CPU usage uvijek nestabilan, te povise 50%

poruka: 7
|
čitano: 3.378
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
CPU usage uvijek nestabilan, te povise 50%

Pozdrav ljudi,

Prvo hvala što si uzeo/la vremena da pročitaš ovo. Pa evo u proteklih par tjedana nešto se čudno događa sa mojim PC-om, točnije sa procesorom dakle kao što ste vidjeli u nazivu temu cpu mi je ajmo reć nestabilan, znaći veliki razmaci u cpu usage .

Sve igirice su mi počele štucatat dakle FPS drop i to, nije pomagalo samjanje config, kao da ti config nista ne pomazu makar ja stavio na very high ili na very low ista stvar, i to bi u intervalima fps drop-a i to puno ponekad.

I sada zašto sam otvorio ovu temu prije 3 dana frend mi je rekao da je on imao problem i opisao mi ga je ovako " Imao sam neki glupi virus kojeg sam se jedva rijesio te kaže pržio mi je cpu uvijek oko 50% ili više" 

Pitao sam ja frenda kako se zvao taj virus i to on je rekao Appledev0 ja sam potrazi taj virus sa 0 rezultat i ono stavio sam da otkrije i sve ali ništa. Razmišljam se odnijeti komp u trgovinu i reći njima da srede,

ali evo nije mi žurba.

Pa ako imate vi ikakve ideje - BILO ŠTO, SLOBODNO KOMENTIRAJTE! Jer je nemoguće da mi cpu usage bude toliki, a ništa nije upaljeno. 

 

Još jednom zahvaljujem na vašem vremenu.

 

LP

"To be an expert is to know more and more about less and less." Albert Einstein
 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
CPU usage uvijek nestabilan, te povise 50%

 

Otvori task manager, tj upravitelj zadataka, oznaci da pokaže sve procese i onda ih sortiraj po zauzecu i odma bi trebao vidjeti sumnjivce.  Ako je stvarno virus, sa prikrivenim procesom, udji u safe mod sa konzolom, pokreni gui sa komandom explorer.exe pa onda opet prati zauzece cpu pokrecuci jedan po jedan program i sve kak imaš instalirano. Napravi i kaspersky live cd pa odskenirak sa njime, ali ako nije virus kaspersky nece otkriti koji program ili proces te zeza... Kad sve rijesis, ako su windows legalni, opali ko administrator komandu  sfc /scannow   ...pazi na razmake u komandi  !

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: CPU usage uvijek nestabilan, te povise 50%
Uradi sve kao sto ti je receno. Ja sam imao slican problem zbog glupog skypea koji je postao toliki problem zbog svakojakih updatea. Svaki put kad izidjem iz skypea moram obavezno uc u task manager i tamo ga iskljucit, jer vise na staru foru ugasi skype ne dela. Eto ako si cesto na skypeu onda je ovo tvoj problem 100%.
10 godina
neaktivan
offline
Re: CPU usage uvijek nestabilan, te povise 50%
bunkermax kaže...

 

Otvori task manager, tj upravitelj zadataka, oznaci da pokaže sve procese i onda ih sortiraj po zauzecu i odma bi trebao vidjeti sumnjivce.  Ako je stvarno virus, sa prikrivenim procesom, udji u safe mod sa konzolom, pokreni gui sa komandom explorer.exe pa onda opet prati zauzece cpu pokrecuci jedan po jedan program i sve kak imaš instalirano. Napravi i kaspersky live cd pa odskenirak sa njime, ali ako nije virus kaspersky nece otkriti koji program ili proces te zeza... Kad sve rijesis, ako su windows legalni, opali ko administrator komandu  sfc /scannow   ...pazi na razmake u komandi  !

 

 

 

Dakle evo sumljivca to jest dva!! kad idem kliknuti end process "This operation could not be completed" za ona system Idle a za onaj ispod kliknem end process al on se upali ponovo, nemam legit windows...Što sad?

System Idle i System Idle i
To be an expert is to know more and more about less and less. Albert Einstein
16 godina
offline
Re: CPU usage uvijek nestabilan, te povise 50%
greeatzy kaže...
bunkermax kaže...

 

Otvori task manager, tj upravitelj zadataka, oznaci da pokaže sve procese i onda ih sortiraj po zauzecu i odma bi trebao vidjeti sumnjivce.  Ako je stvarno virus, sa prikrivenim procesom, udji u safe mod sa konzolom, pokreni gui sa komandom explorer.exe pa onda opet prati zauzece cpu pokrecuci jedan po jedan program i sve kak imaš instalirano. Napravi i kaspersky live cd pa odskenirak sa njime, ali ako nije virus kaspersky nece otkriti koji program ili proces te zeza... Kad sve rijesis, ako su windows legalni, opali ko administrator komandu  sfc /scannow   ...pazi na razmake u komandi  !

 

 

 

Dakle evo sumljivca to jest dva!! kad idem kliknuti end process "This operation could not be completed" za ona system Idle a za onaj ispod kliknem end process al on se upali ponovo, nemam legit windows...Što sad?

System Idle ne diraj to nije nikakav problem u praksi pa nema problema.Ja na tvojoj fotki ne vidim sve procese, vezano za običan ništ koristi Windows Task Manager njega kasnije zamjeni sa System Explorer a sve ostalo oko tog programa imaš na dolnjem linku.Cool

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/microsoft-o-task-manageru/120707.aspx?page=0&jumpto=2359766&sort=asc&view=flat

 

Sad prvo odradi kratko skeniranje sa Adwcleaner pa počisti smeče, znači prvo skini taj alat na Desktop pa ga pokreni i onda klikni Scan i kad završi onda klikni na Clean.Nakon toga če trebat restartat Windowse, pa to odradi i kad se vratiš u Windowse onda za pokus isključi Avast i to do sljedečeg restarta izaberi tu opciju.Onda kasnije javi kakva je situacija na Windowsima, kad Avast ne radi normalno pa to sve isprobaj i onda javi kak je to prošlo.{#}

 

http://www.bleepingcomputer.com/download/adwcleaner/

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
13 godina
neaktivan
offline
Re: CPU usage uvijek nestabilan, te povise 50%

a da probas citat?? daj procitaj pod description "to prvo" pa onda na google translate ako ne znas sta znaci pa ces onda skontat zasto ga ne možeš izgasit :D


10 godina
neaktivan
offline
Re: CPU usage uvijek nestabilan, te povise 50%
rambox kaže...
greeatzy kaže...
bunkermax kaže...

 

Otvori task manager, tj upravitelj zadataka, oznaci da pokaže sve procese i onda ih sortiraj po zauzecu i odma bi trebao vidjeti sumnjivce.  Ako je stvarno virus, sa prikrivenim procesom, udji u safe mod sa konzolom, pokreni gui sa komandom explorer.exe pa onda opet prati zauzece cpu pokrecuci jedan po jedan program i sve kak imaš instalirano. Napravi i kaspersky live cd pa odskenirak sa njime, ali ako nije virus kaspersky nece otkriti koji program ili proces te zeza... Kad sve rijesis, ako su windows legalni, opali ko administrator komandu  sfc /scannow   ...pazi na razmake u komandi  !

 

 

 

Dakle evo sumljivca to jest dva!! kad idem kliknuti end process "This operation could not be completed" za ona system Idle a za onaj ispod kliknem end process al on se upali ponovo, nemam legit windows...Što sad?

System Idle ne diraj to nije nikakav problem u praksi pa nema problema.Ja na tvojoj fotki ne vidim sve procese, vezano za običan ništ koristi Windows Task Manager njega kasnije zamjeni sa System Explorer a sve ostalo oko tog programa imaš na dolnjem linku.Cool

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/microsoft-o-task-manageru/120707.aspx?page=0&jumpto=2359766&sort=asc&view=flat

 

Sad prvo odradi kratko skeniranje sa Adwcleaner pa počisti smeče, znači prvo skini taj alat na Desktop pa ga pokreni i onda klikni Scan i kad završi onda klikni na Clean.Nakon toga če trebat restartat Windowse, pa to odradi i kad se vratiš u Windowse onda za pokus isključi Avast i to do sljedečeg restarta izaberi tu opciju.Onda kasnije javi kakva je situacija na Windowsima, kad Avast ne radi normalno pa to sve isprobaj i onda javi kak je to prošlo.{#}

 

http://www.bleepingcomputer.com/download/adwcleaner/

Evo prije nego sta to ucinim, ja mislim da sam rijesio problem dakle pod process wmpnet klikao sam show folder i odvelo me u win player odma mi je bilo sumljivo kada sam vidio ikonu od toga da nije ono "lijepa" nego ono kao da nevalja program. Što sam napravio? Pa prvo sam na brzinu end process i dok nije radilo brzo sam program izbrisa!! Nakon toga procesor radi ki saliven {#} ... 

To be an expert is to know more and more about less and less. Albert Einstein
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice