Best Buy procesor za zahtjevnijeg korisnika

poruka: 28
|
čitano: 4.586
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Best Buy procesor za zahtjevnijeg korisnika

Pozdrav, ne pratim previše tržište procesora, ali recimo da znam da su Intelovi generalno bolji, ali i skuplji.

Procesor koji trenutno imam je naveden na profilu, ali trebao bi nešto bolje pošto se bavim obradom videa, a i treba mi za zahtjevnije igre.

Shodno tome, zanima me, koliko bi mi trebao snažan procesor da probavi većinu današnjih najzahtjevnijih PC igara, i da mi olakša posao prilikom obrade videa. Ne ciljam na high-end kategoriju u stilu i7, ali sam spreman izdvojiti malo veće novce za dobar komad hardwarea.

 

Hvala unaprijed^^

http://playomania.com/forum/index.php
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Best Buy procesor za zahtjevnijeg korisnika
Deadwalker kaže...

Pozdrav, ne pratim previše tržište procesora, ali recimo da znam da su Intelovi generalno bolji, ali i skuplji.

Procesor koji trenutno imam je naveden na profilu, ali trebao bi nešto bolje pošto se bavim obradom videa, a i treba mi za zahtjevnije igre.

Shodno tome, zanima me, koliko bi mi trebao snažan procesor da probavi većinu današnjih najzahtjevnijih PC igara, i da mi olakša posao prilikom obrade videa. Ne ciljam na high-end kategoriju u stilu i7, ali sam spreman izdvojiti malo veće novce za dobar komad hardwarea.

 

Hvala unaprijed^^

Phenom X6 za manje od 1100 kn, ili ako ćeš Intel onda i5 2500K koji je i bolji ali skuplji ( malo ispod 1500 kn ).

14 godina
protjeran
offline
Re: Best Buy procesor za zahtjevnijeg korisnika
Deadwalker kaže...

Pozdrav, ne pratim previše tržište procesora, ali recimo da znam da su Intelovi generalno bolji, ali i skuplji.

Procesor koji trenutno imam je naveden na profilu, ali trebao bi nešto bolje pošto se bavim obradom videa, a i treba mi za zahtjevnije igre.

Shodno tome, zanima me, koliko bi mi trebao snažan procesor da probavi većinu današnjih najzahtjevnijih PC igara, i da mi olakša posao prilikom obrade videa. Ne ciljam na high-end kategoriju u stilu i7, ali sam spreman izdvojiti malo veće novce za dobar komad hardwarea.

 

Hvala unaprijed^^

i5 2500k..??

15 godina
neaktivan
offline
Best Buy procesor za zahtjevnijeg korisnika

Išao bi do 2000kn max.

Da li se zbilja isplati dati tolike novce za i5 i što ima AMD za ponuditi?

http://playomania.com/forum/index.php
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Best Buy procesor za zahtjevnijeg korisnika
Deadwalker kaže...

Išao bi do 2000kn max.

Da li se zbilja isplati dati tolike novce za i5 i što ima AMD za ponuditi?

za sad ništa što se može klati sa Intelom...ali to već traje više od 15 godina..dok Buldozeri iziđu,Intel će naravno nečim i to pregaziti..

a Bridgevi od Intela su i bitnije hladniji i pogodni za cklockanje..

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.6.2011 12:29 (linuxjuzer).
13 godina
online
Re: Best Buy procesor za zahtjevnijeg korisnika
Deadwalker kaže...

Išao bi do 2000kn max.

Da li se zbilja isplati dati tolike novce za i5 i što ima AMD za ponuditi?

AMD šta ti ima ponuditi je Phenom X6, znači 6 jezgara koje sa prosječnim dobrim hladnjaom rade na 4.0 Ghz i to za menj od 1100 kn. To je fenomenalno kad gledaš cijenu. Intel ima skuplje ali i moćnije procesore. Za 2000 kn imaš ili i5 2500k ( a taj pak ide do 5.0 ghz  sa normalnim hladnjakom) ili i7 930, pa biraj.

14 godina
protjeran
offline
Re: Best Buy procesor za zahtjevnijeg korisnika
itomic009 kaže...
Deadwalker kaže...

Išao bi do 2000kn max.

Da li se zbilja isplati dati tolike novce za i5 i što ima AMD za ponuditi?

AMD šta ti ima ponuditi je Phenom X6, znači 6 jezgara koje sa prosječnim dobrim hladnjaom rade na 4.0 Ghz i to za menj od 1100 kn. To je fenomenalno kad gledaš cijenu. Intel ima skuplje ali i moćnije procesore. Za 2000 kn imaš ili i5 2500k ( a taj pak ide do 5.0 ghz  sa normalnim hladnjakom) ili i7 930, pa biraj.

samo trpanje jezgri i nije toliko učinkovito jer Sandy Bridge sa 4 jezgre drobi 6 jezgreni AMD,arhitektura Sandy-ja je bitno moćnija..

14 godina
neaktivan
offline
Re: Best Buy procesor za zahtjevnijeg korisnika
linuxjuzer kaže...

za sad ništa što se može klati sa Intelom...ali to već traje više od 15 godina..

Athlon 64, Barton XP? Čak je i prije toga par puta AMD bio u vodstvu, ali to je predaleko unazad za moje pojmove.

15 godina
neaktivan
offline
Best Buy procesor za zahtjevnijeg korisnika

Dobro ekipo, znam da je Intel kvalitetniji, ali mene zanima kolika je zapravo razlika u perfomansama između primjerice spomenutog AMD X6 modela ili intelovog i5?

http://playomania.com/forum/index.php
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Best Buy procesor za zahtjevnijeg korisnika

http://www.anandtech.com/bench/Product/203?vs=288

 

i5 2500K je nešto bolji u svim testovima, a tu je i prednost visokog OC-a. Uz dobar cooler možeš dobiti i preko 4.5 24/7 stabilno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Best Buy procesor za zahtjevnijeg korisnika

Sto se stock clocka tice, postoji samo onaj koji radi i onaj koji ne radi.  Ne postoji kvalitetan ili nekvalitetan.

 

Performanse su druga stvar, tu je za sada intel u prednosti.

Time is what happens between mistakes
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Best Buy procesor za zahtjevnijeg korisnika

Pa koliko vidim razlike nisu toliko drastične naspram razlike u cijeni između dva modela. Ili sam u krivu? :)

http://playomania.com/forum/index.php
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Best Buy procesor za zahtjevnijeg korisnika

Pošto si ti spomenio video editiranje, tu je možda Phenom i bolji od i5 jel ima 6 jezgara, ali nemoj me držati za riječ nesjećam se više tih  testova što sam pročitao o sandy-u. Inače za 1050 kn je Phenom X6 fenomenalna kupovina, to je stvarno puuuno muzike za razmunu svotu para !!!!

14 godina
neaktivan
offline
Re: Best Buy procesor za zahtjevnijeg korisnika
Deadwalker kaže...

Pa koliko vidim razlike nisu toliko drastične naspram razlike u cijeni između dva modela. Ili sam u krivu? :)

Nije toliko velika razlika na default taktovima no ono što u mojim očima Intela čini boljim je izvrstan OC potencijal gdje PII nema što tražiti. Tako da prije kupnje razmisli hoćeš li klokati proc ili ga ostaviti na defaultu.

13 godina
neaktivan
offline
Best Buy procesor za zahtjevnijeg korisnika

Uzmi i5 2500k nećeš požalit.

 

Ovako stvari stoje sa mojim.

Stock voltaža i clock su 1.215V i 3.3 GHz. Ja svog držim na 4.3 GHz sa 1.210V znači clockao sam ga za 1 GHz uz to sam još smanjivao votažu.

Naravno takav nije stabilan pod nikakvim testom ali u igrama, noramlanom radu i VS mi vrti bez problema.

 

Moj ide do nekih 5.5/5.6 GHz, tj svaki ide preko 5 GHz što je super.

 

 

@ATIgamer nema veze da li će on clockati proc ili ne. I ako ne clocka i5 2500k onda neće uzet njega već i5 2500 i neku H67 što mu uopće neće biti puno skuplje od AMDa a ipak dosta bolje.

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.6.2011 13:47 (nick54312).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Best Buy procesor za zahtjevnijeg korisnika
nick54312 kaže...

Uzmi i5 2500k nećeš požalit.

 

Ovako stvari stoje sa mojim.

Stock voltaža i clock su 2.215V i 3.3 GHz. Ja svog držim na 4.3 GHz sa 2.210V znači clockao sam ga za 1 GHz uz to sam još smanjivao votažu.

Naravno takav nije stabilan pod nikakvim testom ali u igrama, noramlanom radu i VS mi vrti bez problema.

 

Moj ide do nekih 5.5/5.6 GHz, tj svaki ide preko 5 GHz što je super.

 

 

@ATIgamer nema veze da li će on clockati proc ili ne. I ako ne clocka i5 2500k onda neće uzet njega već i5 2500 i neku H67 što mu uopće neće biti puno skuplje od AMDa a ipak dosta bolje.

Da ti možda nisi pobrkao malo brojeve oko napona svoga procesora ! A i tko još drži OC procesor ako nije stabilan u stress testu !! Jesi čitao malo opširnije kada o clockiranju, da NIJE dobro ako je CPU nestabilan {#}.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Best Buy procesor za zahtjevnijeg korisnika
itomic009 kaže...

Da ti možda nisi pobrkao malo brojeve oko napona svoga procesora ! A i tko još drži OC procesor ako nije stabilan u stress testu !! Jesi čitao malo opširnije kada o clockiranju, da NIJE dobro ako je CPU nestabilan {#}.

Nisam pobrkao ništa. Ja sam mu samo dao primjer kako se taj procesor dobro clocka i kako sam baš jučer probao sa manjim naponom od stocka i radi. Inače ga držaim na 4.4 sa malo većom votažom di je full stabilan.

13 godina
online
Re: Best Buy procesor za zahtjevnijeg korisnika

A ha, nisam znao da ti imaš primjerak koji radi na naponu od 2.125 V. Ja sam skužio  da oni rade na naponu od 1 i nešto volti {#}.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Best Buy procesor za zahtjevnijeg korisnika
nick54312 kaže...

Uzmi i5 2500k nećeš požalit.

 

Ovako stvari stoje sa mojim.

Stock voltaža i clock su 2.215V i 3.3 GHz. Ja svog držim na 4.3 GHz sa 2.210V znači clockao sam ga za 1 GHz uz to sam još smanjivao votažu.

Naravno takav nije stabilan pod nikakvim testom ali u igrama, noramlanom radu i VS mi vrti bez problema.

 

Moj ide do nekih 5.5/5.6 GHz, tj svaki ide preko 5 GHz što je super.

 

 

@ATIgamer nema veze da li će on clockati proc ili ne. I ako ne clocka i5 2500k onda neće uzet njega već i5 2500 i neku H67 što mu uopće neće biti puno skuplje od AMDa a ipak dosta bolje.

Kakav ti je to napon? Poduplani?

 

i5 2500 je dobra ideja, slažem se.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Best Buy procesor za zahtjevnijeg korisnika
ATiGamer kaže...

Kakav ti je to napon? Poduplani?

 

i5 2500 je dobra ideja, slažem se.

Aha to, evo sad ću ispravit {#}

 

Uvjek gledam ove znakove iza točke, a ovaj ipred niti ne obraćam pažnju.

13 godina
offline
Best Buy procesor za zahtjevnijeg korisnika

za 2000 kn se moze nac polovni i5 2500k i solidna ploca...ako ne idi na phenom 2 opciju...svaki od njih ce te puno puno bolje sluzit od sadasnjeg procesora...

Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Best Buy procesor za zahtjevnijeg korisnika

Ja ti dajem preporuku za x6 1090T kojeg imam i ja,i mogu ti reci da je vrlo dobar overclocker i hladan te usto daje vrlo zadovoljavajuce,mogao bi reci cak i odlicne rezultate na svim poljima od igara do obrade videa s obzirom na cjenu koju ima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Best Buy procesor za zahtjevnijeg korisnika

2000 Kn za procesor + matična?

Na tvom mjestu sačekao bih nove AMD Bulldozer procesore, doći će na tržište za koji mjesec.

Do tad bih ti preporučio da si upikneš neki Core 2 Quad polovan što ti paše na ploču, recimo Q6600 ili Q8x00.

KIA nagradna igra: http://www.kia.hr/fb/?p=1350933572
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Best Buy procesor za zahtjevnijeg korisnika

ja bi mu preporucia da ne uzima nista nego cooler koji ce mu i kasnije vridit i oca procesor koliko god ide...zasto bi sad ulozia u quad ako ce za par miseci na neku novu platformu...

Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Best Buy procesor za zahtjevnijeg korisnika

Ja bih na tvom mjestu neki polovan i5 2500k za 1100kn od naših overclcokera sa foruma koji ih mjenjaju svakih dva dana i ako proc ne ide preko 5.3 GHz oni ga poklanjau (šala) i neku srednju matičnu kao što je Gigabyte Z68-UD4-B3 ili neku Asus P8P67 sad može običnu ili PRO. Sve skupa će te uzać malo manje od 2500kn ali se isplati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Best Buy procesor za zahtjevnijeg korisnika

Ocke, hvala svima na savjetima. Mislim da cu uzeti onda Intelov i5 jer ne mislim nakon tog ulaganja neko duže vrijeme ništa mijenjati. Budem preko ljeta ušparao pare pa ću na jesen nadograditi kantu. :)

http://playomania.com/forum/index.php
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Best Buy procesor za zahtjevnijeg korisnika
Deadwalker kaže...

Ocke, hvala svima na savjetima. Mislim da cu uzeti onda Intelov i5 jer ne mislim nakon tog ulaganja neko duže vrijeme ništa mijenjati. Budem preko ljeta ušparao pare pa ću na jesen nadograditi kantu. :)

Imaš za to gumb.

 

S njim nećeš pogriješit sigurno a i držat će on dulje vrijeme sigurno.

13 godina
offline
Re: Best Buy procesor za zahtjevnijeg korisnika

ako tebaš za 2000kn i matičnu i procesor,a nemisliš overclockat ovo je super izbor:

 

Asrock H67 M B3....................................664,99kn

Procesor Intel Core i5-2500..................1.426,00kn

 

 2.090,99Kn

 

ako ti netreba matična i želiš overclockat uzmi i7-2600k za oko 2150 kn

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice