AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.059.825
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...

Ovo boldano ne znam di si izvukao, al to nema veze s vezom, za 4.0 i iznad Ryzen treba pozamasan napon i stock kuler tu nema sta traziti. Na ostatak posta sam odgovorio ovdje posto je vezano uz Intel pa da me se ne bi prozivalo za off topic u nedostatku argumenata.

Pa i nije baš tako sa Zen+

 

Stariji Ryzen 1700X koji sam imao je bio problematičan, istina. Nisam mogao 4Ghz bez 1.4V nikako.

 

Ali ovaj novi R5 2600 ide na 4.0Ghz all-core uz mizernih 1.25V i 60-65c u full loadu, držim ga na 1.275V čisto nek se nađe. Siguran sam da bi uz 1.4V išao i 4.2Ghz all-core.

It is always darkest just before the dawn.
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Znam da za zen+ treba dosta manje napona, al kolko sam gledao kad se prede tih 4.0 napona treba dosta vise za 4.1, a na 4.2 idu bolji primjerci.

Aj bas probaj kolko mu treba pa javi.
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

usporedbe moraju postojati. nisu problem usporedbe sa intelom u temi, vec pojedicni koji to rade nekulturnu, ne pridonose nista korisno raspravi i jednostavno namjerno trolaju vec mjescima.

 

a vi nista ne radite po tome pitanju, gubite korisnike foruma i poneke admine

 

izbacite takve likove sa foruma permanentno i kraj price, a ne temu svesti na to kako cemo pricati samo o Ryzenu, bez spominjanja konkurencije, to nema nikakvog smisla.

Moj PC  
10 0 hvala 2
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Meni je osobno Ryzen 2600 pun pogodak.

Npr sada polako spilam AC Origins, i sw imam upaljen samo da sam siguran da mi grafa moze izgurat minimalno 55 fpsa jer je igra hebeno zahtjevna na 3440x1440

 

U pravilu kad iskljucim sw jako tesko se primjeti neki fps drop npr iz 60 na 45.. igra radi na max postavakama odlicno.. i da netko je spomenuo previse se zamaramo nebitnim cinenicama.

Da intel je bolji to smo vec odavno zakljucili ali ne vrijedi toliko puno vise u mom slucaju jos manje...

Da Ryzen je s prvom serijom i low budget plocama imao problema ali u pravilu toga vise nema niti tamo..

 

Ne znam sto vise trebamo reci.. koga zapravo boli sto netko na FHD 144hz uzme 1080ti i Ryzena ? Zasto to toliko ljudima predstavlja problme?

Nemojme se ponavljati ko papige i provocirati jedni druge bez razloga.. Boli me DZON sto XY forumas ima bolju XY kompomentu ili sve bolje poslozene... Ak smo mi zadovoljni s Ryzenom tada mi nitko ne moze govoriti suprotno... i jos jednom boli me racku sto XY komponenta daje XY vise neceg..

Moj PC  
6 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...
Znam da za zen+ treba dosta manje napona, al kolko sam gledao kad se prede tih 4.0 napona treba dosta vise za 4.1, a na 4.2 idu bolji primjerci.

Aj bas probaj kolko mu treba pa javi.

 kroz sljedeći tjedan mi dolaze sve komponente pa javim jer i mene zanima :D

#YOLO
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
AdR03 kaže...
war3_tft kaže...
Znam da za zen+ treba dosta manje napona, al kolko sam gledao kad se prede tih 4.0 napona treba dosta vise za 4.1, a na 4.2 idu bolji primjerci.

Aj bas probaj kolko mu treba pa javi.

 kroz sljedeći tjedan mi dolaze sve komponente pa javim jer i mene zanima :D

 A koje si komponente naručio, ako nije problem da navedeš, ja sebi uzimam uskoro pa možda nešto i promijenim...

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Timo kaže...

usporedbe moraju postojati. nisu problem usporedbe sa intelom u temi, vec pojedicni koji to rade nekulturnu, ne pridonose nista korisno raspravi i jednostavno namjerno trolaju vec mjescima.

 

a vi nista ne radite po tome pitanju, gubite korisnike foruma i poneke admine

 

izbacite takve likove sa foruma permanentno i kraj price, a ne temu svesti na to kako cemo pricati samo o Ryzenu, bez spominjanja konkurencije, to nema nikakvog smisla.

 Kamo sreće da su tebe izbacili da ne uletavaš sa takvim pristupom! 

 Naravno da je sugestija nekome da je možda mogao uzet i5 8600k za gaming zaslužila perma ban sa foruma. Koji si ti klaun.

 I da kad se uđe u raspravu pa kad se više nema šta argumentirat onda lagano kreće masovno stiskanje gumba prijavi i zamaranje moderatora s postovima ovaj je napisao nešto protiv Ryzena.

 U stilu neznam dali da mu zovem tatu ili ćete vi to riješit. Pa u 7 godina na ovom foruma nisam stisnuo tipku prijavi niti jednom.

 Eto vidimo iz ankete da će se pisat samo o Ryzenu pa stoga sretno. Toliko od mene u ovoj temi.

 Za info o gaming mašinama navratite u intel i5,i7,i9 klub a o radnim stanicama čitajte ovdje. Pozdrav!

 Ako imaš preporuka za nekog u ovoj temi za intel onda ga citiraj npr ovako:

 

mislioc  + daš trajni link na ovu temu i nastavite u intel temi s intel super performansa, jel to teško?

Moj PC  
3 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Timo kaže...

usporedbe moraju postojati. nisu problem usporedbe sa intelom u temi, vec pojedicni koji to rade nekulturnu, ne pridonose nista korisno raspravi i jednostavno namjerno trolaju vec mjescima.

 

 Ak mislis na moj post sa prosle stranice ja nisam napravio nista drugo nego pricao o brojkama sa linka kojeg je objavio korisnik Ryzena iz ove teme. Ako se ne smije o brojkama pricati, onda ispada da usporedbe ipak nisu dobro dosle cim nekome ovdje ne pasu...

 

Ajmo mala anketa, kakav hladnjak koriste oni koji imaju overklokani Ryzen 1600 il jace?

 

EDIT: Dodao sam overklokani jer na stocku naravno da nema smisla.

 

 

 

 

5 stock hladnjak
10 aftermarket hladnjak
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.10.2018 10:51 (war3_tft).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...
Timo kaže...

usporedbe moraju postojati. nisu problem usporedbe sa intelom u temi, vec pojedicni koji to rade nekulturnu, ne pridonose nista korisno raspravi i jednostavno namjerno trolaju vec mjescima.

 

 Ak mislis na moj post sa prosle stranice ja nisam napravio nista drugo nego pricao o brojkama sa linka kojeg je objavio korisnik Ryzena iz ove teme. Ako se ne smije o brojkama pricati, onda ispada da usporedbe ipak nisu dobro dosle cim nekome ovdje ne pasu...

 

Ajmo mala anketa, kakav hladnjak koriste oni koji imaju Ryzen 1600 il jace?

 

 Hm

s 1600 sam koristio stock s r5 2600 after.

8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
playjob kaže...
AdR03 kaže...
war3_tft kaže...
Znam da za zen+ treba dosta manje napona, al kolko sam gledao kad se prede tih 4.0 napona treba dosta vise za 4.1, a na 4.2 idu bolji primjerci.

Aj bas probaj kolko mu treba pa javi.

 kroz sljedeći tjedan mi dolaze sve komponente pa javim jer i mene zanima :D

 A koje si komponente naručio, ako nije problem da navedeš, ja sebi uzimam uskoro pa možda nešto i promijenim...

 Komponente koje imam možeš vidjeti pod moj PC ispod avatara

 

jedina promjena koju nisam ažurirao je da ide druga matična, b450 tomahawk je bio naručen i plaćen no javljeno je da je došlo do greške i da ih nemaju na stanju te će dolaziti tek kroz 11 mjesec. Vjerojatno i bolje da se to desilo jer sam na amazon.de našao odličnu ploču na velikoj akciji za nešto malo novčića više :) Asus X470-F Rog Gaming.

 

Bit će igranja i sa offsetom i bclk-om sada, nadam se da ću dobiti ok primjer samog cpu-a i IMC-a na njemu pa da testiramo što mali špiro može podnjeti :)

 

 

#YOLO
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...

 Hm

s 1600 sam koristio stock s r5 2600 after.

Ja pak imam na jednom 1700 stock od 2700X (Prism) a na njemu Raijintek Ereboss koji ipak nije mogao držati veći oc za vrijeme ljetnih vrućina pa su mu pomagala još dva 120mm venta u push-pull kombinaciji.

Srećom, XFR na Zen+ radi puno bolje nego na prvoj generaciji (boosta sve jezgre koliko može) tako da se možda pod stare dane i ostavim oc-anja :).

 

10 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Probao sam OC ryzen 1200 na 3.9 i 2.8 sa 1.3v i sa 1.35 v.

 

Zatim na 3.7 sa 1.3 i dalje neće ništa.

 

Probao sam i istovremeno OC memoriju ali ni to nije pomoglo.

 

Evo kako sam to radio možda je tu negdje greška.

This time next year we'll be millionaires
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo

This time next year we'll be millionaires
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

nema nista 

 

AMD AntiBoy
10 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Neće sa mobitela a slika je 4.5 Mb...Smanjit cu je na kompu pa cu uplodat.

This time next year we'll be millionaires
10 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

 

 

Slika i dalje neće ali problem riješen.

Moja A320 vd/s ne podržava OC.

 

Nisam znao sad mi je prijetelj javio.

This time next year we'll be millionaires
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Boixus Nois PS kaže...

 

 

Slika i dalje neće ali problem riješen.

Moja A320 vd/s ne podržava OC.

 

Nisam znao sad mi je prijetelj javio.

 da, taj chipset ne podrzava OC

 

ako bas zelis raditi OC, probaj otici do ducana gdje si kupio, pa im reci da si se zeznuo, da hoces vratiti plocu i kupiti B350, to ti je najjeftinija opcija za OC

 

sretno

10 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

To sam ima godinu dana vec kupio...Tako da ništa od toga.

This time next year we'll be millionaires
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...
Timo kaže...

usporedbe moraju postojati. nisu problem usporedbe sa intelom u temi, vec pojedicni koji to rade nekulturnu, ne pridonose nista korisno raspravi i jednostavno namjerno trolaju vec mjescima.

 

 Ak mislis na moj post sa prosle stranice ja nisam napravio nista drugo nego pricao o brojkama sa linka kojeg je objavio korisnik Ryzena iz ove teme. Ako se ne smije o brojkama pricati, onda ispada da usporedbe ipak nisu dobro dosle cim nekome ovdje ne pasu...

 

Ajmo mala anketa, kakav hladnjak koriste oni koji imaju overklokani Ryzen 1600 il jace?

 

EDIT: Dodao sam overklokani jer na stocku naravno da nema smisla.

 

 

 

 

 Corsair H100i v2, drzim proc na 3.8, 1.375v.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Timo kaže...

usporedbe moraju postojati. nisu problem usporedbe sa intelom u temi, vec pojedicni koji to rade nekulturnu, ne pridonose nista korisno raspravi i jednostavno namjerno trolaju vec mjescima.

 

a vi nista ne radite po tome pitanju, gubite korisnike foruma i poneke admine

 

izbacite takve likove sa foruma permanentno i kraj price, a ne temu svesti na to kako cemo pricati samo o Ryzenu, bez spominjanja konkurencije, to nema nikakvog smisla.

Da, ali ne usporedbe kakve su gejmerske performanse Intel procesora na Nivdia grafama, i to sve u Ryzen temi.

 

Stvari su vrlo jednostavne, umjesto par nepotrebnih Intel klub procesori tema, realno treba ti samo jedna Intel procesori tema i to je to.Dakle Intel tema je za raspravu o njihovim procesorima+pokoja usporedba ovisno o prilici.Opet sve je vrlo jednostavno, ili mod lako prilagodi naslov teme ako je nekome stalo do reda.Dakle primjera radi, Intel i3/i5/i7/i9 procesori, ili updejtani naslov koji pokriva sve najbitne Intel procesore u zadnjih nekoliko godina.

 

Osnovna AMD procesori tema, i takva tema je trebala bit okačena na vrh još od početka foruma.

 

Ryzen tema na vrhu istaknuta, pa to je sasvim razumljivo s obzirom kaj su za šaku kuna uloženo-dobiveno donesli AMD Ryzen procesori.Ryzen je debela revolucija, prvenstveno uloženo-dobiveno ili 6/12 proc za 150kn šašavo jeftino.

 

"Ako ima volje" red+kartoniranje i brisanje nereda je vrlo lako odradit, ili posložit teme tak da se zna kud kaj spada bez đumbusa.

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...

 

A onda imamo i ovakvih primjera u cpu bound naslovima gdje jedan 8600k ima 1% low FPS kao sto 2600x ima avrg klik.

 

 Na "terenu" nije tako usporedba mog rize 2600+rx580 i hard unbox sa 8700k 1080ti fhd rez. na položaju istom kao ja amsterdam 64 igrača on je imao 110-120fps, ja oko 70 ultra postavke. 

 

Kad bi se procesori rangirali po gamingu kao šta ih neki rangiraju 8700k bi trebao koštati max1700kn po postotku koliko je bolji od rize 2600. Eto koliko stvarno vrijedi kad je gaming u pitanju.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.10.2018 15:56 (dery).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 ma iskreno niste niti zasluzili drugo nego da Vas intelaši provociraju... sami ih prozivate i onda se zalite kada Vas pokopaju...na nacin odj.. s teme... hah..... hebeno do bola...

Moj PC  
4 1 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Razlika nekih 20% u gamingu od rize 2600, znači gaming cijena i njemu do 1700kn . Koliko mu je ono cijena 530 dolora ili 600€  dobar.Kolika je ono mom rizi 150$ ili 200€ dobar

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.10.2018 17:44 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Stigao je i5-9600K i kod nas, samo 2.850 Kn ... stvarno nije lako gamerima danas :)

Ne samo da je skuplji od R7-2700X, pa toliko je donedavno bio i7.

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Uopče nam nije teško, nama gamerima, za 1400kn R5 2600 čistokrvni gamerski proc ja se uvjerio, sve klizi ko po maslu. Oni šta ga nemaju su irelevantni da ga ocjenjuju jer ga nemaju, logično.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.10.2018 18:20 (dery).
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...

 ma iskreno niste niti zasluzili drugo nego da Vas intelaši provociraju... sami ih prozivate i onda se zalite kada Vas pokopaju...na nacin odj.. s teme... hah..... hebeno do bola...

 

Ne razumijem zašto se vrijeđate i uzimate osobno raspravu i zajebanciju na razini koji procesor je bolji ?!

 

Pa ovo je forum - sama definicija foruma je raspravljanje, razgovaranje, provociranje i argumentiranje.

 

Meni iskreno je simpatično kada bilo koji od dva klana ima nešto realno protiv ovog drugog. Lapsusi i failovi jednog i drugog klana vode prema boljem budućem hardware-u. Isto tako fora je kad jedni ili drugi zaseru nešto kao što je intel ovu 9th gen pa se možeš malo slatko rugati. To što će neki uzeti isto kao pošalicu i također se nasmijati a drugi se uvrijediti kao da si im člana obitelji spomenuo to je do osobe pojedinačno i iskreno zaboli me ona stvar ako će se neki fanboy uvrijediti jer najnoviji i najmočniji intel i9 9900k je zapravo totalni flop sa hardwerske strane.

 

Samo pomalo ekipa!

#YOLO
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

I pobjednik je: 

 

nadmočno nedohvatljivo zna se 

prvi+dio prvi+dio
drugi+dio drugi+dio
kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.10.2018 18:22 (dery).
Moj PC  
7 0 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

I pobjednik je: 

 

nadmočno nedohvatljivo zna se 

 https://media.giphy.com/media/cyyac9sTiN7ji/giphy.gif

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo par dojmova o 1600x. XFR boosta sve jezgre na 4.1 sa dosta visokim naponom, i temperature znaju bit oko 70 u zahtjevnim situacijama pa se možda poigram sa OC i probam smanjiti napon.

U igrama imam duplo više fps nego prije sa FX8320. Tako da ako se neko dvoumi za upgrade sa AM3+ na AM4, kao šta sam i ja dosta dugo vremena, go for it.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.10.2018 0:30 (gogo17792).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
gogo17792 kaže...

Evo par dojmova o 1600x. XFR boosta sve jezgre na 4.1 sa dosta visokim naponom, i temperature znaju bit oko 70 u zahtjevnim situacijama pa se možda poigram sa OC i probam smanjiti napon.

U igrama imam duplo više fps nego prije sa FX8320. Tako da ako se neko dvoumi za upgrade sa AM3+ na AM4, kao šta sam i ja dosta dugo vremena, go for it.

 XFR ti boosta 1-2 jezgre, ne svih 6

 

ako hoces da su ti svih 6 na 4.0-4.1 to moras rucno

 

Model  Base Clock  Boost (All Cores)  Boost (2 Cores)   XFR (2 Cores)

1600X          3.6           3.7               4.0          4.1

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.10.2018 2:00 (Timo).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice