AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.056.651
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Bakaluar kaže...

I nakon svih procitanih postova i dalje mi nije jasno je li normalna temp u idle za 3700x 50-55C?

Ja bi remo da nije. U normalnom gamingu se vrti oko 65C.

Cooler je Wraith Prism. Sve postavke su defaultne.

Ja ima neko ryzen 3000 s nekim boljim coolerom? Kakve su vama temperature?

Jesi siguran da je bas idle? U task manageru ti treba cpu usage bit 0-2% recimo ako je bas idle...

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Bakaluar kaže...

I nakon svih procitanih postova i dalje mi nije jasno je li normalna temp u idle za 3700x 50-55C?

Ja bi remo da nije. U normalnom gamingu se vrti oko 65C.

Cooler je Wraith Prism. Sve postavke su defaultne.

Ja ima neko ryzen 3000 s nekim boljim coolerom? Kakve su vama temperature?

 Pa sta ti je Vcore na stoku? Po ovome pici vjv negdje u idle-u na 1.4V-a u gejmingu neide preko 65 jel padne mu vcore kad se napinje neki chipovi na 0.8 idleaju-nista vamo kod ryzena normalno vise.

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
Bakaluar kaže...

I nakon svih procitanih postova i dalje mi nije jasno je li normalna temp u idle za 3700x 50-55C?

Ja bi remo da nije. U normalnom gamingu se vrti oko 65C.

Cooler je Wraith Prism. Sve postavke su defaultne.

Ja ima neko ryzen 3000 s nekim boljim coolerom? Kakve su vama temperature?

Jesi siguran da je bas idle? U task manageru ti treba cpu usage bit 0-2% recimo ako je bas idle...

 Jesam, ma ne radi ništa. Samo drži napon 1.4-1.47V i grije se. :)

Uzeo bi bolji cooler ali cini mi se da bi bilo isti k.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Bakaluar kaže...

I nakon svih procitanih postova i dalje mi nije jasno je li normalna temp u idle za 3700x 50-55C?

Ja bi remo da nije. U normalnom gamingu se vrti oko 65C.

Cooler je Wraith Prism. Sve postavke su defaultne.

Ja ima neko ryzen 3000 s nekim boljim coolerom? Kakve su vama temperature?

 Pokusaj naci neki najnizi napon na kojem bi mogao biti stabilan.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Bakaluar kaže... 

 Jesam, ma ne radi ništa. Samo drži napon 1.4-1.47V i grije se. :)

Uzeo bi bolji cooler ali cini mi se da bi bilo isti k.

 Nepotreban trosak, dok ti je u igrama 65 prilikom gaminga u ljetnim danima znaci da se u idlu nesta desava sto nebi trebalo...

12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Toliko dezinformacija ,cudo jedno

DeaathDealer
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.7.2019 21:12 (MasterOdisasteR).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Bakaluar kaže...

I nakon svih procitanih postova i dalje mi nije jasno je li normalna temp u idle za 3700x 50-55C?

Ja bi remo da nije. U normalnom gamingu se vrti oko 65C.

Cooler je Wraith Prism. Sve postavke su defaultne.

Ja ima neko ryzen 3000 s nekim boljim coolerom? Kakve su vama temperature?

 Koja ti je temperatura ambijenta?

Također ti je najpametnije ručno stavit turbo boost brzinu za sve jezgre i uradit Undervolt dok god ide stabilno... Ima malo više zajebancije i re bootanja, al CPU će ti biti zahvalan... 

Automatika je u trenutnim varijantama previše agresivna i sa naponima i sa buđenjima jezgri, tako da za sada ručne postavke su najbolje rješenje...

 

Kod mene su ti 38 u idileu 60 kad igram i 68-70 kad ga full opteretim...

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.7.2019 21:20 (NoDe31).
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)


Kupih Gigabyte X570 aorus elite i uparih to sa R5 3600.  Pri prvom paljenju samo crn ekran, pa sam resetirao i onda je pokazao da je bios vraćen na tvorničke ili tak nešto. F3 je verzija biosa. Nisam još updejtao na F4. 

Po HwInfo max vcore je bio 1.416v, a trenutni skače od 0.9 pa di 1.36.

Nisam još igre testirao. Malo youtoube-a, temperature su oko 32 do 49.

 

 

Nego kako da reaktiviram windowse. Nisam ništa nanovo instalirao. Samo konektirao stari SSD i čekao da windowsi odrade svoje. Međutim sad nisu aktivirani, i kad odem na opciju da sma zamijenio Hardware i kliknem na aktivaciju dobijem grtešku.

Inače imam licencu koju sam kupio kad je bila nadogradnja sa win7 na win8

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

asusov shity x570 marketing u sat vremena videa by buildzoid

 

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Louis Pluto kaže...

asusov shity x570 marketing u sat vremena videa by buildzoid

 

 Ujutro sam ga pogledao i uglavnom im se sve svodi na bolji VRM, samo što su našli sto načina da napomenu kako je bolji VRM jedino što nude u odnosu na konkurenciju..

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

-dupli post-

... there is no spoon ...
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.7.2019 0:19 (aufhenger).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
izzy007 kaže...

 

 

Nego kako da reaktiviram windowse. Nisam ništa nanovo instalirao. Samo konektirao stari SSD i čekao da windowsi odrade svoje. Međutim sad nisu aktivirani, i kad odem na opciju da sma zamijenio Hardware i kliknem na aktivaciju dobijem grtešku.

Inače imam licencu koju sam kupio kad je bila nadogradnja sa win7 na win8

 Predpostavljam da je to OEM ključ koji se veže za matičnu ploču. Promjenom matične windows-i misle da je to drugo računalo i javljaju grešku prilikom aktivacije.

... there is no spoon ...
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
I meni je bio oem na dječjem kompu, no imam registrirane windoze na mojem (na kojem su retail) i dječjem kompu (tu stoji oznaka oem) preko svojeg microsoft računa i bez problema mi je priznalo promjenu matične na dječjem kompu i reaktiviralo windoze
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
izzy007 kaže...
 

Nego kako da reaktiviram windowse. Nisam ništa nanovo instalirao. Samo konektirao stari SSD i čekao da windowsi odrade svoje. Međutim sad nisu aktivirani, i kad odem na opciju da sma zamijenio Hardware i kliknem na aktivaciju dobijem grtešku.

Inače imam licencu koju sam kupio kad je bila nadogradnja sa win7 na win8

 Isti slucaj bio i kod mene kada sam jesenas obnavljao komponente i isto imam retail kljuc kupljen kada je bila nadogradnja sa sedmice na osmicu. Vec sam opisao situaciju ali se ne sjecam u kojoj temi. Ukratko, na novoj maticnoj friska instalacija i aktivacija windowsa prosla bez problema, nakon mjesec dana krepa maticna, nakon reklamacije dobijem novu ali ovaj puta nakon instalacije ne prolazi aktivacija. Na kraju sam morao zvati preko neke vrste microsoftovog teamviewera podrsku i oni su mi to rijesili. Koliko sam shvatio bila je neka greska sa registryem da se nije htio upisati moj kupljeni kljuc.

16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

LOL ipak pukla ljubav zbog love...

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Krvavu ti ruzu uši mi krvare.  Kakvi je ovo naglasak? Onda meni vele da me ne razmeju dok derem po svojem...

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
red_bull kaže...

Krvavu ti ruzu uši mi krvare.  Kakvi je ovo naglasak? Onda meni vele da me ne razmeju dok derem po svojem...

 Škotski. Trebaš čuti njegove ranije uratke, ovo je još super.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Rayocaran sam u AMD . Procesor mi je preko noci postao gej. Kao i ja.

Baci neku ponudu za bilo kakav ssd i 8gb ddr4 rama
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 

 

 Zaključak za CPU preporuke, od dole pa do sredine i vrha ide Ryzen, Ryzen i Ryzen. Jedino smisla ima još preskupi i9 9900K clockan na 5.0Ghz ako se slaže baš brutalan set up sa monitorom s visokim refresh rate-om i najmoćnijom grafikom. To je izuzetno uzak krug korisnika, nebitan u široj slici, ali eto, ima se gdje i Intel preporučiti. 

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
itomic009 kaže...

 

 

 Zaključak za CPU preporuke, od dole pa do sredine i vrha ide Ryzen, Ryzen i Ryzen. Jedino smisla ima još preskupi i9 9900K clockan na 5.0Ghz ako se slaže baš brutalan set up sa monitorom s visokim refresh rate-om i najmoćnijom grafikom. To je izuzetno uzak krug korisnika, nebitan u široj slici, ali eto, ima se gdje i Intel preporučiti. 

Visoki refresh rate (100+ hz) je danas standard za gaming, nikalav high-end. Ako se uzima procesor od skoro 3k kn i graficka od 3k+ kn, onda je tezak fail uzet 60hz monitor, eventualno za 4k gaming...

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
itomic009 kaže...

 

 

 Zaključak za CPU preporuke, od dole pa do sredine i vrha ide Ryzen, Ryzen i Ryzen. Jedino smisla ima još preskupi i9 9900K clockan na 5.0Ghz ako se slaže baš brutalan set up sa monitorom s visokim refresh rate-om i najmoćnijom grafikom. To je izuzetno uzak krug korisnika, nebitan u široj slici, ali eto, ima se gdje i Intel preporučiti. 

 I tocno se vidi da intelu fali HTa, tak da ga je obican r5 1600 na 3.6 opeljesio u 1% low u bf5 (mislim na 9400f).. lolara 

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
itomic009 kaže...

 

 

 Zaključak za CPU preporuke, od dole pa do sredine i vrha ide Ryzen, Ryzen i Ryzen. Jedino smisla ima još preskupi i9 9900K clockan na 5.0Ghz ako se slaže baš brutalan set up sa monitorom s visokim refresh rate-om i najmoćnijom grafikom. To je izuzetno uzak krug korisnika, nebitan u široj slici, ali eto, ima se gdje i Intel preporučiti. 

Visoki refresh rate (100+ hz) je danas standard za gaming, nikalav high-end. Ako se uzima procesor od skoro 3k kn i graficka od 3k+ kn, onda je tezak fail uzet 60hz monitor, eventualno za 4k gaming...

 naravno da je fail uzet 60hz s takvim hardverom al sry 60hz koristi 90% ljudi pa ne može high rr bit standard.

a za vidit jeli 9900k kralj i u tom high endu trebalo bi ukomponirat racimo 3900x-3950x s custom water loopom, full blok ili tako neku perverziju koju 9900k vjerovatno i zahtjeva za tih 5ghz xD pa vidit kako se kloka...

 

link- ovaj bi moga bit tu na forumu nek se javi 4.5ghz na aio na 3900x

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Zakljucak iz ovog videa je taj da je onaj tko je uzeo prije dvije godine 8700k za 3000kn I dalje na vrhu grafova. Nekad i7 2600k, danas i7 8700k I dalje ce sapunat u gamingu.
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.7.2019 16:39 (mislioc).
 
0 4 hvala 0
13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Visoki refresh rate (100+ hz) je danas standard za gaming, nikalav high-end. Ako se uzima procesor od skoro 3k kn i graficka od 3k+ kn, onda je tezak fail uzet 60hz monitor, eventualno za 4k gaming...

  To što si ti sebi nešto zamislio je jedno, a stvarnost je nešto drugo. Da bi se svi možda tako htjeli igrati, da, koliko ljudi kupuje sustave gdje mogu iskoristiti to malo prednosti skupog i9, ne baš puno. Drugo, i u visokom refresh rate gamingu novi Ryzen stoji dobro, tako da nema brige ni tu. i9 9900K je baš za extreme i to je to. i9 9900K je vjerojatno najbolji izbor za one s 240Hz monitorima i sličnim. Koliko ti znaš takvih, a koliko svih onih drugih ?

13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Zakljucak iz ovog videa je taj da je onaj tko je uzeo prije dvije godine 8700k za 3000kn I dalje na vrhu grafova. Nekad i7 2600k, danas i7 8700k ce I dalje sapunat u gamingu.

  Tako je, tko danas kupuje bira Ryzen, ako imaš i7 od prije, dobar si. Samo, prije nije bilo izbora ni alternative pa si morao plaćati skupo. Sad imaš izbor i alternativu koja je bolji deal bez sumnje. Samo ti sapunaj svoj, jel. 

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
IvanBrekalo kaže...
mislioc kaže...
Zakljucak iz ovog videa je taj da je onaj tko je uzeo prije dvije godine 8700k za 3000kn I dalje na vrhu grafova. Nekad i7 2600k, danas i7 8700k ce I dalje sapunat u gamingu.

 Mozda kad bi se 8700k dao lagano overklokati na zraku do barem 5.7ghz, a takav ne postoji, mozda jedino 8600/9600k a ni to neznam dali je itko ovdje uspio.

 Jedino si ti uspio sa svojim i5 8600k 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ali uz r5 3600 bar dobijes cool etiketu na bugu medju elitistima.

Iako 3600 je best buy, bar nije kolosarenje style kao tvoj.

Nemoj se trudit prikazat intela kao BB, on je uvik premuim a to se treba platiti ekstra.

 

A ono o potrosnji i grijanju je hvatanje za slamku. Haha

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
2 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Eto ovaj hahhaajaads podbode I odmah se rasplamsa.
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...

Ali uz r5 3600 bar dobijes cool etiketu na bugu medju elitistima.

Iako 3600 je best buy, bar nije kolosarenje style kao tvoj.

Nemoj se trudit prikazat intela kao BB, on je uvik premuim a to se treba platiti ekstra.

 

A ono o potrosnji i grijanju je hvatanje za slamku. Haha

 Niš te ne kužim razlika u cijeni je 500 kn a za tu lovu si kupiš matičnu. Razlika u igrama je praktički zanemariva. Ovo kaj Stevo priča o stutteringu vidi se i druga strana medalje

u DF analizi gdje toga ima koliko želiš na novom 8/16 Ryzenu, frametime ko pred infarkt. Zagrijavanje sigurno nije slamka.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

. Zagrijavanje sigurno nije slamka.

 Da na stock cooleru su prave grijalice, sad neznam kakvi su sa aftermarket 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice