AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.086.253
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Hvala ti. Ne mogu se odlučiti a nemam vremena za neko istraživanje. Ako jos neko može da pomogne i napiše misljenje bio bih mu zahvalan jako.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
X370 samo pod uslovom osmojezgrenog procesora. Za slabije procesore je b350 i vise nego dovoljna.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ista je cijena ove x370 od MSI i B350 Asus strix. Čak me Asus b350 košta skuplje. Kontam zašto ne uzeti x370 onda.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Almin94 kaže...

Ista je cijena ove x370 od MSI i B350 Asus strix. Čak me Asus b350 košta skuplje. Kontam zašto ne uzeti x370 onda.

 Uzmi x370

MISCREATED
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nicky.sl kaže...
Almin94 kaže...

Ista je cijena ove x370 od MSI i B350 Asus strix. Čak me Asus b350 košta skuplje. Kontam zašto ne uzeti x370 onda.

 Uzmi x370

 Sta cu dobiti uz X370 osim podrske za SLI i vise portova za SATA i slicno?

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Almin94 kaže...
nicky.sl kaže...
Almin94 kaže...

Ista je cijena ove x370 od MSI i B350 Asus strix. Čak me Asus b350 košta skuplje. Kontam zašto ne uzeti x370 onda.

 Uzmi x370

 Sta cu dobiti uz X370 osim podrske za SLI i vise portova za SATA i slicno?

 Pogledaj malo videa, temperatura je najveći neprijatelj elektronike, ako si to spriječio sa matičnom pločom, onda si dobio puno, a ako ti je bitan izgled, uzmi B350. 

Festina lente
14 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

I MSI X370 Carbon izgleda strasno dobro, cak mozda i bolje od Strix Asus. Ma raspametio sam se od kako sam poceo citati, od jutros istrazujem. Da mi je znati da ce se cpu bolje clockat na X370 uzeo bih istu bez razmisljanja.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Almin94 kaže...

I MSI X370 Carbon izgleda strasno dobro

Ma najbolje da ti uzmeš Intela, Z370 i ne razmišljaš toliko puno.

mrki_tua kaže...
EDIT: Možda nisam obrazložio, ali bolje je ići na jaču matičnu ploču koja će bolje podnositi jače procesore

Znači i matična donosi performanse vidim. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.6.2018 18:14 (Valentin17).
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mrki_tua kaže...

@rambox, dobra ti je logika, znači da je to AMD-ov najbolji procesor? Uostalom prodali su više 1600X nego ijednih drugih 1xxx (osim 1600) procesora.  Statistika pokazuje puno, ali ne otkriva sve. Pogledaj 1700-1700x, 2600-2600x, itd.? Identične prodaje, šta mi govori da su možda cijene za 1600 bile najpovoljnije, u odnosu n druge trgovine, uglavnom ne 

Šta ti čitaš ovaj forum, ili eventualno staru Modru lastu ili nekaj slično itd.Ko sad uopče spominje AMD-ov najbolji proc, koji nigdje nije i nikad neče bit najprodavaniji AMD-ov Ryzen procesor.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=197&jumpto=5689361&sort=asc&view=flat

 

Ljudi kupuju po principu uloženo-dobiveno, dakle pa logično da je R5 1600 daleko najprodavaniji AMD Ryzen proc.Ako si zaboravil ili se ne sječaš, za te pare nekad si mogel kupit samo 4/4 Intel CPU, a danas eto moderan 6/12 CPU.Iako jedino MindFactory nudi broj prodanih procesora, več je odavno poznato da je zelenaš globalno debelo najprodavaniji Ryzen procesor.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=17&jumpto=5386512&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.6.2018 18:17 (rambox).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
Almin94 kaže...

I MSI X370 Carbon izgleda strasno dobro

Ma najbolje da ti uzmeš Intela, Z370 i ne razmišljaš toliko puno.

mrki_tua kaže...
EDIT: Možda nisam obrazložio, ali bolje je ići na jaču matičnu ploču koja će bolje podnositi jače procesore

Znači i matična donosi performanse vidim. 

 Tko je spomenuo performanse? Opet imaš problema s razumijevanjem teksta?

Festina lente
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...
mrki_tua kaže...

@rambox, dobra ti je logika, znači da je to AMD-ov najbolji procesor? Uostalom prodali su više 1600X nego ijednih drugih 1xxx (osim 1600) procesora.  Statistika pokazuje puno, ali ne otkriva sve. Pogledaj 1700-1700x, 2600-2600x, itd.? Identične prodaje, šta mi govori da su možda cijene za 1600 bile najpovoljnije, u odnosu n druge trgovine, uglavnom ne 

Šta ti čitaš ovaj forum, ili eventualno staru Modru lastu ili nekaj slično itd.Ko sad uopče spominje AMD-ov najbolji proc, koji nigdje nije i nikad neče bit najprodavaniji AMD-ov Ryzen procesor.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=197&jumpto=5689361&sort=asc&view=flat

 

Ljudi kupuju po principu uloženo-dobiveno, dakle pa logično da je R5 1600 daleko najprodavaniji AMD Ryzen proc.Ako si zaboravil ili se ne sječaš, za te pare nekad si mogel kupit samo 4/4 Intel CPU, a danas eto moderan 6/12 CPU.Iako jedino MindFactory nudi broj prodanih procesora, več je odavno poznato da je zelenaš globalno debelo najprodavaniji Ryzen procesor.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=17&jumpto=5386512&sort=asc&view=flat

 O čemu ti? Znam ja dobro na šta si se referirao kada si spomenuo paralelu 1600 - 1600X, ali sam ti isto tako naveo da to ništa ne znači, jer tom logikom nijedan X iz Ryzen serije ne bi bio ni blizu prodajnim rezultatima nazovimo baznog modela, ali rezultati ipak govore da jest, za što sam ti naveo i primjere. I da, ljudi ne kupuju po principu uloženo - dobiveno, to je dokazano 10001 put kroz povijest, a i danas. Da kupuju tako, ne bi nikad kupovali top proizvode tj. najbolje iz serije, jer oni uvijek daju lošiji rezultat na omjeru uloženo - dobiveno (uzmi bilo koju komponentu, periferiju, šta god hoćeš, a ja ću ti dokazat da ne kupuju).

Festina lente
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mrki_tua kaže...

 Tko je spomenuo performanse? Opet imaš problema s razumijevanjem teksta?

Pa rekao si "jača", nemaš ti blage veze. 

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Chico12 kaže...
X370 samo pod uslovom osmojezgrenog procesora. Za slabije procesore je b350 i vise nego dovoljna.

 

Ja na ab350 pro4 imam r7 1700 overclockanog na 3.85ghz na 1.4v, za sada je sve dobro 

 

 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
mrki_tua kaže...

 Tko je spomenuo performanse? Opet imaš problema s razumijevanjem teksta?

Pa rekao si "jača", nemaš ti blage veze. 

 

Nisam rekao, već napisao, šta ću ja tebe učiti osnove, nemam vremena, a i loš si materijal, pun rupa od moljaca. Svaka budala može povezati iz moje rečenice da se odnosilo na kvalitetu izrade, kondezatore, hlađenje vrama, struju koju će dat x370 i b350, itd., a di su još izlazi/ulazi, itd. 

Festina lente
14 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Isplati li se dati jos nesto novca i uzeti X470 plocu koju cu upariti sa Ryzenom 2nd gen? Ploca tipa ove - Gigabyte X470 Aorus Ultra Gaming 

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Almin94 kaže...

Isplati li se dati jos nesto novca i uzeti X470 plocu koju cu upariti sa Ryzenom 2nd gen? Ploca tipa ove - Gigabyte X470 Aorus Ultra Gaming 

 

evo covjek objasnio u detalje zasto ne kupiti X470 Aorus Ultra gaming i Gaming 5 od gigabytea

 

 

pogledaj njegov kanal, ima dosta tih videa u kojima analizira AM4 ploce (dio videa objavljuje i gamers nexus youtube kanal)

 

 

btw evo lista AM4 maticnih sa popisom njihovih VRM komponenti (sto bolji VRM to se moze koristiti jaci procesor/bolje OCati):

https://www.hardwareluxx.de/community/f12/pga-am4-mainboard-vrm-liste-1155146.html

 

fora alat za usporediti kvalitetu maticnih

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.6.2018 8:24 (Fanu).
14 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma svi vrm-ovi na X plocama su dovoljni za max clockanje na zraku/vodi, pitanje je jedino hladjenja vrm-ova.

Isto ko na x299, dpsta ploca ima vrm-ove koji mogu isporucit preko 1kW, al treba to ohladit...

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

OK, dajte onda znalci samo jasne jednoznačne odgovore...

 

u ovom trenu, na HR tržištu koja je best buy ploča za Ryzene:

 

a) B350

 

b) B450

 

c) X370

 

d) X470

 

 

 

znači ono što je dobavljivo u HR, a da neću morat prodat bubreg, kopat ćumur na 3 km dubine i zadovoljavati bakutanere po staračkim domovima ?

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stric_Jura kaže...

OK, dajte onda znalci samo jasne jednoznačne odgovore...

 

u ovom trenu, na HR tržištu koja je best buy ploča za Ryzene:

 

https://www.nabava.net/search.php?q=X470+gaming+plus

 

najbolji omjer cijene i kvalitete: solidan VRM + 2 m.2 utora + pun k USB3 izlaza + video izlazi za APU (DVI+HDMI)

 

jedino audio chip nije najnoviji realtek (ALC892 umjesto ALC1220 kao na skupljim maticnima) + koristi realtek umjesto intel gigabit LAN chipa

 

sve specifikacije:

 

https://www.msi.com/Motherboard/X470-GAMING-PLUS/Specification

 

buildzoid analiza:

 

 

i test:

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.6.2018 9:54 (Fanu).
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Blagodarim!

 

XEXEXE

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

c) X370, ako ti X470 nije važan a paziš na zdravlje bubrega, Asrock X370 Killler SLI ima Intelovu mrežnu.

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Koristi li netko možda Noctua NH-D15, kakve temp dobivate s njim na Ryzenima ?

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.6.2018 21:07 (big smoke).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
big smoke kaže...

Koristi li netko možda Noctua NH-D15, kakve temp dobivate s njim na Ryzenima ?

 

 imam ja. a sad temperature ovise o tome kako podesiš ventilatore. hoćeš li tišinu, bit će veće temp. mada ja svoje držim na 350-400 okretaja i ne prelazi 30 stupnjeva u idleu (zimi i niže zbog sobne temp). puno opterećenje je oko 800 okretaja 55-56 stupnjeva. ali to je meni tako podešena krivulja hlađenja. može to i niže koliko se sjećam kad ih odvrnem do max okretaja.

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jel može Ryzen 5 2400g na stabilnih 4.00 Ghz sa stock hladnjakom?

Oh, you say you want to succeed? Well I say go and fucking fail.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Vuk15 kaže...

Jel može Ryzen 5 2400g na stabilnih 4.00 Ghz sa stock hladnjakom?

 Sa stock ne ali sa nekim jeftinim coolerom tipa LC CC 120 da.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ranko091 kaže...
big smoke kaže...

Koristi li netko možda Noctua NH-D15, kakve temp dobivate s njim na Ryzenima ?

 

 imam ja. a sad temperature ovise o tome kako podesiš ventilatore. hoćeš li tišinu, bit će veće temp. mada ja svoje držim na 350-400 okretaja i ne prelazi 30 stupnjeva u idleu (zimi i niže zbog sobne temp). puno opterećenje je oko 800 okretaja 55-56 stupnjeva. ali to je meni tako podešena krivulja hlađenja. može to i niže koliko se sjećam kad ih odvrnem do max okretaja.

 Jesi pokusavao vidjeti kako se ryzen ponasa kad skines ventilatore moze li se pasivno hladiti 

AMD AntiBoy
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Vuk15 kaže...

Jel može Ryzen 5 2400g na stabilnih 4.00 Ghz sa stock hladnjakom?

Ne moze svaki na 4ghz bez obzira na hladnjak...

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...

 Jesi pokusavao vidjeti kako se ryzen ponasa kad skines ventilatore moze li se pasivno hladiti 

 u idleu bi možda još i išlo, ali full load ne vjerujem. previše je to watta za ohladit. a i mislim da nema potrebe jer noctua hladnjaci na 400 okretaja su nečujni.

 

jedino ostaje ako bi se netko igrao sa voltažama i downklokanjem. mada kažem noctua je vrlo tiha, i jedino što mi se čuje u kompu je grafička, ali i ona će jedan dan dobit modifikaciju biosa i srezat joj te okretaje na minimum.

14 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Naručio sam MSI X370 Gaming Pro Carbon i Ryzen 2600. Mislim da će ova kombinacija fino funkcionirati. Je li bitno kojeg proizvođača RAM memorije odaberem? Pozz svima

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Almin94 kaže...

Naručio sam MSI X370 Gaming Pro Carbon i Ryzen 2600. Mislim da će ova kombinacija fino funkcionirati. Je li bitno kojeg proizvođača RAM memorije odaberem? Pozz svima

 G-Skill je nekako Ryzen approved. Šta ne uzmeš x470 i Ryzen 2600x.

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice