AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.086.688
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
robyvk24 kaže...

hahahha...a koji to model ne valja...cisto ovako da znam da i druge upozorim....nadam se da ova moja nema nekih vecih mana osim sto se treba cekat neki noviji bios

Za mene nema bolji modela od Gigabyte Aorus X370 Gaming 5 ili Asrock X370 taichi,

po meni da imaš jednu od te dvije ploče, ne bi imao nikakvoga problema.

Znači da odgovorim na pitanje, po meni taj tvoj model ne valja jer eto vidiš i sam.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

kuzim da....ali nije mi se davalo 300 eura za plocu...razmisljo sam cak dal da idem na onaj jos jeftiniji chipset b350 onda sam se odlucio na ovo na kraju....sve vise od toga mi je previse

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ima li neki razlog zašto c6h nije na tvojoj listi?

16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
robyvk24 kaže...

moze li mi samo neko rec..na koliko sad moji rami rade na 2933 ili na 2133?

robyvk24 kaže...

imam jos jedno pitanje..znaci kada restartiram ili palim komp desava mi se to da se komp kao sam od sebe jedno 4 -5 puta pokrece i gasi...ventilatori zavrte stanu pa opet tako par putai onda se dignu windowsi...znam da se to desava kad se radi po biosu...ali ne radim nista i to se svejedno desava

robyvk24 kaže...

a imam memoriju corsair lpx cl15 3000mhz....kuzim sta hoces rec ali ako vrati na zadnje dobre postavke zasto nakon toga opet restarta tako 4 - 5 puta....stalno to radi svako resetanje ili palenje kompa

 

Rekao bih da radi na 2133MHz, pretpostavljam da si učitao XMP postavke, ali sa ovom memorijom ryzen još ne radi na toj brzini (barem ne sa tim XMP postavkama). Imao sam tu matičnu i imam istu tu memoriju sa r7 1700 procom i dok sam ju imao sam maksimalno postigao 2667, učitao sam XMP postavke i onda ručno spustio postavke 2667MHz i voltažu na 1.25V (mislim da XMP defaultno postavlja na 1.35V) i radilo je bez problema pa možeš to probati. Mislim da sam stavio timinge na 16-17-17-17-36 (ili koliko je već brojeva između prvog i zadnjeg :p).

 

Ovo kada ti napravi 5 restarta je koliko je naštiman da pokuša bootati postavke, čak mislim da negdje u BIOS-u ima opcija za odrediti koliko puta da pokušava. To radi kod svakog restarta jer mu je to naštimano u BIOS-u i pokušava podići postavke koje su tamo specificirane, neće ih prepisati sa svojima.

Nisam išao na više od 2667 na toj gigabyte, ni na trenutnoj ASrockici, čekam taj famozni AGESA 1006 update koji bi trebao povećati kompatibilnost sa memorijama.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
robyvk24 kaže...

kuzim da....ali nije mi se davalo 300 eura za plocu...

Pa vjerujem da ti je sada bolje, na tvome mjestu ja bih ga već bacio kroz prozor odavno.

ps. na mom računalu tipka restart nije niti spojena, onda znaš i sam kako radi.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
15 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Inače, zanimljivost Ryzen arhitekture u obliku novog SoC-a za servere: https://www.amd.com/system/files/2017-05/TIRIAS-AMD-Single-Socket-Server.pdf

 

Izgleda da nismo sve vidjeli još od njih.

Nope.
Moj PC  
4 0 hvala 3
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

spustio sam na 2666 i sad dize win iz prve

12 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

znaci kupis ram i onda ga moras underclockat da bi ti pc radio i to sporije? lol kaj si ti proizvodaci dopustaju.. lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
2 7 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stjepanj kaže...

znaci kupis ram i onda ga moras underclockat da bi ti pc radio i to sporije? lol kaj si ti proizvodaci dopustaju.. lp

Taj RAM je overclockan. To što je morao "spustiti" znači samo da nije mogao clockati koliko je očekivao.  

Nope.
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kakvo clockanje? Ram ne radi na stock frekvencijama covjece!lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stjepanj kaže...
Kakvo clockanje? Ram ne radi na stock frekvencijama covjece!lp

To nisu stock frekvencije i to što ne radi nema veze s RAM-om. :) To je overclockani RAM. 

Nope.
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nove Asus STRIX maticne

 

https://www.asus.com/Motherboards/ROG-STRIX-X370-F-GAMING/overview/

 

https://www.asus.com/Motherboards/ROG-STRIX-B350-F-GAMING/specifications/

 

ova B350 izgleda kao jako dobar buy ako bude ispod 1000-900kn (cak dolazi i istim audio cipom kao i najskuplje X370 maticne)

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stjepanj kaže...
Kakvo clockanje? Ram ne radi na stock frekvencijama covjece!lp

 

DDR4 stock frekvencija je 2133MHz, sve iznad toga je OC (takozvani XMP)

 

 

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa trebal si odma okačit glavni izvor, kad su več copy-pase WCCftech mulci nekim čudom i okačili izvor ove informacije.

 

http://www.bitsandchips.it/52-english-news/8372-rumor-crazy-high-yields-for-ryzen-dies-over-80

 

Realno nema tu ništa novo, od početka proizvodnje Ryzen procovi imaju visok postotak procova sa osam ispravnih CPU jezgri.Upravo zato su na početku i lansirani samo 8 Core Ryzen R7 procovi.Sve ostalo je čekalo svoj red, dakle Ryzen R5 malo kasnije a Ryzen R3 još kasnije jer jednostavno nema dovoljno procova.AMD je očito odlučio okvirno ovako, ako baš ne moramo pa nema smisla od potpuno ispravnog 8 Core proca sklepat 6 ili 4 Core Ryzen.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-cpu/224306.aspx?page=89&jumpto=5308943&sort=asc&view=flat

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-cpu/224306.aspx?page=132&jumpto=5318877&sort=asc&view=flat

 

Visoki prinosi Ryzen procova, da to znači okvirno nisku cijenu proizvodnje Ryzen procesora.Dakle zna se šta dolazi za koji mjesec, osim Ryzen R3 serije AMD priprema i određeno spuštanje cijena Ryzen procova.Intel bu nahebal ko žuti mačak, jer njihova proizvodna procova je znatno skuplja i jednostavno bez gubitaka ne mogu pratit AMD Ryzen cijene.

 

Ali u Americi več i sad ima nižih cijena Ryzen procova, u određenim dučanima po principu kupovina samo u dučanu R5 1400 ide za 150dolara.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.5.2017 19:08 (rambox).
7 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ali koja je poenta štancanja beskonačnih zaliha high end procesora koji se najmanje prodaju?Bolje im je uništavati ispravne procesore i imati dovoljno zaliha nego manjak najprodavanijih i višak najskupljih.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DaShip kaže...

Ali koja je poenta štancanja beskonačnih zaliha high end procesora koji se najmanje prodaju?Bolje im je uništavati ispravne procesore i imati dovoljno zaliha nego manjak najprodavanijih i višak najskupljih.

 za serversko tržište. za igraču populaciju imaju oni dovoljno. serveri su ti koji su gladni procesora. i tu su najbolje pare.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DaShip kaže...

Ali koja je poenta štancanja beskonačnih zaliha high end procesora koji se najmanje prodaju?Bolje im je uništavati ispravne procesore i imati dovoljno zaliha nego manjak najprodavanijih i višak najskupljih.

Klasične High end Desktop performanse da, ali ne i cijena pa ne treba valjda opet podsjetnik iz 2011 godine.

 

- početak 2011 godine, Intel izbacuje i7 2600K 4/8+šrot CPU hladnjak cijena 310dolara

 

- treči mjesec 2017 godine, AMD izbacuje R7 1700 8/16+Wraith Spire hladnjak cijena 320dolara

 

Kad R7 1700 cijena padne ispod 300dolara, a oče sigurno onda automatski uloženo-dobiveno performansama postaje najbolji proc u zadnjih deset godina.

 

 

 

Trenutno uloženo-dobiveno najbolji proc je R5 1600, a sjetimo se malo kaj su ovi bukvani iz Intela 2011 godine nudili za identičnu lovu.

 

- početak 2011 godine, Intel izbacuje i5 2500K 4/4+šrot CPU hladnjak cijena 215 dolara

 

- četvrti mjesec 2017 godine, AMD izbacuje R5 1600 6/12+Wraith Spire hladnjak cijena 220dolara

 

I onda ekipa kaže da je i5 2500K bio okvirno povoljan proc, malo morgen bilo je to uzmi ili ostavi, i to zato jer su ovi u AMD-u spavali zimskli san.

 

 

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Drago mi je da imaju dobre yieldove, mislio sam da ti yieldovi idu na sve gore što je manji proces

7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ranko091 kaže...
DaShip kaže...

Ali koja je poenta štancanja beskonačnih zaliha high end procesora koji se najmanje prodaju?Bolje im je uništavati ispravne procesore i imati dovoljno zaliha nego manjak najprodavanijih i višak najskupljih.

 za serversko tržište. za igraču populaciju imaju oni dovoljno. serveri su ti koji su gladni procesora. i tu su najbolje pare.

 Zar i za Naples koriste iste (desktop) čipove?

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DaShip kaže...
ranko091 kaže...

 za serversko tržište. za igraču populaciju imaju oni dovoljno. serveri su ti koji su gladni procesora. i tu su najbolje pare.

 Zar i za Naples koriste iste (desktop) čipove?

 a koliko sam ja čitao, da. imaju taj sistem slaganja wafera jedan do drugoga da bi dobili jači procesor. tako da ustvari od istog čipa mogu slagat od 4 do 64 jezgrene procesore. bez potrebe za mijenjanjem ičega. samo prilagode socket.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ranko091 kaže...
DaShip kaže...
ranko091 kaže...

 za serversko tržište. za igraču populaciju imaju oni dovoljno. serveri su ti koji su gladni procesora. i tu su najbolje pare.

 Zar i za Naples koriste iste (desktop) čipove?

 a koliko sam ja čitao, da. imaju taj sistem slaganja wafera jedan do drugoga da bi dobili jači procesor. tako da ustvari od istog čipa mogu slagat od 4 do 64 jezgrene procesore. bez potrebe za mijenjanjem ičega. samo prilagode socket.

 konkurencija je naprednija, oni samo promjene ime i boostaju takt, eventualno novi socket na sve to.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ranko091 kaže...
DaShip kaže...
ranko091 kaže...

 za serversko tržište. za igraču populaciju imaju oni dovoljno. serveri su ti koji su gladni procesora. i tu su najbolje pare.

 Zar i za Naples koriste iste (desktop) čipove?

 a koliko sam ja čitao, da.imaju taj sistem slaganja wafera jedan do drugoga da bi dobili jači procesor. tako da ustvari od istog čipa mogu slagat od 4 do 64 jezgrene procesore. bez potrebe za mijenjanjem ičega. samo prilagode socket.

Pa to je več odavno poznato, dakle Zen/Ryzen CCX modul ili blok sa četri CPU jezgre, pa eto dva CCX modula=8/16 CPU i to je to.

 

 

 

Dakle Ryzen Threadripper 16/32 ima četri CCX modula, ili više samo natrpaj još koji CCX a to su onda čisti serverski procesori.

 

Ostale zanimljivost isto znamo, R5 1400 je 2+2 dakle aktivne su po dvije CPU jezgre na svakom CCX modulu.

 

Ali smotanim ljudima ovaj sistem na valja, zato jer nije ko Intelov i da fali L2 kešovine itd.Lako je trolat gluposti po forumu, umjesto da se gledaju samo CPU performanse i onda nema frke.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-cpu/224306.aspx?page=208&jumpto=5340676&sort=asc&view=flat

 

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-chat-tema/224306.aspx?page=260&jumpto=5359736&sort=asc&view=flat

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.5.2017 15:27 (rambox).
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma hajde Rambox, oporba će uvijek naći razlog da omalovaži, pa makar omalovažavana stvar bila itekako efikasna.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stjepanj kaže...

znaci kupis ram i onda ga moras underclockat da bi ti pc radio i to sporije? lol kaj si ti proizvodaci dopustaju.. lp

 Svi? Kada sam kupio prijašnji komp (i5 3570k) isprsio sam se i kupio DDR3 1600 MHz, popikam sve, pospajam, upalim i ram na 1333MHz... Da radi na 1600 sam trebao po biosu pikati, dizati timinge i napon da bi radio na 1600. Kako je to drugačije od ovog "problema", a bio je "moćni" intel u pitanju?

15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Solo761 kaže...
Stjepanj kaže...

znaci kupis ram i onda ga moras underclockat da bi ti pc radio i to sporije? lol kaj si ti proizvodaci dopustaju.. lp

 Svi? Kada sam kupio prijašnji komp (i5 3570k) isprsio sam se i kupio DDR3 1600 MHz, popikam sve, pospajam, upalim i ram na 1333MHz... Da radi na 1600 sam trebao po biosu pikati, dizati timinge i napon da bi radio na 1600. Kako je to drugačije od ovog "problema", a bio je "moćni" intel u pitanju?

 To tako funkcionira. RAM se prodaje overclockan i overclock plaćaš, a to kakav sistem imaš je druga priča. Sve ovisi o tome kakav ti je IMC i ploča. Recimo, Asuso Apex na kojem sam vrtio 4266 RAM ima samo dva slota za module i dizajnirana je tako da bi putanje do procesora bile kraće. Ali također trebam i odličan CPU da bi to radilo jer je oc od +100%.

S Ryzenom je ista priča. Kupovina bržeg RAM-a ne garantira da će RAM raditi brže, samo da RAM to može ako mogu i druge komponente.

Nope.
15 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
Nope.
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.5.2017 15:33 (Tonči).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

koji ryzen je best buy do nekih 2000 kn?

i sa kojim dolaze stock cooleri? i koji od navedenih modela dolazi sa onim svjetlećim coolerom?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

ryzen 1600

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ZeNGe_CRO-mt kaže...

koji ryzen je best buy do nekih 2000 kn?

i sa kojim dolaze stock cooleri? i koji od navedenih modela dolazi sa onim svjetlećim coolerom?

Best buy R5 1600, RGB cooleri ti dolaze samo sa verzijama R7

BF3:fluffy_inside
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice