AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.059.237
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Harbringer kaže...

Kako najlakše prepoznati koji ram je samsung b-die?

 Ako ti pomaže, tu ti je lista : https://www.reddit.com/r/Amd/comments/62vp2g/clearing_up_any_samsung_bdie_confusion_eg_on/

 

Bene docet, qui bene distinguit.
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
itomic009 kaže...

 Dobro je ovo. Ja pričam o problemu i situaciji koji se tiče Ryzena i možda se netko nađe u sličnoj situaciji pa dobijem žuti karton a ti pričaš o clockanju RAM-a na Intelima i to je vezano za temu .

Dakle, ti pričaš o problemu koji TI imaš na svom primjerku ploče, procesora i memorije. Imaš svoj problem. Ja diskutiram o memoriji i overclockanju memorije na Ryzen i Intel platformi, što je direktno vezano za Ryzen i nije osobni problem, već opća diskusija i tema. Pustio sam ti dvije stranice da pitaš, dobiješ odgovore i dao "bijeli karton" kao informaciju da je diskusija off-topic. Ignoriraš to i pičiš dalje u temi koja je striktno vezana za opće stvari o Ryzenu. Za vlastite probleme s hardverom otvaraju se posebne teme; u najboljem slučaju imašRyzen - chat temu u kojoj nećeš dobiti karton dok god pišeš o bilo čemu tangencijalno vezanom za Ryzen, što bi progutalo i tvoje probleme s tim.

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
14 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Samo da je davat kartone.

 

Nije baš da cijene padaju, očekivao sam barem 10% u prvom mjesecu nakon izlaska processora.

Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
x18x05x kaže...

Samo da je davat kartone.

 

Nije baš da cijene padaju, očekivao sam barem 10% u prvom mjesecu nakon izlaska processora.

Ne mogu dokucit koja te logika dovela do tog ocekivanja?!

14 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
x18x05x kaže...

Samo da je davat kartone.

 

Nije baš da cijene padaju, očekivao sam barem 10% u prvom mjesecu nakon izlaska processora.

Ne mogu dokucit koja te logika dovela do tog ocekivanja?!

 Nema logike, to je AMD njihovi proizvodi nisu na cijeni kao Intelovi.

Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
x18x05x kaže...
ansha kaže...
x18x05x kaže...

Samo da je davat kartone.

 

Nije baš da cijene padaju, očekivao sam barem 10% u prvom mjesecu nakon izlaska processora.

Ne mogu dokucit koja te logika dovela do tog ocekivanja?!

 Nema logike, to je AMD njihovi proizvodi nisu na cijeni kao Intelovi.

 Pa ovi proizvodi su na razini intela tj. bolji od Intelovih.

 

Ako netko treba spuštat cijenu, onda je to Intel !

Bene docet, qui bene distinguit.
14 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa nije baš istina, al da ne idemo dalje u offtopic ajmo reć da sam ja u pravu.

Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Obvious troll is obvious.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
x18x05x kaže...

Pa nije baš istina, al da ne idemo dalje u offtopic ajmo reć da sam ja u pravu.

 Pa je, istina je.

U gamingu su više manje egal, izvan gaming su oprali pod sa njima.

Ono što su unjeli na tržište već dugo nitko nije napravio, napokon su uzdrmali Intel i pokazali svima koliko su u biti ljudi iz Intela kočili tržište i svake godine radili sprdnje od ljudi s prodajom "novih" generacija u kojima nije bilo nikakvih napredaka.

Cijene ryzena su iovako ionako dosta niske i agresivno postavljene, nema smisla za daljnje spustanje.

 

Neka je offtopic, ali bas zbog toga sto ljudi "kenjaju" da je to "AMD" situacija i je takva kakva je... AMD je jedna ok firma, imaju svoje uspone i padove..

 

Bene docet, qui bene distinguit.
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.4.2017 22:46 (molnyi).
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

vratimo se ryzenu

 

http://www.guru3d.com/news-story/ryzen-to-post-faster-with-new-agesa-1-4a-microcode.html

 

AGESA 1.0.0.4a brings a performance improvement in relation to boot and post times for AMD platforms. Website Golem has tested this with a few motherboards like the MSI X370 Xpower Gaming Titanium which indeed speeds up that process. Also they state that the 4-dimm support now is better, e.g. they can make use of four DIMMs at DDR4 2667 MHz

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...

vratimo se ryzenu

 

http://www.guru3d.com/news-story/ryzen-to-post-faster-with-new-agesa-1-4a-microcode.html

 

AGESA 1.0.0.4a brings a performance improvement in relation to boot and post times for AMD platforms. Website Golem has tested this with a few motherboards like the MSI X370 Xpower Gaming Titanium which indeed speeds up that process. Also they state that the 4-dimm support now is better, e.g. they can make use of four DIMMs at DDR4 2667 MHz

 Ryzen će s vremenom biti samo još bolji !

Bene docet, qui bene distinguit.
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma hoće kad izađe 2 generacija

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
molnyi kaže...
x18x05x kaže...

Pa nije baš istina, al da ne idemo dalje u offtopic ajmo reć da sam ja u pravu.

 Pa je, istina je.

U gamingu su više manje egal, izvan gaming su oprali pod sa njima.

Ono što su unjeli na tržište već dugo nitko nije napravio, napokon su uzdrmali Intel i pokazali svima koliko su u biti ljudi iz Intela kočili tržište i svake godine radili sprdnje od ljudi s prodajom "novih" generacija u kojima nije bilo nikakvih napredaka.

Cijene ryzena su iovako ionako dosta niske i agresivno postavljene, nema smisla za daljnje spustanje.

 

Neka je offtopic, ali bas zbog toga sto ljudi "kenjaju" da je to "AMD" situacija i je takva kakva je... AMD je jedna ok firma, imaju svoje uspone i padove..

 

 

Čak štoviše, u ovisnosti od "način" gaminga i u tu opere pod. Baš sam neki dan gledao na youtube-u usporedbu R5 1600X@3.95 vs i5 6400 (mislim) @4.4 i R5, generalno su slični, ali lik se bavi streamingom, twitch i te fore, i kaže da mu je ryzen nebo i zemlja u usporedi sa i5. Više jezgara = više lufta za encoding videa. U tim filmićima što je pozkazao sa npr. Watch Dogs 2 i5 jezgre na 100%, frame rate oko 45 (full HD reza, 1060 gtx grafa), a ryzen jezgre na oko 80%, frame rate se vrti oko 60.

Kada/ako igre počnu više koristiti veći broj jezgri Ryzen će tek biti na konju.

16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Eto jednog usputnog New Zealand usporednog CPU testa.

 

Dakle Ryzen R5 1500X/310dolara vs i7 7700/480dolara, znači sudar 4/8 procova uloženo-dobiveno prema okvirno Australskim/New Zealand dolarskim cijenama.

 

Australski i New Zealand dolari, njihova okvirna vrjednost je vrlo slična. U praksi ima sitne razlike, ali to je sad nebitno za ovu usporedbu može ih se lako izjednačit.Kako se god gleda ili odvagne, cijene hardveraja u Australiji ili New Zealandu znatno su veče nego u Americi.

 

Australskih ili New Zealand 100dolara=Američkih 75dolara

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.4.2017 15:43 (rambox).
Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Harbringer kaže...

Kako najlakše prepoznati koji ram je samsung b-die?

 Kaj sad jos moram i na to paziti kod kupovine?  Kaj je Hynix tolko losija memorija ili?

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Bezimeni777 kaže...
Harbringer kaže...

Kako najlakše prepoznati koji ram je samsung b-die?

 Kaj sad jos moram i na to paziti kod kupovine?  Kaj je Hynix tolko losija memorija ili?

 nemoraš pazit. sve rade na 2133, jedino moraš pazit ako ćeš XMP sa visokim frekvencijama, a da nisu na listi pod suported memorijama na stranici od matične.

16 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jucer mi stigao najbolji proc za gaming. Cek malo, kriva tema

Moj PC  
7 21 hvala 0
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Uzima novu konfu, uzme i7 7700k pored ryzena, dođe u ryzen temu i sam sebi se ruga, od mene ima bod. 

 
14 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Sova kaže...

Jucer mi stigao najbolji proc za gaming. Cek malo, kriva tema

Daj dosani ste više, otorite svoju temu; "klub patnika", pa tamo dajte podršku jedni drugima.

Btw, žešći offtopic si opet napravio, a provokacija je neuspjela.

 

Svako tko želi ryzen, uzet će njega, a to također vrijedi za taj i7.

coffe,coffe,coffe.....
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Dosadni ste i s time da je sve offtopic, covjek se vise nemre nasalit na ovom forumu.

 

Zapravo ne vidim o cem se uopce moze pisat u ovoj temi kada je vise manje sve receno o arhitekturi i performansama R5 i R7 Ryzena, eventualno cekamo R3..

 

Predlazem da se tema preimenuje u samo Ryzen ili AMD Ryzen Club u skladu s prethodnim temama, tako da se moze pisati i o problemima ili prednostima vezanim za Ryzen setupe (hladjenja, memorije, maticne za Ryzen itd.).

 

I ne vidim kaj je lose u usporedbi s Intelima, dok got se vodi normalna rasprava, a na ovakve postove Sove se valja nasmijat i to je to :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.4.2017 17:39 (The_Fichek).
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa ima vijesti, biostar je objavio mini itx ploče, jedna sa b350 i jedna sa x370. Obje imaju iste spec. Samo se čeka da stignu u dućane. Koštat će oko 110 i 130 dolara.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Može se o Ryzenu još itekako puno pričati. Meni je najveća misterija hoće li se moći otključavati onesposobljene jezgre (i cache) na R5 i R3 modelima.

 

Razlozi zašto mislim da će to bit moguće su sljedeći: 

 

1)  14 nm GLO FO/SAMSUNG yield je odličan, navodno ni najveći optimisti nisu očekivali tako dobar yield. 

 

2) Ryzen die (Summit Ridge) je single die koji se sastoji od 2 CCX modula, a svaki modul ima 4 jezgre. 

 

3) R5 procesori dolaze u aranžmanima 3:3 i 2:2, a neaktivne jezgre su simetrično onesposobljene. Niti jedan R5 procesor ne dolazi u aranžamnu 4:0. 

 

4) R3 procesori bit će isto Summit Ridge die, proizvodnja die-a koji bi se sastojao od samo jednog CCX modula s 4 jezgre bi značilo da se mora napraviti novi

  mask casting i izraditi layout za taj die. To su enormni troškovi, pogotovo jer je 14 nm proces relativno nov. Jeftinije je izraditi samo jedan die i zaključati 4 jezgre.

 

5) AMD je to itekako radio u prošlosti (Semprom, Athlon, Phenom), njihovi procesori su tada bili na dobrom glasu dijelom i zbog toga.   

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.4.2017 19:07 (nkdz).
Moj PC  
4 0 hvala 2
7 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kakvi god da su kao kompanija nisu toliko glupi, ta jezgra se valjda onemogućavaju fizički (laserom?).Usput nemojte se iznenaditi ako r3 bude 3c/6t a ne 4c/4t.

 

Ima li ikakvog objašnjenja zašto je zen sastavljen od 2 ccx-a?Nije li toliko razbacivanje silicijumom preskupo?

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.4.2017 18:16 (DaShip).
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
@Daship
Zagrijavanje, toplota???
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DaShip kaže...

Kakvi god da su kao kompanija nisu toliko glupi, ta jezgra se valjda onemogućavaju fizički (laserom?).Usput nemojte se iznenaditi ako r3 bude 3c/6t a ne 4c/4t.

 

Ima li ikakvog objašnjenja zašto je zen sastavljen od 2 ccx-a?Nije li toliko razbacivanje silicijumom preskupo?

 Evo ti neko moje objašnjenje.

 

Ryzen ima 2ccx-a zaljepljena zajedno, svaki ccx ima 4 jezgre - proizvodni proces im se temelji na 4 jezgre, ako čip "uspije" ide za R7 seriju. Ako ne bude ispravan, rade tipa 3 jezgre - ide za R5 1600/x jer je on 3+3 itd...

 

Nema bacanja, nema škarta.. A silicij je samo Intelu skup :P

 

Bene docet, qui bene distinguit.
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.4.2017 18:41 (molnyi).
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
molnyi kaže...
DaShip kaže...

Kakvi god da su kao kompanija nisu toliko glupi, ta jezgra se valjda onemogućavaju fizički (laserom?).Usput nemojte se iznenaditi ako r3 bude 3c/6t a ne 4c/4t.

 

Ima li ikakvog objašnjenja zašto je zen sastavljen od 2 ccx-a?Nije li toliko razbacivanje silicijumom preskupo?

 Evo ti neko moje objašnjenje.

 

Ryzen ima 2ccx-a zaljepljena zajedno, svaki ccx ima 4 jezgre - proizvodni proces im se temelji na 4 jezgre, ako čip "uspije" ide za R7 seriju. Ako ne bude ispravan, rade tipa 3 jezgre - ide za R5 1600/x jer je on 3+3 itd...

 

Nema bacanja, nema škarta.. A silicij je samo Intelu skup :P

 

 To važi samo ako su "yieldovi" loši, u protivnom onemogućavaju ispravne čipove.Zašto r5 nije 6+0 i 4+0?Shvatam da se vjerovatno radi o maksimizaciji profita ali nema šanse da će se r7 prodavati više od r5 i r3 (više r7- više loših čipova).

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DaShip kaže...

 

Nema bacanja, nema škarta.. A silicij je samo Intelu skup :P

 

 To važi samo ako su "yieldovi" loši, u protivnom onemogućavaju ispravne čipove.Zašto r5 nije 6+0 i 4+0?Shvatam da se vjerovatno radi o maksimizaciji profita ali nema šanse da će se r7 prodavati više od r5 i r3 (više r7- više loših čipova).

 kad bi bilo 6+0 ili 4+0 onda bi imao puno manje l1 l2 i l3 memorije. ovako u bilo kojoj kombinaciji imaš svu memoriju na raspolaganju.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Sova kaže...

Jucer mi stigao najbolji proc za gaming. Cek malo, kriva tema

Koji monitor?
Nemoj reci da je 1080p 60hz 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
chaselol kaže...
Sova kaže...

Jucer mi stigao najbolji proc za gaming. Cek malo, kriva tema

Koji monitor?
Nemoj reci da je 1080p 60hz 

 pa još najbolje da ima 60hz, pa svi koji kupuju 7700k obavezno imaju gsync 144hz monitore, to se podrazumijeva. mislim kako bi se ljudi svađali bez pokrića pa to bi bilo smiješno s njihove strane.

8 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Sova kaže...

Jucer mi stigao najbolji proc za gaming. Cek malo, kriva tema 

 Nudim 1400kn za njega sa time da mi ga moraš donjeti kući.

Cijenite više pitku vodu.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice