AMD x8 vs intel i5 2500k

poruka: 155
|
čitano: 27.373
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
online
Re: AMD x8 vs intel i5 2500k

  Ante s tobom se neda raspravljat. Ti se držiš svog mišljenja za koje misliš da je sveto pismo i amen {#}.

11 godina
protjeran
offline
Re: AMD x8 vs intel i5 2500k
itomic009 kaže...

  Ante s tobom se neda raspravljat. Ti se držiš svog mišljenja za koje misliš da je sveto pismo i amen {#}.

Yebalo te pismo :P Vrtilo se tu po forumu od Cinebencha do neznam cega :P I znam kakvo je stanje.Taj proc nece nista biti bolji u buducnosti, i sada je iskoristen u potpunosti u renderer programima i ako tamo nije bolji od 2500K nece biti ni u igrama kada budu koristile vise od 4 fizicke i 4 logicke jezgre, dakle kada se bude programiralo za jos vise threadova.

clock2much
13 godina
odjavljen
offline
Re: AMD x8 vs intel i5 2500k
itomic009 kaže...

  Ante s tobom se neda raspravljat. Ti se držiš svog mišljenja za koje misliš da je sveto pismo i amen {#}.

Inače se s njim svađam svaki dan, ali mislim da je sada u pravu :D

Samo Hajduk živi vječno !
13 godina
offline
AMD x8 vs intel i5 2500k

i ja isto smatram da je 2500k bolji i uvijek bi ga odabrao pored fx-a, al cijena fx-a 8120 ti da malo da razmisliš...

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
AMD x8 vs intel i5 2500k

2500k je bolji, ali kad je FX jeftiniji ravnih 400kn, a za nekoga sa tanjim džepom itekako se FX isplati.

--------------------------
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD x8 vs intel i5 2500k
zuper kaže...

i ja isto smatram da je 2500k bolji i uvijek bi ga odabrao pored fx-a, al cijena fx-a 8120 ti da malo da razmisliš...

 

FX8120 + Spire TheMax II i pukneš ga na 4.5 GHz za cijenu i5 2500K bez aftermarket hladnjaka.

 

Isplativa kupnja.

 

 

 

I want to taste you but your lips are venomous poison, you're poison, running through my veins
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.5.2012 21:25 (donator_bubrega).
15 godina
neaktivan
offline
AMD x8 vs intel i5 2500k

 FX 8120 na 4.5 zdere preko 300w, duplo vise od klokanog 2500k. Tako da ce se ta usteda istopit kroz neko vrijeme a za njega treba i jace napajanje i jaci hladnjak. Za igre 2500k u 99% slucajeva brzi proc, negdje cak i poprilicno u paru sa h. end grafom,..

Moj PC  
7 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: AMD x8 vs intel i5 2500k
Dim kaže...

 FX 8120 na 4.5 zdere preko 300w, duplo vise od klokanog 2500k. Tako da ce se ta usteda istopit kroz neko vrijeme a za njega treba i jace napajanje i jaci hladnjak. Za igre 2500k u 99% slucajeva brzi proc, negdje cak i poprilicno u paru sa h. end grafom,..

I kako to dokazati nevjernim Tomama, samo vi kupujte i clockajte FX8.Nedavno je jednome prosmrdio lijepo VX 450.I usput FX nikada nece biti dobar clocker na zraku kao 2500K.Prvenstveno radi ogromne potrosnje kao i zbog slabijeg OC potencijala sa sigurnim 24/7 naponom.

clock2much
15 godina
neaktivan
offline
AMD x8 vs intel i5 2500k

 Sa kad je vani IB , polovni 2500k hebacka prilika i ima ih i nisu preskupi.... 

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD x8 vs intel i5 2500k
Dim kaže...

 Sa kad je vani IB , polovni 2500k hebacka prilika i ima ih i nisu preskupi.... 

2500k po meni i novi je isplativiji od IB-a, a i provjerena je kupnja.

--------------------------
15 godina
offline
Re: AMD x8 vs intel i5 2500k
z77 i intel 2500k je way to go
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
13 godina
protjeran
offline
Re: AMD x8 vs intel i5 2500k

Ili 2700k. 

Razlika je manja od 100e sada.

Za 2 god 2500k ce biti vec diskutabilan za karte ranga GTX580 koje tada izadju.

2700K nece ni za one koje izadju za 3 god. 

100e je bolje uloziti sada i sacuvati platformu 2 god vise.

Nego ulagati i u plocu i u CPU posle. Ovo mislim pre svega na ljude koji uzimaju top ploce.

Oni koji uzimaju na 2 god konfiguraciju tipa ploca do 120e i CPU do 170e za njih se vise isplati 2500k.

CORSAIR/www.corsair.com/ EVGA/http://www.evga.com/
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD x8 vs intel i5 2500k
Vlada011 kaže...

Ili 2700k. 

Razlika je manja od 100e sada.

Za 2 god 2500k ce biti vec diskutabilan za karte ranga GTX580 koje tada izadju.

2700K nece ni za one koje izadju za 3 god. 

100e je bolje uloziti sada i sacuvati platformu 2 god vise.

Nego ulagati i u plocu i u CPU posle. Ovo mislim pre svega na ljude koji uzimaju top ploce.

Oni koji uzimaju na 2 god konfiguraciju tipa ploca do 120e i CPU do 170e za njih se vise isplati 2500k.

Barem za igre nema potrebe ulagati u i7. i5 naklokan goni bolesno mocne multiGPU sustave.

--------------------------
11 godina
protjeran
offline
Re: AMD x8 vs intel i5 2500k
Vlada011 kaže...

Ili 2700k. 

Razlika je manja od 100e sada.

Za 2 god 2500k ce biti vec diskutabilan za karte ranga GTX580 koje tada izadju.

2700K nece ni za one koje izadju za 3 god. 

100e je bolje uloziti sada i sacuvati platformu 2 god vise.

Nego ulagati i u plocu i u CPU posle. Ovo mislim pre svega na ljude koji uzimaju top ploce.

Oni koji uzimaju na 2 god konfiguraciju tipa ploca do 120e i CPU do 170e za njih se vise isplati 2500k.

Za 2 godine ce I5 2500K i dalje biti dovoljno jak za karte ranga GTX580, pricas stalno gluposti.Svaki ide na 4.5GHZ, kao takav ima dovoljno snage da gura sta god mu das, osim onih cmark rezova.

clock2much
15 godina
neaktivan
offline
AMD x8 vs intel i5 2500k

 Klokan 2500k je dovoljno jak za gtx 680 u sli.. Isto kao i 2600k, 2700k ili 3770k ili 3570k. Svi su oni u igrama isti k..

 

 Nece ni z77 dugo kao ni prijesnji Intelovi chipsetovi a ni tu nema neke realne prednostu u odn. na z68. Visi klok memorije sa IB a sa SB je isti ...

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: AMD x8 vs intel i5 2500k
Dim kaže...

 Klokan 2500k je dovoljno jak za gtx 680 u sli.. Isto kao i 2600k, 2700k ili 3770k ili 3570k. Svi su oni u igrama isti k..

 

 Nece ni z77 dugo kao ni prijesnji Intelovi chipsetovi a ni tu nema neke realne prednostu u odn. na z68. Visi klok memorije sa IB a sa SB je isti ...

Tocno, slazem se.I7 je za cmarkanje, razlike jedino ima u igrama koje koriste HT, a tih igara je jako malo i tu treba kakav SLI 690.Inace Z77 ne donosi nista revolucionarno naspram Z68 chipseta pa se niti ne isplati prijeci, najbolje je ubosti kakvu P67 Digi VRM plocu i 2500K provjereno clockabilan i na konju si.Vozis 5GHZ sa Thermaxom II i miran si dugo dugo.

clock2much
13 godina
protjeran
offline
Re: AMD x8 vs intel i5 2500k

Ne znam znam da mene i5 videti nece nikada. 

Kao ni 570, 670, 7950, 6950, 5850 itd.

Jednostavno navikao sam ovako i to je to.

Razlika je jedino ovde, pa samo u ovim igrama, pa samo ovoliko, pa kada stavis ovo i iskljucis ono,

zbog toga odlazim od AMDa, jel ima razlika, jel jedan slabiji u necemu, jel ce biti slabiji naredne 3 god, cao ispada iz opcije.

Jel igrate sa GTX570 sve full sa svim filterima, ne igrate, jel ste govorilo pre 12 meseci UUU 580 suvise, preterano, za 3 monitora, 570 ce biti dovoljna, nije vise dovoljna ili je jedva dovoljna. 

To nesme da se dogodi ni posle 2 god, zato o tom segmentu koji je tog trenutka primamljiv a za godinu ipo slab ne razmisljam.

Jel se igram sa 5870 da, sa 5850 morao bi pre godinu i malo vise da jurim grafiku. To su bitne nijanse koje znace tipa Cekam sledecu arhitekturu jel je ovo dobro

i stekam pare ili moram sada upgrade jel nisam ranije mislio da dam 70e vise..

Na njemu najvecu lovu uzimaju i NVIDIA i Intel i to se najvise forsira jel je satro pristupacno a menja se duplo cesce.

Jel i5-7xx dovoljan, jedva, jel i7-8xx dovoljan, naravno.

Duboko sam uveren da i5 je za one koji rade upgrade na 2-2.5 god a i7 za one koji rade na 3-3.5 god upgrade.

Posto ne kupujem ploce od 150e nego jace koje mogu da istrpe klokovane najace CPU da racunamo na 3.5 god i samim tim je platforma skuplja i ne zelim da je menjam na 2-2.5 god.

CORSAIR/www.corsair.com/ EVGA/http://www.evga.com/
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.5.2012 3:16 (Vlada011).
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD x8 vs intel i5 2500k
Vlada011 kaže...

Ne znam znam da mene i5 videti nece nikada. 

Kao ni 570, 670, 7950, 6950, 5850 itd.

Jednostavno navikao sam ovako i to je to.

Razlika je jedino ovde, pa samo u ovim igrama, pa samo ovoliko, pa kada stavis ovo i iskljucis ono,

zbog toga odlazim od AMDa, jel ima razlika, jel jedan slabiji u necemu, jel ce biti slabiji naredne 3 god, cao ispada iz opcije.

Jel igrate sa GTX570 sve full sa svim filterima, ne igrate, jel ste govorilo pre 12 meseci UUU 580 suvise, preterano, za 3 monitora, 570 ce biti dovoljna, nije vise dovoljna ili je jedva dovoljna. 

To nesme da se dogodi ni posle 2 god, zato o tom segmentu koji je tog trenutka primamljiv a za godinu ipo slab ne razmisljam.

Jel se igram sa 5870 da, sa 5850 morao bi pre godinu i malo vise da jurim grafiku. To su bitne nijanse koje znace tipa Cekam sledecu arhitekturu jel je ovo dobro

i stekam pare ili moram sada upgrade jel nisam ranije mislio da dam 70e vise..

Na njemu najvecu lovu uzimaju i NVIDIA i Intel i to se najvise forsira jel je satro pristupacno a menja se duplo cesce.

Jel i5-7xx dovoljan, jedva, jel i7-8xx dovoljan, naravno.

Duboko sam uveren da i5 je za one koji rade upgrade na 2-2.5 god a i7 za one koji rade na 3-3.5 god upgrade.

Posto ne kupujem ploce od 150e nego jace koje mogu da istrpe klokovane najace CPU da racunamo na 3.5 god i samim tim je platforma skuplja i ne zelim da je menjam na 2-2.5 god.

Dajes tolike pare na procesor,maticnu i graficku radi "gaminga" a ne posla  i onda pricas o nekakvoj isplativosti???!!

11 godina
protjeran
offline
Re: AMD x8 vs intel i5 2500k
Vlada011 kaže...

Ne znam znam da mene i5 videti nece nikada. 

Kao ni 570, 670, 7950, 6950, 5850 itd.

Jednostavno navikao sam ovako i to je to.

Razlika je jedino ovde, pa samo u ovim igrama, pa samo ovoliko, pa kada stavis ovo i iskljucis ono,

zbog toga odlazim od AMDa, jel ima razlika, jel jedan slabiji u necemu, jel ce biti slabiji naredne 3 god, cao ispada iz opcije.

Jel igrate sa GTX570 sve full sa svim filterima, ne igrate, jel ste govorilo pre 12 meseci UUU 580 suvise, preterano, za 3 monitora, 570 ce biti dovoljna, nije vise dovoljna ili je jedva dovoljna. 

To nesme da se dogodi ni posle 2 god, zato o tom segmentu koji je tog trenutka primamljiv a za godinu ipo slab ne razmisljam.

Jel se igram sa 5870 da, sa 5850 morao bi pre godinu i malo vise da jurim grafiku. To su bitne nijanse koje znace tipa Cekam sledecu arhitekturu jel je ovo dobro

i stekam pare ili moram sada upgrade jel nisam ranije mislio da dam 70e vise..

Na njemu najvecu lovu uzimaju i NVIDIA i Intel i to se najvise forsira jel je satro pristupacno a menja se duplo cesce.

Jel i5-7xx dovoljan, jedva, jel i7-8xx dovoljan, naravno.

Duboko sam uveren da i5 je za one koji rade upgrade na 2-2.5 god a i7 za one koji rade na 3-3.5 god upgrade.

Posto ne kupujem ploce od 150e nego jace koje mogu da istrpe klokovane najace CPU da racunamo na 3.5 god i samim tim je platforma skuplja i ne zelim da je menjam na 2-2.5 god.

Ti si jedan obicni neznalac i troler, nemas pojma sta pricas.Sa GTX 570 OC se moze jos uvijek odigrati 99% igara na ultra sa svime ON, reza 1920*1080P.Vidim da nemas pojma koja je razlika izmedu I5 2500K i I7 2600K, u gamingu je prakticki i nema, samo u cmarkovima jer HT daje predost I7-ci u stvaranju scorea.Oba se clockaju visoko, imaju 4 fizicke jezgre i istu arhitekturu, I7 ima zanemarivo vise L3 cache memorije no to je nebitno.Poanta je da ce I5 2500K OC gurati koliko i I7 2600/2700K OC.Evo ti linkovi gdje se maximalno koristi HT, jedino tu I7 ima prednost.U igrama se HT jako malo koristi pa prednosti prakticki i nema, nesto malo bolji score zna dati 2600/2700K.

I7 2600K Frybench 4,8GHZ

I5 2500K Frybench 5,1GHZ

clock2much
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.5.2012 11:47 (Vegeta).
12 godina
protjeran
offline
AMD x8 vs intel i5 2500k

Ma da ... sa GTX 570 OC ćeš igrat bf3 na full hd rezi na ultra ? sa cca 40-50 fps ?

AŠrot Superman, Gigabyte Kryptonite, If you want ŠROT buy ASRock, if you want quality buy Asus
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: AMD x8 vs intel i5 2500k
Bulldozer kaže...

Ma da ... sa GTX 570 OC ćeš igrat bf3 na full hd rezi na ultra ? sa cca 40-50 fps ?

Rekao sam 99% igara, u to ne ukljucujem nikakav BF3, Metro 2033 i slicne igre, tu se treba zrtvovati AA i slicno za takav FPS.

clock2much
12 godina
protjeran
offline
AMD x8 vs intel i5 2500k

Bez GTX680,HD7970 nema poštenog igranja ono baš na maximumu !

AŠrot Superman, Gigabyte Kryptonite, If you want ŠROT buy ASRock, if you want quality buy Asus
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD x8 vs intel i5 2500k

670.. {#}

xfact
16 godina
offline
Re: AMD x8 vs intel i5 2500k
Vegeta kaže...

Ti si jedan obicni neznalac i troler, nemas pojma sta pricas.Sa GTX 570 OC se moze jos uvijek odigrati 99% igara na ultra sa svime ON, reza 1920*1080P.Vidim da nemas pojma koja je razlika izmedu I5 2500K i I7 2600K, u gamingu je prakticki i nema, samo u cmarkovima jer HT daje predost I7-ci u stvaranju scorea.Oba se clockaju visoko, imaju 4 fizicke jezgre i istu arhitekturu, I7 ima zanemarivo vise L3 cache memorije no to je nebitno.Poanta je da ce I5 2500K OC gurati koliko i I7 2600/2700K OC.Evo ti linkovi gdje se maximalno koristi HT, jedino tu I7 ima prednost.U igrama se HT jako malo koristi pa prednosti prakticki i nema, nesto malo bolji score zna dati 2600/2700K.

I7 2600K Frybench 4,8GHZ

I5 2500K Frybench 5,1GHZ

Poenta posta na koji si odgovorio je da će i7 duže ostati relevantan, ne da je neophodan ili uopšte bolji za trenutne igre.

 

U pitanju je slična priča koja se već par puta ponovila. Npr, top single core je svojevremeno koštao isto (i u tadašnjim igrama zbog višeg clocka bio brži) u odnosu na dual core, pa se dualci dan danas kako tako drže, a one sa jednim jezgrom, kupljene u isto vreme za iste pare, je vreme odavno pregazilo. Slična priča je bila i sa dual vs quad, pa se dualci, kao što rekoh, dan danas hrabro drže, ali već i oni gube dah. Slično je kod grafičkih. Tu čak nema nekog očiglednog razloga, ali je čudno kako npr 6970 taman moće da potera Crysis 2 glatko na maksimumu u full hd, a ja (daleko od toga da se žalim) na 6950 moram malo da petljam po CCC-u. Još čudnije je koliko takvi slučajevi nisu retki. Otprilike se na to Vlada kladi. Da će tehnološki superiorniji proizvod vremenom napraviti razliku i da nekih par desetina procenata više plaćenih u startu može dugoročno da se isplati kroz dužu upotrebljivost. To je u principu mala kocka, garancije nema, ali ima određenog rezona i određene potpore u prošlosti.

11 godina
protjeran
offline
Re: AMD x8 vs intel i5 2500k
Ivan(4) kaže...

Poenta posta na koji si odgovorio je da će i7 duže ostati relevantan, ne da je neophodan ili uopšte bolji za trenutne igre.

 

U pitanju je slična priča koja se već par puta ponovila. Npr, top single core je svojevremeno koštao isto (i u tadašnjim igrama zbog višeg clocka bio brži) u odnosu na dual core, pa se dualci dan danas kako tako drže, a one sa jednim jezgrom, kupljene u isto vreme za iste pare, je vreme odavno pregazilo. Slična priča je bila i sa dual vs quad, pa se dualci, kao što rekoh, dan danas hrabro drže, ali već i oni gube dah. Slično je kod grafičkih. Tu čak nema nekog očiglednog razloga, ali je čudno kako npr 6970 taman moće da potera Crysis 2 glatko na maksimumu u full hd, a ja (daleko od toga da se žalim) na 6950 moram malo da petljam po CCC-u. Još čudnije je koliko takvi slučajevi nisu retki. Otprilike se na to Vlada kladi. Da će tehnološki superiorniji proizvod vremenom napraviti razliku i da nekih par desetina procenata više plaćenih u startu može dugoročno da se isplati kroz dužu upotrebljivost. To je u principu mala kocka, garancije nema, ali ima određenog rezona i određene potpore u prošlosti.

Ova prica se nece ponoviti jer su oba Quad Core procesori sa cetiri fizicke jezgre, samo I7 ima HT(8 logickih jezgara)koji se ne koristi u igrama toliko da bi bilo neke razlike, jako se malo koristi u igrama a u encoding  programima cijeli.Dakle sto gura I7 K OC gura i I5 K OC, razlike nece biti ni u buducnosti jer se igre orijentiraju na cisto fizicke jezgre a oba procesora imaju 4 fizicke jezgre, istu jezgru i clockaju se jako visoko, I5 vise od I7 jer je u nas lutrija takva.Tako da ti usporedba vezana za procesore pada u vodu prijatelju.Sto se tice kartica tu je druga stvar, samo Vlada to preuvelicava i jos ocekuje hvala.Vlada koristi mozak pa cu ti lupati hvala.{#}

clock2much
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.5.2012 13:09 (Vegeta).
16 godina
offline
AMD x8 vs intel i5 2500k

Nisam siguran da igre i, uopšte, aplikacije previše razlikuju fizička i logička jezgra i, u svakom slučaju, nema razloga da ignorišu logička kad budu umele da naprave odgovarajući broj niti. Ipak, vidim dva razloga zbog kojih se slažem da se priča neće obavezno ponoviti. Prvi je da, osim ako programeri igara nisu u zadnje vreme drastično napredovali, kod dosta žanrova igara nije uopšte lako/moguće efikasno podeliti procesorski posao na X delova, zbog čega dalje skaliraje preko nekih N niti postaje jako teško. Druga stvar je da je razlika u teoretskim matematičkim performansama single vs dual i dual vs quad 100% (ili barem 60%, ako "veći" procesor ima, recimo, 20% niži takt), dok je razlika bez HT-a i sa njim možda nekih 30%. Svakom je na volju na koju će varijantu da se kladi prilikom kupovine.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: AMD x8 vs intel i5 2500k

"Nisam siguran da igre i, uopšte, aplikacije previše razlikuju fizička i logička jezgra i, u svakom slučaju, nema razloga da ignorišu logička kad budu umele da naprave odgovarajući broj niti". Dobro si rekao. Ja neznam Ante odakle ti izvlačiš te zaključke, ali nemaju veze sa činjenicama. Nepita se  program " hm pa jel sad radim sa pravom ili fake jezgrom, ajd neću dobro radit na fake jazgrom, samo ću radit sa pravom jezgrom". Mislim , pričaš teške gluposti što se toga tiče. Ako je program napisan da iskorištava 16 threadova, on će ih iskorištavati bez obzira kakvi su oni. Neće on stat i razmišljat jel to jezgra ili je to "jezgra" ?? Danas nema koristi od 8 threadova ( i boje se izražavaj thread, a ne jezgra kad govoriš o tome ) u igrama, ali taj trend se mjenja. Vlada je pokušao reći da je radi bliske budućnosti bolje uzet sad i7 2600K nego i5 2500K ako nekaniš kupovat novi CPU svake godine, i tu je potpuno u pravu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.5.2012 18:52 (itomic009).
11 godina
protjeran
offline
Re: AMD x8 vs intel i5 2500k
itomic009 kaže...

"Nisam siguran da igre i, uopšte, aplikacije previše razlikuju fizička i logička jezgra i, u svakom slučaju, nema razloga da ignorišu logička kad budu umele da naprave odgovarajući broj niti". Dobro si rekao. Ja neznam Ante odakle ti izvlačiš te zaključke, ali nemaju veze sa činjenicama. Nepita se  program " hm pa jel sad radim sa pravom ili fake jezgrom, ajd neću dobro radit na fake jazgrom, samo ću radit sa pravom jezgrom". Mislim , pričaš teške gluposti što se toga tiče. Ako je program napisan da iskorištava 16 threadova, on će ih iskorištavati bez obzira kakvi su oni. Neće on stat i razmišljat jel to jezgra ili je to "jezgra" ?? Danas nema koristi od 8 threadova ( i boje se izražavaj thread, a ne jezgra kad govoriš o tome ) u igrama, ali taj trend se mjenja. Vlada je pokušao reći da je radi bliske budućnosti bolje uzet sad i7 2600K nego i5 2500K ako nekaniš kupovat novi CPU svake godine, i tu je potpuno u pravu.

Postoji fizicka jezgra(core) te logicka(thread) Ivane, prvo nauci baratati tim pojmovima, dakle ja thread zovem logickom jezgrom sto ona i jest.Drugo, I7 sa svojim HT-om i dalje nema prednost nad I5 u gamingu jer se koriste samo 4 jezgre i njihovi threadovi a tu oba procesora daju identicne rezove clock per clock, iskljuci HT na I7 pa vidi.Dakle I5 gura isto sto i I7, u buducnosti i7 moze imati minimalnu prednost jer je uglavnom losiji clocker od I5 K procesora pa HT nece doci do izrazaja.Dakle prvo treba isprogramirati igru da koristi 8 threadova a to necete jos dugo vidjeti.Dakle poante cijele price je gaming, a tu ste debelo falili.

clock2much
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.5.2012 19:00 (Vegeta).
13 godina
online
Re: AMD x8 vs intel i5 2500k

 A nemam volje za svađanje. Možeš ti to zvat kako hoćeš ali vidim da neznaš o čemu uopće pričaš pa nema svrhe se prepirat uopće.

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD x8 vs intel i5 2500k
Vlada011 kaže...

 

Duboko sam uveren da i5 je za one koji rade upgrade na 2-2.5 god a i7 za one koji rade na 3-3.5 god upgrade.

Posto ne kupujem ploce od 150e nego jace koje mogu da istrpe klokovane najace CPU da racunamo na 3.5 god i samim tim je platforma skuplja i ne zelim da je menjam na 2-2.5 god.

A ja duboko uvjeren da ti citas malo previse i bez zamjere baljezgaris bezveze.

Eo upalio ja stari x2 5000 be s nekim radeonom 3xxx serije i nema toga sta ne vrtii... diablo radi i posluzit ce dok ne stignu djelovi za novi komp pa nevidim razlog zasto 2500k nebi bio dobar i nakon 3+ godina.

Vidim po forumu ljude i sa starijim konfama pa se ne bune.

 

zivio

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice