AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.057.255
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
xxRAZ8Rxx kaže...
MasterOdisasteR kaže...
xxRAZ8Rxx kaže...

Ako probam opet malo jače zašarafiti, opet će vjerojatno bacati grešku, tako da ne znam u čemu je problem... 

 a koje su ti sobne temperature ,radi klima ? jesi na hladnijem mjestu ili ? Ako ti je sobna temperatura oko 30 stpnjeva i na full loadu si sa procesorom onda je to okej cak

 24 je sobna, sad sam opet probao Prime 95, na small FFT testu temperatura se popne do 80, a na Blend testu je od 53 do 56...

 

Izgleda da tim novim ryzenima pase top down dizajn coolera. Ja cekam scythe mugen 5, a sve mi se cini da ce temp biti iste ili gore od stock coolera...

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
xxRAZ8Rxx kaže...
MasterOdisasteR kaže...
xxRAZ8Rxx kaže...

Ako probam opet malo jače zašarafiti, opet će vjerojatno bacati grešku, tako da ne znam u čemu je problem... 

 a koje su ti sobne temperature ,radi klima ? jesi na hladnijem mjestu ili ? Ako ti je sobna temperatura oko 30 stpnjeva i na full loadu si sa procesorom onda je to okej cak

 24 je sobna, sad sam opet probao Prime 95, na small FFT testu temperatura se popne do 80, a na Blend testu je od 53 do 56...

 Provjeri jesi li stavio termovodljivu pastu. Zvuči banalno ali događa se

12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Bakaluar kaže...
xxRAZ8Rxx kaže...
MasterOdisasteR kaže...
xxRAZ8Rxx kaže...

Ako probam opet malo jače zašarafiti, opet će vjerojatno bacati grešku, tako da ne znam u čemu je problem... 

 a koje su ti sobne temperature ,radi klima ? jesi na hladnijem mjestu ili ? Ako ti je sobna temperatura oko 30 stpnjeva i na full loadu si sa procesorom onda je to okej cak

 24 je sobna, sad sam opet probao Prime 95, na small FFT testu temperatura se popne do 80, a na Blend testu je od 53 do 56...

 

Izgleda da tim novim ryzenima pase top down dizajn coolera. Ja cekam scythe mugen 5, a sve mi se cini da ce temp biti iste ili gore od stock coolera...

 meni se isto cini ,mozda je i do ploce ,ali ne virujen...

DeaathDealer
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nicky.sl kaže...
xxRAZ8Rxx kaže...
MasterOdisasteR kaže...
xxRAZ8Rxx kaže...

Ako probam opet malo jače zašarafiti, opet će vjerojatno bacati grešku, tako da ne znam u čemu je problem... 

 a koje su ti sobne temperature ,radi klima ? jesi na hladnijem mjestu ili ? Ako ti je sobna temperatura oko 30 stpnjeva i na full loadu si sa procesorom onda je to okej cak

 24 je sobna, sad sam opet probao Prime 95, na small FFT testu temperatura se popne do 80, a na Blend testu je od 53 do 56...

 Provjeri jesi li stavio termovodljivu pastu. Zvuči banalno ali događa se

 Stavio sam, još sam ju i premazao s prstom po procesoru da bude čim bolja vodljivost 

12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Probaj možda nabaciti lagani negativan VCore offset (cca -0.05V ili sl.) koji ti ne degradira performanse/stabilnost (provjeri Cinebench rezultat nakon mijenjanja). To bi moglo skinuti par stupnjeva.

Kak god, small FFT je dosta specifičan test i izgleda da voli jako zagrijavati CPU tako da ovo nije nužno zabrinjavajuća temperatura (s obzirom na uobičajen workload).

 

 

I još čisto za usporedbu da ponovo nabacim slike nakon 15min OCCT-a, mislim da su oba bila sa -0.05V: https://imgur.com/a/GV3oodB 

To bi reklo da ili sam ja krivo zašrafio stock cooler ili ipak ima solidne razlike između prosječnog tower coolera. 

(postoji mogućnost da mu je i -0.05 bilo previše, s obzirom da je pod loadom bio bliže ravnih 4000MHz nego 4200, ali mislim da my point still stands

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
xxRAZ8Rxx ajde pogledaj malo bios I koja je voltaza za cpu, meni je po defaultu ploca bacala preveliki napon na cpu, isto tako pogledaj jer ima novi bios za ch6 pa napravi update. Najbolje je rucno namjestiti napon cpu
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Pa to su normalne temperature... Prime je jak stres test, a taj hladnjak tesko da moze bolje.
 
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Nisi trebao prstom, samo jedna srednje velika kugla u sredinu, i onda si hladnjak idealno rasporedi bez da ostane ista zraka.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Patrick_cro kaže...
xxRAZ8Rxx ajde pogledaj malo bios I koja je voltaza za cpu, meni je po defaultu ploca bacala preveliki napon na cpu, isto tako pogledaj jer ima novi bios za ch6 pa napravi update. Najbolje je rucno namjestiti napon cpu

 BIOS je najnoviji stavljen jer inače ne bih mogao na tu ploču ni staviti ovog Ryzena, evo slike iz BIOS-a...

 

 

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Ajd probaj sve ispočetka, i izvadi bateriju na par sec iz matične. Tu nešto ne štima.

 Moj 2600x ne prelazi 70 kada je 5min pod 100% ful loadom, a hladi ga ninja 4. Pubg ne prelazi 60.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.8.2019 16:29 (rokonja).
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rokonja kaže...

 Ajd probaj sve ispočetka, i izvadi bateriju na par sec iz matične. Tu nešto ne štima.

 Moj 2600x ne prelazi 70 kada je 5min pod 100% ful loadom, a hladi ga ninja 4. Pubg ne prelazi 60.

 Budem možda za par dana, sad nemam vremena a ni živaca sve isponova slagati... 

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MasterOdisasteR kaže...
xxRAZ8Rxx kaže...

Konačno složen novi build  Stavio sam Ryzen 3600 na Asus Crosshair Hero VI, skupa s Gskill Aegis 3000 Mhz CL16 i GTX 1070 Phoenix. Imao sam dosta problema u postupku jer nisam mogao upaliti komp, ventilatori su radili, ali nisam imao slike te sam imao qcode 8 na matičnoj...

 

Mislio sam da je problem do RAM-a, jer nisu navedeni kao kompatibilni s matičnom, ali na kraju se ispostavilo da sam prejako zašarafio hladnjak na procesor, na Intelu sam zašarafio dosta jače pa je sve radilo bez problema...  Kada sam olabavio hladnjak sve je radilo normalno, jedino me zabrinjavaju temperature koje su možda malo previsoke s obzirom da je Xigmatek Aegir dosta učinkovit cooler. Na Prime 95 small fft temperatura dosegne 82 stupnja što mi se čini malo previsoko. Igrice još nisam igrao, skidam si BF pa ću vidjeti kako to šljaka .

 

 

 

 to je previsoko ,meni je na stock cooleru manje

 Daj pokreni Prime 95 small fft pet minuta i postaj ovdje sliku da vidimo.

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ok su to temperature za full stress, do 95c nemaš brige.

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...
MasterOdisasteR kaže...
xxRAZ8Rxx kaže...

Konačno složen novi build  Stavio sam Ryzen 3600 na Asus Crosshair Hero VI, skupa s Gskill Aegis 3000 Mhz CL16 i GTX 1070 Phoenix. Imao sam dosta problema u postupku jer nisam mogao upaliti komp, ventilatori su radili, ali nisam imao slike te sam imao qcode 8 na matičnoj...

 

Mislio sam da je problem do RAM-a, jer nisu navedeni kao kompatibilni s matičnom, ali na kraju se ispostavilo da sam prejako zašarafio hladnjak na procesor, na Intelu sam zašarafio dosta jače pa je sve radilo bez problema...  Kada sam olabavio hladnjak sve je radilo normalno, jedino me zabrinjavaju temperature koje su možda malo previsoke s obzirom da je Xigmatek Aegir dosta učinkovit cooler. Na Prime 95 small fft temperatura dosegne 82 stupnja što mi se čini malo previsoko. Igrice još nisam igrao, skidam si BF pa ću vidjeti kako to šljaka .

 

 

 

 to je previsoko ,meni je na stock cooleru manje

 Daj pokreni Prime 95 small fft pet minuta i postaj ovdje sliku da vidimo.

 nisam doma. A nisam ni jedini kojemu je stock cooler dovoljan. Imas i na jubitu snimki... Coviku je sobna temp 24 stupnja i radi mu na preko 80 stupnjeva. Da je bar na 70-75 to je i ok... Ovo je vec meh.... 82 je vise temperatura za stock cooler. Ili mu je losa cirkulacija u kucistu

DeaathDealer
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MasterOdisasteR kaže...
XXX kaže...
MasterOdisasteR kaže...
xxRAZ8Rxx kaže...

Konačno složen novi build  Stavio sam Ryzen 3600 na Asus Crosshair Hero VI, skupa s Gskill Aegis 3000 Mhz CL16 i GTX 1070 Phoenix. Imao sam dosta problema u postupku jer nisam mogao upaliti komp, ventilatori su radili, ali nisam imao slike te sam imao qcode 8 na matičnoj...

 

Mislio sam da je problem do RAM-a, jer nisu navedeni kao kompatibilni s matičnom, ali na kraju se ispostavilo da sam prejako zašarafio hladnjak na procesor, na Intelu sam zašarafio dosta jače pa je sve radilo bez problema...  Kada sam olabavio hladnjak sve je radilo normalno, jedino me zabrinjavaju temperature koje su možda malo previsoke s obzirom da je Xigmatek Aegir dosta učinkovit cooler. Na Prime 95 small fft temperatura dosegne 82 stupnja što mi se čini malo previsoko. Igrice još nisam igrao, skidam si BF pa ću vidjeti kako to šljaka .

 

 

 

 to je previsoko ,meni je na stock cooleru manje

 Daj pokreni Prime 95 small fft pet minuta i postaj ovdje sliku da vidimo.

 nisam doma. A nisam ni jedini kojemu je stock cooler dovoljan. Imas i na jubitu snimki... Coviku je sobna temp 24 stupnja i radi mu na preko 80 stupnjeva. Da je bar na 70-75 to je i ok... Ovo je vec meh.... 82 je vise temperatura za stock cooler. Ili mu je losa cirkulacija u kucistu

 Kad dožđeš doma napravi, prime skineš za minutu i pet minuta ga vrtiti nije problem valjda i ovdje postati sliku.

 

link na program

 

https://www.mersenne.org/download/#download

 

evo ja izvrtio, nije problem. Zanimaju nas temperature baš u tom testu, baš sa tim postavkama. Pet minuta je dovoljno.

12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...
MasterOdisasteR kaže...
XXX kaže...
MasterOdisasteR kaže...
xxRAZ8Rxx kaže...

 

 Kad dožđeš doma napravi, prime skineš za minutu i pet minuta ga vrtiti nije problem valjda i ovdje postati sliku.

 

link na program

 

https://www.mersenne.org/download/#download

 

evo ja izvrtio, nije problem. Zanimaju nas temperature baš u tom testu, baš sa tim postavkama. Pet minuta je dovoljno.

 može kad stignem ,al ti imas ryzena?

DeaathDealer
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.8.2019 17:25 (MasterOdisasteR).
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Imam ono kaj mi stoji pod moj komp. Nisam ja napisao da imam ryzena i da sa stock hladnjakom imam manje teperature u tom programu od njegovog solidnog hladnjaka.

Ti si to napisao pa bi bilo OK da to i dokažeš/potvrdiš, jer bilo bi zanimljivo. Ako je stvarno tako onda kod njega nešto ne štima.

Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zasto imas dva napajanja? 

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.8.2019 17:34 (ibme74).
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da netko pomisli kak imam žedne komponete.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

Imam ono kaj mi stoji pod moj komp. Nisam ja napisao da imam ryzena i da sa stock hladnjakom imam manje teperature u tom programu od njegovog solidnog hladnjaka.

Ti si to napisao pa bi bilo OK da to i dokažeš/potvrdiš, jer bilo bi zanimljivo. Ako je stvarno tako onda kod njega nešto ne štima.

 zašto odma šiziš? Samo sam pita imas li ryzena? Calma

DeaathDealer
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

LOL

8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Update situacije: Probao sam malo dodatno zategnuti hladnjak za procesor i na matičnoj mi opet dođe qcode 8, ventovi se vrte, ali ništa više od toga. Pa sam opet odšarafio malo hladnjak i sad komp radi, Prime 95 SMALL FFT i dalje dođe do 80 C, znači da u igricama vjerojatno ne bude više od 65... Stock cooler neću stavljati jer mi se ne da sve opet slagati ponovo, ostavit ću kako je i uživati u kompu... Hvala svima na pomoći i trudu 

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
xxRAZ8Rxx kaže...

Ako probam opet malo jače zašarafiti, opet će vjerojatno bacati grešku, tako da ne znam u čemu je problem... 

evo ti nesto, problem nalik tvome, samo je u pitanju Intel...

https://www.computerbase.de/forum/threads/warum-startet-pc-nicht-wenn-der-nicht-box-luefter-zu-fest-angezogen-ist.1463944/

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.8.2019 18:57 (Maksimus).
5 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ekipa trebam savjet za stable overclock Ryzen 5 3600. Radim na PC od zeta. Igra PUBG, SCUM i hrpu RPG-ova i slično.

Matična je Asrock AB350M HDV. Napajanje je TS Gold Series 650W.

1) DDR4 je na 2400mhz i 1.200v. Pokušat ću dizati prema 1.35V i 3200mhz i radit memtest pa spustat dok nije stabilno. Jel trebam dirati timinge?

 

2) S obzirom da Max Boost Clock ide do 4200mhz, jel uopce ima smisla overclock raditi? Da li je taj Max Boost samo za par jezgri ili za svih 6? Mislio sam staviti multiplier na 42 i ostaviti Voltage na Auto. Ima li to smisla?

 

Divide et impera!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zaboravi na overklok jer nema smisla.

Moj PC  
3 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

Zaboravi na overklok jer nema smisla.

 A bar memorija?

Divide et impera!
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
omeyer kaže...
XXX kaže...

Zaboravi na overklok jer nema smisla.

 A bar memorija?

 Memorija definitivno, probaj dic na 3000 cl16 ak ide, koji su uopce rami u pitanju ?

16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Memorija svakako, imaš ryzen kalkulator pa vidi za tajminge ili barem nudi li ploča gotove profile.

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

 Memorija definitivno, probaj dic na 3000 cl16 ak ide, koji su uopce rami u pitanju ?

 Ako se ne varam: Kingston 2 x 4GB 2400MHz DDR4 CL15 DIMM HyperX FURY Black

Divide et impera!
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma to prodaj i uzmi 2X 8 gb dok još ima jeftino.

Moj PC  
1 1 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice