AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.084.564
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
itomic009 kaže...

  Tvoj dojam, meni bolje izgledaju recimo boje i nekakav dojam slike na AMD nego Nvidia grafama što sam probao. 

Nisam boje spominjao, AA na istim in-game postavkama puno bolje izgleda na gtx-ici. Moze bit da je samo do Dishonored-a, koji se izgleda jako lose vrti na radeonu...

8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
itomic009 kaže...
AdR03 kaže...

Ja sam osobno isprobao na svojoj konfiguraciji i osobno imao problema sa micron memorijom. 

 

Isto tako iz mojeg iskustva reportam da se definitvno osjeti razlika u svim područjima rada sa 3466cl14 naspram sporijeg rama.

 

Da, programi se brze otvaraju, windowsi se brze dižu i razlike u fpsu su 10+ fpsa na maximum fpsu do cak 20 fpsa u pojedinim igrama na minimum fpsu.

 

Ja sam probao i reportam iz svog slucaja i svog testiranja. 

 

 

 Ovo ovdje napisano je legendarno i treba ić u anale foruma jer si ti jedini korisnik koji tako nešto "može" primjetiti .

ansha kaže...

I jos jedna stvar sta necete vjerovat, igra na istim in-game postavkama dosta bolje izgleda na nvidiji, AA puno bolje izgleda i nema ruznih spojeva tekstura ko na rx-ici...

  Tvoj dojam, meni bolje izgledaju recimo boje i nekakav dojam slike na AMD nego Nvidia grafama što sam probao. 

 Osim što prosipaš takve mudrosti i prozivaš me mogao bi se malo i obrazovati. U anale foruma jedino može ući ova tvoja izjava. Ako pogledaš bilo koji review koji uspoređuje ryzen sa brzim i sporim ramom će ti objasniti to netko kog možda smatraš kompetentnijim od mene.

 

Nemoj se zaljetati sa takvim prozivanjem jer na kraju sam ispadneš glup.

 

Ja sam probao i testirao sa svojim ramom na svojem pc-u uz svakodnevno korištenje.

 

Po dostupnim informacijama iz MOJ PC vidim da nisi na Ryzenu. Isto tako ako i imaš ryzen volio bi vidjeti koje rame imaš i sa kojim timingsima si testirao da bi mogao prozvati me ovako da se razlika ne osjeti i da je ovo "legendarno i može ući u anale foruma"?

 

Da nebudem ja lud ovdje dovoljno ti je pogledati bilo koji video od hardware cannucks ili hardware unboxed koji se bavi tematikom ryzena sa bržom memorijom i speglanim timingsima.

 

Također možeš i pogledati offical AMD-ov post koji se bavi tematikom ako ti ja baljezgarim gluparije očito?

 

AMD memory OC showdown

 

Da ne ispadnem nedokazan kao ti u attachmentu je ono što sam ja vrtio i na čemu sam osjetio razliku.

 

Pokrij se ušima.

 

#YOLO
13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
itomic009 kaže...

  Tvoj dojam, meni bolje izgledaju recimo boje i nekakav dojam slike na AMD nego Nvidia grafama što sam probao. 

Nisam boje spominjao, AA na istim in-game postavkama puno bolje izgleda na gtx-ici. Moze bit da je samo do Dishonored-a, koji se izgleda jako lose vrti na radeonu...

A moguće je da, da je samo i do te igre. Ja nisam to sad nešto baš išao testirati i uspoređivati, takav dojam sam imao samo. 

AdR03 kaže...
itomic009 kaže...
AdR03 kaže...

Ja sam osobno isprobao na svojoj konfiguraciji i osobno imao problema sa micron memorijom. 

 

Isto tako iz mojeg iskustva reportam da se definitvno osjeti razlika u svim područjima rada sa 3466cl14 naspram sporijeg rama.

 

Da, programi se brze otvaraju, windowsi se brze dižu i razlike u fpsu su 10+ fpsa na maximum fpsu do cak 20 fpsa u pojedinim igrama na minimum fpsu.

 

Ja sam probao i reportam iz svog slucaja i svog testiranja. 

 

 Isto neki troll teenager ili ? Jedna je stvar neki sintetički test i brojke prosipat, a druga da ti "osjetiš" 55 nanosekundi bržeg loada. Al vidim kakav si ti kalibar pa daljnja diskusija nema smisla .

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.10.2018 17:39 (itomic009).
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ok ja sam troll teenager, sa vlastitim iskustvom, hardwareom te sintetičkim testovima i reportovima svih većih reviewera koji potvrđuju da razlika itekako postoji te je opipljiva i u sintetičkim testovima u gamingu i u casual korištenju windowsa, browsanju i slično. 

 

Svi izvori ti govore da se speglani subtimingsi i pogotovo postignuta manja latencija osjete ali ti ideš kontra svih na način da mene osobno prozivaš kao da sam napisao najveću pizdariju na svijetu.

 

Kalibar si jedino ti u ovom slučaju kada opet bez ikakvih argumenata i ičega da podupre tvoj osobni subjektivni stav izlaziš iz rasprave upravo na troll teenagerski način.

 

#YOLO
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Malo sam isao gejmat sa ovom r1700/rx570 kombinacijom al graficka je teska anemija. Loadam isti savegame u Dishonored 2, rx570 clockana na 1305mhz s max power limitom i memorija na 6400mhz (stock je 6000mhz) i u zahtjevnoj sceni stoji tocno 20fps, ista ta scena sa 1080-kom stock (Phoenix GLH taktovi tako da je tvornicki clockana dosta) stoji 55fps... Racunao sam da je 1080-ka u idealnom slucaju duplo brza, al ovo je jos dosta gore...

 

Dobra vijest je sta je Ryzen bez problema drzi na 100% pri tih 20fps  

 Kak si zadovoljan sa freesyncom?

13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Ja sam pozitivno iznenađen sa FreeSyncom. Dobro radi .

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...
ansha kaže...

Malo sam isao gejmat sa ovom r1700/rx570 kombinacijom al graficka je teska anemija. Loadam isti savegame u Dishonored 2, rx570 clockana na 1305mhz s max power limitom i memorija na 6400mhz (stock je 6000mhz) i u zahtjevnoj sceni stoji tocno 20fps, ista ta scena sa 1080-kom stock (Phoenix GLH taktovi tako da je tvornicki clockana dosta) stoji 55fps... Racunao sam da je 1080-ka u idealnom slucaju duplo brza, al ovo je jos dosta gore...

 

Dobra vijest je sta je Ryzen bez problema drzi na 100% pri tih 20fps  

 Kak si zadovoljan sa freesyncom?

Iskreno, tolko lose radi Dishonored 2 koji sad igram na radeonu da nema nikakve koristi od freesynca... Freesync monitor ostaje sa 1080-kom definitivno, tu imam 75 lock kad radeon ne moze izvuc minimalnih 48 za freesync...

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Iskreno, tolko lose radi Dishonored 2 koji sad igram na radeonu da nema nikakve koristi od freesynca... Freesync monitor ostaje sa 1080-kom definitivno, tu imam 75 lock kad radeon ne moze izvuc minimalnih 48 za freesync...

 istina i meni loše radi rx580 ima padova na 40 fps uz smanjene detalje

dosta zahtjevna igra

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.10.2018 19:48 (dery).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...
ansha kaže...

Iskreno, tolko lose radi Dishonored 2 koji sad igram na radeonu da nema nikakve koristi od freesynca... Freesync monitor ostaje sa 1080-kom definitivno, tu imam 75 lock kad radeon ne moze izvuc minimalnih 48 za freesync...

 istina i meni loše radi rx580 ima padova na 40 fps uz smanjene detalje

U jednom zahtjevnom levelu (kad imas onu "lepezu" sta gleda kroz vrijeme) pada na 36-37fps u 1600*900 very low :)

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

nisam još dotle stigao ali ne može me odbaciti od igre jer je fenomenale, dok gpu radi na 100% cpu riza 2600 je max 20%, mogu slobodno ugasit pola jezgri

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.10.2018 19:53 (dery).
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

dok gpu radi na 100% cpu riza 2600 je max 20%, mogu slobodno ugasit pola jezgri

 

Hoces reci da ne streamas???

Freak Show Inc.
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Još uvijek se svađate oko gluparija

 

Danas jednom običnom korisniku i nekome tko nije baš informatički obrazovan je svedno koji će procesor uzeti jer su i amd i intel sada veoma blizu te je svaki procesor dovoljno jak.

Tek onome kome treba nešto specifično će birati, zna se šta je za šta, intel igranje i adobe programi a amd ostale produktivne stvari

Baci neku ponudu za bilo kakav ssd i 8gb ddr4 rama
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zaboravih napomenit da se strima, bez toga zauzeče 10% na 4 jezgre, ostale spavaju.

kradem mine iz minskog polja
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
petarjukic kaže...

zna se šta je za šta, intel igranje i adobe programi a amd ostale produktivne stvari

 

Freak Show Inc.
16 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ovaj 1600X (1167 kn) jeftiniji i od 1400 ?? Izgleda da slabo prodaju hladnjake 

https://www.hgshop.hr/procesor-amd-ryzen-5-1600x-3600-4000-mhz-socket-am4-bez-hladnjaka/proizvod/220507

 

 

Mislim, dakle half adder
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.10.2018 10:04 (hrvooje).
 
3 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Bome, jebena cijena... Intel je stvarno mrtav :-)
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

https://www.nabava.net/search.php?q=ryzen+2600x pazi sad to 1800kn, onaj 1170kn. Pa realno koliko je 2600x bolji od 1600x? 200mhz turbo i neznam u postotak za ipc, možda 10%.

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.10.2018 10:18 (mislioc).
 
2 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...

https://www.nabava.net/search.php?q=ryzen+2600x pazi sad to 1800kn, onaj 1170kn. Pa realno koliko je 2600x bolji od 1600x? 200mhz turbo i neznam u postotak za ipc, možda 10%.

Pa stvarno nema smisla nadoplatiti toliko za 2600X Razliku ulupaš u grafičku ili monitor.

16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...

 Sad zamislite one koji su uzeli npr r3 1200/1400 il r5 1600 i zele napraviti famozni AM4 upgrade path, za svoje stare procesore mogu dobiti kikiriki. 

 Ne moraju kupovati novi matičnu i memoriju? 

 

Ja sam klincima našao Ivy Bridge za 40$ iz Litve. Za sljedeći bolji upgrade morao bih mijenjati ploču. Imati dva tri računala u kući sa istim socketom koji se proteže na nekoliko generacija CPU svakako pojeftinjuje nabavu. Kupiš za najačeg, a za ostale kaskadno spuštaš.

Mislim, dakle half adder
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.10.2018 11:23 (hrvooje).
 
2 0 hvala 0
13 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pitanje. Postoji li ijedan ddr4 2x8gb kit koji provjereno neće radit na ryzenu po defaultu? Ne mislim na nativnim frekvencijama nego ono, stavim ram, i komp ne upali uopće s njim?

 

EDIT: B450 giga ploča i 1600x su u pitanju

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.10.2018 11:31 (dax-lax).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dax-lax kaže...

Pitanje. Postoji li ijedan ddr4 2x8gb kit koji provjereno neće radit na ryzenu po defaultu? Ne mislim na nativnim frekvencijama nego ono, stavim ram, i komp ne upali uopće s njim?

 

EDIT: B450 giga ploča i 1600x su u pitanju

 

 lol ne , jedec je pravi standard za razliku od xmp-a koji služi primarno da se zaljepi intel logo na neki ram i da se straši ljude koji misle uzet amd.. sekundarno xmp glumi jedec oc profil ali ćesto neuspješno i na intelu radi probleme..

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kad se ocekuje Zen2, novi Ryzen procesori?

13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...
dax-lax kaže...

Pitanje. Postoji li ijedan ddr4 2x8gb kit koji provjereno neće radit na ryzenu po defaultu? Ne mislim na nativnim frekvencijama nego ono, stavim ram, i komp ne upali uopće s njim?

 

EDIT: B450 giga ploča i 1600x su u pitanju

 

 lol ne , jedec je pravi standard za razliku od xmp-a koji služi primarno da se zaljepi intel logo na neki ram i da se straši ljude koji misle uzet amd.. sekundarno xmp glumi jedec oc profil ali ćesto neuspješno i na intelu radi probleme..

U pitanju je ovaj HyperX Fury kit HX432C18FB2K2/16  ili Partiot Viper rgb kit PVR416G300C5K . Microline (samo to dolazi u obzir), jako slična cijena. Tvrdiš da bi na osnovnim vrijednostima, dakle ne xmp, morali raditi i jedan i drugi? Po jedecu bi trebali. No, koji odabrati? Rgb nije bitan ali nije mana. Hvala unaprijed

 

13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dax-lax kaže...
dabar_solta_V2 kaže...
dax-lax kaže...

Pitanje. Postoji li ijedan ddr4 2x8gb kit koji provjereno neće radit na ryzenu po defaultu? Ne mislim na nativnim frekvencijama nego ono, stavim ram, i komp ne upali uopće s njim?

 

EDIT: B450 giga ploča i 1600x su u pitanju

 

 lol ne , jedec je pravi standard za razliku od xmp-a koji služi primarno da se zaljepi intel logo na neki ram i da se straši ljude koji misle uzet amd.. sekundarno xmp glumi jedec oc profil ali ćesto neuspješno i na intelu radi probleme..

U pitanju je ovaj HyperX Fury kit HX432C18FB2K2/16  ili Partiot Viper rgb kit PVR416G300C5K . Microline (samo to dolazi u obzir), jako slična cijena. Tvrdiš da bi na osnovnim vrijednostima, dakle ne xmp, morali raditi i jedan i drugi? Po jedecu bi trebali. No, koji odabrati? Rgb nije bitan ali nije mana. Hvala unaprijed

 

 Pa trebali bi da, kao i svaki drugi standardni DDR4 ram. Provjeriš još točno na stranicama matične je li validirana ta memorija. Ako je onda mora raditi, ako nije, trebala bi svejedno. Bauk s tim ramima je samo ako ideš u OC, ne za nativne brzine. Ali ne čudi me da takva informacija promakne u temi o AMD procesorima s obzirom na to koliko gluposti i off topica se drobi konstantno.

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.10.2018 14:48 (itomic009).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Kad se ocekuje Zen2, novi Ryzen procesori?

Okvirno za AM4 socket peti mjesec 2019, a moguče i ranije ko zna ovisi kak če AMD odlučit.Za sad i dalje serverski Eypc 2 stiže prvi, a dalje kako ispadne treba pričekat pa vidit razvoj događaja.

 

Iako je ovo serverski Epyc 2, okvirno potvrđene tehnikalije ili dizajn je vrlo zanimljiv.Ukratko to je Chiplet dizajn, i kao što vidimo AMD koristi 8 Core CCX.Na fotkama je 64/128 serverski proc a nama je najbitniji 8 Core CCX, u odnosu na prve Ryzen AM4 procove koji imaju 4 Core CCX x 2.

 

 

 
 

 

Radi uštede na dizajnu procova, pa ipak je logično očekivat Ryzen 2 samo jedan 8 Core CCX u AM4 socketu.AMD nema love za rasipavanje, pa da posebno slaže drukčije CCX konfiguracije za AM4 socket.

 

Ali kao i obično ništa nije idealno, jedan 8 Core CCX je najbolje rješenje za CPU performanse u AM4 socketu ali i tu ide ali.Problemčič je cijena 8 Core CCX-a, koji je u proizvodnji osjetno skuplji kaj drugo.Princip je vrlo jednostavan, CCX sa više CPU jezgri=na kraju ispadne skuplji proc.Što je veča površina monolitnog proca, ili što više CPU jezgri nagurane u jednu kombinaciju=cijena proizvodnje procesora znatno raste.

 

AM4 Ryzen, 4 Core CCX x 2, jeftino kao šalata

 

AM4 Ryzen+, 4 Core CCX x 2, pa opet CPU performanse uloženo-dobiveno vrlo jeftino

 

HEDT TR4 Threadripper, 4 Core CCX dizajn u nekoliko kombinacija, opet očito vrlo jeftino jer stari 1920X 12/24 CPU košta 450$

 

 

 

 

AM4 Ryzen 2

 

- 8 Core CCX najbolje ali najskuplje rješenje, ili ubuduče moguča opcija 8 CCX x 2 dakle maksimalno 16/32 CPU.Hm realno ili kad bude potrebe 16/32 CPU može sjest u AM4(hm ili AM5) socket, ali realno tek na Zen/Ryzen 3 procesorima 2020 godina pa dalje.

 

- 6 Core CCX nešto jeftinija verzija, ili u praksi 6 CCX x 2 dakle maksimalno 12/24 CPU.Kad se sve zbroji, to bi bilo najbolje rješenje za AM4 socket.Ali opet treba izračunat troškove, dakle sve ovisi kaj se AMD-u najviše isplati.

 

- 4 Core CCX+trunku niže CPU performanse , ili 4 CCX x 4 pa na kraju opet u budučnosti maksimalno 16/32 CPU

 

Monolitni veliki procovi su vrlo skupi, i zato cijenom Intel nikako ne može konkurirat AMD procovima.Jedan primjer je dosta, Intel 28/56 serverski monolitni ogromni CPU vs Thredripper 2990WX 32/64 model.Žutanjak hrpa CPU jezgri nagurana jedna uz drugu, a zelenaš ima "prema Intelu četri zaljepljena modula ili nakupinu CCX-a".Žutanjak cijenom ne konkurira nikome, to je pucanj u prazno+performanse su meh+cijena do plafona.

 

  

 

 

Ipak je Ryzen 2 na 7nnm, i realno u AM4 socket bez problema stane 16/32 Ryzen 2 proc.Ali vjerojatno do Ryzen/Zen 3 procova ništa od eventualnog 16/32 proca u AM4 socketu.

 

S obzirom na Ryzen 2 viši IPC+nešto više CPU frekvencije, 4 Core CCX ili još bolje 6 Core CCX za sad je najbolje rješenje za AM4 Socket.Hm Ryzen 2/ 12/24 CPU za recimo 500dolara=as u rukavu, e to je več sasvim očekivana opcija ako ništa drugo "reda radi nek se nađe".12/24 Ryzen 2 u AM4 socketu, "pa to je valjda ipak fučkaj ga sasvim dosta CPU performansi". 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.12.2018 0:01 (rambox).
9 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jel Zen 2 ostaje na starom socketu, tj. AM4?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
playjob kaže...

Jel Zen 2 ostaje na starom socketu, tj. AM4?

 Obečali su 4 do 5 godina od izlaska socketa. Eventualno x570 ddr5 i pcie 4.0.

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.10.2018 15:20 (mislioc).
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...
The_Fichek kaže...

Kad se ocekuje Zen2, novi Ryzen procesori?

S obzirom na Ryzen 2 viši IPC+nešto više CPU frekvencije, ja u 2019 godini ne očekujem 16/32 Ryzen 2 na AM4 Socketu.Ali zato 12/24(recimo 500dolara) Ryzen 2 AM4, e to je več sasvim očekivano ako ništa drugo "reda radi nek se nađe".12/24 Ryzen 2 u AM4 socketu, pa to je ipak fučkaj ga sasvim dosta CPU performansi. 

 Ako se CCX sastoji od 8 jezgri, to bi značilo da za 12/24 proc moraju spojiti 2 CCX-a, s disableane 2x2 jezgre. Dakle 2 CCX-a bi morali staviti, tako da sam malo skeptičan prema > 8 jezgri na AM4, makar bi to bilo izvrsno

12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ljudi treba mi pomoc

 

kupio sam ryzen 5 2600

B450 mortar i 

2x8GB DDR GSKILL Aegis 3000MHz ram

 

sada problem je PC nije htio da pokaze sliku kad su obje RAM plocice ugradjene,morao sam jednu staviti samo i na jednoj pokaze sliku ali na drugoj nece ni kad je samo ona u PCu

 

jeli ram u defektu ili ima kakvo drugo rijesenje?

 

 

BiH__Snowflake BF4,CS:GO
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mersimh kaže...

Da li ploča ima najnoviji BIOS? Da li si RAM ugradio u utore koji su definirani uputama koje si dobio sa pločom?

Vjerojatno imaš RAM modul koji je defektan, možeđ ga probati u drugom računalu koje podržava DDR4 memoriju.

ps. ako to ide na reklamaciju, moraš slati oba modula i bit ćeš bez računala.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice