Buducnost AMD i INTEL

poruka: 52
|
čitano: 8.061
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Buducnost AMD i INTEL

Malo glupo pitanje ali me zanima kada dodu procesori i graficke do  1nm sta ce biti onda ko ce imati bolje

zvowea
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Buducnost AMD i INTEL

Nece nikad ni doc do 1 nm pa to je premalo moze ic max na otprilike 20 nm.

Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
offline
RE: Buducnost AMD i INTEL
Cvjetko kaže...

Nece nikad ni doc do 1 nm pa to je premalo moze ic max na otprilike 20 nm.

Već planiraju 11nm...

 

Sa siliconom neće doći puno dalje od 11nm, morat će preći na nešto divlje kao onaj graphen za kojeg govore da se da clockat na stotine GHz-a.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
14 godina
neaktivan
offline
Buducnost AMD i INTEL

Nikad ne znaš što će biti za 20 godina od sad!Tehnologija se ultrabrzo razvija.

oko za oko,pasta za zube
 
5 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Buducnost AMD i INTEL
Hyperion kaže...
Cvjetko kaže...

Nece nikad ni doc do 1 nm pa to je premalo moze ic max na otprilike 20 nm.

Već planiraju 11nm...

 

Sa siliconom neće doći puno dalje od 11nm, morat će preći na nešto divlje kao onaj graphen za kojeg govore da se da clockat na stotine GHz-a.

Već su sada u upotrebi highK materijali. Budućnost najvjerovanije leži u nanocijevčicama i kvantnom računalu.

 

I si ti mislio na silicij ili silikonBelji se

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
16 godina
offline
Buducnost AMD i INTEL

Prije 10tak godina nije se mislilo ni da će do ispod 50tak nm moći dogurati, pa eto nas gdje jesmo danas Namigiva

 

Kroz još 10tak godina tko zna kakve ćemo čipove koristiti i od kakvih sve materijala. Jedno je sigurno - očekuje nas zanimljiva i dinamična IT dekada Cool

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Buducnost AMD i INTEL

hahah mozda ko zna buducnost no bit ce problema djeca kako danas uce niko nece znat nista i nis nece biti u pogonu

zvowea
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Buducnost AMD i INTEL
Cvjetko kaže...

Nece nikad ni doc do 1 nm pa to je premalo moze ic max na otprilike 20 nm.

Bill Gates je jednom prilikom reko da niko nikad nece trebat vise od 64kb radne memorije

celeron 333mhz / 64sdram / monitor u boji
16 godina
neaktivan
offline
RE: Buducnost AMD i INTEL
zvonebaba kaže...

hahah mozda ko zna buducnost no bit ce problema djeca kako danas uce niko nece znat nista i nis nece biti u pogonu

????? Djeca danas znaju 10X vise informacija nego njihovi roditelji kada su bili njihovih godina!

Da vidis samo sto sve djeca od 9 godina znaju kamoli od 12, pao bi u nesvijest!

 

Naravno, mozda ne znaju obradivati njive, odgajati krave ali sukladno napretku civilizacije napreduje i znanje mladih narastaja prema modernim tehnologija, nacinima proizvodnje itd.

Djeca su sve vise bombardirana informacijama i to pocinje od rane mladosti, pogledaj samo kakvi su danas crtici, mi smo gledali tom&Jerry (jednostavno) a sada svasta, puno kompliciranije!

Internetom se slze od 8. godine itd.

 

Procjena - za 10 godina djeca od 12 godina ce biti "pametnija" od danasnje jer se mozak zbog nacina zivota i svih tih informacija pocinje naprezati od rane mladosti i time se razvija veca inteligencija!

Tako da ti teorija pada u vodu!

16 godina
neaktivan
offline
RE: Buducnost AMD i INTEL
jim kaže...
Cvjetko kaže...

Nece nikad ni doc do 1 nm pa to je premalo moze ic max na otprilike 20 nm.

Bill Gates je jednom prilikom reko da niko nikad nece trebat vise od 64kb radne memorije

Sve to drzi vodu ali jednostavno zbog zakona fizike i materijala jednom (mozda za 2000, mozda za 10 000 godina) dosegnut cemo maksimum u tehnologiji (ako s ene pobijemo prije sto je vise moguce), ...ali kada dosegnemo maksimum tada vise necemo biti homo sapiens sapiens...

Jedno je sigurno, siliciju se blizi maksimum (10 godina max), naslijedit ce ga drugi materijal, pa totalno drukcija tehnologija, kvantna, pa poslije nje tko zna sto... ali poanta je da zbog ogranicenosti postojanja, svemira sve ima svoj limit...

 

Ali nije to niti približno blizu i ne vjeurjem da ce tada biti AMD-a i Intela vec BUG quantum core, ne 64 bit nego jedan gigabajt i tada ce se svi smijati kako smo bili ograniceni, mozda se bas budu ovoj temi smijali i stavljali ispod slike "FAIL"!:D

15 godina
odjavljen
offline
Buducnost AMD i INTEL

Danas djeca znaju više, ali ono što ne znaju je što napraviti s tim pustim informacijama. Uče se definicije bez razumijevanja.

 

Što se procesora tiće, istina je da se siliciju bliži kraj, a što će biti, živi bili pa vidili.

MA78G-DS3G, Athlon64 X2 5000+, 2x2 GB DDR2 800 MHz, 8600 GT 256 DDR3, 2x160 GB SATA WD HDD
 
0 1 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Buducnost AMD i INTEL

danas djeca neznaju NIŠTA

gledam sestre i bratiće...to je strava...

gledam njihove prijatelje klince...to ciejle generacije upropaštene..

ako se znaju koristit računalom ne čini ih pametnijima

u školi je užas...ništa ne shvaćaju zbog mutavog kompjutera...misle da će se sve samo izračunati, naučiti  i riješiti...

možda su pametniji od naših pradjedova dok su bili njihovih godina...al od roditelja i djedova sigurno nisu...

kartom se nitko ne zna služit od djece (čast izuzecima), bez digitrona (mobitela) niti pišat više...

ovisni su o glupostima i bez njih su izgubljeni...

oduzmi im tjedan dana TV, PC, mobitel..i raspad sistema

 

CPU kakav nam je sad poznat mora doc do svoje neke granice, ipak sve ima granice...čak da i dođu do 1nm...lol..di će dalje?

novi materijali i tehnologije...s ovim više nikud dalje

www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy, http://doxyzagorec.mybrute.com
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2009 7:42 (doxy).
Moj PC  
14 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Buducnost AMD i INTEL

Ovdje možete pročitati o AMD-ovim planovima za 2010. i 2011. godinu:

AMD Banks on Accelerated Processing Units 

 
2 0 hvala 1
14 godina
offline
RE: Buducnost AMD i INTEL
doxy kaže...

danas djeca neznaju NIŠTA

gledam sestre i bratiće...to je strava...

gledam njihove prijatelje klince...to ciejle generacije upropaštene..

ako se znaju koristit računalom ne čini ih pametnijima

u školi je užas...ništa ne shvaćaju zbog mutavog kompjutera...misle da će se sve samo izračunati, naučiti  i riješiti...

možda su pametniji od naših pradjedova dok su bili njihovih godina...al od roditelja i djedova sigurno nisu...

kartom se nitko ne zna služit od djece (čast izuzecima), bez digitrona (mobitela) niti pišat više...

ovisni su o glupostima i bez njih su izgubljeni...

oduzmi im tjedan dana TV, PC, mobitel..i raspad sistema

 

Potpis definitivno... :)

14 godina
offline
Buducnost AMD i INTEL

Sa silicijem se nemože ispod 5nm koliko ja znam, a do tada cemo zamjenit silicij sa ugljikom ili necim drugim.

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Buducnost AMD i INTEL
Noctifer kaže...

Sa silicijem se nemože ispod 5nm koliko ja znam, a do tada cemo zamjenit silicij sa ugljikom ili necim drugim.

Gdje si tu informaciju nasao?

14 godina
offline
RE: Buducnost AMD i INTEL
Luka kaže...
Noctifer kaže...

Sa silicijem se nemože ispod 5nm koliko ja znam, a do tada cemo zamjenit silicij sa ugljikom ili necim drugim.

Gdje si tu informaciju nasao?

Na netu, googelaj Moorov zakon i procitaj. Koliko sam ja svatio moglo bi se i ici ispod 5nm ali je se pojavljuju problem koao pre velika potrošnja i zagrijavanje, drugim rijecima moguce je ici ispod 5nm ali se ne isplati. Problem se može rješit novim materijalima, ili hibrdnim cipom (dio silicij a dio neki drugi material). Na 5nm bi se trebalo doc oko 2020 znaci do tada ima vremena da se pojave neki novi materijali.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Buducnost AMD i INTEL
Noctifer kaže...

Na netu, googelaj Moorov zakon i procitaj. Koliko sam ja svatio moglo bi se i ici ispod 5nm ali je se pojavljuju problem koao pre velika potrošnja i zagrijavanje, drugim rijecima moguce je ici ispod 5nm ali se ne isplati. Problem se može rješit novim materijalima, ili hibrdnim cipom (dio silicij a dio neki drugi material). Na 5nm bi se trebalo doc oko 2020 znaci do tada ima vremena da se pojave neki novi materijali.

"In 2003 Intel predicted the end would come between 2013 and 2018 with 16 nanometer manufacturing processes and 5 nanometer gates, due to quantum tunneling, although others suggested chips could just get bigger, or become layered. In 2008 it was noted that for the last 30 years it has been predicted that Moore's law would last at least another decade."

 

Zanimljivo! Ali ne spominje se ono sto si ti naveo! Jel imas koji bolji link?

Pogotovo onaj dio o vecoj potrosnji, bila bi samo ako bi se velicina cipa povecala ne ako bi presli na manje nm! Zato se i prelazi na manju idmenziju, da bi se sprijecilo povecanje cipova i tim potrosnja i zagrijavanje a da bi se povecale performanse!

15 godina
neaktivan
offline
RE: Buducnost AMD i INTEL

Kad ce doc vrijeme kad na maticnoj bude 2xprocesor :D

Stavis 2xi7 ;D wahah

Paty
15 godina
neaktivan
offline
RE: Buducnost AMD i INTEL
vice kaže...

Kad ce doc vrijeme kad na maticnoj bude 2xprocesor :D

Stavis 2xi7 ;D wahah

 haha pa sta nije da to vec postoji... Neodlučan il sam ja to sanjo, jer se sjecam da sam negdje vidio Izlanuo se

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
offline
Buducnost AMD i INTEL

Skulltrail - primjerice

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Buducnost AMD i INTEL
damian123 kaže...
vice kaže...

Kad ce doc vrijeme kad na maticnoj bude 2xprocesor :D

Stavis 2xi7 ;D wahah

 haha pa sta nije da to vec postoji... Neodlučan il sam ja to sanjo, jer se sjecam da sam negdje vidio Izlanuo se

Hehe to sam i ja mislio rec..Ja sam isto negdje to vidio a i vidio sam na testovima za napajanje kad pise 2 fizicka procesora pa gledam ono wtf?

Allah U Akbar, everybody just be calm That's the word passed down from the Emonh It came from the Qu'ran, it can't be wrong It's only measure, the time, the God's eons So I suggest you follow Allah wa
15 godina
neaktivan
offline
RE: Buducnost AMD i INTEL
Fake_Alert kaže...
damian123 kaže...
vice kaže...

Kad ce doc vrijeme kad na maticnoj bude 2xprocesor :D

Stavis 2xi7 ;D wahah

 haha pa sta nije da to vec postoji... Neodlučan il sam ja to sanjo, jer se sjecam da sam negdje vidio Izlanuo se

Hehe to sam i ja mislio rec..Ja sam isto negdje to vidio a i vidio sam na testovima za napajanje kad pise 2 fizicka procesora pa gledam ono wtf?

 haha neznam dal sam vidio na testovima ili u casopisu tijest neznam ni sam vidio i al sam 91% siguran da sam negdje....

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
14 godina
offline
RE: Buducnost AMD i INTEL
Luka kaže...
Noctifer kaže...

Na netu, googelaj Moorov zakon i procitaj. Koliko sam ja svatio moglo bi se i ici ispod 5nm ali je se pojavljuju problem koao pre velika potrošnja i zagrijavanje, drugim rijecima moguce je ici ispod 5nm ali se ne isplati. Problem se može rješit novim materijalima, ili hibrdnim cipom (dio silicij a dio neki drugi material). Na 5nm bi se trebalo doc oko 2020 znaci do tada ima vremena da se pojave neki novi materijali.

"In 2003 Intel predicted the end would come between 2013 and 2018 with 16 nanometer manufacturing processes and 5 nanometer gates, due to quantum tunneling, although others suggested chips could just get bigger, or become layered. In 2008 it was noted that for the last 30 years it has been predicted that Moore's law would last at least another decade."

 

Zanimljivo! Ali ne spominje se ono sto si ti naveo! Jel imas koji bolji link?

Pogotovo onaj dio o vecoj potrosnji, bila bi samo ako bi se velicina cipa povecala ne ako bi presli na manje nm! Zato se i prelazi na manju idmenziju, da bi se sprijecilo povecanje cipova i tim potrosnja i zagrijavanje a da bi se povecale performanse!

"The basic problem is that shrinking transistors and line widths between wires opens up far more real estate on a chip, which encourages chip architects and marketing chiefs at chipmakers to take advantage of all that extra real estate. But more functionality layered onto a die also increases the demand for power—or makes the development of the chip much more complicated."

 

http://chipdesignmag.com/lpd/blog/2009/09/17/moore%E2%80%99s-law-vs-low-power/

 

Potrošnja tranzistora pada ali potrošnja cijelog chipa rasta (što ljepo vidimo kada pogledamo nove procesore i graficke sa high-end performancama). Što se tice minimalne velicina tranzistora na kojoj on radi to je upitno. Kraj Moorovog zakona je bio krivo predviđe mnogo puta, tako da ja mislim da cemo sigurno znati tek kada dođemo do tamo, ali mislim da manje od 5nm ici ce teško osim ako nema neke ozbiljne promjene u tehnologiji izrade. Znat cemo više oko 2020 :P

16 godina
offline
RE: Buducnost AMD i INTEL
Fake_Alert kaže...
damian123 kaže...
vice kaže...

Kad ce doc vrijeme kad na maticnoj bude 2xprocesor :D

Stavis 2xi7 ;D wahah

 haha pa sta nije da to vec postoji... Neodlučan il sam ja to sanjo, jer se sjecam da sam negdje vidio Izlanuo se

Hehe to sam i ja mislio rec..Ja sam isto negdje to vidio a i vidio sam na testovima za napajanje kad pise 2 fizicka procesora pa gledam ono wtf?

Joj laici.

Maticne za dva procesora su za servere i imate ih kolko ocete,  ali za servere a ne za home kompjutere.

- Psiho246
16 godina
offline
RE: Buducnost AMD i INTEL
Psiho246 kaže...
Fake_Alert kaže...

Joj laici.

Maticne za dva procesora su za servere i imate ih kolko ocete,  ali za servere a ne za home kompjutere.

 

Joj laiče, a ko ti brani da tu ploču koristiš za desktop?

16 godina
offline
RE: Buducnost AMD i INTEL
segregator kaže...
Psiho246 kaže...
Fake_Alert kaže...

Joj laici.

Maticne za dva procesora su za servere i imate ih kolko ocete,  ali za servere a ne za home kompjutere.

 

Joj laiče, a ko ti brani da tu ploču koristiš za desktop?

Nekompatibilnost softwarea?

Beskorisnost?

Neisplativost?

Kad si tako pametan, zasto svi entuzijaisti nemaju 2x Xeon procesore?

- Psiho246
16 godina
neaktivan
offline
RE: Buducnost AMD i INTEL
Psiho246 kaže...

Nekompatibilnost softwarea?

Koja nekompatibilnost softvera?

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
15 godina
offline
RE: Buducnost AMD i INTEL
Paolo2612 kaže...
Psiho246 kaže...

Nekompatibilnost softwarea?

Koja nekompatibilnost softvera?

Možda je mislio više na slabu podršku software-a za puno jezgri?Neodlučan

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
16 godina
offline
RE: Buducnost AMD i INTEL
Hyperion kaže...
Paolo2612 kaže...
Psiho246 kaže...

Nekompatibilnost softwarea?

Koja nekompatibilnost softvera?

Možda je mislio više na slabu podršku software-a za puno jezgri?Neodlučan

Bravo!

Aplikacije jedva da koriste 4 jezgre, kamoli 8 ili 2x8.

Stoga nema smilsa serverski procesor koristit za svakodnevne aplikacije.

- Psiho246
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice