AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.080.399
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jedno pitanje koji je max hash rate za ryzen 1600 sa xmr ako netko majna imm dobru ponudu pa eto zanima me da vidim isplatili se uzeti
AMD AntiBoy
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Oko 600.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Švabič se zaigral sa gejming testovima, pa je skoro zaboravil na tjedne CPU prodajne iste.Sad je tri tjedna sprešal u jedan video, hm na listi deset najprodavanijih procova samo dva Intelova.

 

 

Intel Kavovina jezera, najblesavije lansirane procesora od kad je umro drug Tito.Ajmo lansirat sa figom vu đepu, pa svaka država dobije po dvije šake procova ko vas hebe.

 

hrvooje kaže...

Ryzen Mobile sa sufiksom G je desktop CPU sa integriranom grafikom i dolazi sa 11 CU Vega

https://www.computerbase.de/2017-12/amd-ryzen-3-2300u-vega-11-desktop/

 

 

Da to su te ranije spomenute Power Sufix Ryzen oznake.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-cpu/224306.aspx?page=149&jumpto=5323731&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.12.2017 14:04 (rambox).
Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Onako bezveze cesljam po geekbench 4 rezultatima i upada mi u oko da ryzen 1800x na windowsima ide max do 27k u multiscoru, a na linuxu taj isti procesor przi do 33k, dok su singlecore rezultati podjednaki na oba os-a. Sta vi mislite o tome da li je linux ispeglaniji os od protukandidata iz Redmonda?

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.1.2018 16:47 (Chico12).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ima li netko iskustva sa OC: AMD Ryzen 3 1200 , sa stock coolerom , dal se moze dobit sta vise iz njega il se ne preporuca?, mislim da zbog procesora imam dosta los FPS u PUBG , dal da pokusam OC ovaj il da jednostavno prodam i kupim ryzen 5.. ovo je ostala konfa:

 

•MSI B350M PRO-VDH, AM4, mATX
•Crucial DRAM 8GB DDR4 2666 MT/s (PC4-21300) CL19 SR x8 Unbuffered DIMM 288pin
•Gigabyte GF GTX1050 Ti OC, 4GB GDDR5
•Seagate HDD, 1TB, 7200rpm, SATA 6, 64M
•Fortron Hyper 500W

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
TrixMaster kaže...

Ima li netko iskustva sa OC: AMD Ryzen 3 1200 , sa stock coolerom , dal se moze dobit sta vise iz njega il se ne preporuca?, mislim da zbog procesora imam dosta los FPS u PUBG , dal da pokusam OC ovaj il da jednostavno prodam i kupim ryzen 5.. ovo je ostala konfa:

 

•MSI B350M PRO-VDH, AM4, mATX
•Crucial DRAM 8GB DDR4 2666 MT/s (PC4-21300) CL19 SR x8 Unbuffered DIMM 288pin
•Gigabyte GF GTX1050 Ti OC, 4GB GDDR5
•Seagate HDD, 1TB, 7200rpm, SATA 6, 64M
•Fortron Hyper 500W

 

 Meni sa stock coolerom radi na 3.8 stabilno vec zadnja 2 mjeseca

6 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Svejedno je koja je maticna ? , i hoce li to smanjiti vjek trajanja procesora ? 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Svejedno dokle je god AM4. Nece ništa smanjiti vijek procesora.

Battlelog: D3lBoy-00
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
TrixMaster kaže...

Svejedno je koja je maticna ? , i hoce li to smanjiti vjek trajanja procesora ? 

hoce no s obzirom da racunalo ne radi od 0-24 pod 100% opterecenjem mozda dozivi i 100g.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
6 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Im li neki guide na youtubu kako to raditi?, jer imam 0 iskustva s tim :)

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
TrixMaster kaže...

Im li neki guide na youtubu kako to raditi?, jer imam 0 iskustva s tim :)

Napon stavis tipa 1.25 i stavis multiplier da ti digne frekvenciju na 3700Mhz i to je to.

Save, reset i uzivaj.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
16 godina
offline
First Ryzen Mobile Laptop Tested

Performase u radu i igrama super, baterija nije bas nesto...

 

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Bit će na CES-u nekih najava AMD-a

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
 
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ryzen 2 i novi chipset.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

A u veljači novi APU-i, te nove cijene starih Ryzena

 

 
 
 

 

 Pogotovo je zanimljiv ovaj R3 2200G sa 3.5 / 3.7 GHz, 4c4t, 8 Vega CU-a, za 99$

 

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.1.2018 15:28 (hrvooje).
 
11 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jel se pricalo mozda kako ce memorija na tim novijim modelima raditi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da bi trebala do 4000 ici.

8 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...

Da bi trebala do 4000 ici.

hmm

klik

14 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kada bi otprilike trebali izači novi 5 i 7 ryzeni?

Vidim od travnja pa do srpnja/kolovoza?

 

Ima li ikakvih indikacija koliko će biti jači za gaming od sadašnjih stolnih?

 

Taman kupujem računalo, a da mi se čeka do srpnja, baš i ne.

 

I koliko sniženje cijena se može očekivati kod nas?

Ako se radi o 50kn, to je zanemarivo.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Molim vas savjet, htio bih novu konfiguraciju pa sam mislio uzet Ryzen 1200 (HGspot), matičnu ploču MSI B350 Gaming Plus (HGspot) te Kingston 4 GB DDR4 2666MHz HyperX Fury HX426C15FB/4 (Protis). Volio bih proć čim povoljnije pa ako netko ima neki bolji prijedlog neka slobodno napiše, bio bih zahvalan.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ako hoćeš proći što povoljnije onda možeš s jeftinijom pločom a obavezno idi na 8GB rama za početak (dakle preporučam jednu ploču od 8GB i onda čim prije još jednu od 8GB).

10 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

pozz ljudi trebam pomoc!znaci ovako imam ryzena 5 1600. rame corsair vengeance lpx ddr4 3000 16gb i gigabyte GA-AX370-Gaming K5 maticnu plocu!

znaci ploca je dual chanell rame sam uvijek ustekavao u slot 1 i 3 ili 2 i 4 i tako je radilo...i odjednom ne znam zasto i kako promjenilo se to da mi je u windowsima pisalo da imam 16gb rama,

a da mi je samo 7.95 usable...da ostatak memorije ide negdje u hardware i tako sam cacko mjenjo rame ustekavo drukcije i ustekam rame u slot 1 i 2 i odjednom ih prepozna kako treba i sve dobro radi.

sad zanima me sta se to odjednom desilo da matricna ne radi u dual chanell modu i da rame moram ustekavat druukcije...s tim da jos nisam skonto kako ram clokat rade na 2133 i ide mi na zivce vise sve!

hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa uzmi manual od svoje ploče i vidi u koje slotove trebaš uštekati RAM module da bi imao dual channel.

Ako ne možeš naštimati memoriju da radi na 3000Mhz preko XMP profila onda ga isključi i upiši ručno latencije od svoje memorije.

Ako ne znaš kako se to radi onda googlaj ili vidi na YouTube. Npr. evo jedan 

(od druge minute).

Inače, mišljenja sam da Gigine ploče treba izbjegavati, previše su bugovite.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

kad ustekam memoriju kako bi trebala na slot 1 i 3 ili 2 i 4 pise mi u win da je samo 7.95 usable a ostatak ide u neki hardvare...

.usteko sam rame u slot 1 i 2 i sad radi dobro...jel neko pravilo ako je ploca dual chanel da se mora ustekavat u svaki drugi ili moze bit ustekano u jedan do drugog slot?

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Molim za preporuku najbolje B350 ploce, za ryzen 1600, naravno bit ce OC-an.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
xfire975 kaže...
Molim za preporuku najbolje B350 ploce, za ryzen 1600, naravno bit ce OC-an.

 ASUS ROG STRIX B350-F GAMING i  MSI B350 GAMING PRO CARBON.

12 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
robyvk24 kaže...

kad ustekam memoriju kako bi trebala na slot 1 i 3 ili 2 i 4 pise mi u win da je samo 7.95 usable a ostatak ide u neki hardvare...

.usteko sam rame u slot 1 i 2 i sad radi dobro...jel neko pravilo ako je ploca dual chanel da se mora ustekavat u svaki drugi ili moze bit ustekano u jedan do drugog slot?

 To zavisi od ploče.

Za tvoju vidim da za dual channel treba uštekati u slot 1 i 2 ili 3 i 4.

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Hvala. Jel se moze izdvojit jos neka, inace ove dvije navedene ovdje u BiH kostaju oko 135 € sto je po meni prilicno jeftino, inace jel imaju problema sa grijanjem vrm-a, ili sa radom mem iznad 2666 Mhz.
12 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne, te dvije su najbolje baš radi vrm-a, audio čipa, fazne regulacije (ASUS) i dr.

Za memoriju ti ništa nije 100%, neke rade iz prve (XMP) a za neke treba ručno upisati latencije.

Možda bi bilo najsigurnije vidjeti na stranici od matične koju memoriju podržava (Support).

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pozdrav 
Planiram nadogradnju računala i prelazak na ryzen procesore te planiram uzeti Ryzen 5 1600 ili 1600x (nisam siguran koji cu) , te se dvoumim između ove dvije matične ploče Asus MB ROG Strix B350-f Gaming i ASUS PRIME X370 PRO. Ima li itko iskustva s nekom od tih ploča i koja je po vašem mišljenju bolji izbor, razlika u cijeni nije neka velika. Zanima me još koji rami dobro idu uz tu maticnu da rade punom snagom (planiram uzeti prvo 8 gb pa kasnije nadograditi) 

 
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice