Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.610.452
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
Chico12 kaže...

Na handbrakeu dobija intela za 5 sec. Goooooood man, skoro ko skylakeov ipc.

Handbrake(kao i Blender) je opet drugi fini primjer, dakle Free aplikacija koja ne favorizira niti jedan proc bio to Intel ili AMD.To je sve očekivano i realno, ali da če najači Zen imat 3.4ghz stock frekvenciju, i to sve u 95W TDP-a e to je fakat prilično neočekivano.Recimo da su koristili neki profi video alat, dobili bi okvirno istu priču kao recimo Sony Vegas Pro ili Adobe Premier Pro, ali to bi bila besplatna reklama a to ne može ič.

 

Kolko ja pratim večina je prognozirala najviše 3.2ghz stock, ali eto ipak se Samsung nazivno 14nm proces pokazal bolji od očekivanja.

Stjepanj kaže...

gdje vi vidite takt od amd-a, intelov 8 core cpu je na 3.2ghz...ili?

 Kaj misliš da su možda 8/16 Intelu spustili frekvenciju, ne budali pa kolko bi držala takva laž dva miseca i kaj nakon toga?

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Zen CPU
dabar_solta_V2 kaže...
Stjepanj kaže...

evo covjek "od" twitcha veli ovako:

AMD CPU's are not recommended for streaming as they have very low IPC(Instructions-per-clock) performance. A top-of-the-line AMD 8350 CPU will perform as well or maybe worse as a i7 2600k, a 4 year old Intel CPU.

sad odjednom na Amd prezentaciji neki "K" njima steka na novom i7 6700k inteluLOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLL

top of line je bia 9590 a znam iz iskustva koja je razlika fx na 4 i na 4.7-4.8ghz a to ti moze potvrdit sigurno i par ljudi tu s foruma jer mislim da je bilo dosta klokanih fxa.


sta se tice ovog stekanja stvarno izgleda namješteno i glupo ko i cjela ova prezentacija i cini mi se da su "predstavili" vegu da maknu oci s bitnoga, tj da nisu dali nikakve konkretne brojeve osim onog testa od 54 sekunde.

 eto na klokanom i7 6700k dota2 koja koristi 2% cpu-a i 20% gpu-a  odjednom strimanje i igranje steka sramotno, neozbiljno! gore je netko vec rekao da imaju ista pametno vec bi brujio cijeli internet o tome! nabijem taj cijel amd na g3258!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
8 godina
protjeran
offline
AMD Zen CPU

Friday

 

Rekla je Lisa da se moze skinuti onaj render test koji su oni koristili kada su uspoređivali ZEN i 6900K, ali neznam gdje ga pronaci...

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.12.2016 23:04 (Lucidius).
16 godina
odjavljen
offline
AMD Zen CPU

Ha ha ha 350 vs 1100 loooooòol

15 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
Ajde ako netko nadje test neka da link, imam ja i5 3570k, i7 2600k i dual e5 2670 tak da jezgri ima dovoljno za usporedbu.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
15 godina
offline
AMD Zen CPU

http://www.amd.com/en-us/innovations/new-horizon

 guglajte ljudi

 

a možda još nisu nabacili linkove za ovaj video.

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.12.2016 23:10 (ranko091).
12 godina
protjeran
offline
AMD Zen CPU
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
offline
AMD Zen CPU

Ma nek je i 500$ to je opet i više nego duplo manje od 1100$. Iskreno za gaming neće biti potrebno više od 4c/8t sa što većim radnim taktom i to je ono što nas sve zanima (i cijena naravno) a to mudro skrivaju još koji mjesec. U svakom slučaju ako stanje u "real world" benchevima bude ovakvo kao na prezentaciji bye bye Intel, vraćam se AMD-u

Lumia 520, 640, 830, 930, 950
16 godina
odjavljen
offline
AMD Zen CPU

1:13 kod mene

 

 

Freak Show Inc.
8 godina
protjeran
offline
AMD Zen CPU

Neka Tonči odvrti na stocku sa 5960x, moze i netko od ovih sa i7 5820k i i7 6800k da vidimo kako stoje stvari.

15 godina
offline
AMD Zen CPU

Koliko je kod zena? da ne trazim sada po netu. Jer moze link na download benchmarka? 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.12.2016 23:18 (Patrick_cro).
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Zen CPU
Lucidius kaže...

Neka Tonči odvrti na stocku sa 5960x, moze i netko od ovih sa i7 5820k i i7 6800k da vidimo kako stoje stvari.

 nicky.sl 

Freak Show Inc.
14 godina
offline
AMD Zen CPU

Evo uradio taj test i7 6700k 4.2ghz 1m:12s:57d link

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.12.2016 23:22 (dreadmoore).
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Zen CPU
dreadmoore kaže...

Evo uradio taj test i7 6700k 4.2ghz 1m:12s:57d

 sad ga spusti na 3.4ghz

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Zen CPU
dreadmoore kaže...

Evo uradio taj test i7 6700k 4.2ghz 1m:12s:57d

 

Ako malo dignes prioritet - bude bolje za sekundu-dvije.

Freak Show Inc.
11 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
Patrick_cro kaže...

Koliko je kod zena? da ne trazim sada po netu. Jer moze link na download benchmarka? 

Zen 54, intel 59 ako se ne varam

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
16 godina
odjavljen
offline
AMD Zen CPU

Na koliko je bio Zen? ako sam dobro zapazio 52 ili 56 sekundi....

14 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
Stjepanj kaže...
dreadmoore kaže...

Evo uradio taj test i7 6700k 4.2ghz 1m:12s:57d

 sad ga spusti na 3.4ghz

 nema sta morat cu bas me zanima heheh

12 godina
neaktivan
offline
AMD Zen CPU

Handbrake encode je bio AMD 54, Intel 59. Blender je bio puno puno kraći, nešto tipa 30ak sekundi. Da se rulja ne bi zaletila sa izjavama "joj pa samo je 15% brži od 6700k"

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.12.2016 23:25 (Blacklord).
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Zen CPU
Stjepanj kaže...
dreadmoore kaže...

Evo uradio taj test i7 6700k 4.2ghz 1m:12s:57d

 sad ga spusti na 3.4ghz

 baš, + fino su objasnili da se optimizacija klokova tek očekuje te je ovih 3.4 najgori mogući scenario.

 

Ideš po aparate 

10 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
Friday kaže...
Lucidius kaže...

Neka Tonči odvrti na stocku sa 5960x, moze i netko od ovih sa i7 5820k i i7 6800k da vidimo kako stoje stvari.

 nicky.sl 

 Šta da odvrtim ? Dajte neki link i uputstva za upotrebu

neda mi se
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.12.2016 23:28 (nicky.sl).
14 godina
offline
AMD Zen CPU

i7 6700k@3.4ghz 01m:29s:46d  link

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.12.2016 23:30 (dreadmoore).
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Zen CPU
XXX kaže...
Stjepanj kaže...
dreadmoore kaže...

Evo uradio taj test i7 6700k 4.2ghz 1m:12s:57d

 sad ga spusti na 3.4ghz

 baš, + fino su objasnili da se optimizacija klokova tek očekuje te je ovih 3.4 najgori mogući scenario.

 

Ideš po aparate 

 gle to je render test koji uglavnom profitira od broja jezgara, to je pokazatelj doslovno nicega(barem za igrace)! kao i onaj bf1 4k test...jedino sto smo dobili su jeftinije jezgre, no intel jos nista nije ponudio po tom pitanju no sigurno bude bez brige ekipa!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.12.2016 23:31 (Stjepanj).
15 godina
offline
AMD Zen CPU

Evo kod mene 36 sec

Odi na ovu stranicu

http://www.amd.com/en-us/innovations/new-horizon

pa ovaj vrag lijevo na download now, pa do njega blender test pa u blender testu izaberes onda taj file i render

Link je odmah na toj stranici. 

https://www.blender.org/download/

 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.12.2016 23:42 (Patrick_cro).
11 godina
offline
AMD Zen CPU

za hanbreake nema linka al za blender je tu na amd.com, i za blender nema podataka u prezentaciji za koliko vremena je završen render RyZen-a.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
15 godina
offline
AMD Zen CPU

2:53. blend

 

defintivno sam za kupnju. nije da nešto puno radim multi tasking. ali 2 virtualne mašine, i plex rend po kući. mislim da će se isplatit kao glavni server, i komp za igranje u kompletu.

8 godina
protjeran
offline
AMD Zen CPU

Ovo je jako dobro kaj su pokazali sa ZEN-om, plus sta napokon imamo neko zaleđe preko kojega mozemo provjeriti njihove tvrdnje, a tesko da bi lagali oko toga i jos dali test za usporedbu. Neznam za vas ali ja sam zagrizao, 3500-4000kn za takav proc je gladi bradu, jos ako ce se moc klokat za barem 1GHz biti ce vatrena roba, IPC je dovoljno jak za gejming i u gejmingu bi razlike između Skylakea bile mrvicu iza core per core, sa time da ovdje dobijes i brutalno bolji multi power, a na 4k sa nadolazecim i trenutnim high end grafama je gejming vec moguc tako da tamo ionako razlike u FPS-u budu u vidu statisticke pogreške, ali bi zato CPU heavy igre mogle dosta bolje raditi na ZEN-u zbog vise jezgri a takvih je sve vise.

 

Bas me zanima na sta ce maticne liciti 

11 godina
offline
AMD Zen CPU

Ipak ima podatak za Blender test je trajao 36sec na 3.4ghz

http://hwbot.org/signature/u135800.png
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Zen CPU
mirzet1976 kaže...

Ipak ima podatak za Blender test je trajao 36sec na 3.4ghz

 

Ispada onda da je bolji od intela po clocku

Freak Show Inc.
11 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
Lucidius kaže...

Ovo je jako dobro kaj su pokazali sa ZEN-om, plus sta napokon imamo neko zaleđe preko kojega mozemo provjeriti njihove tvrdnje, a tesko da bi lagali oko toga i jos dali test za usporedbu. Neznam za vas ali ja sam zagrizao, 3500-4000kn za takav proc je gladi bradu, jos ako ce se moc klokat za barem 1GHz biti ce vatrena roba, IPC je dovoljno jak za gejming i u gejmingu bi razlike između Skylakea bile mrvicu iza core per core, sa time da ovdje dobijes i brutalno bolji multi power, a na 4k sa nadolazecim i trenutnim high end grafama je gejming vec moguc tako da tamo ionako razlike u FPS-u budu u vidu statisticke pogreške, ali bi zato CPU heavy igre mogle dosta bolje raditi na ZEN-u zbog vise jezgri a takvih je sve vise.

 

Bas me zanima na sta ce maticne liciti 

 Pa valjda si čuo da će biti od low do highend matičnih pa šta ko želi 

http://hwbot.org/signature/u135800.png
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice