CPU I buducnost igara?

poruka: 246
|
čitano: 36.860
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
CPU I buducnost igara?

Kao sto znamo igre danas nisu vise toliko CPU zahtjevne gledajuci da sam presao jucer Crysis 3 na Medium sa svojim 6 godina starim procesorom...

 

Jedan od glavnih razloga ovome je vrlo vjerovatno danasja generacija konzola PS3/X360. Vecina igara je ili port ili smisljena da radi na svemu pa i konzolama tako da trose dosta malo resorsa sto se tice procesora.

 

Ali posto nova generacija konzola ide sada na AMD 8 jezgrene procesore dali je pametnije za buducnost znaci sljedecih 5 godina recimo ici na AMD FX - 8350 ili na Intel 3750k?

 

Gledajuci benchmarke ocito da Intel sada gura bolje na svim igrama od AMDa bilo koje klase pogotovo u vrhu.

 

Ali gledajuci da ce se sve igre optimizirat za PS4/Xbox 720 x86-64 8 jezgrene procesore vjerovatno bulldozere u makar nekom dijelu dali ce to znaci preokret trenda koji postoji vec zadnjih par godina da je intel cisto bolji jer ima bolji per clock preformance i per core preformance od AMD sto se tice gaminga?

 

Sta vi o tome mislite?

Moj PC  
18 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: CPU I buducnost igara?

za prosjecnog gamera je svejedno na koje cpu,razlike su zanemarive 5-7fps. mislim da trebas malo pretraziti forum.bilo je ovakvih tema....

13 godina
neaktivan
offline
CPU I buducnost igara?

A gledam ovo kao spekulaciju jel nismo jos ni vidjeli jednu postenu igru na novim konzolama, samo mislim unaprijed malo...

 

Jel Bulldozer od AMDa ce ici do 2015 koliko citam biti ce jos 2 refresha jedan ove godine jedan sljedece. Dok ce intel do 2015 proci kroz Haswell i njegov Tick Tock Cycle.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
CPU I buducnost igara?

Kupi FX-8320, clockaš ga na 4 GHz i miran si dugo vremena.

 

Ako ćeš kupovati za kraći rok, kupi i5 3570k.

 
1 32 hvala 0
16 godina
offline
CPU I buducnost igara?

Stvarno rijetko naidem na neko dobro i pametno pitanje poput tvoga. Mislim da ce odgovor na tvoje pitanje biti dostupan godinu dana nakon izlaska PS4 i nakon sto se akumulira dovoljan broj igara za PC i PS4. Tek onda cemo moci usporediti istu igru na PC-u sa Intelovim ili AMD-ovim procesorom sa PS4 i to po svim kategorijama poput kvalitete grafike, efekata, zvuka i sto ti ja znam cega sve ne. Mislim da bez uzorka od barem 10 igara koje ce biti radene za PC i PS4 nema smisla uopce nagadati hoce li AMD biti "bolji" i "kompatibilniji" od Intela. Jednostavno cemo viditi s vremenom i doznati siguran odgovor.

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: CPU I buducnost igara?
MARKOZD15 kaže...

Kupi FX-8320, clockaš ga na 4 GHz i miran si dugo vremena.

 

Ako ćeš kupovati za kraći rok, kupi i5 3570k.

Sta ti podrazumjevas kraci rok? Jel kao sto vidis imam E6700 i sve zivo i mrtvo radi na njemu u 2013 na 1920×1080 sto je zapravo poprilicno tuzno.

 

Sint1 kaže...

Stvarno rijetko naidem na neko dobro i pametno pitanje poput tvoga. Mislim da ce odgovor na tvoje pitanje biti dostupan godinu dana nakon izlaska PS4 i nakon sto se akumulira dovoljan broj igara za PC i PS4. Tek onda cemo moci usporediti istu igru na PC-u sa Intelovim ili AMD-ovim procesorom sa PS4 i to po svim kategorijama poput kvalitete grafike, efekata, zvuka i sto ti ja znam cega sve ne. Mislim da bez uzorka od barem 10 igara koje ce biti radene za PC i PS4 nema smisla uopce nagadati hoce li AMD biti "bolji" i "kompatibilniji" od Intela. Jednostavno cemo viditi s vremenom i doznati siguran odgovor.

Da steta sto samo sada mozemo spekulirat... ja sam totalno fanboy jedne stvari a to je moj đep tako da me zanima samo preformance po cijeni bio to Intel AMD ili sto se mene tice ARM lol... tako mi svejedno sta.

 

Samo eto razmisljam jel trebam ove godine kupit novi CPU Mbo RAM im mozda i grafu i recimo SSD jedan samo neznam sta da radim...

 

Jel zelim kao sto sam i prosli puta kupiti za duzi period.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.2.2013 18:34 (Mew).
13 godina
offline
Re: CPU I buducnost igara?

 Pa mislim da je odgovor već sada jasan. Em je procesor kod PS4 AMD - 8 jezgreni, em je grafička isto tako AMD-ova. Valjda ti je jasno da će se dobro portat na kompove i da će sigurno izvrsno raditi sa AMD hardware-om. Nagovještaj je već spomenuti Crisys 3 koji radi bolje na FX-u nego na i7 što je doslovno ŠOKIRALO sve a pogotovo sljedbenike Intelovog kulta procesora i konzumerizma. Neznam kako se to kod tebe vrtilo sa tim dual core procesorom ali je iz testova očigledano da moraš imati više jezgreni CPU za ugodno igranje sa pravim grafama.

13 godina
odjavljen
offline
CPU I buducnost igara?

Kupi FX-8320 i točka, bit ćeš miran dugo vremena s njim.

 
9 7 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: CPU I buducnost igara?
MARKOZD15 kaže...

Kupi FX-8320 i točka, bit ćeš miran dugo vremena s njim.

A vjerovatno cu cekat nakon Piledrivera sta ce doci i vidit haswell. Taman ce onda i PS4 valjda izaci tamo negdje...

 

Prezivjet cu jos godinu dana na ovome... Svejedno igram vecinom Dotu 2 i Starcraft 2 a njih pokrecem bez problema ovako i onako...

14 godina
neaktivan
offline
CPU I buducnost igara?

Mislim da je nekak svejedno, sve je to sad x86. Nadam se da će bezfabni AMD moći isporučiti takav volume koji će Sony trebati, i da će Sony uopće trebati takav volume. I jedan i drugi su u problemima, treba im ova slamka.

 

Btw. čini mi se da je i tu novac uglavnom pobjegao u male form faktore, sad ćemo vidjet tko će prvi dosegnut potreban power efficiency i snagu, x86 u downsizingu ili ARM u steroidiziranju {#}

Early adopter
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: CPU I buducnost igara?
Sint1 kaže...

 

Samo eto razmisljam jel trebam ove godine kupit novi CPU Mbo RAM im mozda i grafu i recimo SSD jedan samo neznam sta da radim...

 

Jel zelim kao sto sam i prosli puta kupiti za duzi period.

Sa SSDom ne možeš fulat. Imam nekako osječaj da cijene neće ići tako brzo dolje. Odnosno ne toliko brzo i ne toliko puno. A da ubrazava, Ubrzava j***** performanse cijele konfiguracije. SAMSUNG SSD od 120 za sistem - recimo 3 godine rok trajanja. cca.

PRAVOPIS JE ZA SAVRŠENE LJUDE, JA NISAM SAVRŠEN A SVI ME RAZUMIJU...
14 godina
neaktivan
offline
Re: CPU I buducnost igara?
AdolvHilter kaže...
Sint1 kaže...

 

Samo eto razmisljam jel trebam ove godine kupit novi CPU Mbo RAM im mozda i grafu i recimo SSD jedan samo neznam sta da radim...

 

Jel zelim kao sto sam i prosli puta kupiti za duzi period.

Sa SSDom ne možeš fulat. Imam nekako osječaj da cijene neće ići tako brzo dolje. Odnosno ne toliko brzo i ne toliko puno. A da ubrazava, Ubrzava j***** performanse cijele konfiguracije. SAMSUNG SSD od 120 za sistem - recimo 3 godine rok trajanja. cca.

mislim da ces ga imat(rok trajanja) puno puno dulje

13 godina
neaktivan
offline
Re: CPU I buducnost igara?
MARKOZD15 kaže...

Kupi FX-8320, clockaš ga na 4 GHz i miran si dugo vremena.

 

Ako ćeš kupovati za kraći rok, kupi i5 3570k.

Kakav sad kraci rok?

13 godina
neaktivan
offline
Re: CPU I buducnost igara?
itomic009 kaže...

 Pa mislim da je odgovor već sada jasan. Em je procesor kod PS4 AMD - 8 jezgreni, em je grafička isto tako AMD-ova. Valjda ti je jasno da će se dobro portat na kompove i da će sigurno izvrsno raditi sa AMD hardware-om. Nagovještaj je već spomenuti Crisys 3 koji radi bolje na FX-u nego na i7 što je doslovno ŠOKIRALO sve a pogotovo sljedbenike Intelovog kulta procesora i konzumerizma. Neznam kako se to kod tebe vrtilo sa tim dual core procesorom ali je iz testova očigledano da moraš imati više jezgreni CPU za ugodno igranje sa pravim grafama.

Crysis 3 radi bolje na fx nego na i7?

 

Da mi je znati kako mi intelovci opste igramo, kad je fx takva sila.

16 godina
offline
CPU I buducnost igara?

Istina je da se FX 8350 u Crysisu 3 ponaša bolje od ijednog i5, skoro sustiže i7 3770k.

Provjerite Boss Game @ http://boss-game.com/forum2/index.php
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: CPU I buducnost igara?
191x7 kaže...

Istina je da se FX 8350 u Crysisu 3 ponaša bolje od ijednog i5, skoro sustiže i7 3770k.

Nista to sto frekvencija i5-ice ne moze da stigne. A razlika između i7 i i5 u crysis 3 je 2-3 fps.

16 godina
offline
Re: CPU I buducnost igara?
Leopard_st kaže...
191x7 kaže...

Istina je da se FX 8350 u Crysisu 3 ponaša bolje od ijednog i5, skoro sustiže i7 3770k.

Nista to sto frekvencija i5-ice ne moze da stigne. A razlika između i7 i i5 u crysis 3 je 2-3 fps.

Pa jesi li ti svjestan šta pišeš? Ne pričam ja o default taktovima, đaba ti da podigneš i5 na neki nestabilan takt kako bi sustigao FX 8350 u Crysisu kad ti proc nije stabilan.

Provjerite Boss Game @ http://boss-game.com/forum2/index.php
15 godina
offline
Re: CPU I buducnost igara?
Leopard_st kaže...
itomic009 kaže...

  Pa mislim da je odgovor već sada jasan. Em je procesor kod PS4 AMD - 8 jezgreni, em je grafička isto tako AMD-ova. Valjda ti je jasno da će se dobro portat na kompove i da će sigurno izvrsno raditi sa AMD hardware-om. Nagovještaj je već spomenuti Crisys 3 koji radi bolje na FX-u nego na i7 što je doslovno ŠOKIRALO sve a pogotovo sljedbenike Intelovog kulta procesora i konzumerizma. Neznam kako se to kod tebe vrtilo sa tim dual core procesorom ali je iz testova očigledano da moraš imati više jezgreni CPU za ugodno igranje sa pravim grafama.

Crysis 3 radi bolje na fx nego na i7?

 

Da mi je znati kako mi intelovci opste igramo, kad je fx takva sila.

  Po intelovcima ovi s amd-om su odavno u banani,tako da ne baljezgaj bez veze.

Ovaj danas fx bez obzira što je i5 bolji,je best bay kako bi rekao rambox fučkaj ga.

16 godina
offline
CPU I buducnost igara?

Kad se već krajsisa trisa...

Provjerite Boss Game @ http://boss-game.com/forum2/index.php
Moj PC  
4 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: CPU I buducnost igara?

 E da, to sam i ja trebao reći. "Fučkaj ga" {#}.

12 godina
protjeran
offline
Re: CPU I buducnost igara?
bas sam predlozio bug-u da naprave temu cpu-i u zadnjih 5god, jer se "skoro nista" nije promijenilo, sto je smjesno da jedan stari i7 920 ocan na 3.8ghz i dalje pri vrhu s bilo kojom novijom i7 kaj se tice perfomansi u igrama (nema te i5 na istom taktu da je jaci, barem ja nisam vidio:) a kaj se tice amd u zadnjih pola godine su imali zaista velikih promijena kaj se tice cpu-a, pohvalno nema sta, mozda u buducnosti opet uzmem amd:) prvi mi je bio athlon 650 kad je izasao bio je najbrzi cpu na svijetu:)..ah
Rasturam na Intel Core™ i7-920 @ 3.8Ghz + ArticCooling Freezer 13 + Sapphire Dual-X 7950 with Boost Edition 3GB 1150/1550mhz
16 godina
offline
Re: CPU I buducnost igara?
Stjepanj kaže...
bas sam predlozio bug-u da naprave temu cpu-i u zadnjih 5god, jer se "skoro nista" nije promijenilo, sto je smjesno da jedan stari i7 920 ocan na 3.8ghz i dalje pri vrhu s bilo kojom novijom i7 kaj se tice perfomansi u igrama (nema te i5 na istom taktu da je jaci, barem ja nisam vidio:) a kaj se tice amd u zadnjih pola godine su imali zaista velikih promijena kaj se tice cpu-a, pohvalno nema sta, mozda u buducnosti opet uzmem amd:) prvi mi je bio athlon 650 kad je izasao bio je najbrzi cpu na svijetu:)..ah

Pa što je tu loše? Imaš 5 godina stari hardware, a igraš najnovije naslove s čist pristojnim postavkama {#}

 

Bolje tako nego mjenjati cijelo računalo svake 2-3 godine, ovak sam promjeniš grafu i piči {#}

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.2.2013 12:20 (lllnuclearlll).
13 godina
neaktivan
offline
Re: CPU I buducnost igara?
191x7 kaže...
Leopard_st kaže...
191x7 kaže...

Istina je da se FX 8350 u Crysisu 3 ponaša bolje od ijednog i5, skoro sustiže i7 3770k.

Nista to sto frekvencija i5-ice ne moze da stigne. A razlika između i7 i i5 u crysis 3 je 2-3 fps.

Pa jesi li ti svjestan šta pišeš? Ne pričam ja o default taktovima, đaba ti da podigneš i5 na neki nestabilan takt kako bi sustigao FX 8350 u Crysisu kad ti proc nije stabilan.

Ti se ravnas po jednom grafu da je fx u c3 jaci od i7, nisam rekao da ne moze da pokaze misice kad se jezgre znaju da iskoriste.

 

Ali opet ponavljam, moj i5 jos nije pokazao neko jace usko grlo sem u bf3 sa dvije hd 7950, onda sumnjam da bi i sa nekim slabijim setupom.

 

P.S. bilo koji jaci amd-ov i intelov proc je dovoljan za c3, igra opste nije toliko cpu zahtijevna kao bf3 mp.


Da nesto rascitimo, ja nigdje nisam rekao da je fx 83xx taraba, dapace, dobar je proc, odlican ako uzmemo u obzir lovu za koju se prodaje, nego mi ide na zivce prica da je toliko superioran u odnosu na i5.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.2.2013 14:58 (Leopard_st).
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU I buducnost igara?
e leoparde a kak ti se ponasa kad smanjis rezu i malo detalje s i5? cisto informativno me zanima ak mi mozes reci koliko ti se popne cpu usage a koliko padne gpu u bf3?Tx LP mozes i koji graf nabaciti ak ni problem:)
Rasturam na Intel Core™ i7-920 @ 3.8Ghz + ArticCooling Freezer 13 + Sapphire Dual-X 7950 with Boost Edition 3GB 1150/1550mhz
13 godina
neaktivan
offline
Re: CPU I buducnost igara?
Stjepanj kaže...
e leoparde a kak ti se ponasa kad smanjis rezu i malo detalje s i5? cisto informativno me zanima ak mi mozes reci koliko ti se popne cpu usage a koliko padne gpu u bf3?Tx LP mozes i koji graf nabaciti ak ni problem:)

Davno sam to testirao sa hd 7870 cfx-om, opada gpu usage poprilicno(ispod 60% koliko se sjecam), cpu je vec i na max detaljima na skoro 100% u bf3 mp.

 

Cpu je bio na 4.5 GHz.

 

Karte su iste bile overclockane, ne sjecam se tacno frekve, ali bile su preko 1.1 GHz.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.2.2013 15:22 (Leopard_st).
11 godina
offline
Re: CPU I buducnost igara?
Mew kaže...
Ali gledajuci da ce se sve igre optimizirat za PS4/Xbox 720 x86-64 8 jezgrene procesore vjerovatno bulldozere u makar nekom dijelu dali ce to znaci preokret trenda koji postoji vec zadnjih par godina da je intel cisto bolji jer ima bolji per clock preformance i per core preformance od AMD sto se tice gaminga?

PS4 ce koristit drugaciju jezgru (Jaguar) od BD/PD, ne znam bas da ce bit neke specijalne optimizacije za sadasnju FX seriju.

13 godina
neaktivan
offline
CPU I buducnost igara?

Zelio bih da se izvinim svim amd-ovcima, citao sam neke info za crysis 3 i cpu ovisnost i odlucio sam da licno testiram, i druga misija gdje ima puno trave, cpu je isao do 100%, vecinom iznad 90%, gpu usage je također opada. Tako da ispravljam moju tezu o c3 i cpu ovisnosti, igra je izuzetno cpu ovisna. Bilo bi zanimljivo kako bi se fx 83xx nasao u igri sa dvije hd 7950.

Moj PC  
11 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
CPU I buducnost igara?

skidam c3 pa cu probati i ja s svojom kramicom:-) bas me zanima posto je na jednom reviewu ovaj stari i7 920 imao najmanji cpu load u bf3:-)

Rasturam na Intel Core™ i7-920 @ 3.8Ghz + ArticCooling Freezer 13 + Sapphire Dual-X 7950 with Boost Edition 3GB 1150/1550mhz
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: CPU I buducnost igara?

 Svaka čast kolega na tome što si se ponjeo kao čovjek, imaš moje poštovanje {#}. Uopće neznam napamet jel bi bio bolji FX 8350 sa dvije HD 7950 u tom scenariju ali to nije ni bitno. Tvrdio si da je i5 dovoljan i da nema toga gdje će zagustiti pa si sad probao sam i vidio ali nisi bio i dalje tvrdoglav nego si rekao kao čovjek onako kako je. Tako trebaju i ostali se ponjeti kad nisu u pravu {#}.

14 godina
offline
Re: CPU I buducnost igara?
Mew kaže...

Sta ti podrazumjevas kraci rok? Jel kao sto vidis imam E6700 i sve zivo i mrtvo radi na njemu u 2013 na 1920×1080 sto je zapravo poprilicno tuzno.

 

 

Ovo jednostavno nije tocno... jer nisi probao BF3!

Bez 4 jezgre igra jednostavno pati.

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice