AMD X8 vs Intel i5 6600

poruka: 21
|
čitano: 2.602
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
AMD X8 vs Intel i5 6600

AMD X8 (bilo koji model) vs i5 6600 ili 6600k.

 

Mišljenja, iskustva sa ovim modelima, sve je dobro došlo!

 

 

 

16 AMD X8
20 Intel i5
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.11.2015 20:48 (ronniecc).
 
0 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD X8 vs Intel i5 6600

U principu koliko para toliko muzike.

Moj PC  
4 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD X8 vs Intel i5 6600

Ma svjestan sam svih prednosti/nedostataka modela. Zato i postoji dilema.

12 godina
protjeran
offline
AMD X8 vs Intel i5 6600

Nema dileme, amd-ov socket je mrtav, ako uzmes x8 na sta ces ga upgrejdat? izbor je logican! ako zelis dobar setup haswell(1150) je i dalje najbolji izbor, za razliku od jos uvjek preskupog 1151(skylake)...lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 4 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD X8 vs Intel i5 6600
Stjepanj kaže...

Nema dileme, amd-ov socket je mrtav, ako uzmes x8 na sta ces ga upgrejdat? izbor je logican! ako zelis dobar setup haswell(1150) je i dalje najbolji izbor, za razliku od jos uvjek preskupog 1151(skylake)...lp

A na šta ćeš i5-4690k ili i7-4790k upgrejdat? 

10 godina
offline
Re: AMD X8 vs Intel i5 6600
Penryn kaže...
Stjepanj kaže...

Nema dileme, amd-ov socket je mrtav, ako uzmes x8 na sta ces ga upgrejdat? izbor je logican! ako zelis dobar setup haswell(1150) je i dalje najbolji izbor, za razliku od jos uvjek preskupog 1151(skylake)...lp

A na šta ćeš i5-4690k ili i7-4790k upgrejdat? 

 Na i7 4999k

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD X8 vs Intel i5 6600
Penryn kaže...
Stjepanj kaže...

Nema dileme, amd-ov socket je mrtav, ako uzmes x8 na sta ces ga upgrejdat? izbor je logican! ako zelis dobar setup haswell(1150) je i dalje najbolji izbor, za razliku od jos uvjek preskupog 1151(skylake)...lp

A na šta ćeš i5-4690k ili i7-4790k upgrejdat? 

 mislio sam u slucaju da uzme neku i3 s Ht-om cisto dovoljno...:P

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
13 godina
neaktivan
offline
AMD X8 vs Intel i5 6600

Ako se uzme u obzir cijena i ne toliko prevelika razlika, zar se i dalje X8 ne isplati uzimati? 

 

Točnije, više me zanimaju osobna iskustva sa ovim modelima, ili ako je netko prelazio sa jednog na drugi. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.11.2015 12:40 (ronniecc).
 
0 0 hvala 0
15 godina
suspendiran
offline
Re: AMD X8 vs Intel i5 6600

A koja je namjena računala? Ako je to kućno računalo u smislu da će se raditi sve i svašta, ali da će u pravilu igre biti nešto najzahtjevnije i primarno što će se izvoditi onda je ipak bolje ići na i5 ako možeš (a vjerojatno možeš s obzirom da razmišljaš o njemu). Ali ako se neće nešto pretjerano igrati na njemu onda uzmi FX X8. i5 ipak daje stabilniji fps i sigurniji je izbor u tome pogledu, ali daleko da je FX loš. Imam ga i za mene je odličan. Ne smeta mi toliko tzv. fps drop u nekim igrama, a i nije toliko učestal. Još bi mi trebala poštena matična ploča pa da ga OC-am i bio bi još bolji.

13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD X8 vs Intel i5 6600

Namjena PC-a. Za sve i svašta, znači vrlo raznolika. Primarno, igre. Sekundarno, od vrlo do malo zahtjevnih programa.  Svjestan sam prednosti koje si nabrojao u vezi i5. Jedina stvar koja mi stvara dilemu je razlika u cijeni i ne tolika razlika u FPS-u. Veću potrošnju AMD-a u ovom slučaju možemo zanemarit. Kolko će FX služiti u budućnosti?!  

15 godina
suspendiran
offline
Re: AMD X8 vs Intel i5 6600

Svi manje-više spominju to da će se u budućnosti povećati iskoristivost jezgri u aplikacijama. Tj. da će programeri pisati programe (tu spadaju i igre, jasno) koji bi mogli koristiti tih 8 jezgri. Ima i sada aplikacija i igara koje to mogu i tu FX ima jednako dobre rezultate kao i5 i i7 procesor, a vjerojatno i bolje u nekim situacijama. Ali to su za sada više iznimke. No, FX X8 ima slabe jezgre u odnosu na Intelove i5-ice i zato ih ima 2x više i pitanje je koliko dobro će te jezgre služiti u budućnosti. Recimo za 3 godine. Tim više jer ako se ne varam i5-ice iz 2., Sandy bridge generacijem imaju jače jezgre od FX-a.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.11.2015 13:15 (Izzy).
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD X8 vs Intel i5 6600

Znači sve u svemu, i za sada i za budućnosti veća je isplativost da uzmem 6600K ili non"K"?

15 godina
suspendiran
offline
Re: AMD X8 vs Intel i5 6600

Da. To je ipak sigurnije. A ako želiš i znaš OC-ati uzmi K verziju.

 

EDIT: Naravno, razmisli i o Haswell-u jer je jeftiniji, a nije toliko slabiji od Skylake-a.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.11.2015 13:24 (Izzy).
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD X8 vs Intel i5 6600
ronniecc kaže...

Namjena PC-a. Za sve i svašta, znači vrlo raznolika. Primarno, igre. Sekundarno, od vrlo do malo zahtjevnih programa.  Svjestan sam prednosti koje si nabrojao u vezi i5. Jedina stvar koja mi stvara dilemu je razlika u cijeni i ne tolika razlika u FPS-u. Veću potrošnju AMD-a u ovom slučaju možemo zanemarit. Kolko će FX služiti u budućnosti?!  

 Onda je "bolje" uzeti FX,samo za informacije za cijenu jednog i5 6600K koji košta cca:2400kn se kupi jedan FX8300 cca:1000kn,Kraljevska ploča Gigabyte GA-990FXA-UD3 za cca:1000kn može i neka jeftinija ploča nije problem,hladnjak LC Power CC120 za manje od 200kn čisto dovoljno i ostane npr 200kn za 4GB DDR3 memorije.Znači imaš super ploču sa brdo konekcija,snažan FX kojeg možeš dodatno ubrzati OC.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.11.2015 13:23 (3n3m1).
12 godina
protjeran
offline
AMD X8 vs Intel i5 6600

na njusku i tamo puknes netaknuti i5 4690 na 3.9ghz za 1300kn i razori fx-a na 10ghz u bilo kojoj igri.. bacanje para covjece! intel je izbacio jos 6 socketa nakon tog amd-ovog koji su jaci od toga, kaj ti stvarno treba crtati! to ti je kao da uzimas "novog" stojadina! Fx te nece sluziti u buducnosti jer osnovni napredak u perfomansama se vodi oko ipc-a, a on je kod fx na nivou prve i7 od intela od prije cca 7godina unazad!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.11.2015 16:51 (Stjepanj).
Moj PC  
2 7 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD X8 vs Intel i5 6600
Stjepanj kaže...

na njusku i tamo puknes netaknuti i5 4690 na 3.9ghz za 1300kn i razori fx-a na 10ghz u bilo kojoj igri.. bacanje para covjece! intel je izbacio jos 6 socketa nakon tog amd-ovog koji su jaci od toga, kaj ti stvarno treba crtati! to ti je kao da uzimas "novog" stojadina! Fx te nece sluziti u buducnosti jer osnovni napredak u perfomansama se vodi oko ipc-a, a on je kod fx na nivou prve i7 od intela od prije cca 7godina unazad!lp

 

Ti si očito prespavao nešto...IPC napredak je manje više mrtav i Intel ga je digao možda 20% u zadnjih 7-8 godina,

sad se nosi puno jezgri, pogotovo u nadolazećim igrama. Kod Intela su ljudi bili prisiljeni promijeniti 5-6 socketa,

a kod AMD-a uzmeš jedan i ganjaš ga 5 i više godina

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
12 godina
protjeran
offline
AMD X8 vs Intel i5 6600

hahah ja prespavao, ti tvrdis uzmes Amd-a i miran si 5-6g, LOL

obicna i5 "non K" razara fx s 8 jezgri (u sli-ju) sto je pre smjesno...

http://www.anandtech.com/bench/product/697?vs=1198

istina kosta vise u konacnici no taj fx koji si platio 1000+kn za 2 godine nebu vrijedio 700kn!

 

no vidim nema smisla s tobom raspravljat...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.11.2015 20:19 (Stjepanj).
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD X8 vs Intel i5 6600
Stjepanj kaže...

hahah ja prespavao, ti tvrdis uzmes amd-a i miran si 5-6g, LOL

 

Da uzeo sam Phenoma kojeg trenutno vrtim 2009-te za 700kn

 

Što se ono od Intela moglo kupiti za 700kn 2009-te, Celeron D na 1.8Ghz?

 

 

 

Za nevjerne tome, evo analiza tog famoznog IPC "napretka" od Nehalema nadalje

 

http://uk.hardware.info/reviews/6215/2/intel-five-generation-ipc-test-broadwell-haswell-ivy-bridge-sandy-bridge-and-nehalem-results

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.11.2015 20:38 (segregator).
16 godina
odjavljen
offline
AMD X8 vs Intel i5 6600

Dosadašnje igre su radile odlično na FX-u uz nekoliko izuzetaka. Sa izuzecima je problem što koriste jednu jezgru, možda dvije pa je tu FX kaskako za i3 i slabjijim od njega. Srećom takve su igre rijetke te njihovo vrijeme iza nas. Kako radi proc od soma kn u novim igrama može se fino vidjeti, i za sada izuzetaka je sve manje. U principu divota .

 

Ja sam FX kupio prije dvije godine i tada je koštao manje nego sada, što nema veze sa mozgom...u stavri ima jer je euro devalvirao u odnosu na dolar. Tada sam se dvoumio između FX-a i I5. došau dućan i nisu imali i5 koji sam želio, reko ima FX. Ima, daj. Danas da kupujem sigurno bi išao na i5 6600 bez obzira što je puno skuplji. Stjepoko kenjka ali u pravu je kad kaže kako je AM3+ mrtav socket, hebiga zbilja je star ko biblija  ali svaka čast AMD-u i prodaji osamjezgrenih procesora ispod cijene .

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.11.2015 20:47 (XXX).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD X8 vs Intel i5 6600

Za npr. virtualizaciju bi onda bilo bolje uzeti FX 8xxx nego npr i5 4460 ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD X8 vs Intel i5 6600
Stjepanj kaže...

na njusku i tamo puknes netaknuti i5 4690 na 3.9ghz za 1300kn i razori fx-a na 10ghz u bilo kojoj igri.. bacanje para covjece! intel je izbacio jos 6 socketa nakon tog amd-ovog koji su jaci od toga, kaj ti stvarno treba crtati! to ti je kao da uzimas "novog" stojadina! Fx te nece sluziti u buducnosti jer osnovni napredak u perfomansama se vodi oko ipc-a, a on je kod fx na nivou prve i7 od intela od prije cca 7godina unazad!lp

 OK sve je to fino i krasno, međutim da te pitam nešto oko socketa. AM3+ socket je generacija 1155 socketa, a gdje je 1155 socket sada? Jel se može kupiti 1155 ploča (nedaj bože Z čipset da ti treba) i 1155 procesor? Novi sandy/ivy i5/i7 za upgrade? Socket prije njega (1156) i procesori za dotični su tek brzinom svjetlosti nestali. Nebih se ni najmanje čudio da AM3+ socket nadživi (po dostupnosti u trgovinama) i 1150 socket. Z87 su polako ali sigurno počele nestajat, pitanje je i što će biti sa Z97 sa godinu-dvije. Da se razumijemo i AMD je takav sa fm socketima. Ali isticat intelovih "6 novijih socketa" kao nešto pozitivno... đizus.

 

Ja imam jednu nadograđenu staru konfiguraciju koja bazu vuče iz 2006, sve zbog multi socket podrške!

Znači kupio am2 athlona čim je došao taj novi socket, nakon što je mbo nakon nekoliko godina krepala ubacio AM2+/AM3 mbo u koju je mogao ići i taj stari am2 athlon, nakon toga uletio phenom II x4! Znači 9 faking godina! Da mi kojem slučajem na tom pc krepa mbo išla bi AM3+ mbo, stao bi phenom u istu, te bi kasnije išao FX 83xx i opet to furati XY godina

 

Da barem AM4 bude tako dugotrajan kao prijašnji socketi tj. nadam se da neće poput Intela i svojih fm socketa izbacivati novi socket za svaku novu seriju procesora i njihov refresh godinu poslije

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice