AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.080.439
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...

nakon 5.5h jos nisam gotov :S (treba kablove jos neke prespojiti i urediti)

 

danas sam provjerio u BIOSu hoce li memorija bootat na 3200MHz i isprve je proradilo

 

btw rijec je o X370 maticnoj - flashao sam najnoviji BIOS (zbog ryzen 2 supporta) koristeci ASUS flashback (ne treba CPU u maticnoj, samo da ima struje i da je USB sa biosom ustekan) i to je proslo isprve

 

X370 Asus Crosshair VI Extreme

Ryzen 2700X

be quiet! Dark Rock Pro 4

G.Skill Trident Z 2x8GB 3200CL14

Gigabyte G1 GTX1080

Crucial MX500 500GB m.2

Crucial MX500 1TB m.2

650W Seasonic Prime Platinum

be quiet! Dark Base 700

5 x Silent Wings 3 140mm

 

 koliko €?

uplay: dr.levak | steam: lefty_cro | raptr: leftMD | origin: dr_levakkk | LoL (EUNE): dr levakkk
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
LeftY_CRO kaže...
Fanu kaže...

nakon 5.5h jos nisam gotov :S (treba kablove jos neke prespojiti i urediti)

 

danas sam provjerio u BIOSu hoce li memorija bootat na 3200MHz i isprve je proradilo

 

btw rijec je o X370 maticnoj - flashao sam najnoviji BIOS (zbog ryzen 2 supporta) koristeci ASUS flashback (ne treba CPU u maticnoj, samo da ima struje i da je USB sa biosom ustekan) i to je proslo isprve

 

X370 Asus Crosshair VI Extreme

Ryzen 2700X

be quiet! Dark Rock Pro 4

G.Skill Trident Z 2x8GB 3200CL14

Gigabyte G1 GTX1080

Crucial MX500 500GB m.2

Crucial MX500 1TB m.2

650W Seasonic Prime Platinum

be quiet! Dark Base 700

5 x Silent Wings 3 140mm

 

 koliko €?

 

toliko da sam raspizdio zarucnicu :D

treba na to jos sve dodati i monitor - 1440p, gsync, 165Hz (planirao sam uzeti ultrawide, ali nijedan dobar nije bio ispod 8000kn...)

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.8.2018 12:37 (Fanu).
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Lijepo slozeno, samo sta ce taj monitor prodisati tek sa brzim procesorom i jacom karticom.
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...
Lijepo slozeno, samo sta ce taj monitor prodisati tek sa brzim procesorom i jacom karticom.

 ili lijepo rokne uw 3440x1440 @100 ili 120hz ko i ja miran je s ovim setupom

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Majko mila

kradem mine iz minskog polja
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kakav pendrek 

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

.

Only real programmers collect their own garbage.
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.8.2018 20:26 (hrvooje).
 
1 0 hvala 0
12 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Imam Ryzen 5 1600 (bez OC) u kombinaciji sa MSI B350 TOMAHAWK pločom i pri igranju CPU1 temp (koju pratim preko MSI Afterburnera) redovito nakon par minuta dosegne 85, nekada i više. Pratio sam i sa HWMonitor i ista stvar. Slika u prilogu. Koristim stock cooler, a protok zraka kroz kućište je solidan (3x ventilatora). Koliko je ovo zapravo zabrinjavajuće? Zamjena drugim coolerom? 

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.8.2018 20:16 (Ranko Kukumar).
 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ranko Kukumar kaže...

Imam Ryzen 5 1600 (bez OC) u kombinaciji sa MSI B350 TOMAHAWK pločom i pri igranju CPU1 temp (koju pratim preko MSI Afterburnera) redovito nakon par minuta dosegne 85, nekada i više. Pratio sam i sa HWMonitor i ista stvar. Slika u prilogu. Koristim stock cooler, a protok zraka kroz kućište je solidan (3x ventilatora). Koliko je ovo zapravo zabrinjavajuće? Zamjena drugim coolerom? 

 Prema ovome ovdje temperatura ne pada ispod 50 stupnjeva. Stock cooler bi to trebao drzati debelo dolje. Bliže sobnoj temperaturi što se minimuma tiče.

Eh sada je li problem u stock cooleru (nisi napisao jel' ima veće oscilacije pri vrtnji, a niti se iz slike može vidjeti) ili ga nisi dobro stavio.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ranko Kukumar kaže...

Imam Ryzen 5 1600 (bez OC) u kombinaciji sa MSI B350 TOMAHAWK pločom i pri igranju CPU1 temp (koju pratim preko MSI Afterburnera) redovito nakon par minuta dosegne 85, nekada i više. Pratio sam i sa HWMonitor i ista stvar. Slika u prilogu. Koristim stock cooler, a protok zraka kroz kućište je solidan (3x ventilatora). Koliko je ovo zapravo zabrinjavajuće? Zamjena drugim coolerom? 

 Jesi gledao dali cooler dobro lezi na procesoru druga stvar mozda thermalna pasta je problema ako je ona sto dolazi uz kupovinu samog procesora losa.Probaj zamjeniti nekom kvalitetnijom mx-4 ili nekom drugom malo skupljom. 

AMD AntiBoy
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ranko Kukumar kaže...

Imam Ryzen 5 1600 (bez OC) u kombinaciji sa MSI B350 TOMAHAWK pločom i pri igranju CPU1 temp (koju pratim preko MSI Afterburnera) redovito nakon par minuta dosegne 85, nekada i više. Pratio sam i sa HWMonitor i ista stvar. Slika u prilogu. Koristim stock cooler, a protok zraka kroz kućište je solidan (3x ventilatora). Koliko je ovo zapravo zabrinjavajuće? Zamjena drugim coolerom? 

 Jel imaš najnoviju verziju HW monitora? Jer kod ryzena imaš onda Tctl i Tdie, ili vidi šta ti HWinfo program kaže. 83 nije strašno uostalom.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...

 Jel imaš najnoviju verziju HW monitora? Jer kod ryzena imaš onda Tctl i Tdie, ili vidi šta ti HWinfo program kaže. 83 nije strašno uostalom.

Nije to X verzija, tako da nema niti offseta.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...
Ranko Kukumar kaže...

Imam Ryzen 5 1600 (bez OC) u kombinaciji sa MSI B350 TOMAHAWK pločom i pri igranju CPU1 temp (koju pratim preko MSI Afterburnera) redovito nakon par minuta dosegne 85, nekada i više. Pratio sam i sa HWMonitor i ista stvar. Slika u prilogu. Koristim stock cooler, a protok zraka kroz kućište je solidan (3x ventilatora). Koliko je ovo zapravo zabrinjavajuće? Zamjena drugim coolerom? 

 Jel imaš najnoviju verziju HW monitora? Jer kod ryzena imaš onda Tctl i Tdie, ili vidi šta ti HWinfo program kaže. 83 nije strašno uostalom.

 Nije strasno ali nije nit normalno, moj malko ocan na 3.6 sa malo podignutom voltazom ne prelazi 60 u hc gamingu, znaci isti procesor i isti cooler, jedino imam arctic mx2 pastu...

Battleog - 191silvinjo
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.8.2018 18:19 (hahhaajaads).
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ranko Kukumar kaže...

Imam Ryzen 5 1600 (bez OC) u kombinaciji sa MSI B350 TOMAHAWK pločom i pri igranju CPU1 temp (koju pratim preko MSI Afterburnera) redovito nakon par minuta dosegne 85, nekada i više. Pratio sam i sa HWMonitor i ista stvar. Slika u prilogu. Koristim stock cooler, a protok zraka kroz kućište je solidan (3x ventilatora). Koliko je ovo zapravo zabrinjavajuće? Zamjena drugim coolerom? 

 

 

 

 

 

Ugl, ako ne koristiš Ryzen Master (skini ga i instaliraj tamo imaš točne temperature) da očitaš temperaturu, većina tih drugih programa pokazuje 20c više nego što zaista je.

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
16 godina
offline
Threadripper 2990WX overklokirali na 6 GHz

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
online
Re: Threadripper 2990WX overklokirali na 6 GHz
djigibao kaže...

Zapravo je klokan na 5.387GHz.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Colossus7 kaže...
Ranko Kukumar kaže...

Imam Ryzen 5 1600 (bez OC) u kombinaciji sa MSI B350 TOMAHAWK pločom i pri igranju CPU1 temp (koju pratim preko MSI Afterburnera) redovito nakon par minuta dosegne 85, nekada i više. Pratio sam i sa HWMonitor i ista stvar. Slika u prilogu. Koristim stock cooler, a protok zraka kroz kućište je solidan (3x ventilatora). Koliko je ovo zapravo zabrinjavajuće? Zamjena drugim coolerom? 

 

 

 

 

 

Ugl, ako ne koristiš Ryzen Master (skini ga i instaliraj tamo imaš točne temperature) da očitaš temperaturu, većina tih drugih programa pokazuje 20c više nego što zaista je.

Meni core temp pokazuje isto kao na ryzen masteru(kojeg ne koristim jer više volim ručni oc), koji mi je uvijek uključen u tray-u.

StariGad_HR @battlefield StariGAD#2592 @ BattleNet uplay: StariGAD_HR
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Butcher kaže...

Meni core temp pokazuje isto kao na ryzen masteru(kojeg ne koristim jer više volim ručni oc), koji mi je uvijek uključen u tray-u.

Zato što nemaš X model. Jedino X modeli imaju taj offset gdje se vidi razlika od nekih 10-20ak stupnjeva. Kako kod koga.

Kod njega je temp od 85+ u igrama. I to je jednostavno previše. Nema tu potrebe sada gledati u kristalnu kuglu. To je jednostavno tako.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Seronja nezauzet kaže...
Butcher kaže...

Meni core temp pokazuje isto kao na ryzen masteru(kojeg ne koristim jer više volim ručni oc), koji mi je uvijek uključen u tray-u.

Zato što nemaš X model. Jedino X modeli imaju taj offset gdje se vidi razlika od nekih 10-20ak stupnjeva. Kako kod koga.

Kod njega je temp od 85+ u igrama. I to je jednostavno previše. Nema tu potrebe sada gledati u kristalnu kuglu. To je jednostavno tako.

 Nije samo kod x modela, barem ne na ryzen+ 2000 seriji, ja recimo imam 2600 proc, te hwinfo, stara verzija aide64, speccy i jos neki pokazuju temperature od cca 85 celzija pod idle što je uz moje kućište, cooler i ambijent nemoguće, a nova verzija aide64, core temp, ryzen master pokazuju normalne temperature kako spada.

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Colossus7 kaže...

 Nije samo kod x modela, barem ne na ryzen+ 2000 seriji, ja recimo imam 2600 proc, te hwinfo, stara verzija aide64, speccy i jos neki pokazuju temperature od cca 85 celzija pod idle što je uz moje kućište, cooler i ambijent nemoguće, a nova verzija aide64, core temp, ryzen master pokazuju normalne temperature kako spada.

 

 

Ryzen+ je imao nekih problema s određenim aplikacijama. Znam da 2700x isto tako nije pokazivao razliku, a X je.

No, sve koje sam komentirao imaju prvu generaciju ryzena.

14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zašto se u preporukama konfiguracija do 5k stalno postavlja R3 1200, ako je R3 2200g jeftiniji?

 

Edit: Sad vidim da je očito samo u linksu 1200 skuplji !

kad mačaka nema miševi kolo vode
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.8.2018 21:02 (jez_cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
jez_cro kaže...

Zašto se u preporukama konfiguracija do 5k stalno postavlja R3 1200, ako je R3 2200g jeftiniji?

 

Edit: Sad vidim da je očito samo u linksu 1200 skuplji !

 Zato jer je Links=Illuminati(confirmed).

StariGad_HR @battlefield StariGAD#2592 @ BattleNet uplay: StariGAD_HR
15 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Koristi li netko ovdje 2700x za video obradu?

Planiram složiti još jedan pc za video montažu, možda bih se okrenu k Ryzenu, stoga me zanimaju dojmovi i mišljenja po tom pitanju.

Taj pc se neće koristiti za igranje i da, znam da neoptimizirani Premiere više voli brže jezgre
Tempus fugit
 
0 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Koje RAM-e uzeti za Gen 2 Ryzene? Uzeo bi X470-F Asusovu plocu i citao sam da najbolje rade sa GSkillovom memorijom. No, barem na Amazonu cijena GSkillove memorije pristojnog clocka(3000MHZ+) je dosta veca nego primjerice Corsairovog LPX. Idealno trazim kombinaciju 2x16GB i da je oko 350€ ili me mozete uvjeriti da je “normalno” dati 450€ pa uzeti GSkill :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo napokon i kod mene sve radi uredno. Ram memorija bila defektna te sam dobio novu. 

Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
robisierra92 kaže...
Koristi li netko ovdje 2700x za video obradu?

Planiram složiti još jedan pc za video montažu, možda bih se okrenu k Ryzenu, stoga me zanimaju dojmovi i mišljenja po tom pitanju.

Taj pc se neće koristiti za igranje i da, znam da neoptimizirani Premiere više voli brže jezgre

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.8.2018 14:29 (Colossus7).
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...
robisierra92 kaže...
Koristi li netko ovdje 2700x za video obradu?

Planiram složiti još jedan pc za video montažu, možda bih se okrenu k Ryzenu, stoga me zanimaju dojmovi i mišljenja po tom pitanju.

Taj pc se neće koristiti za igranje i da, znam da neoptimizirani Premiere više voli brže jezgre

 Cek, nije mi sada nes jasno, sto medu hrpom onih koji koriste ryzen "za druge stvari osim gaminga" nema nikoga da pomogne covjeku? 

 Bitno da se gospon toksični javio.

Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...
robisierra92 kaže...
Koristi li netko ovdje 2700x za video obradu?

Planiram složiti još jedan pc za video montažu, možda bih se okrenu k Ryzenu, stoga me zanimaju dojmovi i mišljenja po tom pitanju.

Taj pc se neće koristiti za igranje i da, znam da neoptimizirani Premiere više voli brže jezgre

 Cek, nije mi sada nes jasno, sto medu hrpom onih koji koriste ryzen "za druge stvari osim gaminga" nema nikoga da pomogne covjeku? 

 pa sve relevantno mu je objašnjeno u ova dva gore videa, osim toga previše upitnika, koji software koristi za video editing? Adobe Premiere? Sony Vegas? Hitfilm? Shotcut? Da vinci reslove? neko treće free rješenje? Koji postojeći proc koristi od Intela? Jel taj postojeći Intel proc ima podršku za QuickSync ? koliki je budget za novu mašinu? Ima li grafu sa CUDA/OpenCL podrskom? U kojoj rezi i fpsu (4k ili 1080p-25-30-60) najviše radi finalno eksportiranje videa? Jel mu bitnije da se video brže enkodira ili da je tijekom samog editiranja u  timelineu puno glađe editiranje? Jel renda jedan po jedan video sekvencijalno ili želi paralelno više projekata istovremeno? Sve su to pitanja koja sebi on kao profic mora odgovoriti da bi izabrao najbolji proc za svoje potrebe. 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Pitao sam najprije koristi li netko uopće taj procesor, lako o detaljima poslije.

Videa sam i sam pogledao desetke na YouTubeu, htjedoh doznati iskustva iz prve ruke.

Radim u Premiere Pro i treba mi još jedan pc - jedan je baziran na i7-7800x drugi je iMac27 iz 2016., traži se treća nova konfiguracija.

Otprilike jedna trećina materijala je 1080p, ostalo 4k i 6k.

Tempus fugit
15 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Dvostruki post.

Tempus fugit
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.8.2018 19:05 (robisierra92).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice