Asrock 880G EXTREME3 - alternativa

poruka: 36
|
čitano: 5.312
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Asrock 880G EXTREME3 - alternativa

Molim pomoć!

 

Već sam za konfiguraciju odabrao navedenu grafičku - sAM3 Asrock 880G EXTREME3 - AMD 880G, AMD SB850, ATX, FSB 2600, Dual Channel 4xDD, ali u Protisu gdje kupujem trenutno nije dobavljiva. {#}

Koja mi je alternativa za nju? Možda sAM3 Asrock 890GX EXTREME3 - AMD 890GX, AMD SB850, ATX, FSB2600, Dual Channel 4xD?

Ima li neka druga preporuka s obzirom da je 890GX bolja od 880G samo u integriranoj grafici što mi je bacanje novaca jer ju ionako ne mislim koristiti.

 

BTW, ovo je ostatak konfe:

Procesor: sAM3 Phenom II X6 1055T (2.8GHz, 9MB, 125W) box

Grafička: MSI N560, TwinFroz II OC, 1GDDR, DirectX11

RAM: Corsair 4GB, 2x2GB, DDR3, 1600MHz 4GB 2x240 Dimm, Unbuffered, 9-9-9-24

Hard: SEAGATE Barracuda 7200.12 3,5", 1TB, 32MB, SATA III-600

Kućište: Frontier Shinobi ExtraMidi Tower ATX, LCD, black

Napajanje: INTER-TECH Power SupplyEnergon EPS, PSC 750W

Hlađenje:  2x Xilence 120mm fan

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Asrock 880G EXTREME3 - alternativa

Molim te izbaci to napajanje iz te konfe jer će ti napraviti više štete nego koristi.

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Asrock 880G EXTREME3 - alternativa

Jedno pitanje...zar nisi i monitor i graficku i sad maticnu mogao strpati u jednu temu nego ovako tri teme posebno i samo nered.

 

sto se tice tvog pitanja, ako neces koristiti integrirku zasto si u prvom slucaju isao na plocu sa integrisanom grafickom??

 

 

He who dares, wins
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Asrock 880G EXTREME3 - alternativa

Umjesto tog harda ubaci si Samsung F3 ili WD Caviar Black, napajanje obavezno mjenjaj ... npr. Seasonic 520W

xFire: rebelsy | steam: rebelsycro | bfbc2: rebels1e
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Asrock 880G EXTREME3 - alternativa
malina22 kaže...

Jedno pitanje...zar nisi i monitor i graficku i sad maticnu mogao strpati u jednu temu nego ovako tri teme posebno i samo nered.

 

sto se tice tvog pitanja, ako neces koristiti integrirku zasto si u prvom slucaju isao na plocu sa integrisanom grafickom??

Forum je tako koncipiran da je razdijeljen na razne teme, pa sam shodno tome svako pitanje svrstao u svoju temu. Zaista ne vidim u čemu je problem...

A eto, i sva tri pitanja nisam imao u istom danu, pa je i to razlog. {#}

Inače, matičnu sam preuzeo (skupa sa CPU) iz Batistove teme 'Sklapanje PC konfiguracija' i njegove preporuke AMD konfe do 6000kn.

 

@Žuža i rebelsy: Ovo napajanje su mi preporučili, iako, kad sam vidio stranicu INTER-TECH-a, samim tim mi je pao mrak na oči, pa vam hvala na sugestiji! Hoće li to Seasonicovo 520W biti dovoljno???

 

Ipak, neka preporuka još za MBO... {#}

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.4.2011 13:46 (Boycie).
14 godina
neaktivan
offline
Asrock 880G EXTREME3 - alternativa

naravno da ce biti dovoljno ... seasonic 420w drzi to bez problema

xFire: rebelsy | steam: rebelsycro | bfbc2: rebels1e
 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Asrock 880G EXTREME3 - alternativa
Boycie kaže...

Možeš uzet i XFX 550W cijena mu je ista ko Seasonic 430W.

Kruger
13 godina
neaktivan
offline
Asrock 880G EXTREME3 - alternativa

Evo, promjenjeno u XFX radi jamstva! Hvala, momci!

 

Ali, još nisam MBO riješio...

Pitat ću ponovo za one koji prvi put ulaze u temu pošto ste mi ju spamali sa ovim napajanjem. Haha, šalim se, naravno! {#}

 

 

Dakle, mogu li sAM3 Asrock 880G EXTREME3 - AMD 880G, AMD SB850, ATX, FSB 2600, Dual Channel 4xDD (koje trenutno nema u Protisu) zamijeniti sa sAM3 Asrock 890GX EXTREME3 - AMD 890GX, AMD SB850, ATX, FSB2600, Dual Channel 4xD?

Ili možda nekom drugom slične cijene (konfa je u 1. postu)???

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Asrock 880G EXTREME3 - alternativa
Boycie kaže...

Evo, promjenjeno u XFX radi jamstva! Hvala, momci!

 

Ali, još nisam MBO riješio...

Pitat ću ponovo za one koji prvi put ulaze u temu pošto ste mi ju spamali sa ovim napajanjem. Haha, šalim se, naravno! {#}

 

 

Dakle, mogu li sAM3 Asrock 880G EXTREME3 - AMD 880G, AMD SB850, ATX, FSB 2600, Dual Channel 4xDD (koje trenutno nema u Protisu) zamijeniti sa sAM3 Asrock 890GX EXTREME3 - AMD 890GX, AMD SB850, ATX, FSB2600, Dual Channel 4xD?

Ili možda nekom drugom slične cijene (konfa je u 1. postu)???

Naravno da možeš 890GX je isto jako dobra matična.

Kruger
13 godina
offline
Asrock 880G EXTREME3 - alternativa

Naravno, dapače.  {#}  Imam 890GX Extreme3, sve pohvale.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.4.2011 18:55 (Caesar et Brutus).
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Asrock 880G EXTREME3 - alternativa

Ili možda ova.

Kruger
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Asrock 880G EXTREME3 - alternativa
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Asrock 880G EXTREME3 - alternativa
nick54312 kaže...

Ili možda ova.

Ta mi se cijenom više dopada! {#}

 

I ide na nju i grafa i proc (125W)?

Osim što nema integriranu grafičku (što mi je svejedno), dal je po još čemu slabija od 890GX?

 

@Caesar: Jel ta isto AM3 utor? Hm... Zaista ne znam. Samo bi volio da sve paše i radi čim bolje. Od ove tri... Hm...

 

Dakle, šta god odabrao od ovoga, nemrem fulat? {#}

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.4.2011 19:13 (Boycie).
13 godina
offline
Re: Asrock 880G EXTREME3 - alternativa
Boycie kaže...
nick54312 kaže...

Ili možda ova.

Ta mi se cijenom više dopada!  {#}

 

I ide na nju i grafa i proc (125W)?

Osim što nema integriranu grafičku (što mi je svejedno), dal je po još čemu slabija od 890GX?

 

@Caesar: Hm... Zaista ne znam. Samo bi volio da sve paše i radi čim bolje. Od ove tri... Hm...

 

Dakle, šta god odabrao od ovoga, nemrem fulat?  {#}

Ne možeš pogrijesiti, što god odabrao od ovoga. Najbolja opcija od ove tri je svakako Asrock 890GX Extreme3.

http://www.asrock.com/mb/index.asp ;ovdje vidiš da je Asrock 880G Pro3 maticna s AM3 socketom.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.4.2011 19:21 (Caesar et Brutus).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Asrock 880G EXTREME3 - alternativa

Konkretan odgovor... {#}

 

Puno vam hvala!!! Idem si složiti ponudu, pa ako mi se cijena ne svidi, stavit ću il 880G Pro3 il Asus. :)

15 godina
offline
Asrock 880G EXTREME3 - alternativa

Pa nemoš preporučit matičnu sa 4 faze za x6 proc.

 

Ja bi ošao na asusa 890GX ipak ona bude sigurno imala podršku za bulldozere + moći ćeš više clockat na njoj.

 

880G Extreme3 imaš u MagazinRS, oni su ti u novom Zagrebu. Uzmeš tramvaj 14 ili 7 i voziš se do stanice Savski Gaj odeš prolazom ispod avenije na drugu stranu, kada se popneš cesta ispred tebe vodi ravno do MagazinRS.

Living in a world of unordinary dreams that will never come true
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Asrock 880G EXTREME3 - alternativa
Hyperion kaže...

Pa nemoš preporučit matičnu sa 4 faze za x6 proc.

 

Ja bi ošao na asusa 890GX ipak ona bude sigurno imala podršku za bulldozere + moći ćeš više clockat na njoj.

 

880G Extreme3 imaš u MagazinRS, oni su ti u novom Zagrebu. Uzmeš tramvaj 14 ili 7 i voziš se do stanice Savski Gaj odeš prolazom ispod avenije na drugu stranu, kada se popneš cesta ispred tebe vodi ravno do MagazinRS.

Želiš reći AsRock 890GX, a ne Asus?

 

Dakle, 890GX ili 880G Ex?

15 godina
offline
Re: Asrock 880G EXTREME3 - alternativa
Boycie kaže...

Želiš reći AsRock 890GX, a ne Asus?

 

Dakle, 890GX ili 880G Ex?

Ne stvarno sam mislio na ASUS M4A89GTD PRO to je ASUS 890GX.

 

880GX sa 8+2 fazama je vredu i minimum za x6 procesor no ako misliš clockat i imaš para ideš na što bolje.

Living in a world of unordinary dreams that will never come true
13 godina
offline
Re: Asrock 880G EXTREME3 - alternativa
Hyperion kaže...

Pa nemoš preporučit matičnu sa 4 faze za x6 proc.

 

Ja bi ošao na asusa 890GX ipak ona bude sigurno imala podršku za bulldozere + moći ćeš više clockat na njoj.

 

880G Extreme3 imaš u MagazinRS, oni su ti u novom Zagrebu. Uzmeš tramvaj 14 ili 7 i voziš se do stanice Savski Gaj odeš prolazom ispod avenije na drugu stranu, kada se popneš cesta ispred tebe vodi ravno do MagazinRS.

  Ma daj molim te, ne isplati se davati 150+ kuna vise za Asus M4A89GTD PRO, kada ne nudi nista vise u odnosu na Asrock 890GX Extreme3.

  Pogledaj malo don kihotyjevu usporednu analizu tih dviju maticnih ploča pa ces vidjet kako se prema njegovoj iscrpnoj analizi ispostavilo kako je Asrock dosta isplativija ploča, i to zbog vise aspekata. Evo link od teme u kojoj se nalazi ta usporedba:

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/asrock-890gx-extreme3-asus-m4a89gtd-pro/52463.aspx

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.4.2011 19:51 (Caesar et Brutus).
13 godina
neaktivan
offline
Asrock 880G EXTREME3 - alternativa

Uzmi Asrock 890 gx. Uglavnom gledaj da ti ploča ima 8+2 faznu regulaciju, to ti je najvažnije ako uzimaš x6.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Asrock 880G EXTREME3 - alternativa
Caesar et Brutus kaže...

  Ma daj molim te, ne isplati se davati 150+ kuna vise za Asus M4A89GTD PRO, kada ne nudi nista vise u odnosu na Asrock 890GX Extreme3.

  Pogledaj malo don kihotyjevu usporednu analizu tih dviju maticnih ploča pa ces vidjet kako se prema njegovoj iscrpnoj analizi ispostavilo kako je Asrock dosta isplativija ploča, i to zbog vise aspekata. Evo link od teme u kojoj se nalazi ta usporedba:

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/asrock-890gx-extreme3-asus-m4a89gtd-pro/52463.aspx

 

Gle njegov ASRock bi i Boga pobjedio da analizu radi Don Kihoty...{#}

 

Asus je Asus.

Living in a world of unordinary dreams that will never come true
13 godina
offline
Re: Asrock 880G EXTREME3 - alternativa
Hyperion kaže...
Caesar et Brutus kaže...

  Ma daj molim te, ne isplati se davati 150+ kuna vise za Asus M4A89GTD PRO, kada ne nudi nista vise u odnosu na Asrock 890GX Extreme3.

  Pogledaj malo don kihotyjevu usporednu analizu tih dviju maticnih ploča pa ces vidjet kako se prema njegovoj iscrpnoj analizi ispostavilo kako je Asrock dosta isplativija ploča, i to zbog vise aspekata. Evo link od teme u kojoj se nalazi ta usporedba:

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/asrock-890gx-extreme3-asus-m4a89gtd-pro/52463.aspx

 

Gle njegov ASRock bi i Boga pobjedio da analizu radi Don Kihoty...{#}

 

Asus je Asus.

  Da, tu si u pravu. Don katkada pretjeruje s favoriziranjem Asrocka.{#} Uglavnom, slažemo se da mu je najbolji izbor za tu cijenu (800 i nesto sitno kuna) 890GX Extreme3.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.4.2011 19:59 (Caesar et Brutus).
14 godina
protjeran
offline
Re: Asrock 880G EXTREME3 - alternativa

890GX EXTREME4 REV2.

 

AM3+ ploca, UEFI BIOS. 150% radi sa bulldozerom.

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
13 godina
neaktivan
offline
Re: Asrock 880G EXTREME3 - alternativa

Ništa, 5700kn je cijena bez monitora. Ne bi više od tog nikako tako da je u konfiguraciji 890gx Ex3. To mi je maksimum!

 

Hvala!!! {#}

13 godina
offline
Re: Asrock 880G EXTREME3 - alternativa
Uzmi AsRock sa Rev.2 jer podrzavaju AM3+. Pitanje:Kakva je 890FX Deluxe 3 i 4?
- {CRO}IvanoiLe http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/%7BCRO%7D%20IvanoiLe/
15 godina
offline
Re: Asrock 880G EXTREME3 - alternativa
Don Kihoty kaže...

890GX EXTREME4 REV2.

 

AM3+ ploca, UEFI BIOS. 150% radi sa bulldozerom.

Asus netreba am3+ socket da bi njihove matične radile sa am3+ procesorima, dovoljan je update biosa.

 

Nevidim da ASRock išta radi po pitanju toga...

Living in a world of unordinary dreams that will never come true
13 godina
online
Asrock 880G EXTREME3 - alternativa

Asus trolla....

I have not failed.I've just found 10,00 ways to do it wrong.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Asrock 880G EXTREME3 - alternativa
pandza94 kaže...

Asus trolla....

Asus, Gigabyte i MSi zajedno trollaju XD

 

Pin Cutter {#}

Living in a world of unordinary dreams that will never come true
13 godina
offline
Re: Asrock 880G EXTREME3 - alternativa
Bit ce pin na izvlacenje onako u stilu i neces morat vadit procesor nego samo u BIOS-u podesit.
- {CRO}IvanoiLe http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/%7BCRO%7D%20IvanoiLe/
14 godina
protjeran
offline
Re: Asrock 880G EXTREME3 - alternativa
Hyperion kaže...
pandza94 kaže...

Asus trolla....

Asus, Gigabyte i MSi zajedno trollaju XD

 

Pin Cutter {#}

Gigabyte nije napravio BIOS update, zajedno GA i ASR su prvi predstavili na sajmu AM3+ ploče sa novim socketima.

 

Pogledaj MSI ponudu ploče za AM3, pogledaj koliko imaju High End ploča, samo DVIJE,

sve drugo su im mATX.

 

MSI i ASUS, nema se para za razviti nove ha?{#}

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice