AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.058.107
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

 Jel komisija za moral i odbor za uloženo/dobiveno opravdava ovaj post ?

 

Baš me zanima sad kad su x570 i nova Riža skuplji "dosta", hoće li se i dalje kmečat uloženo/dobiveno ili će se licemjerno pravdat.


Evo ja ću se prvi posrat na x570 ploču od 200 eura u entry lvlu.

 Sve ploče koje sad vidite su x570, uz to imaju strasno dobre i efikasne vrm sekcije, daleko bolje od 95% x470 ploča.  To treba shvatiti pa je i cijena 'entry' level ploče donekle ok. Biće jako solidnih B550 pločica i uz to će imati prihvatljive cijene za većinu. ;)

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zanimljiv video o plaćenim recenzijama

 

Na 2 minuti govori kako se za Intel (indirektno preko marektinške kompanije koja ih predstavlja) nudila ponuda za plaćenu recenziju gdje su uslovi da se ne smije spominjati konkurencija AMD i  Threadripper, ne smije se ništa negativno govoriti o testiranom proizvodu i  potencijalna negativnost kao velika cijena bi se trebala opravdati za potrošače. Naravno recenzija mora proći odobrenje kako bi bili sigurni da će  se prenijeti "prava poruka" o proizvodu. Recenzija ne smije biti balansirana sa + i - nego samo direktna sa zaključkom da se proizvod kupi. 

Na 5:55 možete čuti šta radi NVIDIA 

Na 9 minuti možete čuti kako im AMD nikada direktno ili indirektno nije pristupio sa ponudom za plaćenu recenziju.

 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
1 0 hvala 7
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
red_bull kaže...

Ajde ajde, opet ste počeli.. taman se očistio zrak od one trojice tolova, već novi dižu glavice.. Tema je ryzen..

Na koga misliš, ovako se ne zna ko je prozvan?!

 

Zašto se i9 iNTEL ne može spominjati u temi kao usporedba, ipc konkretno ako se ne varam?

coffe,coffe,coffe.....
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Raspravu u temi treba držati u nekim objektivnim okvirima. 

 

Subjektivno prcanje zašto je netko kupio nešto  i zasnovano na još neutvrđenim performansama nadolazećih procesora koji se još nisu realno dokazali treba ostaviti za kasnije...

 

Koliko sam vidio nicky nije trolao niti pretjerivao sa izvalama kao neki i nema potrebe za podjebavanjem i da se tema puni offtopicom. 

 

Čovjek može biti zapravo koristan kada izađu novi Ryzeni jer  na forumu možemo praviti teme i benchanje (oni koji uzmu nove Ryzene).

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
6 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
boxer kaže...

Raspravu u temi treba držati u nekim objektivnim okvirima. 

 

Subjektivno prcanje zašto je netko kupio nešto  i zasnovano na još neutvrđenim performansama nadolazećih procesora koji se još nisu realno dokazali treba ostaviti za kasnije...

 

Koliko sam vidio nicky nije trolao niti pretjerivao sa izvalama kao neki i nema potrebe za podjebavanjem i da se tema puni offtopicom. 

 

Čovjek može biti zapravo koristan kada izađu novi Ryzeni jer  na forumu možemo praviti teme i benchanje (oni koji uzmu nove Ryzene).

 Nitko nece uzeti nove Ryzene 

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Almin94 kaže...
DarthMarkus kaže...

 Jel komisija za moral i odbor za uloženo/dobiveno opravdava ovaj post ?

 

Baš me zanima sad kad su x570 i nova Riža skuplji "dosta", hoće li se i dalje kmečat uloženo/dobiveno ili će se licemjerno pravdat.


Evo ja ću se prvi posrat na x570 ploču od 200 eura u entry lvlu.

 Sve ploče koje sad vidite su x570, uz to imaju strasno dobre i efikasne vrm sekcije, daleko bolje od 95% x470 ploča.  To treba shvatiti pa je i cijena 'entry' level ploče donekle ok. Biće jako solidnih B550 pločica i uz to će imati prihvatljive cijene za većinu. ;)

 Kako znaš ? Niti jedno testiranje nije izašlo sa novom Rižom da opravda ovo njesra.

 

Neću bit ni apsolutist, pa ću ipak pričekat x470 HE vs x570 LE benčeve. Ovo za sada mi ne uljeva povjerenje.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
boxer kaže...

 

.......zasnovano na još neutvrđenim performansama nadolazećih procesora koji se još nisu realno dokazali treba ostaviti za kasnije...

 

 

Ovo je i meni ono...vrh....

 

svi se loze na neke benchmarke procesora i ploca koje nitko nije vidio, nitko ih nema u rukama....

 

Ok, netko ih ima, sve stoji, no nisam sklon pretjerano vjerovati (placenim) recenzijama i bombasticnim najavama koji sluze iskljucivo za dizanje hajpa i povecanje broja pregleda necijeg kanala.

 

Kad procesori i ploce budu vani, kad prosjecni John Doe ode, kupi, istestira...da, vise cu biti sklon vjerovati takvim recenzijama i testovima.

 

Vec sam izrazio sumnju da ce prosjecni korisnik naci u ovoj prici nesto za sebe, gledano omjer cijene-performanse (pricam o ljudima koji su vec na 2-gen ryzenu).... No vidjet cemo, jedva cekam da se pokaze da nisam u pravu. 

11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...
Almin94 kaže...
DarthMarkus kaže...

 Jel komisija za moral i odbor za uloženo/dobiveno opravdava ovaj post ?

 

Baš me zanima sad kad su x570 i nova Riža skuplji "dosta", hoće li se i dalje kmečat uloženo/dobiveno ili će se licemjerno pravdat.


Evo ja ću se prvi posrat na x570 ploču od 200 eura u entry lvlu.

 Sve ploče koje sad vidite su x570, uz to imaju strasno dobre i efikasne vrm sekcije, daleko bolje od 95% x470 ploča.  To treba shvatiti pa je i cijena 'entry' level ploče donekle ok. Biće jako solidnih B550 pločica i uz to će imati prihvatljive cijene za većinu. ;)

 Kako znaš ? Niti jedno testiranje nije izašlo sa novom Rižom da opravda ovo njesra.

 

Neću bit ni apsolutist, pa ću ipak pričekat x470 HE vs x570 LE benčeve. Ovo za sada mi ne uljeva povjerenje.

 Zna se. Evo analize za Gigu X570 Aorus Elite.

Ima 12 fazi (6x2+2) i košta $199.

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

To je ok. 

 

Ako tako bude. Ne znam što onda MSI sere.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.6.2019 12:49 (DarthMarkus).
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

To je ok. 

 

Ako tako bude. Ne znam što onda MSI sere.

 a sta MSI sere? pa imaju i oni 2 ploce od 200 kusur eura

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...
DarthMarkus kaže...

To je ok. 

 

Ako tako bude. Ne znam što onda MSI sere.

 a sta MSI sere? pa imaju i oni 2 ploce od 200 kusur eura

 U entry levelu.

 

Elite je već neki mid i solidna kupovina sa Realtekom 1220.

 

Pro je mid sa aspiracijama za high.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...
HCgamingCRO kaže...
DarthMarkus kaže...

To je ok. 

 

Ako tako bude. Ne znam što onda MSI sere.

 a sta MSI sere? pa imaju i oni 2 ploce od 200 kusur eura

 U entry levelu.

 

Elite je već neki mid i solidna kupovina sa Realtekom 1220.

 

Pro je mid sa aspiracijama za high.

 pa i najjeftinija x570 gaming plus od MSI dolazi sa ALC-om1220...nema smisla nesto skuplje kupiti jel donose samo vise mogucnosti spajanja M.2 diskova..sve linije od MSI-a barem dolaze sa ALC 1220 kodexom ako je to nekome i bitno uopce...

 

nego da se mozda prebacimo na neke novosti...naime izgleda da za 3950x AMD koristi poseban tretman bininga..lipo je da neki proizvodjac to i navede pa korisinici znaju sto i kupuju pored danasnje silicijske lutrije..nije nesto jako bitno ali opet lipo za znati...onda ocekujem na ovom procesoru mozda cak 5 GHZ na svim jezgrama..samo pitanje sa ili bez LNT-a... https://www.techradar.com/news/amd-to-use-special-binning-to-produce-ryzen-9-3950x

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.6.2019 13:33 (HCgamingCRO).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...

 Nitko nece uzeti nove Ryzene 

 Hoćeš, hoćeš čim si se pripremio sa X470 pločom za svaki slučaj..

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
boxer kaže...
toxic kaže...

 Nitko nece uzeti nove Ryzene 

 Hoćeš, hoćeš čim si se pripremio sa X470 pločom za svaki slučaj..

 pa zakaj nebi osli ako su nam dali kompatibilnost par godina...vecina mainstream korisnika gejmera ce to i napraviti ako nam sada 3600 npr da i 10-15 slika vise nego 2600,jako moguce jel jos moramo vidjeti iskreni napredak IPC-a. jkos ako mi navi bude kako vele i 15-20 posto jaca nego vega 64.. evo samo ja npr bi imao sta otprilike preko 30+ slika boosta u igrama za onak 600 plus eura za proc i grafu(jbga kad zeleni sa superom opet super harac nabili)- jos usrecim nekog sretnika koji nema love sa 2600 i vegom za 200 eura skupa, imam high end stroj za 400 eura a promijenio samo grafu i procesor(pls try this INTEL/nvidia)... gledajuci grafu i opseznost cyberpunka... vec sada mi vega nemoze drzati konstantnih 144 na apexu npr(sve na low osim textura)

a onaj pcie4.0 raid od 15 GB u sekundi mi je ionako overkil za mene kad neprebacujem neke fajlove, a moja ploca ce derati onaj 3600 dokkle mu da silicij

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.6.2019 14:16 (HCgamingCRO).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
boxer kaže...
toxic kaže...

 Nitko nece uzeti nove Ryzene 

 Hoćeš, hoćeš čim si se pripremio sa X470 pločom za svaki slučaj..

 Kupiti hocu, ali uzeti necu ... malo filozofije :)

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...
nego da se mozda prebacimo na neke novosti...naime izgleda da za 3950x AMD koristi poseban tretman bininga..lipo je da neki proizvodjac to i navede pa korisinici znaju sto i kupuju pored danasnje silicijske lutrije..nije nesto jako bitno ali opet lipo za znati...onda ocekujem na ovom procesoru mozda cak 5 GHZ na svim jezgrama..samo pitanje sa ili bez LNT-a... https://www.techradar.com/news/amd-to-use-special-binning-to-produce-ryzen-9-3950x

Lol, pa razlika je ogromna, jedno ima realnu i svakodnevnu primjenu, a drugo se koristi za čistu zajebanciju i lovljenje scoreova kod benchanja. Neće ni jedan Ryzen ove serije ići na 5Ghz all core OC bez ludog hlađenja, tj. LN2. 

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo od buildzoida rev elite ploče.

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

 

nego da se mozda prebacimo na neke novosti...naime izgleda da za 3950x AMD koristi poseban tretman bininga..lipo je da neki proizvodjac to i navede pa korisinici znaju sto i kupuju pored danasnje silicijske lutrije..nije nesto jako bitno ali opet lipo za znati...onda ocekujem na ovom procesoru mozda cak 5 GHZ na svim jezgrama..samo pitanje sa ili bez LNT-a... https://www.techradar.com/news/amd-to-use-special-binning-to-produce-ryzen-9-3950x

Temeljem cega? Ako je max single core turbo 4.7ghz, onda je max all-core minimalno 100-200mhz nizi od toga... Ako bude 4.5ghz all-core bit ce super. Naravno, to je debelo preko 200W a ne stock 105W....

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

Evo od buildzoida rev elite ploče.

 

 Pa već je postano ranije u temi, baš si ti komentarisao video.

 

 

Vrste hladnjaka za nove Ryzen procesore...

 

 

Preparing for Zen: putting AMD's latest chipset drivers to the test

https://www.pcgamer.com/amp/amds-new-cpu-drivers-are-supposed-to-improve-performance-but-our-tests-show-otherwise/

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

https://www.digitimes.com/news/a20190621PD205.html  ajd da ih je AMD napokon uspio natjerati na tako nešto....

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
HCgamingCRO kaže...

 

nego da se mozda prebacimo na neke novosti...naime izgleda da za 3950x AMD koristi poseban tretman bininga..lipo je da neki proizvodjac to i navede pa korisinici znaju sto i kupuju pored danasnje silicijske lutrije..nije nesto jako bitno ali opet lipo za znati...onda ocekujem na ovom procesoru mozda cak 5 GHZ na svim jezgrama..samo pitanje sa ili bez LNT-a... https://www.techradar.com/news/amd-to-use-special-binning-to-produce-ryzen-9-3950x

Temeljem cega? Ako je max single core turbo 4.7ghz, onda je max all-core minimalno 100-200mhz nizi od toga... Ako bude 4.5ghz all-core bit ce super. Naravno, to je debelo preko 200W a ne stock 105W....

 pa neznam cemo onda neki likovi tipa kingpina, der8auera,UK 8pack-a, imaju bacve po 500L tekuceg dusika uvijek spremno u skladistu? normalno da nije za mainstream to ali budimo realni cemu bi AMD birao silicij onda za mainstream platformu? pa vjerojatno da pokaze da moze 16 jezgri ici na 5 ghz stabilno, jel postoje sajmovi diljem svijeta gdje odlaze ti ljudi pokazivati svoje egzoticno hladjenje.ali ako nista od toga onaj ko da 700 eura za taj cip ce barem znati da ima najbolji silicij unutri(koji ionako odrecuje sve od vijeka trajanja procesora do oc-kanja a da nemoras previse brinuti da ce mozda odma crknuti ako barem zelis probati neku vecu voltazu za dva tri testa).

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.6.2019 16:17 (HCgamingCRO).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Shockwave kaže...

https://www.digitimes.com/news/a20190621PD205.html  ajd da ih je AMD napokon uspio natjerati na tako nešto....

1% dole za svakih 15% koje su sjebali sa security flaws, lijepo.

Jos 15% i bit ce kompetitivni :)

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Za veliku većinu korisnika 1. generacija a i 2. ako dodatno pojeftini će i dalje biti best buy. Novi ryzeni će tu uskočiti na mjesto intela i davati bolje perfomanse u igrama za malo višu, premium cijenu te će nuditi u isto vrijeme i još bolje multi core perfomanse
Baci neku ponudu za bilo kakav ssd i 8gb ddr4 rama
 
3 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
HCgamingCRO kaže...

 

nego da se mozda prebacimo na neke novosti...naime izgleda da za 3950x AMD koristi poseban tretman bininga..lipo je da neki proizvodjac to i navede pa korisinici znaju sto i kupuju pored danasnje silicijske lutrije..nije nesto jako bitno ali opet lipo za znati...onda ocekujem na ovom procesoru mozda cak 5 GHZ na svim jezgrama..samo pitanje sa ili bez LNT-a... https://www.techradar.com/news/amd-to-use-special-binning-to-produce-ryzen-9-3950x

Temeljem cega? Ako je max single core turbo 4.7ghz, onda je max all-core minimalno 100-200mhz nizi od toga... Ako bude 4.5ghz all-core bit ce super. Naravno, to je debelo preko 200W a ne stock 105W....

 temeljem čega neče? nemoš s sigurnosti ništa tvrdit jer je "gušči" proces koji može imat više problema s hotspotovima ali u isto vrime u startu troši manje pa kad troši 100% više od tvorničkog tdp-a troši mizernih 200W šta je još uvik daleko od nekih 300w limita na soketu.
da bi se okladit da če bit zanimljivih situacija s klokanjem ovih sku kojima če bit pola jezgri pogašeno ako budu 2 "core" čipa.... ugl nevalja previše gatat :)

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Shockwave kaže...

https://www.digitimes.com/news/a20190621PD205.html  ajd da ih je AMD napokon uspio natjerati na tako nešto....

To je drek od sniženja, čim ti piše up to 15% znaš da če večina toga pojeftinit za 5%.Najviše bu pojeftinilo ono kaj se najslabije prodaje, uh moš si mislit niže cijena 10% za i9 9900K.

 

Intel bi trebal drastično rezat cijene(a to neče napravit), izgleda da još nisu shvatili ili jesu dakle nema pomoći diži ruke od Desktopa.Nema tu puno mudrovanja, šuti i trpi Intel nema drugih opcija pa dokle doguraju.

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...
Shockwave kaže...

https://www.digitimes.com/news/a20190621PD205.html  ajd da ih je AMD napokon uspio natjerati na tako nešto....

To je drek od sniženja, čim ti piše up to 15% znaš da če večina toga pojeftinit za 5%.Najviše bu pojeftinilo ono kaj se najslabije prodaje, uh moš si mislit niže cijena 10% za i9 9900K.

 

Intel bi trebal drastično rezat cijene(a to neče napravit), izgleda da još nisu shvatili ili jesu dakle nema pomoći diži ruke od Desktopa.Nema tu puno mudrovanja, šuti i trpi Intel nema drugih opcija pa dokle doguraju.

 

 

 

 A i na serveru gube dobar dio kolača zar ne?, pogotovo će sad nakon izlaska 2 generacije epyca.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Izgleda da ćemo dobiti puno nove Ryzen r5 1600x ekipe u ovoj temi. Hahah

 

Bit će zanimljivo.

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

https://wccftech.com/intel-prepares-sweeping-price-cuts-in-response-to-amds-ryzen-3000-series/ evo i ovdje vijest, tako mala sniženja im neće pomoći, pogotovo što iz mjeseca u mjesec svako malo neko krpanje propusta ili kako ja to volim zvat defekata, i preporuke da se isključi ovo, ono itd, ugl featuresi koje smo masno platili. Zanimljiva je i anketa, zasad je 92% ljudi reklo da ih ta sniženja neće natjerati da kupe Intelove proizvode .

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.6.2019 22:55 (Shockwave).
 
1 3 hvala 0
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

92% ljudi na ovoj temi ti je vec reklo da prestanes postat offtopic , to je relevantnija  vijest za ovu temu od ove koju postas 

Moj PC  
4 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

takoder cu piknut novu 3000 seriju, a i plocu ako cu moci odmah, zaintrigiran sam 

www.youtube.com/TerabitTV
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice