AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.056.165
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

2400 na cl15... tesko da ces dobit neke dobre mhz i latencije i pogotovo je jos fury memorija koja se u 80% vremena ne slaze dobro sa ryzenom

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

Ma to prodaj i uzmi 2X 8 gb dok još ima jeftino.

 Al će rast cijene u skoroj budućnosti? Ne znam jel išta šta on igra treba više od 8GB radne memorije

Divide et impera!
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
omeyer kaže...
XXX kaže...

Ma to prodaj i uzmi 2X 8 gb dok još ima jeftino.

 Al će rast cijene u skoroj budućnosti? Ne znam jel išta šta on igra treba više od 8GB radne memorije

 Sigurno da budu,  i sada rastu.  Prvo teško da buš taj ram bilo kaj klokao,. Po meni to ti je slaba karika, kapacitet ali i brzina

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
omeyer kaže...
XXX kaže...

Ma to prodaj i uzmi 2X 8 gb dok još ima jeftino.

 Al će rast cijene u skoroj budućnosti? Ne znam jel išta šta on igra treba više od 8GB radne memorije

I da i ne, ali vjerovatno je samo zaliha/dobavljaca nasih trgovina u pitanju. Ima 2x8 g.skill aegis 3000mhz cl16 za 650kn sto je dobra cijena ;)

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

Memorija svakako, imaš ryzen kalkulator pa vidi za tajming......

 Vidis, nikad nisam uspio pokrenuti komp nakon ukucavanja toga sto kalkulator izracuna.... niti u jednoj varijanti.

 

Inace memorija ide uredno rucno do 3533mhz, 20-20-20-38, ali cak niti defaultnih 3000mhz sa latencijama i postavkama koje ryzen kalkulator izracuna nece bootati....

 

Btw, kad smo kod toga, ima li smisla forsirati tako visoke frekvencije i latencije sa r5 1600, ili je bolje drzati se stocka?

Children Shouldnt Play with Dead Things
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Damir22 kaže...
XXX kaže...

Memorija svakako, imaš ryzen kalkulator pa vidi za tajming......

 Vidis, nikad nisam uspio pokrenuti komp nakon ukucavanja toga sto kalkulator izracuna.... niti u jednoj varijanti.

 

Inace memorija ide uredno rucno do 3533mhz, 20-20-20-38, ali cak niti defaultnih 3000mhz sa latencijama i postavkama koje ryzen kalkulator izracuna nece bootati....

 

Btw, kad smo kod toga, ima li smisla forsirati tako visoke frekvencije i latencije sa r5 1600, ili je bolje drzati se stocka?

 Pa kod prve i druge gen sto vise mhz i manja latencija bolje, meni preko dram calculatora boota iz prve i napravi mem test bez errora 

8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Znam, meni jednostavno nece...... ali nikako.

Mozda nesto ne postavim dobro u opcijama kalkulatora, tko ce ga znati.

 

Kako pravilno postaviti opcije?

 

Mislim da nista ne dobivam s tom brzinom od 3533 i tako visokim latencijama naspram stock 3000, ili se varam?

Children Shouldnt Play with Dead Things
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.8.2019 19:59 (Damir22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Damir22 kaže...
XXX kaže...

Memorija svakako, imaš ryzen kalkulator pa vidi za tajming......

 Vidis, nikad nisam uspio pokrenuti komp nakon ukucavanja toga sto kalkulator izracuna.... niti u jednoj varijanti.

 

Inace memorija ide uredno rucno do 3533mhz, 20-20-20-38, ali cak niti defaultnih 3000mhz sa latencijama i postavkama koje ryzen kalkulator izracuna nece bootati....

 

Btw, kad smo kod toga, ima li smisla forsirati tako visoke frekvencije i latencije sa r5 1600, ili je bolje drzati se stocka?

 Provjeri sam u nekim testovima, pa nam javi...bilo bi zanimljivo vidjeti uz loše latencije i visok klok i obrnuto.

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

 Provjeri sam u nekim testovima, pa nam javi...bilo bi zanimljivo vidjeti uz loše latencije i visok klok i obrnuto.

 Koji test, nije problem odvrtiti?

Children Shouldnt Play with Dead Things
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Odvrti Far cry 5 ugrađeni benchmark ako imaš igru, prilično je cpu/ mem intezivan.

 

Naravno na minimalnim detaljima.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.8.2019 20:03 (XXX).
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

nemam, daj nesto drugo.....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ashes of the singularity 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ni to.... 

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

AC Odyssey

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...

Ok su to temperature za full stress, do 95c nemaš brige.

 Daj me nemoj j... kaj je tu normalno oko 100C....

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

AC Odyssey

Nema ni to

8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Al me gadjas....

 

Ok, idemo s onim sto imam

 

Metro exodus - taiga benchmark

 

3000 stock - AVG Framerate - 105,14fps

         - MAX Framerate - 208,29fps

         - MIN Framerate - 33,56fps

 

3400 16-18-18-38 - AVG Framerate - 105,85fps

               - MAX Framerate - 227,27fps

               - MIN Framerate - 36,00fps

 

3533 20-20-20-38 - AVG Framerate - 106,34fps

               - MAX Framerate - 220,95fps

               - MIN Framerate - 37,43fps

 

Dakle.... u odnosu stock/oc 3533mhz vidljivo je povecanje od 1,2fps u averageu, 12,66fps u maxu, i 3,87fps u minu....

 

Zanimljivo je da je max framerate veci s 3400mhz nego sa 3533mhz, pokusam jos jednom test, vidi se povecanje u min i avg, neznam zasto je max manji s vecom brzinom rama.

 

Sve obavljeno s cpu na 3,7ghz, 1080p low, dx12.

 

Edit - isto s ponovljenim testiranjem, max fps nizi nego s 3400mhz....

 

Edit 2 - evo, palo mi je na pamet, mozda 1080p nije realan pokazatelj, pa sam odradio na 720p low. Takodjer, uspio sam natjerati memoriju i na 3600mhz

 

3000mhz stock - AVG Framerate - 103,41fps

            - MAX Framerate - 218,29fps

            - MIN Framerate - 30,01fps

 

3600 20-22-22-40 - AVG Framerate - 104,86fps

              - Max  Framerate - 219,11fps

              - MIN Framerate - 30,68fps

 

I za kraj, 1080p low s 3600mhz

 

- AVG Framerate - 106,20fps

- MAx Framerate - 211,46fps

- MIN Framerate - 37,69fps

 

Moj zakljucak - 3000mhz i sve preko toga sasvim dovoljno, eventualno sweet spot mi se cini na oc 3400mhz. Jasno, kako nemam kvalitetniju memoriju koja moze ove frekvencije gurati na nizim latencijama, sve ovo je kategorija pisanja uz vjetar, no najbitnije - Vecom frekvencijom i latencijama dobit je u min fps, a gubi se u max fps....

 

Children Shouldnt Play with Dead Things
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.8.2019 21:22 (Damir22).
Moj PC  
15 0 hvala 9
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo jednog korisnog posta u zadnjh 20 strainca ryzen teme.

Moj PC  
9 0 hvala 1
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Damir22 kaže...

 

 

 Posto su mjerenja unutar statisticke pogreske da nije mozda gpu bottleneck?

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Maksimus kaže...

 Gledam taj user guide i stvarno treba biti master za to poštelat. Ali isto tako mislim da ga rijetko tko koristi za overclock, nekako je u biosu najdraže(najlakše).

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.8.2019 23:36 (mislioc).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DonOscar kaže...
Damir22 kaže...

 

 

 Posto su mjerenja unutar statisticke pogreske da nije mozda gpu bottleneck?

 Ako si čitao radio je na 720p low pa tu se gpu skoro ugasio.

kradem mine iz minskog polja
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

 Ako si čitao radio je na 720p low pa tu se gpu skoro ugasio.

 Sad sam malo detaljnije procitao i vidim da je takoder povisivao latencije kako je povisivao frekvenciju pa rezulztat ne cudi kako je i sam napisao.

13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pitanje u vezi rama... 4*8gb ili 2*16gb..brzina bi bila 3200.. netreba  mi vise..onak gledam malo.. pa da se pocastim kad se vratim s godisnjeg..

Te jel Cruical dobro radi na plocama ili se treba bas rastegnut za g.skill.. 

Za plocu jos nisam ziher... mozda uzmem x470-f ili tomahawk..

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Zver kaže...

Pitanje u vezi rama... 4*8gb ili 2*16gb..brzina bi bila 3200.. netreba  mi vise..onak gledam malo.. pa da se pocastim kad se vratim s godisnjeg..

Te jel Cruical dobro radi na plocama ili se treba bas rastegnut za g.skill.. 

Za plocu jos nisam ziher... mozda uzmem x470-f ili tomahawk..

 

Po meni 2x16gb

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
9 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pozdrav,

 

odlučio sam se za kupnju Ryzena 3600 i volio bih kupiti mATX ploču - molim vas za savjet.

Ako nema dobre mATX onda molim preporuku što boljeg kućišta za ATX (da je jednostavnog dizajna, tiho i s coolerima - do 500 kn max)

Također koje RAM-ove na kraju je najbolje kupiti?

Gdje preporučujete kupovinu (uzeo bih na rate na jednom mjestu)

 

Hvala svima!

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Idi na ATX. Ne postoji sto bolje ATX kuciste, nego se kupuje prema afinitetu, tj. prvenstveno zelis li zatvoreno kuciste sa zvucnom izolacijom (npr. MS Black Widow, vjerojatno najbolje u tom rangu sto se tice silent kucista jer ih ima jako malo do 500kn) ili kuciste s kaljenim staklom da se vide komponente (takvih ima hrpa, mozes npr. samo ukucat atx kuciste u nabava.net), ali takvo najcesce nije zvucno izolirano u tom rangu? Kad napisem afinitet mislim i na estetiku, to zavisi od osobe do osobe. Nadalje pretpostavljam da zelis kompaktno kuciste ili te briga za velicinu? Pripazi na velicinu CPU coolera.. Ulazi li mozda polovno u odabir? Kaj se tice RAMa bilokoji 3000 ili 3200Mhz, CL15 ili CL16 pa nadalje od poznatog proizvodjaca.. Ukucaj u nabava.net kaj te zanima pa proucavaj kako ti je najzgodnije platit na rate s kojom karticom..

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.8.2019 12:26 (The_Fichek).
12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nakon 10 godina korištenja i7 prve generacije odlucio sam promijeniti procesor. Stari još solidno radi jer sam sa vremenom dodavao koju pločicu rama, promijenio grafičku, napajanje, dodao ssd ali došlo vrijeme za novo. Odlucio sam kupiti ryzen7 3700x (za multimediju i obradu forografija te tu i tamo odigrat Battelfield)  i trebam par savjeta jer ne pratim više toliko informatiku kao prije.

 

1. dvoumim se između ove dvije matične za taj procesor: ASUS Prime X570-Pro ili MSI MPG X570 Gaming Pro carbon WIFI ili možda nešto trece a da nije skuplje, izgled(RGB) mi je nebitan

 

2. da li staviti orginalni hladnjak ili kupiti neki drugi, bitna mi je tišina pošto je komp u boravku i skoro stalno je upaljen, klokati ne mislim dokle god sve radi bez trzanja

 

Ram cu kupiti 16gb(2x8gb) i novo kuciste a od starih komponenti ostavljam napajanje 650w, graficku rx480, ssd i hard. 

Svaki savijet je dobrodošao, hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

A zasto bas ciljas 3700x? Pod obradu fotografija predpostavljam da radis u photoshopu? Photoshop treba dto jacu jezgru a ne sto veci broj istih, za multimediju moze proci i 200ge sa 2 jezgre i 4 threada tako da to nije potrebno ni spominjati dok za gaming neces vidjeti nikakav znacajan pomak naspram r5 3600 jer u igrama nemas nista od 8 jezgara tako da je moj glas za r5 3600 i ustedis 1.000kn u startu.

 

1. Takoder zasto preplacivati x570? Uzmes neku msi b450-a pro ili tomahawk, imas i mogucnost azuriranja biosa bez potrebe za procesorom prve generacija a postoje i "MAX" verzije ploca sa vec azuriranim biosom

 

2. Uzmi neki aftermarket tipa Artic Freezer 34 

12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Gledao sam taj ryzen5 3600 pa da vidim koji je malo bolji, pa koji je još malo bolji i došao na 3700x, ja sam manijak koji ima 20 stvari otvoreno istovremeno pa si zato mislim možda bolje više jezgri, uvijek gledam možda bolje koju kn više pa sam duže miran, ne znam možda se varam, kod maticne mi je bitan audio jer sa kompa puštam muziku i da ima što više prikljucaka jer ce mi mozda jednog dana trebati, slažem komp na duže staze

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice