AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.061.769
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
..

 Ah jedino ako nisu wireless.

 ahem?

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...
mislioc kaže...
..

 Ah jedino ako nisu wireless.

 ahem?

 Dobar miš nema šta.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hrvooje kaže...

Izgleda da modularni CPU 'chiplet' AMD-u daje 59% smanjenje koštanja proizvodnog procesa!

 

Ova slika ispod prikazuje cijenu tehnologije, pa je tako I/O čip upola jeftinije proizvesti od 7nm. Ne vjerujem da Intel neće slijediti ovaj put. Modularni CPU je 'workaround' za Moorov zakon da se održi ekonomski zakon

 The main reason for AMD is obtained by dividing the CPU to chiplet in Rome is that reduce manufacturing costs. The first place, are primary ZEN-based EPYC "Naples" has also adopted a modular design, which was divided into four chiplet. AMD has been explained that it is possible to suppress the manufacturing cost to 59% compared with a single die. Rome has become a cost-cutting measures to further promote its strategy.

 

Izvor su japanci, al lako se prevede

https://pc.watch.impress.co.jp/docs/column/kaigai/1156455.html

Nema tu ništa izgleda, to su več odavno poznate činjenice zato je AMD i otišel na Chiplet put.

 

Intel čeka isti smjer, ili u suprotnom završit če kao nekad močna a danas ofucana i šepava Američka auto Industrija.

 

AMD od prvih Ryzena ima znatno jeftiniji/bolji proizvod, i sa starim monolitnim/skupim procovima Intel može samo na prosječki štap.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=243&jumpto=5777865&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mladen kaže...
DarthMarkus kaže...

 

 'ere we go...

 

 

Da, možda nisam trebao ali stvarno zavrtim par virtualki, bilo zbog starog hardvera i aplikacija za Win XP ili bezbrižnijeg surfanja.

I baš dobro radi kad su na SSD-ovima i sa dovoljno RAMa. Fora je stavit XP na RAM disk pa se siroti pogubi od tolike brzine :)

 

 Mlađo, na ovom forumu postoje tabu riječi i ti si pogodio jednu.

 

Dakle,

 

bottleneck, parketi, uloženo/dobiveno, virtualke.... (nastavi niz).

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Dado_ZG78 kaže...

Ljudi ima netko da je nedavno uzimao novu AMD konfu (CPU + GPU) i kakvi su dojmovi iz prve ruke? 

Kakvo je zagrijavanje, ima li problema na Win10, problema sa nekim igrama i sl.? 

 

(ozbiljno razmišljam uzet AMD konfu na godinu pa počinjem malo due diligence..)

 Sve radi super, ne znam zašto ne bi lol.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
7 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

da pitam... koja bi bila dobra početna voltaža od koje bi krenuo testirati 2600 na 4ghz?

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Louis Pluto kaže...

da pitam... koja bi bila dobra početna voltaža od koje bi krenuo testirati 2600 na 4ghz?

A ne znam što bi ti rekao na ovo a da bude pametno.. kreni od recimo 1.2V na gore

It is always darkest just before the dawn.
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mrsmith kaže...

A ne znam što bi ti rekao na ovo a da bude pametno.. kreni od recimo 1.2V na gore

 ovo definitivno nije pametno, valjda idemo od višeg napona prema nižem... ili sam ja lud? pitanje je od kojeg? hoće li na na 1,3V raditi stabilno?

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Louis Pluto kaže...
mrsmith kaže...

A ne znam što bi ti rekao na ovo a da bude pametno.. kreni od recimo 1.2V na gore

 ovo definitivno nije pametno, valjda idemo od višeg napona prema nižem... ili sam ja lud? pitanje je od kojeg? hoće li na na 1,3V raditi stabilno?

 

Aha, u pravu si. Kreni od 2 V pa spustaj dok ne dodjes do windowsa. Ili Linksa...

Freak Show Inc.
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

 

Aha, u pravu si. Kreni od 2 V pa spustaj dok ne dodjes do windowsa. Ili Linksa...

 u 2 mogu odmah do linksa...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.12.2018 8:56 (Louis Pluto).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Louis Pluto kaže...

da pitam... koja bi bila dobra početna voltaža od koje bi krenuo testirati 2600 na 4ghz?

1.4V pa spustaj

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
playjob kaže...

 Znači kakav si ti tragikomičan lik, strašno nešto.
Odakle tebi ovih pet zvjezdica majke ti, na temelju čega? Glupih i provokativnih postova i 10 godina postojanja tvog računa na ovom forumu...
Čovjek lijepo pita, ti dođeš, odglumiš frajera da bi pokupio neke thumbs-up-ove, znači dno dna si, dno dna...

to on mene voli

 

chaselol kaže...

1.4V pa spustaj

 ako na 1,35V ne radi prime bit ću razočaran...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.12.2018 8:52 (Louis Pluto).
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Moj PC  
3 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

 po ovome ako bi na stock Rzyenu s 2133mhz ramom stavili ram od 4266mhz realno bi trebali dobili 60% veci framerate, s 72fps avg na 115fps avg...sry ak sam nes fulao u %, izgleda da amd nemora povecavati ipc/tak vec samo frekvu memorijelp

Intel Core™ i7 Forever
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Brijem da nakon ovih 3200 mhza porast i nije više toliko značajan. Komunikacija između jezgara je Ryzenova Ahilova peta, barem u trenutnoj generaciji.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

za brisati i ovo, Drago će popizdit... sorry Drago, glup sam... neću više, majke mi!

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.12.2018 11:30 (Louis Pluto).
 
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

Brijem da nakon ovih 3200 mhza porast i nije više toliko značajan. Komunikacija između jezgara je Ryzenova Ahilova peta, barem u trenutnoj generaciji.

 pa rast je koliko vidim konstantan, nevidim problem, ako nades neki video gdje je netko nagurao na vise i gdje se to vidi stavi tu u temu.lp

Intel Core™ i7 Forever
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Louis Pluto koju ploču i rame imaš?

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...

Louis Pluto koju ploču i rame imaš?

ovu i 2 x 8 hyperx fury na 2666

 

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.12.2018 11:18 (Louis Pluto).
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nije da mi ne ide nego ne želim biti toliko brutalan, bilo bi prejednostavno

 

Kaj se tvoje momorije tiče ako želiš da ti sistem prodiše trebala bi na 3200 mhza uz što niže latencije, ako može. Ako ne fino si fulao

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Louis Pluto kaže...
mislioc kaže...

Louis Pluto koju ploču i rame imaš?

ovu i 2 x 8 hyperx fury na 2666

 

 edit:

sorry na duplom postu, mislio sam da će xxx već nešto prosrat između ali mu ne ide

 Ovako odeš za memoriju na memory try it lupi 3200,ako nejde 2933mhz to bi trebalo šljakat. Procesor stavi na 4.0 voltage ostavi na auto. Kod MSI-a to radi perfektno.

 Inače ta ploča je zbilja jako dobra po pitanju overclocka tako da problema nebih trebalo biti. I naravno ako nemaš stavi najnoviji bios na ploču.

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.12.2018 10:34 (mislioc).
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
E sad pitanje za nadolazeci ryzen npr 3600 kojeg ste misljenja ako oni lekovi govore za 3700x da ce ici na 5ghz sto mislite hoce li se i slabiji modeli moci klokati vise sa pristojnim hladjenjem
AMD AntiBoy
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Louis Pluto kaže...
chaselol kaže...

1.4V pa spustaj

 ako na 1,35V ne radi prime bit ću razočaran...

Pa sta sad, nije kraj svijeta pobogu 


Meni se nije dalo prckati sa r3 1200 pa sam ga stavio na 1.385 za 3.9ghz nece preko sekunde da ide nebitno, cip ne ide preko 60C tako da briga me.

Isto i ti, imas pristojno hladjenje i na 1.4V ces ga ohladiti bez problema, a nece se istopiti majka mu stara, nema zvaku ispod poklopca ko neki 

 

Ram na 3ghz stavis to ce ti sam profil maticne odraditi za tebe realno, zadnji bios i bez ikakve zajebancije klikanja cackanja po biosu i miran si. Ovo +/- 200mhz gore dole, zajebi ne isplati se 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.12.2018 13:35 (chaselol).
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
chaselol kaže...

Pa sta sad, nije kraj svijeta pobogu 


... zajebi ne isplati se 

 pa nije ali... zar nije cilj imati klokan proc na što manjem naponu... prijevod, zdraviji procesor, manje zagrijavanje, hladniji vrm, čipset, jeftiniji ventovi, kućište etc, etc...

možda bi bilo bolje uložiti više vremena na fine tunning, što misliš?

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.12.2018 14:04 (Louis Pluto).
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Što se tiče Ryzen 5 2600, baš svaki će raditi na 4Ghz/4.1Ghz.. upitno je jedino uz koju voltažu, ali će raditi. E sad, 4.2Ghz/4.3Ghz + to je već lutrija prema primjerku.

 

Za usporedbu, kod prošle generacije (R5 1600) situacija je bila da će svaki primjerak raditi na 3.8Ghz/3.9Ghz uz upitnu voltažu, a sve preko je bila lutrija prema primjerku.

 

 

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
0 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mrsmith kaže...

Što se tiče Ryzen 5 2600, baš svaki će raditi na 4Ghz/4.1Ghz.. upitno je jedino uz koju voltažu, ali će raditi. E sad, 4.2Ghz/4.3Ghz + to je već lutrija prema primjerku.

 

Za usporedbu, kod prošle generacije (R5 1600) situacija je bila da će svaki primjerak raditi na 3.8Ghz/3.9Ghz uz upitnu voltažu, a sve preko je bila lutrija prema primjerku.

 

 

 pa da zato sam i pitao od kud početi, sinoć sam metnuo (optimistički) napon na 1,2750V na 4ghz, prošao je cinebench i pola sata stressa na cpu-z ali se crashao na primeu... pa eto, sad kad završim posao oko 16h nastavljam od 1,3V, nadam se da će sat prima proći pa ga pustim noćas da se peče... memoriju ću nakon što utvrdim kako procesor diše... inače uopće ga ne namjeravam sad klokati već kad mi zatreba ako mi zatreba u budućnosti, do pred malo sam imao phenoma 2 na 3ghz ali mi je sistem počeo kašljati, ne prepoznavati diskove, pa reko vrijeme je za nešto novo i sad je tu i novo kućište, proc, mema, napajanje i vjerojarno rgb gluposti jer mi sve zajedno ne stane pod stol...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.12.2018 15:26 (Louis Pluto).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kome ga ostavljas preko noci da se pece i testira?

 

Ako ti odvrti prime ili aidu pola sata to je to, mani se te torture testa sto je izvalila neka budala prije par godina.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
E sad pitanje za nadolazeci ryzen npr 3600 kojeg ste misljenja ako oni lekovi govore za 3700x da ce ici na 5ghz sto mislite hoce li se i slabiji modeli moci klokati vise sa pristojnim hladjenjem

 Nemamo staklenu kuglu ali miriši na dodatno poboljšanje u odnosu na sada...

 

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/a4kbh2/good_news_for_overclockers_of_the_ryzen_3000/

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja sam svog ostavio 15min u prime i rekao dobro je... 4.0 na 1.275V. Ionako služi kao HTPC te za povremeni gaming na TV-u, tako da će vidjeti 100% usage - nikada, a ni onda

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
chaselol kaže...

Kome ga ostavljas preko noci da se pece i testira?

 

Ako ti odvrti prime ili aidu pola sata to je to, mani se te torture testa sto je izvalila neka budala prije par godina.

mrsmith kaže...

Ja sam svog ostavio 15min u prime i rekao dobro je... 4.0 na 1.275V. Ionako služi kao HTPC te za povremeni gaming na TV-u, tako da će vidjeti 100% usage - nikada, a ni onda

 crashao (ostao smrznut) se nakon 20 minuta primea, želim znati što sam kupio i što može, to mi je primarni PC i namjeravam ga istestirati po psu...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice