Athlon x2 i athlon x4

poruka: 13
|
čitano: 2.602
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Athlon x2 i athlon x4

Jel se isplati prijeci sa athlon x2 250 na athlon x4 600

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Athlon x2 i athlon x4

Jeli mogu flashat bios na ovojoj maticnoj da podrzava am3 procesore? Maticna je m61sme-s2l

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Athlon x2 i athlon x4
ford eleanor kaže...
Kolacic kaže...

Jeli mogu flashat bios na ovojoj maticnoj da podrzava am3 procesore? Maticna je m61sme-s2l

Nažalost izgleda da taj Athlon ne može raditi na toj ploči.

Podržan je Athlon llx4 605e pa na dalje

Koja je razlika izmedu ta dva proca. Zasto jedan moze a drugi ne?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Athlon x2 i athlon x4

Ta ploca podrzava am2+ cpu tako da mozes stavit x4 proc. Ako stavis toga x4 atlona i uzmes malo bolji cooler, mozes taj proc malo clockati i upariti sa 260x rejdonom ili 750ti, te bi se na tome stroju onda i dalo jos kako tako solidno igrati.

 

- e da i ako mislis stavljat taj x4 prije toga je nuzno da stavis najnoviji bios na maticnu

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.11.2014 11:43 (sfc_PsychQ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Athlon x2 i athlon x4

Dali je AMD Athlon II x4 630 bolji od AMD-a athlona II x3 450 ? I koliko , jer sumnjam da mi bf4 bloka zbog ovog tro jezgrenog...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Athlon x2 i athlon x4
REX500 kaže...

Dali je AMD Athlon II x4 630 bolji od AMD-a athlona II x3 450 ? I koliko , jer sumnjam da mi bf4 bloka zbog ovog tro jezgrenog...

http://www.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/kako-prepoznati-cpu-bottlenecka-gpu/148619.aspx

13 godina
neaktivan
offline
Athlon x2 i athlon x4

Da bio sam upoznat sa tim bottleneckom i vjerojatno je tu u pitanju ... Probati ću nabaviti ćetvero jezgreni jer će onda vjerojatno bolje raditi .

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Athlon x2 i athlon x4

Sigurno je u tome problem, bf4 je jedna od najzahtjevnijih cpu igara - 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Athlon x2 i athlon x4

Sad sam baš pratio opterećenja i ona su sljedeća ( za BF4 singleplayer , postavke - većinom high):

GPU- 99%

CPU~80%

Sad ne znam dali je to bottleneck jer koliko sam shvatio iskoristivost grafe nebi trebala biti toliko velika..

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Athlon x2 i athlon x4

Evo, da ne otvaram novi thread, ovdje cu napisati.

 

Kupio sam nedavno od frenda komp. Ovo mu je konfiguracija:

 

AMD Athlon II X2 250 clockan 3.45 GHz
nVidia GTX 650 Ti Golden sample
2x2 GB Kingston 1333 MHz DDR3 RAM
ASrock N68 VS3 UCC maticna

 

Nasao sam da tip na njuskalu prodaje svoj Phenom II 960T BE za 450 kn, ako ga vec nije prodao. Uglavnom, sto mislite bi li se isplatilo to uzeti ili bilo kakav slican 4-jezgreni Phenom procesor? Nisam siguran je li trenutni processor bottlenecka grafu. A vidim i da sve nove igre traze sada minimalno quad processor. Stvar je u tome sto mi taj frend kaze da vjerojatno necu dobiti nesto u performansama, a ja nisam siguran je li u pravu. Ima li netko iskustva s ovime? Znam da mi nedostaje jos i RAM-a, ali to cu kasnije nadodati.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.11.2014 19:25 (alen29).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Athlon x2 i athlon x4
alen29 kaže...

Evo, da ne otvaram novi thread, ovdje cu napisati.

 

Kupio sam nedavno od frenda komp. Ovo mu je konfiguracija:

 

AMD Athlon II X2 250 clockan 3.45 GHz
nVidia GTX 650 Ti Golden sample
2x2 GB Kingston 1333 MHz DDR3 RAM
ASrock N68 VS3 UCC maticna

 

Nasao sam da tip na njuskalu prodaje svoj Phenom II 960T BE za 450 kn, ako ga vec nije prodao. Uglavnom, sto mislite bi li se isplatilo to uzeti ili bilo kakav slican 4-jezgreni Phenom procesor? Nisam siguran je li trenutni processor bottlenecka grafu. A vidim i da sve nove igre traze sada minimalno quad processor. Stvar je u tome sto mi taj frend kaze da vjerojatno necu dobiti nesto u performansama, a ja nisam siguran je li u pravu. Ima li netko iskustva s ovime? Znam da mi nedostaje jos i RAM-a, ali to cu kasnije nadodati.

Da, uzmi sto prije quad core, ova grafa je jako dobra i kad uzmes rame i quad sve ce biti ujednaceno.

14 godina
neaktivan
offline
Athlon x2 i athlon x4

Hvala ti na brzome odgovoru. :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Athlon x2 i athlon x4

POZDRAV SVIMA 

Zanima me sljedeče Zato pišem u ovoj Temi  Juče sam od  kolege dobio matičnu  

GigabyteModel : GA-M61PME-S2  sa ovim procesorom DualCore AMD Athlon 64 X2, 2300 MHz (11.5 x 200) 4400+ 
stavio u svoju  Biostar MCP6P-M2 matičnu Ploču koja Hvala bogu podržava taj Procesor   sada me samo zanima dali se može  šta desiti mojoj matičnoj ploči ili  nečemu jer tu je u biostaru mome  bio procesor običan 3000+ ali slabi   i dali je moguče metnuti i igrati gta iv   

j.k
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice