AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.056.899
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.10.2019 14:47 (The_Fichek).
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
wiksi94 kaže...
Da, kasnije ću i ja sve povaditi, promijeniti grafu pa javim. Nažalost ovo me jako živcira i vjerojatno CPU i matična idu na prodaju. Natrag ću na Ryzen 2 ili Intel...

 Necu da govorim o jednoj kompaniji bolje od druge jer nema smisla.I amd i intel imaju svojih musica ali dok sam godinama bio na intelu nisam imao ovakvih problema a na ryzenu sam od 1 generacije i stalno nesto.

da nisu stavili ovoliko kompatibilnost nebi narucivao sada 3600( a i zbog boljeg resale-a kasnije).

Htio sam 8 jezgri ali buduci da na pc-u samo gejmam za te pare od 3700x imas i jaci 9700k(50 eura skuplji) ali onda trebam i plocu pa nije sada isplativo toliko dok je amd toliko unatrag kompatibilan.

Sta ces radi problema bezveze downgradeati rig jer i sa2 generacijom se ovo dogadja jer trenutno jos vrtim 2600´, to ti je bezveze.

Cak sumnjam da je mozda do msi ploce jer po netu sto sam njuskao oko ovog problema vecinom su msi ploce u pitanju.

 

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Probaj fresh instal Windowse, ak ti se da opet instalirat sve programe..

 Pa ko da nisam probao.Black screen, uopce nedozivljava usb ni nista.

Kad proradi moze probati covjek ali sumnjam da ce to sta jer sam i ja to napravio par puta i kazem barem jednom mj opet i opet.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.10.2019 13:41 (HCgamingCRO).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Edito sam gore post s ponudama nekih X570. Ti si u Njemackoj barem pa mozes jos lakse doc do njih, ako imas volje mijenjat/prodat maticnu radi tog problema.. Posto pises da je mozda do MSI-a ja bih isao na Gigu Aorus Elite ili Asus TUF X570-Plus, ali ima tu i Asrock Extreme4 itd. Ja bih najradje da sam uzeo 3600 na Crosshair VI dok je bila ponuda iste pa bih znao reci je problem do maticne ili ne.

 

Jos je cudnije sto se wiksu javlja na Tomahawk MAX verziji koja se uz Pro-A preporucuje nonstop na forumu, a ljudi se nisu bas zalili. Mozda vas je oboje potrefio los primjerak maticne :/

 

Slobodno linkaj thread s reddita di su se ljudi zalili na taj problem.

4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Jos je cudnije sto se wiksu javlja na Tomahawk MAX verziji koja se uz Pro-A preporucuje nonstop na forumu, a ljudi se nisu bas zalili. Mozda vas je oboje potrefio los primjerak maticne :/

 

 To je zapravo jedini razlog zašto nisam uzeo Hero VI, i sad mi je žao mada nikako nisam mogao znati da me čekaju ovakvi problemi. Dajem mizernu šansu da reinstalacija Winsa riješi problem, a to će ipak sačekati neko vrijeme zbog drugih obaveza. Idem sad raskopati sve osim hladnjaka pa se javim.

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
wiksi94 kaže...
The_Fichek kaže...

Jos je cudnije sto se wiksu javlja na Tomahawk MAX verziji koja se uz Pro-A preporucuje nonstop na forumu, a ljudi se nisu bas zalili. Mozda vas je oboje potrefio los primjerak maticne :/

 

 To je zapravo jedini razlog zašto nisam uzeo Hero VI, i sad mi je žao mada nikako nisam mogao znati da me čekaju ovakvi problemi. Dajem mizernu šansu da reinstalacija Winsa riješi problem, a to će ipak sačekati neko vrijeme zbog drugih obaveza. Idem sad raskopati sve osim hladnjaka pa se javim.

Ako vec nisi probao, izvadi dimm-ove i propusi slotove pa im onda zamjeni mjesta...

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Edito sam gore post s ponudama nekih X570. Ti si u Njemackoj barem pa mozes jos lakse doc do njih, ako imas volje mijenjat/prodat maticnu radi tog problema.. Posto pises da je mozda do MSI-a ja bih isao na Gigu Aorus Elite ili Asus TUF X570-Plus, ali ima tu i Asrock Extreme4 itd. Ja bih najradje da sam uzeo 3600 na Crosshair VI dok je bila ponuda iste pa bih znao reci je problem do maticne ili ne.

 

Jos je cudnije sto se wiksu javlja na Tomahawk MAX verziji koja se uz Pro-A preporucuje nonstop na forumu, a ljudi se nisu bas zalili. Mozda vas je oboje potrefio los primjerak maticne :/

 

Slobodno linkaj thread s reddita di su se ljudi zalili na taj problem.

 Pada vidis. Ploca je jedina koju nisam probao promijeniti i vidjeti sto se dogadja.Nebi uopce bio nikakav problem uvijek je dobro doslo malo sarafanja da ubije slobodno vrijeme. Mozda bi mi u MF-u napravili nekakvu kombinaciju buduci da imam garancije jos ali treba onda i dokazati da je ona problem a trenutno imam samo a320 od msi plocu da bi to mogao napraviti a nju sam mijenjao kad sam od 1500x isao na 2600 i mislim da nema biosa za 2 generaciju na nj, a proc nemam vise.

 

Nije bio reddit to, njega bas nepreferiram kao mjerodavan izvor tocnih vijesti, ovo sam citao po njemackom pc games hardware forumu i toms hardware-u.

 

Ugl recimo da je ploca,narucen mi je 3600(nije bas neki gutac struje) oso bi rado na 570 samo radi pcie bandwitha. Neznam sada jer ce sa duplim(troduplim) nvme-om i tamo gasiti sata portove? jer vamo trenutno sa dva nvme-a(970 evo dolazi umijesto mushkina) imam mislim 2 ugasena sata porta i drugi nvme mi radi na slabijoj brzini. Jer hocu se i maknuti uskoro hdd i iskreno radi kablova bi sto vise nvme prostora.

4 godine
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Proradilo fala k**cu. Kako sam rekao, povadio sve osim hladnjaka i diskova. Svaki kabel puhnuo i ponovno spojio, DIMMove isto, neznam jesam im zamjenio mjesta jer nisam vodio računa gdje je koji prije bio. Baterija od matične je bila vani još od mog prvog posta. Kad sam prvi put imao ovaj problem vadio samo nju i proradilo je, sada sam vadio pola kompa a ako bude trećeg puta ide definitivno na prodaju. Stvarno mi je nejasno što može biti uzrok...

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 

Preporučena ploča je najlošiji odabir kojega je moguće napraviti ako se gledaju jeftine X570 ploče,

u videu je napravljen detaljan pregled, Gigabyte Aorus Elite i ASUS TUF su najbolji modeli, a nalaze se u sličnom cjenovnom rangu kao i MSI model.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
wiksi94 kaže...

 a ako bude trećeg puta ide definitivno na prodaju. Stvarno mi je nejasno što može biti uzrok...

 Onda sam ja mogao/trebao svoj prodati vec 3-4 puta 

Opusti se i uzivaj onak 99% ce se opet dogoditi ako ti ovo sad nije prvi put.

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.10.2019 14:31 (HCgamingCRO).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

HCgamingCRO

Nisam mislio na vijesti, nego probleme usera na redditu. Moguce da ce ukrast bandwidth grafe ili gasit sata portove i na X570, provjeri jos, neda mi se trazit.. Mozda da im snimis video kad ti se javi taj problem, kadar na ekran pa kadar na plocu da ne pokazuje znakove problema s led-icama. Sretno s tim, javi daljni razvoj dogadjaja..

 

Valentin17

Fala. Ma u HR je slaba ponuda X570.. Dati 1750kn za Gigu Elite je po meni previse. Tek sad vidim da MSI Gaming Edge kosta od 1500kn nadalje, tako da cu povuc ekupi link i stavit link na nabavu da nebi bilo da dajem reklamu. Wifi s 2x antenama samo po sebi vrijedi 100kn na HR trzistu i zgodna je stvar. Ploca je tamo testirana s 3900X, trenutno najjacim Zen2 pa lako moguce da bi temperature bile osjetno manje s 3600 ili 3700X i onda bi ova u HR svejedno bila best buy, ako korisnik ne sili CPU, ako sili CPU onda jbg..

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.10.2019 14:52 (The_Fichek).
10 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pozdrav.

 

Trenutno imam A320, Ryzen 1200 i RX 560.

 

Htio bi bolji procesor i mislio sam uzeti ryzen 2600.

Dali bi to bio napredak u odnosu na sadašnji?

 

Znam da moram i novu matičnu uzeti.

 

Koristio bih ga za surfanje i PUBG.

This time next year we'll be millionaires
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.10.2019 14:46 (Boixus Nois PS).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Bio bi napredak ali tebi prvenstveno treba jača grafa jer ona je ovdje puno veći probem od procesora.

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

The_Fichek

Pa nisam nasao nista konkretno buduci da svima proradi kada poskidaju kablove,ramove,baterije 

Bice da su ploce neispravne i tjt,prema amd-u nece ddr5 jos do 2022 pa se isplati probati.

 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma svejedno im posalji video ili nesto, barem ces znat kakav je customer support, ako vec nisi slao MSI-u.

 

Boga pitaj kad ce Zen3 (Zen4 na tom grafu), ali Ryzen 4000 izgleda primamljivo kao refresh Zen2, pogotovo ako ce biti podrzan na postojecem AM4.

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

 

 ali Ryzen 4000 izgleda primamljivo kao refresh Zen2, pogotovo ako ce biti podrzan na postojecem AM4.

 Pa neisplati se jos mislim nagadjati ali da onak 99% ce biti ako bude 7 nm+

Ali TSMC ocito gazi sam skroz naprijed (samsung,intel spavate li mirno?) pa su vec prema "njima" evo pred vratima 5nm 

https://www.digitimes.com/news/a20190923VL201.html?mod=3&q=tsmc&chid=9

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Boixus Nois PS kaže...

Pozdrav.

 

Trenutno imam A320, Ryzen 1200 i RX 560.

 

Htio bi bolji procesor i mislio sam uzeti ryzen 2600.

Dali bi to bio napredak u odnosu na sadašnji?

 

Znam da moram i novu matičnu uzeti.

 

Koristio bih ga za surfanje i PUBG.

Nemaš, jer pod tvoj MOJ PC imaš stari komp ili kantu od lima.

 

Večina A320 matičnih podržava i Ryzen 3000 procove, ili R5 3600 bez ikakvih problema.

 

Ako oš kupit žutanjka, pa eto moš zakaj ne+koju matičnu ploču imaš točan model?

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-lanaka-bughr/gigabyte-x570-aorus-pro-izvrsna-zlatna-sredina/270978.aspx?page=0&jumpto=5990156&sort=asc&view=flat

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

HCgamingCRO

Ne znam kakva je situacija s polovnim trzistem u Njemackoj, ali ako mozes utopit B450 Carbon za recimo 80-100 eura mozda nije lose prec na Crosshair VI Extreme u CU za 180 eura, posto nemaju Hero: https://www.computeruniverse.net/de/asus-rog-crosshair-vi-extreme Kod te imas Clear CMOS tipku pozadi, manje posla u slucaju cold boot problema x) Ploca je E-ATX pa gledaj da imas mjesta, ako ti se svidi.

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

HCgamingCRO

Ne znam kakva je situacija s polovnim trzistem u Njemackoj, ali ako mozes utopit B450 Carbon za recimo 80-100 eura mozda nije lose prec na Crosshair VI Extreme u CU za 180 eura, posto nemaju Hero: https://www.computeruniverse.net/de/asus-rog-crosshair-vi-extreme Kod te imas Clear CMOS tipku pozadi, manje posla u slucaju cold boot problema x) Ploca je E-ATX pa gledaj da imas mjesta, ako ti se svidi.

 Ok je trziste ako trazis i realne cijene( ipak vamo je malo jeftiniji i polovno nego u RH) 

narucio sam 3600/970evo/dark rock pro4/ gigabyte 5700xt gaming oc (jucer jos naknadno) pa sam tu sada dao 804 eura i bas cu vidjeti koliko mogu dobiti za vegu i 2600- nadam se da ce biti oko 300-tinjak eura pa tu mogu onda plocu uzeti.Ali mislim da bi bila onda 570 ploca radi kasnijeg i resale value zua nekih 300tinjak eura.

Jer nadao sam se b550 plocama i sada su samo OEM only 

https://www.tomshardware.com/news/amd-confirms-b550a-chipset-for-oems

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.10.2019 13:36 (HCgamingCRO).
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
wiksi94 kaže...

Proradilo fala k**cu. Kako sam rekao, povadio sve osim hladnjaka i diskova. Svaki kabel puhnuo i ponovno spojio, DIMMove isto, neznam jesam im zamjenio mjesta jer nisam vodio računa gdje je koji prije bio. Baterija od matične je bila vani još od mog prvog posta. Kad sam prvi put imao ovaj problem vadio samo nju i proradilo je, sada sam vadio pola kompa a ako bude trećeg puta ide definitivno na prodaju. Stvarno mi je nejasno što može biti uzrok...

 pa necas valjda prodat nekome komp koji se ne posta? ako ti ne proradi odi trazi garanciju i da ti to srede. sta imas prodavat nekome tu kantu? sudeci po tome kako pises, ipak je najvjerojatnije da nisi nesto spojio kako treba :D njubaro :D 

16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jel moze netko preporuciti neki novi low power ryzen i plocu da podrzava ECC? Treba mi za firewall i storage (virtualke koje ce se vrtiti na serveru 2019) pa ne mora biti nista bijesno - 4 jezgre su dovoljne.

EDIT - ploca treba biti mini ITX i ne treba biti jeftinjara

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.10.2019 12:33 (Friday).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zapeo mi je za oko Ryzen 3700X pa ako mi možete preporučiti mATX ploču za njega?

 

Kakav je cooler koji dođe s njima? Trenutno imam LC-power 120

Koristite blage riječi i jake argumente
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Za ecc memoriju moras uzeti nesto iz ryzen pro linije, a sve ploce bi trebale podrzavati.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...
Za ecc memoriju moras uzeti nesto iz ryzen pro linije, a sve ploce bi trebale podrzavati.

 

Hmmm, ne nadjem bas nesto te procesore online...

Freak Show Inc.
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Imas na Geizhals.Eu, iliti Skinflint.
Tak da lako nadjes Pro modele.
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...
Za ecc memoriju moras uzeti nesto iz ryzen pro linije, a sve ploce bi trebale podrzavati.

 čini mi s da sam negdje pročitao da asus i asrock ploče sve podržavaju ecc, gigabyte samo određene high end ploče a msi uopće ne podržava, uopće ne znam je li ta informacija točna, negdje mi je zapala za oko pa je bolje pogledati specifikacije kod proizvođača nego ići na slijepo

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.10.2019 19:49 (Louis Pluto).
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Čitatelj kaže...
Imas na Geizhals.Eu, iliti Skinflint.
Tak da lako nadjes Pro modele.

 

Pokazuje mi za gotovo sve procesore da imaju ECC support...

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Svi procesori podrzavaju ecc samo amd nije officialno verificatirao, samo uzmi neku plocu koja ima support za ecc memoriju i ubodes najjeftiniji cpu koji nadjes.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

Jel moze netko preporuciti neki novi low power ryzen i plocu da podrzava ECC? Treba mi za firewall i storage (virtualke koje ce se vrtiti na serveru 2019) pa ne mora biti nista bijesno - 4 jezgre su dovoljne.

EDIT - ploca treba biti mini ITX i ne treba biti jeftinjara

 

Petko ti svako malo tražiš neku novu preporuku... Ti sebi radiš mini-Skynet? 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
7 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Non-Pro procesori podrzavaju ECC samo nije validirano od strane AMD-a.

 

 

ECC is not disabled. It works, but not validated for our consumer client platform.
 
Validated means run it through server/workstation grade testing. For the first Ryzen processors, focused on the prosumer/gaming market,

this feature is enabled and working but not validated by AMD. You should not have issues creating a whitebox homelab or NAS with ECC memory enabled.
 
yes, if you enable ECC support in the BIOS so check with the MB feature list before you buy.

 

Bitno da MBO sluzbeno podrzava ECC, onda to u kombinaciji sa bilo kojim Ryzenom radi.

PRO procesori su validirani sa ECC memorijom.

 

Jedino Ryzen APU-i ne podrzavaju ECC nikako. Dok non-Pro mogu bootati i ECC memorije,

ako ploca ne podrzava ECC, ali bez ECC funkcionalnosti.

 

Jedine 4 ploce u ITX formatu koje sluzbeno podrzavaju ECC nudi ASRock:

https://geizhals.at/?cat=mbam4&xf=4400_Mini-ITX%7E494_ECC-Unterst%FCtzung

 

E sad - ti zelis raditi ITX mashinu, dakle APU ti otpada, moras ici na Ryzen-G seriju.

Po tome, najbrzi ti je 3400G odnosno 2400G, a imas i 3200G, 2200G te 2200G PRO.

https://geizhals.at/?cmp=2073698&cmp=1758261&cmp=2073708&cmp=1758349&cmp=1934695&active=1

 

Osobno bi uzeo ovu plocu, podrzava sve kao i jaci model, a kosta zaista sicu:

https://geizhals.at/asrock-fatal1ty-b450-gaming-itx-ac-90-mxb870-a0uayz-a1858741.html?hloc=at&hloc=de&hloc=eu&hloc=pl&hloc=uk

 

ECC memorija je uglavnom 10-15€ skuplja od non-ECC, tu te nece previse okinut.

 

Uz to M.2 256GB SSD, kuciste sa napajanjem i mogucnoscu bar 4 diska,

4 diska i vozi.

Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice