Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.624.693
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
AMD Zen CPU

neznam jel bilo al evo GB RYZEN matične, izgleda fino, nadam se da bude i proc fin

 

 

 

lp

 

 

15 godina
neaktivan
offline
AMD Zen CPU

<ja mislim da bi Stjepanj bi bio najobjektivniji za pisanje bilo kakve rencenzije HW ... mislim da bi bilo najbolje da otvori kakav YT i krene s recenzijama ... odmah se suskrajbam na kanal

16 godina
offline
AMD Zen CPU

Daj promjenite ime teme vec jednom!

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Zen CPU
4mal kaže...

Daj promjenite ime teme vec jednom!

 

Rypanj?

Freak Show Inc.
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Zen CPU
Taraba kaže...

neznam jel bilo al evo GB RYZEN matične, izgleda fino, nadam se da bude i proc fin

 

 

 

lp

 

 

 imam tik od tih lp na forumu.

xfact
16 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen CPU

Jesam ja jedini kojem ZEN zvuči (i izgleda) bolje nego RYZEN?

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.1.2017 11:19 (Prince-Artas).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Prince-Artas kaže...

Jesam ja jedini kojem ZEN zvuči bolje nego RYZEN?

 nisi

neda mi se
16 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
4mal kaže...

Daj promjenite ime teme vec jednom!

 Zakaj?

Zen je arhitektura, Ryzen je jedan od proizvoda te arhitekture.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.1.2017 12:51 (nixass).
12 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen CPU

najnovije špekulacije o cijeni:

-prices mentioned of 580 to 720 USD for the 8-core... navalite!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Stjepanj kaže...

najnovije špekulacije o cijeni:

-prices mentioned of 580 to 720 USD for the 8-core... navalite!lp

 

Jos ce rambox kupit intela i hvalit majonezu na sva zvona 

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Stjepanj kaže...

najnovije špekulacije o cijeni:

-prices mentioned of 580 to 720 USD for the 8-core... navalite!lp

 i7 6900k je trenutno 1050$ na amazonu, ~50-80% skuplji od spekulacije, buthurt? 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.1.2017 12:51 (nixass).
13 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Špekulacije bi mogle biti samo špekulacije, ne zamaram se time uopće.

A s druge strane mislim da je većina ljudi ovdje malo preoptimistično počela "skakati" nadajući se da će uloviti octa core procesor za bagatelu.

ps. kako kolega kaže, octa core modelu je prava konurencija 6900k i realno ako cijena bude ta koja piše, za neke će to biti super.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
16 godina
online
Re: AMD Ryzen CPU
Valentin17 kaže...

Špekulacije bi mogle biti samo špekulacije, ne zamaram se time uopće.

A s druge strane mislim da je većina ljudi ovdje malo preoptimistično počela "skakati" nadajući se da će uloviti octa core procesor za bagatelu.

ps. kako kolega kaže, octa core modelu je prava konurencija 6900k i realno ako cijena bude ta koja piše, za neke će to biti super.

Prema toj logici bi dual-core i dalje trebao koštati 600$ (toliko sam čini mi se platio prvi Athlon X2, tamo negdje 2005.) ... pa valjda je vrijeme da nakon 5-6 godina istih cijena dobijemo i malo više jezgri za te novce :).

Ako misle nešto prodati, sve preko 500$ je skupo, odnosno premala razlika ... cijena 6900k je prenapuhana, 6800k je nešto slabiji a 2.5 jeftiniji, po meni bi to trebala biti referenca jer će Ryzen vjerojatno biti negdje između (ukupno, sa oc-om).

Imaju dobar procesor nakon dugo vremena, bilo bi šteta da se polakome.

 

 

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Mladen kaže...

Prema toj logici bi dual-core i dalje trebao koštati 600$ (toliko sam čini mi se platio prvi Athlon X2, tamo negdje 2005.) ... pa valjda je vrijeme da nakon 5-6 godina istih cijena dobijemo i malo više jezgri za te novce :).

Ako misle nešto prodati, sve preko 500$ je skupo, odnosno premala razlika ... cijena 6900k je prenapuhana, 6800k je nešto slabiji a 2.5 jeftiniji, po meni bi to trebala biti referenca jer će Ryzen vjerojatno biti negdje između (ukupno, sa oc-om).

Imaju dobar procesor nakon dugo vremena, bilo bi šteta da se polakome.

 

 

 U teoriji si u pravu.

 

But (rekao bi Clarckson), stvari su se promijenile i to na gore. PC tržište više nije kao što je bilo i proizvođači svojih "deset milijardi" ne planiraju zaraditi prodajom 100 milijuna procesora nego prodajom 10 milijuna. Zato na smatrtphone/tablet tržištu svake godine dobiješ duplo jezgri za isto novca.

PC polako postaje potreban samo veoma uskom krugu ljudi i stvari će biti sve gore i gore. Kako je razvoj išao od recimo 1995 do 2010, danas bi tim tempom za 1000$, kolika je cijena solidnog kućnog računala srednje klase bez periferije, trebao imati računalo bar 10 puta jače od trenutnog prosjeka.

 

16 godina
online
Re: AMD Ryzen CPU
BlueMax kaže...

 U teoriji si u pravu.

 

But (rekao bi Clarckson), stvari su se promijenile i to na gore. PC tržište više nije kao što je bilo i proizvođači svojih "deset milijardi" ne planiraju zaraditi prodajom 100 milijuna procesora nego prodajom 10 milijuna. Zato na smatrtphone/tablet tržištu svake godine dobiješ duplo jezgri za isto novca.

PC polako postaje potreban samo veoma uskom krugu ljudi i stvari će biti sve gore i gore. Kako je razvoj išao od recimo 1995 do 2010, danas bi tim tempom za 1000$, kolika je cijena solidnog kućnog računala srednje klase bez periferije, trebao imati računalo bar 10 puta jače od trenutnog prosjeka.

 

Da, slažem se, zato i ima ovoliko puno nagađanja ... za puno primjena, danas je dovoljan i najslabiji PC, ali možda baš masovnija dostupnost jačih procesora pokrene i nešto novo, tipa VR-a.

Intel je napravio odličan potez kad je Haswell-E spustio u cjenovno niži razred (bar 5820k) i postigao relativno odličnu prodaju za tu kategoriju, po nekim statistikama najbolju ikad (i7 3930k i 4930k su koštali puno više, koliko se sjećam nešto preko 600$).

 

 

12 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen CPU

ja ne shvacam kaj vama u pc industriji ide gore?, pogotovo da ce to postati dostupno/potrebno samo "odabranima":

http://www.bug.hr/vijesti/trziste-gamerskog-hardvera-vrijedi-30-milijardi-do/158209.aspx

trziste igara pak 60+milijardi (nisu ubrojane mobilne igre),

svake godine se samo pisu rekordi u prodaji...

za vr ti valjda uopce netreba dobar procesor(bitniji je prikaz dakle vazniji je gpu) vec dobro napisan dx

 

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.1.2017 23:30 (Stjepanj).
16 godina
online
Re: AMD Ryzen CPU
Stjepanj kaže...

ja ne shvacam kaj vama u pc industriji ide gore?, pogotovo da ce to postati dostupno/potrebno samo "odabranima":

http://www.bug.hr/vijesti/trziste-gamerskog-hardvera-vrijedi-30-milijardi-do/158209.aspx

trziste igara pak 60+milijardi (nisu ubrojane mobilne igre),

svake godine se samo pisu rekordi u prodaji...

za vr ti valjda uopce netreba dobar procesor(bitniji je prikaz dakle vazniji je gpu) vec dobro napisan dx

 

 Brkaš kruške i jabuke. Cvjeta prodaja periferije i igara. Ali prvi i7 procesor iz 2008. - dakle 7 godina star je dovoljan za veliku većinu današnjih igara. 
Ma čak i clockani 4 core Phenom 940, ili Q9550 i slični, vozit će većinu sadržaja. Hajd, još se nekako nadograđuju ssd-ovi, donekle memorija i dakako
grafičke, ali procesori gamerima nisu prvi na listi prioriteta, ako stvar šljaka sa postojećim. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU

sad ce tebi stipica objasnit neke stvari..

ja na svom 7 godina starom procesoru ne mogu ni counter strike 1.6 igrat bez da lupam u bottleneck :p

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.1.2017 20:17 (nixass).
16 godina
online
Re: AMD Ryzen CPU
nixass kaže...

sad ce tebi stipica objasnit neke stvari..

ja na svom 7 godina starom procesoru ne mogu ni counter strike 1.6 igrat bez da lupam u bottleneck :p

 A ono, sad superhajultra mega konfa je uvijek sama sebi bottleneck. Bez dvije najjače nekakve grafičke u sli/crossfire i na 4 4K monitora i vr naoučalama
neki nemogu zamisliti "gaming" pa onda nešto šteka, pa brzo po još brži SSD i spojiti u M.2da ne štuca, pa opet neka slaba karika ispliva... Ali statistika kaže da je 90% gamera sasvim prosječnih hardverskih karakteristika, dapače, ispodprosječnih za naše pojmove. 2 jezgreni CPU vozi na steamu još uvijek 45.92% igrača. Nisu sve igre gutači resursa jasno. Ali su i dalje igre. Pa proizvođač procesora mora smisliti kako i zašto prodati novi procesor.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen CPU

Na integriranoj intelici 3000 klinci igraju csgo, a ja vratim video obradu lightworks. i5-3210m. Star je 5 godina i ne mislim mijenjat još 5

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
hrvooje kaže...

Na integriranoj intelici 3000 klinci igraju csgo, a ja vratim video obradu lightworks. i5-3210m. Star je 5 godina i ne mislim mijenjat još 5

 

Intel

Freak Show Inc.
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
overhaul kaže...
Stjepanj kaže...

ja ne shvacam kaj vama u pc industriji ide gore?, pogotovo da ce to postati dostupno/potrebno samo "odabranima":

http://www.bug.hr/vijesti/trziste-gamerskog-hardvera-vrijedi-30-milijardi-do/158209.aspx

trziste igara pak 60+milijardi (nisu ubrojane mobilne igre),

svake godine se samo pisu rekordi u prodaji...

za vr ti valjda uopce netreba dobar procesor(bitniji je prikaz dakle vazniji je gpu) vec dobro napisan dx

 

 Brkaš kruške i jabuke. Cvjeta prodaja periferije i igara. Ali prvi i7 procesor iz 2008. - dakle 7 godina star je dovoljan za veliku većinu današnjih igara. 
Ma čak i clockani 4 core Phenom 940, ili Q9550 i slični, vozit će većinu sadržaja. Hajd, još se nekako nadograđuju ssd-ovi, donekle memorija i dakako
grafičke, ali procesori gamerima nisu prvi na listi prioriteta, ako stvar šljaka sa postojećim. 

 ne brkam ja nista, a ovo sto pises za procesore ti nema veze s vezom, najprodavaniji procesor od intela je i7 4790k(2015g), 6700k(2016g) i sad u 2107g sigurno bude i 7700k...7g star procesor da vozi vecinu sadrzaja? u zadnja 3 dana sam instalirao 20 igara svi ovi tvoji nabrojani procesori nisu ni za min specifikacije za pokrenuti te igre...na cemu si? i jos na kraju napises ako stvar sljaka? kaj u 2fps-a!(to je izgovor za gle ipak radi a?)

za vr da ne govorim, natjeraj min 90fps-a u bilo cemu(potreban min broj slicica da mozes uopce buljit u VR naocale)?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.1.2017 1:37 (Stjepanj).
15 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Ja se još igram na Phenomu II 965 BE 

 

Witcher 3, Dying Light, BF 1 sam probao dok je bio u beti oko 40 fps je bilo, Shadow of Mordor. Naravno da procesor ne može postići performanse 60+fps sve na ultra detaljima, ali i dalje vozi kao što kaže kolega. Jedina igra koju nisam mogao pokrenuti je nova Mafia III zbog nedostatka instrukcija u procesoru. Nisam neki HW freak i nemam ultra standarde tako da ide to OK po nekim mojim kriterijima. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
15 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen CPU

Ništa više od i5 ti ne treba u pravilu nikad, jer i7 za igre i ne nudi ništa s obzirom da i5 i i7 imaju 4 jezgre, a većina igara ne koristi ni 4. Dakle, uopće nije čudno da su dvije ok igračima. Ubrzanja su, doduše, ipak solidna u velikom broju godina. Frend, game dev, donedavno je radio na Q6600, točnije do kraja 2016. Sad je skočio na Broadwell-E i osjeća pomak. 

prodajem jednu od mašina
16 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Tonči kaže...

Ništa više od i5 ti ne treba u pravilu nikad, jer i7 za igre i ne nudi ništa s obzirom da i5 i i7 imaju 4 jezgre, a većina igara ne koristi ni 4. Dakle, uopće nije čudno da su dvije ok igračima. Ubrzanja su, doduše, ipak solidna u velikom broju godina. Frend, game dev, donedavno je radio na Q6600, točnije do kraja 2016. Sad je skočio na Broadwell-E i osjeća pomak. 

 Ponavljanje je majka znanja. Vidimo se ubrzo s istom porukom u nekoj drugoj temi

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
12 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Kako to, pa stjepanj kaze da nema gaminga s icim losijim od i7? Ne razumijem 

15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU

Ma, mene fascinira kako Intel gejmerima uspijeva uvaliti svake godine izmišljenu potrebu da nadograde procesor ili da kupe i7. Mediji im pomažu, razni revieweri i promotori. Jedino što već godinama ima smisla kupovati su grafičke kartice, ali od čega bi živio Intel koji dekadu nije napravio bitan pomak s procesorima.

prodajem jednu od mašina
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Tonči kaže...

Ništa više od i5 ti ne treba u pravilu nikad, jer i7 za igre i ne nudi ništa s obzirom da i5 i i7 imaju 4 jezgre, a većina igara ne koristi ni 4. Dakle, uopće nije čudno da su dvije ok igračima. Ubrzanja su, doduše, ipak solidna u velikom broju godina. Frend, game dev, donedavno je radio na Q6600, točnije do kraja 2016. Sad je skočio na Broadwell-E i osjeća pomak. 

, bogami te Witcher, Tomb Raider i Crysis dobro demantiraju. 

To jos i nisu friski naslovi, vecina novijih AAA igara moze koristit vise od 4 threada..

15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
ansha kaže...
Tonči kaže...

Ništa više od i5 ti ne treba u pravilu nikad, jer i7 za igre i ne nudi ništa s obzirom da i5 i i7 imaju 4 jezgre, a većina igara ne koristi ni 4. Dakle, uopće nije čudno da su dvije ok igračima. Ubrzanja su, doduše, ipak solidna u velikom broju godina. Frend, game dev, donedavno je radio na Q6600, točnije do kraja 2016. Sad je skočio na Broadwell-E i osjeća pomak. 

, bogami te Witcher, Tomb Raider i Crysis dobro demantiraju. 

To jos i nisu friski naslovi, vecina novijih AAA igara moze koristit vise od 4 threada..

Volio bih vidjeti jel' na tome 3.8 ugašen turbo boost. :) U stvarnim testovima nije baš to slučaj (niti tehnički ima logike). Naravno, Ashes, GTA5... pojavi se povremeno igra koja to može koristiti, ali takvih je malo. 

prodajem jednu od mašina
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Tonči kaže...

Ništa više od i5 ti ne treba u pravilu nikad, jer i7 za igre i ne nudi ništa s obzirom da i5 i i7 imaju 4 jezgre, a većina igara ne koristi ni 4. Dakle, uopće nije čudno da su dvije ok igračima. Ubrzanja su, doduše, ipak solidna u velikom broju godina. Frend, game dev, donedavno je radio na Q6600, točnije do kraja 2016. Sad je skočio na Broadwell-E i osjeća pomak. 

 E sad si lupio valaj.

Jesi li igrao Bf4 mp ili ac unity ili bilo koju noviju igru? Licno sam gledao kako u pojedinim ide preko 50% na po 10-12 threadova.

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.1.2017 16:20 (Leopard_st).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice