 4.2Ghz.

Trebal si i žutanjka spomenut,jer uz njega dolazi "stari Wraith Spire CPU hladnjak"+jeftiniji je u startu od R5 2600+lošiji stock CPU hladnjak.Žutanjak paket nikak ne moš preskočit tu je poanta.  

 

Realno 99% kupaca neče kupovat kod Mađara u ExtremeDigital. Dakle za prosječnog kupca koji nije gejmer žutanjak je vrlo logičan izbor.

 

https://www.nabava.net/search.php?q=AMD+Ryzen+5+2600

 

 

https://www.nabava.net/search.php?q=Ryzen+5+1600

 

Za jeftini gejming+posebna grafa, pa eto čekaj testove pa buš videl da defoltni R5 3500 lako potuče žutanjka i zelenaša.Napominjem opet isto 90% ljudi ne kloka procove, a tu je Ryzen 3000 idealan izbor jer je ionako pod defoltu nategnut do daske.

 

Ja nis gejmer+razumno kloknem proc, i ja bi uvijek izabral žutanjka realno i to mi je debeli višak CPU snage.

 

Pa je dosta zvučnih ili poznatih programa i dalje ne iskoristi niti kompletan 6/12 proc.Ljenčina Adobe je fini primjer, ali zbog Ryzen 3000 CPU napretka tu se sad situacija okrenula u korist AMD-a.

 

 

 

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Di sad nadje CPU stock cooler.., ali kad smo kod coolera, neki dan sam se iznenadio kolko je cooler od 1600 veci u odnosu na cooler od 2200G.

 

Ne mogu preskocit 1600 da, ali se nema bas kaj usporedjivat s 3500 kada ce 3500 biti blize cijenovnom rangu 2600, pogotovo u HR.

 

Ne mogu kao ti pogadjati hoce li user clockat ili ne, kupit novi hladnjak ili ne, gledamo ciste performanse. Kolko ja znam stock 2600 ne throttla sa stock coolerom, ako sam u krivu linkaj. Btw. pricam uglavnom za populaciju ovdje na Bug forumu gdje vecina zna clockat ili moze naucit u 5 minuta jer se tu dogadja rasprava. Briga me kaj ce neki amerikanac kupit u Microcentru ili švabo u Mindfactoryu..

 

Znam da je 3500 bolji za gaming, ali gaming nije jedina stvar, tu je poanta. Inace da, Ryzen 3000 je idealan za plug&play usera. Windows ti koristi hyperthreading, word, excel, chrome, vecina stvari i za tog obicnog plug&usera, ali zavisi za kaj mu treba vise. Za cisti gaming bu bolji 3500, iako mi nema smisla da ga se promovira kao best buy nakon silnih rasprava i5-9400F vs. 2600, sto je skoro pa ista situacija, samo sto je tada glavni argument bio bolja podrska memorije na 2600. Zivi bili pa vidjeli da, ali ja ne bih dao Hyperthreading za 10 fpsa vise u igri, tj. jednu-max.2 pojacane CPU postavke u jacem naslovu. Dam se kladit da ce 3600 u Njemackoj pasti na 1300kn dok 3500 u HR stigne za recimo 1100kn, ali zivi bili pa vidjeli.

4 godine
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Prije neka dva tjedna tu sam tražio savjet za izbor matične za Ryzena 3600. Izbor je na kraju pao na Tomahawk Max. Tako sam i naručio, spojio sve, stavio zadnji BIOS i do danas je sve radilo normalno. Sinoć ugasim komp, jutros neće da se upali. Sjećam se da se pisalo o problemima s cold bootom Ryzena 3 pa me zanima koje korake da sad poduzmem?

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.10.2019 10:31 (wiksi94).
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Najlakše je istekat iz struje i izvaditi bateriju iz matične. Ono dvije minute posla.
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
NEW_MAN kaže...
Najlakše je istekat iz struje i izvaditi bateriju iz matične. Ono dvije minute posla.

 Je to je pomoglo. Mada opet nije se iz prvog pritiska gumba upalio već iz 4og. Prošli me trnci. Koji je uzrok ovom uopće?

13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Provjeri ima li novija verzija BIOS-a za matičnu pa ažuriraj.

10 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

oprostite sto padam s marsa, al molim ove koji koriste izraze poput "zutanjak" ili "zelenas" i slicno, da objasne nama neukima o kojem je procu rijec.

 

hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

ma ryzeni 1600 i 2600 koji su označeni u ramboxovom postu bojama ;)

10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Rambox se ne sluzi mobilnom verzijom Buga vjerojatno jer 90% korisnika koristi desktop verziju sto bi moglo biti povezano s time da je Ryzen 3600 najprodavaniji proc u Mindfactoryu 

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pozdrav!

Htio bi promjeniti procesor pa sam razmišljao o ryzen 5 3600. Naime zanima me dali matična ploča MSI A320M PRO-VDS podržava ryzen 5 3600 ili je potrebno uzeti drugu matičnu ploču?

Oh, you say you want to succeed? Well I say go and fucking fail.
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
itomic009 kaže...

 Provjeri ima li novija verzija BIOS-a za matičnu pa ažuriraj.

 Ma zadnji je BIOS bio...Uglavnom mala tlaka koju nisam očekivao baš 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Vuk15 kaže...

Pozdrav!

Htio bi promjeniti procesor pa sam razmišljao o ryzen 5 3600. Naime zanima me dali matična ploča MSI A320M PRO-VDS podržava ryzen 5 3600 ili je potrebno uzeti drugu matičnu ploču?

 Moze posluzit. Sa trenutnim procom stavis zadnji bios, stavis novi proc i deri 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice